Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 146 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6901
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, stačilo. Z BUS pruhu dnes nelze odbočit. Nicméně NAD by už dnes tento pruh mohla využívat. Je to tak, Jezoure? :-)


Offline
479
23 pro 2013 20:28
Hrušovany u Brna
Takže by bohatě stačilo aby se na čočky na 28. října dodělal odbočovací signál... No jo no... Asi je to složitý..


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Za Moravákem se má přejet z bus pruhu na silnic, pokud chce bus na 28. října kamkoliv odbočit.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6901
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jezour: nejsem v Brně, abych to posoudil, ale pokud pojede bus v BUS pruhu už od Moraváku, pak by mělo jít pokračovat v BUS pruhu stále, ne? To by vysvětlovalo, proč tam jeli ICOM (kromě toho, že spíš přehlídli vodorovné značení). Nebo mezi Moravákem a Kolištěm není BUS pruh na TT?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Jezour píše:
Porušení zákona 361/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů, z bus pruhu MH směr ven z města nelze sjet do předjízdného pruhu (vodorovná značka V1a - plná nepřerušovaná čára) a od šalinového ostrůvku lze jet na čočky pouze rovně (chyba při naprogramování cyklů křižovatky). Do vyřešení problému nutno sjet z tramvajového pásu v křižovatce Koliště - Milady Horákové a jet v koleně s auty, jiná možnost není legální.


A předpokládám, že je to platné pro VŠECHNY busy. Já jen, že včera jsem potkal dva ICOMáky, suveréně se řítíci bus pruhem od města a odbočující zněj vlevo, prostě to co my máme zakázáno.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Ondra K. píše:
Jak koukám na nový jízdní řády, tak už aby dorazila další dodávka 13T. Protože ty počty garantovaných spojů na linkách 2, 4 a 5 jsou fakt tragický. Nejblbější je to na té čtyřce, která má většinu trasy samostatně bez souběhu s jinou linkou.

Ono d-4 z většiny vypravují Medlánky, které nemají krátké NP vozy. Možná by pomohlo posílat soupravy T3 + VV60LF biggrin


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Porušení zákona 361/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů, z bus pruhu MH směr ven z města nelze sjet do předjízdného pruhu (vodorovná značka V1a - plná nepřerušovaná čára) a od šalinového ostrůvku lze jet na čočky pouze rovně (chyba při naprogramování cyklů křižovatky). Do vyřešení problému nutno sjet z tramvajového pásu v křižovatce Koliště - Milady Horákové a jet v koleně s auty, jiná možnost není legální.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jezour píše:
se současným zákazem využít bus pruh Milady Horákové.


Důvod?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
MartinV: To je právě otázka, co je v pořádku. Jestli popis trasy Zemědělská - Jugoslávská .... nebo odlišný JŘ v trase ŠČ - Úh po rozkliknutí onoho souboru. Každopádně momentálně není vpořádku ani jedno: Jiná trasa a jiný řád u ní.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6901
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Rem: na pdf.dpmb.cz je vše v pořádku, ŠČ - MN (- ÚH).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Hele, bydlíte tady v Juliánově někdo? Páč mně nepřipadá, že by 9ka vozila vzduch (ani 13T tu nejezdí prázdné). Nastupuju na Geislerově a sem už přijede naplněná v průměru na 70%, než dojedem na nádraží, už se stojí... (samozřejmě ráno a odpoledne — v sedle je to slabší)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ta pětka bude jezdit na Zemědělskou i od září, nebo mají na neřádech dpmb.cz krpu?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6901
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ondra K.: dobře, ale je to jedna z mála linek s růzkou poptávkou. Teoreticky bys měl na Lesnou a do ŠČ posílat kapacitnější soupravy a do Juliánova a ke hřbitovu ty méně kapacitní. Z toho žádnou rozumnou linku neuděláš.
Jo, občas se někde vozí vzduch, nicméně kdybychom vždy osekali kapacitu podle aktuálního využití, za chvíli bychom tu neměli skoro nic (jelikož při nižší kapacitě by méně lidí využívalo MHD, tak bychom ji znovu osekali, atd., atd.).

Edit: spíš než přiznání to bylo využití příležitosti (možnost zde nasadit menší vozy).


