Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 91    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3692
08 čer 2005 23:12
A propos, linky 48, 73 a 74 se přečíslovávat nebudou?


Offline
1073
09 lis 2006 18:16
Já stále nějak nemohu najít logiku, dle které se kraj rozhoduje, kde ukončí kterou linku. Např. 74 Zvonařka, linka 48 Úzká a linka 49 (nově 508) v Komárově. Z mého pohledu by to měl směřovat na jedno místo a s městem ideálně řešit ať jsou tyto dopravní uzly vhodně propojené (ale to by měly zajistit primárně městské linky).
Nově se to týká linky 304, která bude končit v Řečkovicích, místo v Králově poli u nádraží. Jsem zvědavý, kolik lidí bude přestupovat z 304 na 65 a jestli pak bude stačit kapacita. S tím souvisí za mne úplný nesmysl, kde se píše, že chtějí propojit Kuřimskou průmyslovou zónu s terminálem Nemocnice Bohunice. Tedy místo, aby linku 304 vedli do Králova pole, nádraží na přestup na E56, tak 304 ukončí v Řečkovicích a 302 prodluží z Bystrce k nemocnici?
Také z dokumentu cítím, že raději než se domlouvat s Brnem, uděláme si to po svém (nebo s Brnem není řeč). Myslím, že i pro Brno by bylo reálné linku 40 přetrasovat přes Zvonařku přímo na Heršpickou a tím zkrátit jízdní dobu. A Spielberk office obsloužit jinak.
To stejné vypadá s linkou 49, než se domluvit s Brnem např. na jejím rozdělení, aby neměla taková zpoždění, tak 49 bude jezdit do Přízřenic a vznikne nová linka Komárov - Modřice? Podobně dopadla linka 40, kde vznikla souběžná linka 74. Teď částečně 304/41 a v budoucnu asi 305/41, 78/509/510. Prostě vznikají další a další souběžné krajské a městské linky a navíc bez provazby.

Ještě k lince 51, když se dívám na současnou trasu, tak mne dost mrzí, že nejede přímo, tedy Bystrc - Troubsko - Ostopovice - Moravany - Ústřední hřbitov (případně i Modřice), takto by to bylo luxusní spojení Moravany - Bystrc odhadem za 30 minut. Muselo by se ale asi trochu pohnout s hranicí zón, aby to bylo na 2 zóny.


Offline
Uživatelský avatar

2556
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
xxx píše:
Píše se tam, že spoje vedené z Bílovic až do Vranova by byly 307. Takže by jezdily normálně 57 a jednou za čas by místo 57 přijela 307 se stejnou, akorát delší trasou. Fakt přehledné.

On ten důvod není ale úplně marný. V souvislosti s nepravidelnostmi na lince 75 – průjezd přes Gajdošovu a další úseky velmi zatížené IAD, které pak přenáší nepravidelnosti do návazností v přestupní uzlu Bílovice nad Svitavou a zároveň z důvodů zajištění lepší přestupní vazby autobusů od Bílovic na tangenciální trolejbusy linek 25 a 26 je uvažováno, že po stavbě VMO Tomkovo náměstí by do Bílovic nad Svitavou na místo linky 75 byly prodlouženy spoje linky 57. Zároveň v souvislosti s oddělením regionálních linek do samostatné číselné řady tak, aby cestující jednoznačněji věděli, kde platí jaké tarifní slevy, je uvažováno přečíslování spojů v trase Bílovice, nad Svitavou – Vranov do nové linky číselné řady nad 100 – konkrétně je uvažováno na číslo linky 207.
Okružka by asi nebyl špatný nápad, obávám se však, že poptávka stejně taková nebude a navíc by to dublovalo vlak. Ale stejně do toho časem ještě zasáhne uvažované ztrolejbusování Soběšic i od Lesné, až se postaví dráty okolo Lesné. Pak by měly jezdit parciály do Soběšic i z Lesné. Co potom s úsekem do Útěchova, není jasné. Možná se to dozvíme ve čtvrtek, kdy bude prezentace dopravního řešení pro Lesnou.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Nevím, jak jsou začátky/konce směn v CTP, ale čekal bych že asi 6, 14, 22, možná 18. Třeba na ty časy (aspoň na některé) nějaké posilové 509 přibudou.

