Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 148 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
P.Haluza: ale jo, myslím, že si cestující najde. Ale de facto je přebere z tramvaje, protože tito lidi místo přestupu dojedou na Rooseveltovu a dále budou pokračovat pěšky.
Pokud to srovnám s a-81 (a bývalou a-80 Mírák - Klusáčkova), tak zatímco u a-80/81 se vyplnil bílý prostor na mapě, tady suplujeme jinou dopravu, jen abychom měli o přestup míň. Před 10 lety by to možná bylo pochopitelné, ale dnes s tolika NP spoji?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To s těmi expresními spoji by ale nešlo, protože na tu Lesnickou jaksi potřebuje přijet z opačné strany. :mrgreen:

A co se týče druhé strany sídliště, jasně, tam je taky 5 minut proti proudu zbytečných, ovšem tam to nejde udělat jinak. Obvykle je v obou směrech stejný interval, pokud neexistuje efektivnější řešení. No a myšlenka režijního přejezdu Haškova--Halasovo náměstí na 57, to už je úplné sci-fi a kontraproduktivní, protože stejně nic neušetříš...

Mně by fakt zajímalo, kolik lidí s tou 45 bude jezdit...

Ad pauza Moravák: to tak být vůbec nemusí. Co když na Haškově teď budou rychlý obraty a na delší pauzy se bude jezdit právě na Moravák? Uvidíme.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Mně teda přijde vůbec ten jízdní řád a-45 podivný. Autobus odpoledne přijede na Moravák v časech 10, 40 a vracet se bude na Lesnou v 01, 31. Dobře, máme tu pauzu pro řidiče, ale tak ta by se snad dala nějak vymyslet na Haškově. Ale když bude autobus prostě stát 20 minut v centru, tak už pak chápu, že nejsou autobusy na pětiminutový interval odpoledne z Haškovy dolů. To je fakt super daň za ten nápad pokračovat s linkou x5 i po výluce. Snad to vedení MČ Brno-sever brzy dojde. Jako jo, měl jsem tu linku x5 hodně rád, lidi si na ni zvykli a také jsem si rád došel na Janáčkovo divadlo a pak už jel přímo na Lesnou, ale tady už končí sranda :-)

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
No moment, a-45 je přece nad rámec obslužnosti a s patřičným snížením dotací MČ, ne?
A co je špatného na 10minutovém intervalu proti směru hlavního proudu? To tam bohatě stačí.

Tak zavedeme desetiminutový interval i na západní straně Lesné odpoledne ve směru dolů, že sarcastic
Ale dost už, samozřejmě nevidím do konstrukce jízdního řádu, ale přijde mi, že by snad šlo přidat alespoň spoje linky a-46 v úseku Haškova - Lesná nádraží a dále expresně na Lesnickou jako dříve...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No moment, a-45 je přece nad rámec obslužnosti a s patřičným snížením dotací MČ, ne?
A co je špatného na 10minutovém intervalu proti směru hlavního proudu? To tam bohatě stačí.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Správně zní otázka - koho napadlo chtít linku x5=45 a zároveň platit co nejméně (necelý půlmilion za 4 měsíce a ještě v luxusním intervalu 30 minut!). Toto je daň za linku 45. Jakmile se MČ Bo-sever ozve, že nechce 45, bude mít původní rozsah spojů na 46.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
No, moment, to jsem teda nepochopil, koho napadlo dát na a-46 desetiminutový interval odpoledne z Haškovy dolů :?: A ty zajímavé nájezdy z Lesnické, takže to budou režijní jízdy z Haškovy zpátky, mňo, proti tomuto by se asi Brno-sever mělo ozvat sarcastic

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Upřímně řečeno, ono by úplně stačilo, kdyby se spoje na 57 vedené jen v úseku Haškova--Husovice zkrátily pouze k Poliklinice Lesná a přečíslovaly se na 66. Nic dalšího by nebylo potřeba měnit, režijní přejezdy by se pak daly přežít. Akorát zůstává ukončení na Zemědělské, které působí víc škody než užitku.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, ale nemám tam plýtvání v podobě režijně se vracejících spojů 46 ve špičkovém intervalu 10 minut... Čili úspora tam je.
A to provozní spojení tam je taky -- ve špičce s linkou "56". Mimo špičku ukončení ve smyčce ŠČ.
Moje 57 je zhruba stejně dlouhá jako současná 57 ukončená v Husovicích, akorát v dvojnásobném špičkovém intervalu.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
PH: Návrh pěkný, ale tvoje 57 je úplně stejně plýtvání jako na Tomkovo nám., tím by přes černá pole nejezdil vůbec nikdo. Ještě tak provozní spojení s 46, ale to už jsme úplně tam kde jsme byli...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Dovolím si opět připojit svůj více než rok starý návrh, to kdyby se někdo třeba chtěl chytit za nos...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak jsem mrknul na Lesnou a nestačím se divit.

1. Linka 46 a opět šaráda se Zemědělskou. Kde se to tam bude otáčet, když je Erbenka rozkopaná? :mrgreen:
2. Výluka MH je dávno pryč, ale pětiminutový interval na a-57 a vzduchovoz na Tomkáč zůstává.
3. Linka 66 se obnovovat nebude, ale z Lesnické se každá druhá 46 ve špičce bude vracet režijně -- kudy asi? Že by po trase bývalé a-66?

