Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 231  Další
Autor Zpráva
Online
48
16 lis 2018 09:17
A nebude se v KP nádraží převlíkat 30 -> 43 a zpět?


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak jim se dostane dopravní obslužnosti a ono jim to vadí? ](*,)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
urbonaut píše:
Jakože ti obyvatelé toho nového sídliště před nastěhováním nevěděli, že tam jezdí autobus?

Předpokládám, že v době, kdy se rozhodovali o koupi, tak jezdila 43 pouze po hlavní a nikoho tedy nenapadlo, že busy budou jezdit těmi uličkami.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Janatak píše:
Jinak záměr elektrifikace linky 43 ať už parciály, nebo čistokrevnou trolejbusovinou údajně pochází právě od obyvatel Sadové, kterým stávající bus doprava přijde příliš hlučná.

Jakože ti obyvatelé toho nového sídliště před nastěhováním nevěděli, že tam jezdí autobus?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Podíl nizkoemisních a bezemisních vozidel ve flotile MHD je daný zákonem a postupně se bude přitvrzovat, takže jiné cesty stejně nebude. Druhá věc je, že na elektrická vozidla budou dotace, ale na spalovací ne.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Janatak: hodilo by se ledacos, ale víš, kolik spojů tam pojede během dne, že by ta investice byla dost drahá oproti možnosti jet tam na baterku. Jinak souhlasím, že by se na Klariskách nebo Útěchově hodilo nějaké nabíjecí místo.
Že je zájem odebrat všechno, se mi líbí a jsem určitě pro, otázka je, jak dopadne podnik po finanční stránce, protože město má ehm. jiné priority...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Cracatit - u trolejbusů je zájem opce vyčerpat v kompletním počtu vozů, tedy jak u 32Tr, tak u TNS. Jednak je uzavřeno výběrko a vozy lze odebírat a jednak za danou cenu (což v případě Škodovky a případu s 45T může taky ještě dopadnout všelijak).

Jinak záměr elektrifikace linky 43 ať už parciály, nebo čistokrevnou trolejbusovinou údajně pochází právě od obyvatel Sadové, kterým stávající bus doprava přijde příliš hlučná. A zrovna sem by se dráty díky profilu trasy hodily spíš než baterky.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
790
25 led 2006 09:46
Opce na EVA se asi využije. Přece posledně někde psali, že bude 6 příští rok a 6 v roce 2025. U 32 Tr si nejsem jistý, zde těch 20 zasmlouvaných kusů není vč. už dodaných. Ale TNS12 je v plánu příší rok hodně.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Naxashi: tak nějak nevím, co bys s tou linkou 67 chtěl dělat víc, jestli dát klouby po 10 minutách, nebo nasadit trolejbus velký asi stejně jako to naftové NS, které tam může jezdit už dneska.
Ostatní: pokud by se něco mělo drátovat v oblasti Kociánky, tak mnohem lepší by bylo elektrifikovat okružky, než Sadovou.
Jinak jsem zvědav, jestli dojde u 32Tr na vyčerpání opce, u TNS v to asi ani nedoufám, stejně jako u dalších draků.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
V rámci rámcových smluv je možno objednat 38x TNS12 a 10x 32Tr plus aktuálně čeká na dodání 20x 32Tr. Dohromady to dělá 80 trolejbusů a aktuálně zbývá nahradit nějakých 36x 21Tr. Teoreticky by se tak nějakých 40 plyňáků dalo nahradit trolejbusy z rámcových smluv.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
PvvS: též jsem zvědavý, jak to bude s obměnou vozového parku, až začnou dojíždět např. plyňáky, kterých, byť postupně, bylo hodně v krátkém čase.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Taky je výhodné ten vozovej park průběžně obměnovat, ne jak doteď hromadně. A brát 5-10 vozů ročně, tak se i ty baterky dají měnit postupně.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Tak já nevím, já bych rád tyhle trolejbusy viděl na 67 (s kratším intervalem). Než se to zatrolejuje.
Asi to zase vidím jinak. Jestli to tam bude jezdit tak málo, tak to asi nemá cenu moc řešit, to uznávám, ale spoléhat se na provoz z baterek na neurčito mi nepřijde jako dobré rozhodnutí. Baterie degradují, stojí řádné peníze…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Naxashi: a přesně proto DP pořídil parciální trolejbusy. :mrgreen:
Vzhledem k rozvoji oblasti myslím může být vhodnější využití parciálů nyní bez drátů, kdyby se třeba v budoucnu měnila trasa.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Naxashi: při intervalu 10/20/20 nedává smysl trolejovat 2x5 km. To už by pak bylo lepší natáhnout dráty mezi Kr.Pole nádraží a Štefánikovou čtvrtí (3,7 km) a daly by se zatrolejovat 44/84 v úseku Mendlovo nám - Stará osada.
Když už drátovat Kociánku, tak jen po Sadovou, kde bez tak bude časem končit část spojů.
Jinak bych se té 30+43 nebál, v podstatě totéž úspěšně funguje na linkách 4 a 5 ve Zlíně k zoo, tam je bez drátů taky 5 km každým směrem, byť o něco menší převýšení.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Zeptám se, i když mi je odpověď vcelku jasná: neplánují se tam natáhnout dráty?