Co se týká 304, už je zveřejněný jízdní řád.
https://content.idsjmk.cz/jrady24/240427/304.pdf
Přijde mi, že zmiňovaná návaznost na vlak v Řečkovicích tam spíš není, trochu v době 15min intervalu, kdy ovšem teď zrovna kvůli výluce část vlaků v Řečkovicích nestaví. V ostatních časech je to spíš systémové ujíždění. Ono je to teda pochopitelné, když má být návaznost v Kuřimi, která je asi důležitější, tak nemůže vycházet moc dobře v Řečkovicích. Takže o to spíš tam většinou bude vozit vzduch, na druhou stranu, někde se odstavovat musí. Ale škoda těch nenávazností. V dokumentu je ještě magický dovětek, výsledek je zjevný :-)
Citace:
úseku Brno, Královo Pole, - Brno, Řečkovice bude linka vedena pouze za podmínky finanční spoluúčasti dotčených měst či obcí

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
2672
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Omlouvám se, asi to měla být 207. Na rozdíl od kombinací 41+304 a budoucí 49+508, si nemyslím, že tu dojde na rozdělení oběhů pro DPMB a třeba ČSAD Tišnov nebo Zdar (nevím, kdo teď jezdí kmenovou 201 ze Starky na Klajdovku a dál do regionu).
Z toho plánu se nedá vyčíst, že by třeba 161 nebo třeba 404 měli jezdit nějací noví dopravci, určitě bude nějaká návaznost na stávající smlouvy, však jsou často víceleté.
A jak jsem říkal 404+405 se mění v souvislosti s neexistencí Starého Lískovce. 406 se určitě zruší, jen nevím, od jakého data. Bude stačit nějaký bus z okolních dědin mimo Ivančice do Tetčic a tam přestup na S4, ze samotných Ivančic a Moravských Bránic pojedou lidi buď S41 do Střelic a dál 404, nebo případně 154 na Hrušovany u Brna a tam na S3 do Brna, dá se i z Kounic do Modřic a na vlak jít tam.
Co se týká regionál. expresů 701 a 702, to je totální úlet, nechtěl jsem tenhle nápad úplně komentovat.
Jak se dostat ze Zvonařky na Campus bez zastavení a pomaleji, protože jedete po okruhu = naprasí tam regionální linky, co budou hezky tvrdnout v kolonách. :lol: sarcastic

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No spíš do toho Vranova by jezdila jenom ta 207. Komunální 57 by byla ukončená v Útěchově.
A zajímavé by bylo udělat z toho okružku a z Bílovic do Vranova jet přes Adamov :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2527
13 črc 2009 13:42
Jo, to je možné. Cracatit mě zmátl. Ale tak či tak je to podle mě kravina.


Offline
Uživatelský avatar

2556
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
xxx píše:
Píše se tam, že spoje vedené z Bílovic až do Vranova by byly 307. Takže by jezdily normálně 57 a jednou za čas by místo 57 přijela 307 se stejnou, akorát delší trasou. Fakt přehledné.

V textu jsem nemohl najít linku 307. Ona to totiž má být linka 207.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2527
13 črc 2009 13:42
Píše se tam, že spoje vedené z Bílovic až do Vranova by byly 307. Takže by jezdily normálně 57 a jednou za čas by místo 57 přijela 307 se stejnou, akorát delší trasou. Fakt přehledné.


Offline
Uživatelský avatar

2556
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Cracatit píše:
Vedle změny na 51 se chystá přečíslování 57 na regionální 307 s trasou opět z Útěchova do Obřan. Trojkové číslo, protože prý má oba konce mimo město se začátkem v trojkovém regionu (Útěchov/Vranov) a lidi by to mátlo spolu se zavedením krajského karetního bordelu "Jezdi jednoduše".

