Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 147 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Rem píše:
To předpokládáš špatně.

Dva příspěvky skoro zbytečné - zní to totiž tak, že víš, kde bude výstupní. Pokud to víš, sdělíš nám to?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Mouka píše:
Výstupní podle JŘ nevyčtu, ale očekával bych, že to bude opět u tramvají 3, 5, 9 směr Česká.

To předpokládáš špatně.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
b1 píše:
Kde se bude ta a-45 na Moraváku otáčet?


Nikde se na Moráváku nebude otáčet. Přijede tam již otočená.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
P. Haluza: Vzhledem k tomu, že tam jsou 21 min vyrovnávačky, tak je možnost se jet otočit prakticky kamkoliv v okolí. Výstupní podle JŘ nevyčtu, ale očekával bych, že to bude opět u tramvají 3, 5, 9 směr Česká.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A výstupní?

Jen tak mimochodem. Tramvají trvá úsek Lesnická--Moravské náměstí 8 minut. Hádejte, jak dlouho to bude trvat a-45... A to nepočítám zácpy na kolišti a zdržení okolo Schodové... Fakt úspora času, to se musí nechat. A ta lukrativní frekvence spojů! :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
ad otáčení 45 na Moraváku: Neumím přesně odpovědět, nicméně odjezdová zastávka bude společná s tramvajemi směrem k Dětské nemocnici.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Dívám se, že teď je tam ve vysvětlivkách k JŘ uveden symbol vozíčku s textem, ale vozíček (pochopitelně) u žádného spoje není. Těžko říct, proč to tam nenechali, bylo to jasnější.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Kde se bude ta a-45 na Moraváku otáčet?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, byl. Ale teď zmizel. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P. Haluza: pokud si dobře vzpomínám, tak jeden čas u linky 8 ten vozíček byl, nebo alespoň text v rámečku o 100% NP lince i s piktogramem vozíčku.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Jestli to bude podle vašich spekulací, tak opět další místo, kde nelogicky bude řidič pauzovat na straně, kde nic není a na vybavené konečné se bude jenom otáčet rychlostí světla.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
miropiro píše:
No však jo :) Pojede to na zastávku Lesná, nádraží a potom směr třída Generála Píky a na Lesnickou přijede ve směru od zimáku...

Jo, ale stejně bys nedostal interval 5 minut, protože dvakrát do hodiny bys tam měl díru. Viník? Linka 45. :mrgreen:

miropiro píše:
To není extrém. To je naopak dobře započatý příklad

Akorát mu chybí ta drobnost s výrazně vyznačeným symbolem na jednom místě. Takhle totiž bez přečtení vysvětlivky nemáš jak zjistit, že jsou to nízkopodlažní spoje...


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
Ano, extrémem je linka 8, kde není vůbec nic, jen u pár spojů poznámka, že nejsou zajištěny nízkopodlažním vozidlem. Asi je příliš těžké někam k číslu linky přidat velký symbol vozíčku, poznámku ke spojům, které nejsou NP, a tím vyřešit zvýšenou nepřehlednost přidáním symbolu k 99 % odjezdů...

To není extrém. To je naopak dobře započatý příklad :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
miropiro píše:
Jinak v souvislosti s množstvím nízkopodlažních spojů by vážně chtělo už uvažovat, že by se od změny jízdních řádů v prosinci psalo, že všechny spoje jsou nízkopodlažní s výjimkou vybraných spojů...bylo by to přehlednější...


Ano, extrémem je linka 8, kde není vůbec nic, jen u pár spojů poznámka, že nejsou zajištěny nízkopodlažním vozidlem. Asi je příliš těžké někam k číslu linky přidat velký symbol vozíčku, poznámku ke spojům, které nejsou NP, a tím vyřešit zvýšenou nepřehlednost přidáním symbolu k 99 % odjezdů...


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
Pokud to srovnám s a-81 (a bývalou a-80 Mírák - Klusáčkova), tak zatímco u a-80/81 se vyplnil bílý prostor na mapě, tady suplujeme jinou dopravu, jen abychom měli o přestup míň. Před 10 lety by to možná bylo pochopitelné, ale dnes s tolika NP spoji?

Ano, ta a-81 má sice nyní skvělý jízdní řád, ale jinak ji považuji za užitečnou linku, která chyběla. Ale ta a-45...ale už to vidím, jak po zrušení začnou lidi psát, že jsou na té lince a-45 životně závislí :D Ale jinak ano, jsem taky zvědav na obsazenost.
P. Haluza píše:
To s těmi expresními spoji by ale nešlo, protože na tu Lesnickou jaksi potřebuje přijet z opačné strany. :mrgreen:

No však jo :) Pojede to na zastávku Lesná, nádraží a potom směr třída Generála Píky a na Lesnickou přijede ve směru od zimáku...

