Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 75 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Dopravce jedná s odbory o zvýšení platů řidičů DPP


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Turisty bude po Ostravě vozit legendární double-decker


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Revizorka donutila školáka vystoupit násilím. Byl vulgární, hájí se podnik


Offline
1321
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
https://praha.idnes.cz/nehoda-autobus-horomerice-praha-zraneni-fde-/praha-zpravy.aspx?c=A180112_162321_praha-zpravy_klu
Těžká nehoda Škody Superb s autobusem, jenž potom skončil ve stromě. Na místě několik desítek zraněných a i mrtví. :-|


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Strakonice mají MHD zdarma pro všechny. Je to populismus, říká opozice


Offline
79
13 úno 2012 18:04
Ale však to je simulace podle JŘ, nikoliv real-time data. Proto tam jsou přesně ti dopravci, kteří zveřejňují svoje data v GTFS. K těm surovým datům z DORISu ani DPP nemá pořádně přístup, jsem zvědav, jak to budou zveřejňovat, jestli nakonec opravdu prohrají (předpokládám, že nás čeká ještě ta kasační stížnost).

Jediný skutečný pokus ty data §osvobodit§ byl proveden odposlechem té jejich nezašifrované Tetry - což bude možné brzy i v Brně, žeáno...


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ondra K. píše:
I když to nebude jednoduché a zadarmo, jde o značné zlepšení služeb pro zákazníky. Jak moc online informace o poloze vozidel využívají cestující je v Brně vidět při každé velké mimořádnosti.

Že se kvůli tomu nechal DPP hnát až před soud je dost smutný.

Zajímavé je, že taková data už jsou k dispozici! Narazil jsem na to při psaní mého vyjádření v článku na můj blog Otevřená data o poloze tramvají a autobusů pražského dopravního podniku aneb pár příkladů.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Nové jízdní řády komplikují dopravu v Olomouci. Největší problémy hlásí lidé z příměstských částí


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Nejmladší pražskou vozovnu tramvají čeká odstřel, střecha hrozí zřícením


Offline
Uživatelský avatar

3085
29 srp 2009 19:30
Nemyslím si, že by náš DP měl ještě zájem o další 21Tr.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Mohli by nám pak prodat tu jejich 21Tr.


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Do Opavy půjde 10 parciálních trolejbusů Škoda 32Tr s novou kastlí Sor.

http://zdopravy.cz/opava-koupi-deset-trolejbusu-od-skody-jde-o-novy-model-s-karoserii-od-sor-6494/


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
goldfinger píše:
https://byznys.lidovky.cz/praha-odstrani-nadbytecna-zabradli-u-tramvajovych-zastavek-zacne-u-i-p-pavlova-19g-/doprava.aspx?c=A180108_155712_ln-doprava_ele

Zřejmě má IPRd pocit, že mrtvých na kolejích je stále ještě málo. Pevně doufám, že jde zejména o ta dvě zábradlí na vjezdu do a na výjezdu ze zastávky IPP od Ječné, resp. od nám.I.P.Pavlova.... [-o<


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Ondra K. píše:
Že se kvůli tomu nechal DPP hnát až před soud je dost smutný.
Bohužel jiná cesta asi nebyla a zřejmě to tímto rozsudkem ještě nekončí.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
https://byznys.lidovky.cz/praha-odstran ... oprava_ele

Nemohli by cajzli s autogenem obejít i nástupiště na roli, když už budou v tom pracovním nasazení.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
I když to nebude jednoduché a zadarmo, jde o značné zlepšení služeb pro zákazníky. Jak moc online informace o poloze vozidel využívají cestující je v Brně vidět při každé velké mimořádnosti.

Že se kvůli tomu nechal DPP hnát až před soud je dost smutný.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Demon píše:
Škoda že tam skutečnej důvod nepředávání dat padl jen okrajově.
Bude to ještě zajímavý. A taky pěkně drahý... #-o

No bude, ale je to krok k otevřeným datům. A také to může sloužit jako vzor pro další města.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

361
28 dub 2006 11:37
stověžatá
Škoda že tam skutečnej důvod nepředávání dat padl jen okrajově.
Bude to ještě zajímavý. A taky pěkně drahý... #-o


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Fantomas: díky, spisová značka/číslo bohatě stačí, znám jeden databázový web, kde se dají podobné věci číst bez reklam a rušivých věcí skoro jako holý text. Takže netřeba složitě vytahovat.

Etrusan: díky za pokus vytáhnout holý text, možná využiju.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

82
13 kvě 2014 16:53
Omlouvám se za double post, nicméně pomocí jedné velice pochybné OCR čtečky se mi podařil vytáhnout celý text. Není perfektní, ale měl by být srozumitelný.

https://www.dropbox.com/s/pir90ppb88hyzcg/Rozsudek.docx?dl=1


Offline
Uživatelský avatar

82
13 kvě 2014 16:53
Jsou to obrázky v .pdf souboru, proto to nejde přečíst. Přímý odkaz https://www.irozhlas.cz/sites/default/files/10fd5c82f6063d682ebafaaf86fc3fea.pdf.

Co jsem našel podle spisové značky neobsahuje rozsudek http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/search.do?type=spzn&typSoudu=os&krajOrg=MSPHAAB&org=&cisloSenatu=6&druhVec=A&bcVec=52&rocnik=2016&spamQuestion=23&agendaNc=CIVIL.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Rozsudek je přímo v článku, ale je uvnitř nějakého divného prohlížeče dokumentů, ze kterého se nedá vytáhnout text, takže ti to asi ani nepřečte čtečka. V záhlaví je označení 6A/52 2016 - 25- může to být ono? Odůvodnění má 7 stránek, tak se mi to teď nechce číst a dělat z toho nějaký výtah.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To je pěkný alibismus, ten odkaz na osobní data a nemožnost zveřejnit polohu vozidel. Docela by mě zajímalo znění toho rozsudku, kdyby někdo věděl spisovou značku.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Konečně! :applause: Gratuluji a děkuji dotyčnému, který se nebál a šel na DPP přes soud, který mu dal zapravdu a potvrdil, že poloha vozidla MHD v síti je veřejná informace a není možné ji označit za "interní informaci" ani neposkytnout s odůvodněním, že je "svázána s důvěrnými informacemi o řidičích" (v takovém případě je dle soudu DPP nucen důvěrná data před poskytnutím odstranit).

Před časem jsem se na exkurzi na dispečinku DPP ptal vedoucích dispečerů na to samé a dostalo se mi té stejné odpovědi, že "bezpečnost" a "teroristické útoky". A na dotaz, proč to všude jinde (i v Brně) jde, se mi dostalo "odpovědi", že je to problém DPMB, že si neuvědomuje možná rizika. :-?


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Dopravní podnik Praha prohrál soud, musí zveřejňovat informace o poloze tramvají a autobusů


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 dub 2024 17:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]