No jak se na to přišlo, to fakt nevím. Útěchov je normálně zóna 101. Ale tento náopad jsem v tom dokumentu nenašel.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7116
27 úno 2010 07:40
Jenže ty jedou v době, kdy jsou pro lidi z CTP většinou celkem k ničemu. A ještě jen ve školních dnech.


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
To prodloužení 509 se má týkat právě jenom těch špičkových posil:
Citace:
Úprava by spočívala v tom, že vybrané spoje linky 509 ve špičkách pracovních dnů, (jednalo by se především o spoje, které nemají v Chrlicích u nádraží přípoj na linku S2,) by byly vedeny do Modřic k žel. st., případně do zast. Modřice, smyčka pro možnost oběhového propojení s linkou 505 nebo až do průmyslové zóny CTP Modřice a zajišťovaly by tak ve špičkách pracovních dnů bez závleku k Olympii rychlé spojení z Chrlic do Modřic a zároveň by v Modřicích u žel. stanice měly přípoj na linky S3 do Brna.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

6902
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P. Haluza píše:
A pak jsou tam další perly jako 701/702 některé nebo klidně všechny spoje až k Nemocnici Bohunice. Tak nevím, ale nemám pocit, že by tam bylo tolik místa, aby tam mohla končit polovina regionálních linek :mrgreen:

Nebylo by od věci, kdyby se nástupní zastávky některých regionálek přesunuly na druhou stranu (směr Čtvrtě; poté podjezd Campus square a přes kruháč nahoru na Jihlavskou), a zastávka městských linek směr Osová se mohla posunout před přechod. Ale toam by mohl být problém s dlouhým odbavováním cestujících regionálek, a tím pádem by tyto busy zavazely právě MHD směrem na Čtvrtě.


Offline
7116
27 úno 2010 07:40
Se tam převlečou za 404/405/406/502 a jedou dál, ne? :-) Linka PoŠuKov-Bohunice-Radostice-Olympia-Černovická terasa a rovnou může jet zpátky přes Slatinu do Šumic. sarcastic


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Cracatit píše:
Navrženo je též 509 z Chrlic do Modřic mimo XX Lutz a nákupáky až k Modřice, žel.st. nebo Modřice, smyčka. Platí pro spoje, které nečekají v Chrlicích na vlak.


Takhle to tam je napsaný, ale je to kravina, protože tuto podmínku splňují pouze posilové školní spoje Chrlice--Rajhradice v podání komunálu. A to prodloužení by mělo být až do CTP Modřice, kvůli tomu se o tom uvažuje.

A pak jsou tam další perly jako 701/702 některé nebo klidně všechny spoje až k Nemocnici Bohunice. Tak nevím, ale nemám pocit, že by tam bylo tolik místa, aby tam mohla končit polovina regionálních linek :mrgreen:


Offline
7116
27 úno 2010 07:40
Cracatit píše:
Tolik nástřel, na co se můžeme těšit nejspíš už letos v prosinci. Nic bližšího nevím, jenom jsem si přečetl plán a je v něm tohle, co píšu, tak abyste nebyli překvapení.

Já se těším už teď... Překvapený jsem už byl. :mrgreen:


Offline
2672
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ty změny 404 souvisí jednak s elektrizací Střelice - Zastávka a hlavně s neexistancí terminálu v Lískovci u vlaku. Kdyby terminál existoval, asi by se kus 404 škrtnul a končila by ve Střelicích u vlaku s tím, že mají lidi přestupovat ideálně na trolejbus v trase prodloužené Osové.
Jinak velmi vtipná kapitola v krajském plánu obslužnosti verze 3 je kapitola 7. Tu kamarád od z dopravky v Pardubicích nazval "Kniha přání a stížností na projekty od SŽ." :mrgreen: Tohle asi nechám bez hodnocení, čas ukáže.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2672
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Já tomu říkám Vysočinská stovka, protože má různá předčíslí podle licencí a dopravců, ale všechny mají společnou trasu Brno - Devět křížů - VB - Velmez - Jihlava a dají se celkem solidně využít k cestě z Brna do Bíteše, kdy jedou po dálnici, nebo někdy taky přes Říčany, odkud vím o té číselné řadě. V pátek odpoledne jezdívám na hipoterapii do Domašova a když jsem jezdil na čtvrtou odpoledne, tak jsem se s tímhle číslem busu potkával právě pod kopcem v Říčanech, jak maže na Brno.

