Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 26 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Je jednoduchy rict, ze ridic ma vzdycky byt ‘nad veci’ — v kazdem zamestnani s lidmi je toto pausalni prohlaseni obtizne splnitelne.

Na druhou stranu take mam sve zkusenosti s nervnimi ridici, az bych rekl psychopaty, takze proto jsem spise na strane cestujicich (ac samozrejme objektivni popis situace nebudu znat nikdy). Uz jsem se potkal s ridici, kteri na me rvali, ze treba chci vystoupit prednimi dvermi (jeden me i za to v rozjezdu temer napadl — podotknu, ze jsem byl strizlivy), a tedy situaci, kde cestujici jsou v pravu a ridic ne, povazuji za realnou.

Z videa mi prijde, ze ridic byl zbytecne prehroceny a skutecne se k tomu vozickari nejak divne priblizil, nanestesti je zaber v te chvili zrovna sklopeny. Neodvazuji se tedy vynaset nejaky verdikt. Na druhou stranu, kdyby na me rval dedek s ostrou tyci, asi taky nesetrim slovnik.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
No podle reportáže na ČT bych označil titulek k článku jako značně bulvární když sama "studentka" z videa říká že řidič přišel se slovy to jste nemohl chvíli počkat.
https://ct24.ceskatelevize.cz/3446648-r ... se-siri-po

Podle mě to celé začalo tím že řidič chtěl nechat vystoupit cestující bez handicapu a za současné situace se nedá vyčítat že se třeba chtěl i vyhnout zbytečnému kontaktu s lidmi a tak si třeba chtěl vyplnit desky a než to stihnul tak už holky tahali pána na vozíku ven protože si asi mysleli řidič toho nebohého invalidu odveze jako trofej na garáže.
No a pak stačilo pár chytrých řečí těch dívek a v řidiči bouchli saze (což se stát nemělo).


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
No, já jsem takhle málem dopadl na Tomkáči. Samozřejmě jsem do vozíku nekopal! Ale...
Když se ještě točila a-57 na Tomkáči, najedu na nástup, a tam zřejmě tatínek a řvoucí úplně mišuge dcera na vozíku. Sprostě řvoucí. Klidným hlasem jsem jim řekl, že tam plošina nedosáhne na chodník, i když sklopím autobus, a "řízený seskok" vozíku z obrubníku na silnici dělat nebudu, protože si při něm můj komplic vyrobil břišní kýlu! Takže mají nastoupit naproti na výstupu do další a-57. Načež na mě ten tatínek začal ječet, že si bude stěžovat, a že "okamžitě musím popojet, a naložit je!" Ta dementní dcera na mě cosi sprostého řvala taky, ale to jsem neřešil.
No, tlak jsem měl tak 300/200, a řvali na mě ještě na Slavíčkové, když jsem je vypouštěl.
Takže to zas tak "černobílé" kolikrát není, a taky ani zdaleka není pravdou, že jsou všichni vozíčkáři milí a hodní, včetně jejich doprovodu...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Asi tak.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Pravda bude klasicky někde uprostřed, jak to bylo ví jenom ti, co tam byli. Každý si to přibarví podle sebe a máme naprosto odlišné verze. My to určitě nevyřešíme, jak to bylo.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Na druhou stranu, jestli to bylo skutečně tak, jak uvedl DPP, tak muselo být v takové situace velmi těžké se ovládnout. Klidně to mohlo být tak, že šel řidič v dobré víře s háčkem v ruce vyklopit plošinu, mezitím se dívky začaly s pánem na vozíku tahat vlastníma rukama a následný rozhovor mohl probíhat třeba nějak takto:
"Slečny, nedělejte to, můžete si ublížit."
"Drž hubu a zalez do kabiny!"

Neříkám, že to takhle probíhalo - to se už asi nedozvíme, jak to bylo -, ale klidně to tak být mohlo. To je pořád, že zaměstnanec má být profesionální, asertivní, milý, ochotný atd., ale zákazník si na něj copak může otvírat hubu, jak se mu zachce?

Taky je potřeba si uvědomit, že to, že řidič kopal do vozíčkáře, na žádném videu nikde zachycené není. Stejně tak mi tam úplně nepasuje, že řidič byl neochoten sklopit plošinu. Úplně klidně si to ty holky mohly vymyslet. Což vzhledem k tomu, co je to za podivná individua už od pohledu - natož potom, když otevřou hubu -, bych se tomu vůbec nedivil. Ale třeba jim křivdím a mluví pravdu. Kdoví.