Takže abychom si to shrnuli, a-66 se prakticky z poloviny obnovuje ve špičkovém intervalu 10 minut, akorát režijně, a k tomu se přidává ve stejném intervalu a-57 až do Husovic. Není to "trochu" plýtvání?


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
ds píše:
ještě si při tom prohlížení jízdních řádů rýpnu jednou poznámkou. Když u JŘ osmičky jsou znakem $ označeny vysokopodlažní spoje, proč se to tak neudělalo i u bus linek obsluhovaných ze slatiny nebo tbus z Komína? Třeba taková 55, to je úplně super :)

Nebo výluková d-3...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
ještě si při tom prohlížení jízdních řádů rýpnu jednou poznámkou. Když u JŘ osmičky jsou znakem $ označeny vysokopodlažní spoje, proč se to tak neudělalo i u bus linek obsluhovaných ze slatiny nebo tbus z Komína? Třeba taková 55, to je úplně super :)

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Tak se dívám na jízdní řády linek 25 a 26 a říkám si, jestli vůbec má smysl ty linky rozlišovat čísly, jestli to nakonec není zavádějící. Ta ukončení ve vozovně Husovice jsou fakt šotoušovina, to to nešlo vymyslet nějak rozumněji, aspoň přehodit ta dopoledne?
aktuální stav:
25 dopoledne z Bohunic do Husovic, ale zpátky z Husovic 26
26 odpoledne z Bohunic do Husovic, ale zpátky z Husovic 25

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, to dává smysl. No zajímalo by mě, jestli se nějak řešily kapacitní problémy na MENDELU po páté večer, kdy 13T z d-9 byly přesměrovány na d-11 a do maštale, zatímco na d-9 zoufale nedostačovaly Anitry...


Offline
439
16 led 2015 11:18
Ne, aspoň ne v sedle. Na VUT začínají hodiny vždycky v celou, a tak dopoledne jsou spoje před celou jedoucí směr Technopark vždy slušně zaplněné i s tou posilou. Naproti tomu jen málo lidem končí škola už dopoledne, a tak v obráceném směru stačí těch 20 minut.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To jsou věci. :mrgreen: V opačném směru nárazové odjezdy nejsou?


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
P. Haluza: zrovna tohle je, myslím, v pořádku. Na a-53 už to takto minimálně rok, ne-li dva, jezdí. Vždy jeden bus za hodinu se v sedle z Technoparku vrací režijně do KrPole, předpokládám, že to je kvůli nárazovým příjezdům na začátky výuky.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Na webu DP se už začínají objevovat nové jízdní řády. A opět s chybami. By mě zajímalo, kde se na 53 vezme spoj s odjezdem X:32 (v sedle) z KPN, když interval v opačném směru je 20 minut...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Je otázka, jestli by ve špičce ty klouby měnírna utáhla.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
No, nabízí se aspoň vzít klouby z t-37...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1321
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Jezour píše:
od 1.9. se na linkách 30 i x30 bude jezdit ve špičkách po 10 minutách,


Tak to se obávám nejhoršího, už teď docházelo ráno při intervalu 5 minut k přeplňování spojů v úseku Semilasso-Skácelova, dvojnásobný interval bude znamenat to, že se totálně zaplní i 44 a 53 v tom směru, takže to nechci vidět, kam se ti další cestující budou ještě cpát. Do Bástru budu jezdit radši okružně jedničkou.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
MtM píše:
Toho bych se nebál.Ranní špička normálního školního dne, kdy jezdí takřka všechny spoje z Kr.Pole doslova našlapané, přinutí DP zase vrátit v září 5 minutový interval na tuto linku.Pochybuji, že by zůstal 10 minutový interval, to by každý druhý spoj nechával hromadu lidí v Kr.Poli (protože ne všechno poberou 44 a 53) .Proto si myslím, že jde jen o opatření prázdninové, kdy nejezdí skoro nikdo na VUT,SŠ Purkyňova a SŠ Čichnova.



Bohužel nikoli, od 1.9. se na linkách 30 i x30 bude jezdit ve špičkách po 10 minutách, v sedle se zavede "proloženina" v taktu 5 - 7 - 8 (tzn. 30 po dvaceti minutách a mezi nimi dva spoje x30 v prokládáném intervalu 12 - 8). I tak to znamená obrovskou zátěž na výpravu z Komína, proto se linka 36 začne nově od 1.9. celkem masivně vypravovat z Husovic.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
P. Haluza píše:
Domis: To bude asi kvůli další etapě výluky v Pozořicích. Nicméně taky jsem si toho včera všimnul a pousmál se.

Ale co mě dorazilo úplně nejvíc, jsou spoje "na zavolání", o kterých jsem neměl ani tušení, že existují. :mrgreen:


Ty svoje na zavolání jsou v SPP už nějakou dobu a na Znojemsku je takhle pár spojů na některých linkách třeba.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5785 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 19 dub 2024 01:48
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]