Jinak k těm plánům kraje: z 51 budou regulérně dvě linky, 161 ze Zoo na Žebětín, Popůvky, Troubsko a špitál Bohunice + pokračování vybraných spojů pod pětistovkovým číslem, asi 503. To nastane asi v prosinci.
Vedle změny na 51 se chystá přečíslování 57 na regionální 307 s trasou opět z Útěchova do Obřan. Trojkové číslo, protože prý má oba konce mimo město se začátkem v trojkovém regionu (Útěchov/Vranov) a lidi by to mátlo spolu se zavedením krajského karetního bordelu "Jezdi jednoduše".
Taky se chystají změny na čtyřstovkách: ohnutí 404 ze Střelic do Troubska a Bosonoh, potažmo na špitál s čekačkou na Střelice, dolní nádraží na vlaky S4 a S41. Z S4 se má stát páteř v intervalu 3x do hodiny ve špičce.
No a aby neřvali lidi z Ivančic a mohli jet rychle na špitál, tak se jim nabídne místo 406 kombinace S41+404 s jízdní dobou cca 35 až 45 minut, nemám spočítané přesně, jen odhaduju.
Dál se chystá změna i na 153 a 423 plus "on demand" doprava v Rosicích.
Změny na pětistovkách: roztržení 49 na vnitroměsto pod původním číslem a krajskou 508, která bude začínat v Komárově, prý je za tím zpravidelnění, protože se 49 zasekává.
Navrženo je též 509 z Chrlic do Modřic mimo XX Lutz a nákupáky až k Modřice, žel.st. nebo Modřice, smyčka. Platí pro spoje, které nečekají v Chrlicích na vlak.
Dál se plánuje taky 510 protáhnout opět mimo nákupáky z Olympie rovnou na Černovické terasy a konečnou Areál Slatina. U obou prodloužení prý 78 jede moc pomalu a odrazuje to lidi na jihu a jihovýchodě.
Tolik nástřel, na co se můžeme těšit nejspíš už letos v prosinci. Nic bližšího nevím, jenom jsem si přečetl plán a je v něm tohle, co píšu, tak abyste nebyli překvapení.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Naposledy upravil Cracatit dne 22 dub 2024 23:44, celkově upraveno 1

Offline
431
24 lis 2017 11:40
aha, jasný. Díky


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, ono je toho vlastně víc. Tady by to mělo být všechno:
350100 http://portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f ... 359645.pdf
760100 http://portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f ... 365906.pdf
761100 http://portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f ... 362633.pdf
762100 http://portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f ... 364802.pdf
840100 http://portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f ... 366907.pdf
842100 http://portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f ... 360094.pdf


Offline
7116
27 úno 2010 07:40
Nejen 842. Prostě (Jihlava-)VelMez-Brno v podání ICOMu, ZDARka, BDSky a Tourbusu.


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
842100
http://portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f ... 360094.pdf


Offline
431
24 lis 2017 11:40
Co je vysočinská linka 100?


Offline
2672
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ano, proklik přes stránky kraje na jednotlivé plány funguje.
Zrovna si ho pročítám a jsem zvědav, co vymysleli s tou 51 a 404, okolí Popůvek občas využívám.
Jinak je fajn, že staví vysočinská linka 100 i u špitálu v Bohunicích na stanovišti 7, doufám, že se tyhle neintegrované spoje nerozlezou po celém uzlu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Ono asi záleží, odkud se tam proklikne. Je pravda, že v anonymním okně mi ten odkaz nefunguje, ale když se tam jde přes
https://www.jmk.cz/content/10885
-> Plán dopravní obslužnosti Jihomoravského kraje pro období let 2022 - 2026
-> 3. aktualizace
tak by to snad fungovat mělo.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2274 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 91  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 24 dub 2024 03:06
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]