Jinak pokud je to s tím kopáním do vozíku pravda, tak s tebou souhlasím, že by měl řidič přijít o psychotesty.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Klasika... zkušený řidič... desítky let na pozici... bla... bla... kecy...
kdyby se konečně za nevhodné chování 1ks exemplárně potrestal sebráním psychotestů a s tím souvisejícím zákazem činnosti, další si podobné chování 3x rozmyslí
a je jedno, jestli byl v právu nebo ne a jestli video bylo celé nebo ne
takhle se po psychické stránce zdravý člověk mající rozum nechová


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
M píše:
https://prazska.drbna.cz/zpravy/doprava/8274-tento-pripad-vyuzijeme-v-ramci-skoleni-ridicu-reaguje-dopravni-podnik-na-video-ridice-ktery-utocil-na-cestujici.html


Jsem si říkal, že to nebude jen tak.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
https://prazska.drbna.cz/zpravy/doprava ... ujici.html


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Ono totiž ani žádné odůvodnění být nemusí. Někteří lidé jsou agresivní bez důvodu. Případně bez důvodu souvisejícího s obětí. Třeba, že se s ním rozešla ženská nebo že Sparta prohrála, a svou frustraci si pak vybije takto.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: asi nechápu tvoji reakci, ale já nic takového nepsal. Právě, že tam to odůvodnění nevidím.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
MartinV píše:
Mohlo se tam stát cokoliv, ale marně přemýšlím, co by vozíčkář musel udělat, aby to odůvodnilo kopání do vozíku ze strany řidiče.

Kde bereš tu jistotu, že to kopání bylo odůvodněné?


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Nechci být hnusný, ale i invalidé jsou jenom lidi a dokážou být pěkně nepříjemní. Takže jak píšou jiní, nevíme, co se odehrálo na začátku konfliktu.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mohlo se tam stát cokoliv, ale marně přemýšlím, co by vozíčkář musel udělat, aby to odůvodnilo kopání do vozíku ze strany řidiče.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak v pořádku to rozhodně není, i když chybí začátek videa. Buď se budu k lidem, kteří mne v podstatě v této profesi živí, chovat slušně a s úctou, případně si jich prostě jen nebudu všímat, a nebo půjdu "za pás". Druhá věc ovšem je, že taky kolikrát mám chuť vystartovat, když vidím, že mě někdo fotí, natáčí nebo něco podobného.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Zajímavé je to, že řidič drží v ruce hák na odklopení plošiny.
Něco mi tam smrdí. :-k

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Nechci se zastávat, jen poukážu, že tradičně chybí začátek situace. Samozřejmě, to jde těžko začít nahrávat běžnou situaci před vyhrocením, nicméně co tomuto předcházelo, se asi nedozvíme

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Jestli se to celý odehrálo opravdu takhle, tak je to příšerný. A nejde to svýst ani to, že "neměl den". Když člověk nemá den, tak nepozdraví nebo je protivnej, ale nemůže tím popírat jednu ze základních povinností, co mu ve vztahu k invalidům vzniká z pozice řidiče.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Řidič autobusu odmítl pomoc vozíčkáři, poté napadl jeho i cestující


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Tak jsem to podle místa, kde jsem ho potkal, odhadl správně...


Offline
54
20 úno 2010 23:23
Podle všeho zakotvil Streetway ve Slatině. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Dnes ráno jsem v Sebranicích potkal Iveco Streetway. Tak mě nenapadlo, nemířilo náhodou z Pardubic do Brna?


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Taková zájímavost z vedlejšího kraje: SOR TNS12 do Bratislavy.
Po změně karoserie v trendu v Jihlavě a této zprávě, to vypadá,že se zase mění rozložení sil na poli výrobců aktivně dodávajících do českých a slovenských měst. Skoro to na mě působí, že šel z kola ven Bohdan a SOR dal přednost Cegelecu před vlastní výzbrojí (Rail Electronics).

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To není o nemoci řidičů, ale o podpoře podniku, jak seznámí lidi s trasama. Setkal jsem se s tím v létě i v Ids-Jmk, že záskokáři neznají místní podmínky, dobu čekání a věci, které se dají při troše snahy vyčíst z jízdních řádů, ale v podniku jim jenom dají klíčky a na dvoře máš auto, jedeš...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Na Teplicko přišel nový dopravce a autobusy někdy nejezdí nebo bloudí. Řidiči jsou nemocní, hájí se firma


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]