Jinak v souvislosti s množstvím nízkopodlažních spojů by vážně chtělo už uvažovat, že by se od změny jízdních řádů v prosinci psalo, že všechny spoje jsou nízkopodlažní s výjimkou vybraných spojů...bylo by to přehlednější...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P.Haluza: ale jo, myslím, že si cestující najde. Ale de facto je přebere z tramvaje, protože tito lidi místo přestupu dojedou na Rooseveltovu a dále budou pokračovat pěšky.
Pokud to srovnám s a-81 (a bývalou a-80 Mírák - Klusáčkova), tak zatímco u a-80/81 se vyplnil bílý prostor na mapě, tady suplujeme jinou dopravu, jen abychom měli o přestup míň. Před 10 lety by to možná bylo pochopitelné, ale dnes s tolika NP spoji?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To s těmi expresními spoji by ale nešlo, protože na tu Lesnickou jaksi potřebuje přijet z opačné strany. :mrgreen:

A co se týče druhé strany sídliště, jasně, tam je taky 5 minut proti proudu zbytečných, ovšem tam to nejde udělat jinak. Obvykle je v obou směrech stejný interval, pokud neexistuje efektivnější řešení. No a myšlenka režijního přejezdu Haškova--Halasovo náměstí na 57, to už je úplné sci-fi a kontraproduktivní, protože stejně nic neušetříš...

Mně by fakt zajímalo, kolik lidí s tou 45 bude jezdit...

Ad pauza Moravák: to tak být vůbec nemusí. Co když na Haškově teď budou rychlý obraty a na delší pauzy se bude jezdit právě na Moravák? Uvidíme.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mně teda přijde vůbec ten jízdní řád a-45 podivný. Autobus odpoledne přijede na Moravák v časech 10, 40 a vracet se bude na Lesnou v 01, 31. Dobře, máme tu pauzu pro řidiče, ale tak ta by se snad dala nějak vymyslet na Haškově. Ale když bude autobus prostě stát 20 minut v centru, tak už pak chápu, že nejsou autobusy na pětiminutový interval odpoledne z Haškovy dolů. To je fakt super daň za ten nápad pokračovat s linkou x5 i po výluce. Snad to vedení MČ Brno-sever brzy dojde. Jako jo, měl jsem tu linku x5 hodně rád, lidi si na ni zvykli a také jsem si rád došel na Janáčkovo divadlo a pak už jel přímo na Lesnou, ale tady už končí sranda :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
No moment, a-45 je přece nad rámec obslužnosti a s patřičným snížením dotací MČ, ne?
A co je špatného na 10minutovém intervalu proti směru hlavního proudu? To tam bohatě stačí.

Tak zavedeme desetiminutový interval i na západní straně Lesné odpoledne ve směru dolů, že sarcastic
Ale dost už, samozřejmě nevidím do konstrukce jízdního řádu, ale přijde mi, že by snad šlo přidat alespoň spoje linky a-46 v úseku Haškova - Lesná nádraží a dále expresně na Lesnickou jako dříve...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No moment, a-45 je přece nad rámec obslužnosti a s patřičným snížením dotací MČ, ne?
A co je špatného na 10minutovém intervalu proti směru hlavního proudu? To tam bohatě stačí.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Správně zní otázka - koho napadlo chtít linku x5=45 a zároveň platit co nejméně (necelý půlmilion za 4 měsíce a ještě v luxusním intervalu 30 minut!). Toto je daň za linku 45. Jakmile se MČ Bo-sever ozve, že nechce 45, bude mít původní rozsah spojů na 46.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
No, moment, to jsem teda nepochopil, koho napadlo dát na a-46 desetiminutový interval odpoledne z Haškovy dolů :?: A ty zajímavé nájezdy z Lesnické, takže to budou režijní jízdy z Haškovy zpátky, mňo, proti tomuto by se asi Brno-sever mělo ozvat sarcastic

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Upřímně řečeno, ono by úplně stačilo, kdyby se spoje na 57 vedené jen v úseku Haškova--Husovice zkrátily pouze k Poliklinice Lesná a přečíslovaly se na 66. Nic dalšího by nebylo potřeba měnit, režijní přejezdy by se pak daly přežít. Akorát zůstává ukončení na Zemědělské, které působí víc škody než užitku.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, ale nemám tam plýtvání v podobě režijně se vracejících spojů 46 ve špičkovém intervalu 10 minut... Čili úspora tam je.
A to provozní spojení tam je taky -- ve špičce s linkou "56". Mimo špičku ukončení ve smyčce ŠČ.
Moje 57 je zhruba stejně dlouhá jako současná 57 ukončená v Husovicích, akorát v dvojnásobném špičkovém intervalu.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
PH: Návrh pěkný, ale tvoje 57 je úplně stejně plýtvání jako na Tomkovo nám., tím by přes černá pole nejezdil vůbec nikdo. Ještě tak provozní spojení s 46, ale to už jsme úplně tam kde jsme byli...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]