Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 77 z 323    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 323  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Kvůli dluhům za jízdu načerno lze žalovat i nezletilé, rozhodl Ústavní soud


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Při srážce náklaďáku a autobusu v Praze se zranilo devět lidí

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Budějovický dopravní podnik zrušil krátkodobé jízdenky, mnoha cestujícím tak zdražil


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Škoda Tranportation poprvé nevyplatila majiteli dividendy, na Kypru si půjčila za 10 %


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V Jihlavě spadl trolejový výložník, řidiči na zastávce stačili uskočit


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
http://domaci.ihned.cz/c1-65977550-chce ... ita-jednat


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
ElektroDumper naruby

Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Včerejší nehoda v Berlíně:
https://www.bz-berlin.de/berlin/spandau/dieser-flixbus-faehrt-nun-ohne-dach-weiter


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
U Ločenic havaroval autobus, zemřel mladý muž

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Autobus havaroval u Blanska. Na kluzké vozovce se vyhýbal protijedoucímu autu

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
114
27 čer 2017 19:11
Bílovice
Vlastně ji maj otvírat už zejtra


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
kazlik píše:
Na Nových Sadech to je díky pruhům jasné. Ale když se jede z Francouzské směrem na Cejl (směr Vojenská nemocnice), tak před křižovatkou jsou dva pruhy pro jízdu přímo, projede se křižovatkou, poté ??? a najednou je tam jeden pruh plus tramvajový pás. Teoreticky při jízdě v levém pruhu se dá pokračovat po kolejích až před zastávku Vojenská nemocnice, kde značka přikázaný směr jízdy mi nařizuje objet ostrůvek zprava.


Francouzská je neaktuální, nevěřím, že ji někdy ještě pro normální provoz otevřou.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jihlava v pátek spustí revoluci v MHD. Mění linky, zastávky i intervaly


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Na Nových Sadech to je díky pruhům jasné. Ale když se jede z Francouzské směrem na Cejl (směr Vojenská nemocnice), tak před křižovatkou jsou dva pruhy pro jízdu přímo, projede se křižovatkou, poté ??? a najednou je tam jeden pruh plus tramvajový pás. Teoreticky při jízdě v levém pruhu se dá pokračovat po kolejích až před zastávku Vojenská nemocnice, kde značka přikázaný směr jízdy mi nařizuje objet ostrůvek zprava.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V zákoně tento případ neni popsán, protože nejspíš není co řešit. Podle dopravního značení je ten jízdní pruh pro auta vyznačený na tramvajovém pásu úplně normální jízdní pruh pro auta. Tzn. řidiče auta nemusí zajímat, že jede současně i po kolejích.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Citace:
Na tramvajový pás v úrovni vozovky se smí v podélném směru vjet jen při objíždění, předjíždění, odbočování, otáčení, vjíždění na pozemní komunikaci, nebo vyžadují-li to zvláštní okolnosti, například není-li mezi tramvajovým pásem a okrajem vozovky dostatek místa; tramvajový pás zvýšený ... se smí přejíždět jen příčně ... . Při vjíždění na tramvajový pás nesmí řidič ohrozit ani omezit v jízdě tramvaj.

A pak se ještě řeší vyhrazený jízdní pruh na tramvajovém pásu. Ale normální pruh + tramvaj jsem nenašel.

A podobná kravina: Co mě zakazuje jízdu po tramvajovém pásu? Já na něj nesmím najet (až na výjimky), ale když na něj najedu legálně, musím ho opustit?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Robert: Asi řeším kraviny, každopádně na Táborskou apod. zákon pamatuje, nechce se mi teď na mobilu hledat přesnou citaci, ale je tam něco ve smyslu "pokud není mezi pásem a okrajem vozovky dost místa".

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Vandalové ničí ostravské tramvaje. Dopravní podnik nasadí ochranné fólie


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Fantomasi, muzes mi rict, co resis? Treba na Taborske by podle tebe nesmela auta jezdit vubec?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Tam se jezdí po kolejích x let. Akorát při loňské rekonstrukci TT byl jízdní pruh vedoucí po kolejích zkrácen ještě před ten oblouk.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
¨Fantomas: spíš nedomyšlené značení, než samotný zák. o provozu v kombinaci s vyhláškou o značkách.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Ale kde se to v tom zákoně píše? Nechci nijak obviňovat řidiče aut, spíš mi přijde, že je zákon zase trochu nedomyšlený.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Fantomas píše:
Janatak: Když už u toho, může mi někdo vysvětlit, proč dole na Husovce směrem od Nových sadů je to vyřešeno tak blbě, že auta odbočující z levého pruhu na Husovu jsou posílána na tramvajový pás s vyznačeným jízdním pruhem, který je vzápětí ukončen, a pak se tam snaží zařadit do pravého pruhu? Dneska jsme tam stáli s dvanáctkou přes pět minut, tramvaják neviděl za roh, najel tam, pravý pruh plný až dolů, v levém auta snažící se natlačit do pravého a tramvaj zůstala zlomená v křižovatce, takže jako bonus ještě komplet zablokovala tramvaje i auta jedoucí z Nádražní rovně. Jak to vůbec je z pohledu zákona? Řidič přece nesmí vjíždět na tramvajový pás pokud... ale když mu to nařizuje vodorovné značení?

Pokud vjezd na tramvajový pás umožňuje dopravní značení, pak tam řidič samozřejmě vjet může.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Interval 2 minuty by jistě neutáhly měnírny.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Já vám nevím, ale při takto krátkém intervalu mi přijde spíš logické prodloužit soupravy, než dále zkracovat interval.

_________________________________
Definitivně možná.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8068 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 323  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]