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Ondra K. píše:
Má se tam jezdit parciály na baterie.

Nahoře na Klariskách by se hodilo mít nabíjecí stanici, byť obraty tam jsou ostré. Ale trochu si říkám, jestli ten kopec není trochu náročná výzva.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Má se tam jezdit parciály na baterie.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ony se mají tahat dráty do těch slavných Soběšic? Fakt? Kde je nějaká zpráva o tom, nic jsem nikde nezaznamenal.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
V souvislosti s plánovaným prodloužením linky 30 do Soběšic předpokládám dojde k zániku 43, je to tak?
Nebo budou v provozu obě linky? Samozřejmě předpokládám se zachováním rozsahu obsluhy.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Tak N91 bude narvaná asi vždycky, když jede velkou část trasy po denní lince jedna a začíná někde u Labské uprostřed sídliště.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Včera jsem poprvé vyzkoušel rozjezd v 0:30 směr Kénik. N91 docela slušně obsazená, nasedl jsem do N90, tam 8 člověků. Na to, že bylo úterý, teda už středa, tak mi to nepřipadá úplně jako propadák.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Taky to resim pres aplikaci v mobilu (to snad ani jinak nejde?), ale i tak si svoloc dovoli rict o penize navic a nebo mne jinak ojebat. Navic kolikrat ma dojet “Tomas” a dojede “Danylo”. Kdy se budu chtit nechat ojebat, muzu cestovat normalnim taxikem nevalne povesti. Ale tak nejak mi porad po ceste po meste vychazi v noci nejrozumeji nocni mhd


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To je právě kouzlo apky Bolt nebo Liftago, u obou vidíš trasu a cenu, platba kartou je volitelná, ale pokud ji třeba v Liftagu mám, sám si volím, jestli dám díško a kolik, jestli jsem byl spokojen a tak. Ze dvaceti jízd letos a loni jsem byl vyloženě nespokojený jenom jednou a to jen proto, že při volbě VIP přijel sice maník s Volvem, ale mohl se posrat do výšky, že chci přepravit vodicího borderáka a nejedu v kvádru. Bylo to v Praze na hlavním, tak jsem ho poslal do ##MLUVÍM SPROSTĚ##, když se neumí chovat a objednal si úplně obyčejnou jízdu taky na Liftagu se starším borcem a ten naopak jízdu vylepšil tím, že nám i poradil cestu, kudy vejít do poměrně složité budovy jednoho paláce a ještě jsme docela fajn pokecali.
Na cizince narážím zřídkakdy. Zato mi apka docela často přihraje někoho se Supem, často trojkovým nebo Koktou, taky často dvojkovou nebo trojkovou, jednou to byla Toyota Auris a jednou úplně starý Sup z roku 2004, ale zase s úplně pohodovým borcem, co už nechtěl jezdit dálkovku s dodávkou, tak vozí lidi a taky jsme pokecali.
Pokud jsem jel s cizincem, tak ani s ním nebyly námitky k trase po Brně, kde to dobře znám.
Musím taky říct, že třeba oproti situaci v letech 2008-2010 je to mnohem lepší, je větší nabídka i víc lidí, co se nebojí vzít psa. Na některé trasy to bylo v uvedených letech fakt problém, dokud jsem si nezapsal čísla pár lidí, se kterýma se dalo jet pravidelně a spolehlivě.
Nejvíc mě asi dostal starší borec s hlasem Josefa Beka a malým Suzuki Swift červené barvy, pes byl zvyklý jezdit v kufru, tak že i u takhle malého auta ho tam dáme a fakt jo, zaklaplo se a jedeme, pes zabere celej kufr ale totálně spokojenej, že se jede.
Pán už prý nejezdí, což je škoda, protože byl milý a pozorný, takových lidí není nikdy dost. Jezdili ještě s dalším kolegou pod stejným dispečinkem Ave Taxi. A právě dokud nebyly apky, docela často se stávalo, že člověk jel jinudy, nebo musel přijmout vysokou cenu.
Teď s Liftagem se mi naopak stává, že pánové (dámu jsem zatím za volantem nepotkal) trvají vyloženě na nastavené trase podle navigace a odchylku o ulici nebo okolo bloku z druhé strany berou jen neradi.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hm, tak to nevím s ký m jezdíš.. Bolt/Liftago si objednám přes aplikaci, mám tam cenu, rovnou zaplatím a čekám na taxík. A nikdy jsem nepřiplácel.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:06
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]