Naposledy upravil MartinV dne 30 srp 2015 09:03, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Soupravy tam jezdily už za dob linky 13, to je pravda. Ovšem poslední skoro rok a půl tam jezdily K2 a stačilo to. Vůbec to roztržení linky 9 při výluce na Miladě beru jako přiznání toho, že ta linka nemá na obou větvích stejnou poptávku. Proto ji považuju za nesmyslnou.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Ondra K.: nevím, proč nesmyslná devítka, dvojčata / 13T tam jezdily i když tam jezdila třináctka. A podle mě je rozumnější, když vozí 13T "vzduch" do obytný zástavby, než na hřbitov. A návrat K2 na pětku a interval 5 minut byl snad jasný, ne? Pokud vím, tak se pětka osekala z důvodu, aby se vše procpalo po Cejlu a tohle nejmíň bolelo, když se na tu přechodnou dobu navýšila kapacita

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
ds píše:
doufejme že naše MČ přijde k rozumu a odpíská tu 45 co nejdřív. Na druhou stranu, kdyby DP uměl nabídnout nějakou rozumnější nízkopodlažnost na lince 5 (protože jak se tam vrátí pisárecké K2, tak to bude zase katastrofa), tak by přesvědčování voličů bylo o dost jednodušší.

Podle nových JŘ je na pětce opět interval 5 minut, takže návrat Pisoáreckých K2 je zcela jistý. Osobně, bych radši pětku viděl v podobě při výluce Milady tedy v soupravách a 13T s intervalem 10 minut. Sice by se na hřbitov vozilo trochu víc vzduchu, ale zas by to umožnilo vyšší podíl nízkopodlažních spojů. Je ovšem otázkou nakolik je ty vozy kde vzít. V tomto si myslím, že dělá celkem neplechu ta nesmyslná devítka Lesná - Juliánov, kdy se na Juliánov plýtvá soupravami a přitom by tam bohatě stačily K2.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Online
2790
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Není to žalovatelné? Vždyť to je nehospodárné nakládání s veřejnými prostředky. A mimochodem, by mě zajímalo, kolik z těchto klientů ukončí svoji pouť na Moraváku... Většina přeleze do tramvaje směr Česká nebo nádraží, tedy do té samé, do které mohli vlézt už na ŠČ nebo Lesnické... Fakt Kocourkov. :mrgreen:


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Vyhazování peněz to je neuvěřitelné, ale lidská lenost (v tomto případě lenost přestoupit na šalinu) je ještě větší. A má cenu osmiciferné částky každoročně.


Online
2790
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já ale furt nechápu, o co MČ jde, když skutečně d-5 ze ŠČ dojede na Moravák za 8 minut, zatímco a-45 za 11!!! A to jen za předpokladu neucpaného Koliště. Jestli těm důchodcům vadí jeden přestup, ať si zavolají taxíka. Tohle není nic jiného, než vyhazování peněz daňových poplatníků, to ať se na mě nikdo nezlobí...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
doufejme že naše MČ přijde k rozumu a odpíská tu 45 co nejdřív. Na druhou stranu, kdyby DP uměl nabídnout nějakou rozumnější nízkopodlažnost na lince 5 (protože jak se tam vrátí pisárecké K2, tak to bude zase katastrofa), tak by přesvědčování voličů bylo o dost jednodušší.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Vše záleží na ochotě MČ Brno sever. Celoroční standardní provoz linky 45 v roce 2016 v intervalech špička+sedlo+víkend 10 minut, polonoc 15 minut bude nabídnut MČ za redukci rozpočtu MČ cca 12 milionů, bude jenom na ni, jestli se rozhodne vzdát se peněz či nikoli. Samozřejmě se lze dohodnout i na nižších výkonech.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Ondra K. píše:
Jak koukám na nový jízdní řády, tak už aby dorazila další dodávka 13T. Protože ty počty garantovaných spojů na linkách 2, 4 a 5 jsou fakt tragický. Nejblbější je to na té čtyřce, která má většinu trasy samostatně bez souběhu s jinou linkou.


Jo, je to ostuda, ze K2, starsi jak B700, porad jezdi a je jich plna (!). biggrin

PS: Nepocitam K2R, ty mam rad. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Ono si stačí vzpomenout na obnovenou linku 51.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
no tak to můžeme uzavírat sázky na životnost této linky :-) viděl bych to tak nějak do začátku prosince...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
K trase 45 o pár příspěvků níže - ta je jednoznačně daná a licencovaná - z náměstí 28.10. Příkopem - Bratislavskou - Jezuitskou - Rooseveltovou k výstupní zastávce, která nebude shodná se zastávkou Janáčkovo divadlo, ale bude blíž Moravskému náměstí. Zde vyrovnávací čas, v případě nutnosti Marešovou k WC Komenského náměstí. Na nástup režijní přejezd k tramvajové zastávce Moravské náměstí a shodně s linkou 67 zpět se současným zákazem využít bus pruh Milady Horákové.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5789 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: P. Haluza a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 23 dub 2024 09:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]