Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 19 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

341
31 kvě 2016 10:01
Brno
2389 píše:
Čemu ale příliš nerozumím, tak čachrům s režimem zastávek v celém Brně. Vznikl tak zbytečný guláš, ....

Vidím to úplně stejně. V momentě, kdy cestující na zastávce není povinen dát na zastávce znamení k zastavení přijíždějícího vozidla, protože řidič pokud vidí někoho na zastávce tak má zastavit (alespoň tak chápu výklad zastávky na znamení), ztrácí vše význam. Dále vnáší nepřehlednost různé časové časové doby, kdy daná zastávka je na znamení. Takže, kdyby slavný DPMB dal do přepravního řádu, že vozidlo na zastávce nezastavuje, pokud na zastávce nikdo nestojí a ve voze není stisknuto poptávkové tlačítko, bylo by to jednoduché a jasné všem.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Protažení t-37 k nemocnici i o víkendu musím pochválit. Tímto dostali obyvetelé NL i Kohoutovic novou možnost, jak se elegantně dostat na hlavas. Návaznost na d-8 vyšla taktéž velmi dobře.

Čemu ale příliš nerozumím, tak čachrům s režimem zastávek v celém Brně. Vznikl tak zbytečný guláš, kdy kolikrát ve správné podobě značení zastávky nemá jasno ani sám DP, natož cestující. Nemělo by mnohem větší smysl všechny zastávky provozovat v režimu celodenně na znamení? Odpadlo by zbytečné hlášení a všichni by měli jasno.
V regionu to tak funguje. Sice ofiko je tam na znamení jen malé procento zastávek, ale stejně je všichni projíždějí tak jako tak. Zákazníci si už také navykli, že tlačítko zmáčknou kdykoliv, když chtějí vystoupit. A funguje to.
Snad se dočkáme a brzy na to přijde i náš DP.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: díky. Na JŘ linky 6 jsem se nedíval, protože jsem automaticky předpokládal, že se spoj převléká na první společné zastávce (což by bylo v tomto případě Krematorium).


Offline
Uživatelský avatar

3696
08 čer 2005 23:12
Koukni do JŘ linky 6. Je tam spoj v 7:34 z KPN na Osovou a dále jako l. 8 k nemocnici.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jasně, tohle je banalita. A teda doufám, že se podaří časem napravit i navigační systém v terminálu u nemocnice, nebo poptávku na levé straně kačen (o které někdo psal, že nefunguje (možná ji má řidič možnost zapnout, nevím), což už jsou o něco důležitější věci. Plus nějaké odhlučnění tunelu.

Zpět k JŘ:
nevíte někdo, kde se vezme vůz, který dle JŘ na lince 8 odjíždí z Osové směr NB v pracovní dny-prázdniny 8.05 z Osové? Po Švermovu v JŘ není a odjíždí pouze minutu před "standardním" spojem dle intervalového schématu. Jestli tam zacouvá ze smyčky, nebo na Osovou dojede režijně. Či jestli se jedná o chybu (je ale zobrazen i v JŘ Západní brány), nebo DP zkouší teleport..


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Úplně banální věc, jestli šlo jen o tohle.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Asi myslel to hlášení o vystupování vlevo.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Coo konkrétně se daří upravit?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jara255: je vidět, že je DP otevřený návrhům a některé věci se daří upravit.


Offline
Uživatelský avatar

341
31 kvě 2016 10:01
Brno
Výstup vlevo se už hlásí i po oznámení příští zastávka Západní brána po odjezdu z Osové a opačně od Nemocnice Bohunice.

Bylo zde zmíněno opravdu nešikovné umístění zastávky Nemocnice Bohunice pro BUS a TBUS směr Osová. Někde jsem dokonce četl, že se tato zastávka řešila až na poslední chvíli, protože se na městské autobusy prostě zapomnělo!
Řešením by bylo poslat všechny TBUsy na Osovou a na jejich stávající konečnou by zajížděly mimoměstské BUSy. No a na jejich stávající současnou zastávku by se přesunuly městské BUSy. Pro řidiče mimoměšťáků by to byl trochu kolotoč, ale polepšili by si jejich cestující, kteří by nemuseli při přestupu na šalinu překonávat silnici.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
MartinV: To platí jen pro povrchovou dopravu, v metru se příští zastávka hlásí až po odjezdu, stejně jako v Brně.
A jedinou zastávkou, kde jsem v Praze na výstup na "špatné" straně narazil, je Pankrác. A hlásí to tam, ale nevybavuji si teď přesně kdy, jestli až při příjezdu, nebo už někdy dřív . Ale třeba zastávky na znamení v autobusech (v tramvajích myslím ne) hlásí až po odjezdu. Což je za mě rozhodně správně.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

341
31 kvě 2016 10:01
Brno
Asi takhle:https://youtu.be/snkThVTbvxc?t=364.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Xxx: v Praze je hlášení o aktuální zastávce, případném výstupu vpravo a příští zastávce (bez hlášení případné změny směru výstupu) ještě před příjezdem do zastávky, cestující tedy mají o něco více času se nachystat k výstupu.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
No při tom stání na konečné a čekání do odjezdu by také bylo fajn, kdyby řidiči nenechávali otevřené všechny dveře (na obou stranách), v létě se dá sice takhle krásně vyvětrat, ale teď v zimě to není moc fajn, když je vevnitř jak venku.

Podle mě by bylo asi nejrozumnější, kdyby se k výstupu striktně používala vnější nástupiště, řidič poté zavřel dveře, přehodil řízení a pak otevřel pouze dveře ke středovému nástupišti.

Samozřejmě přineslo by to tu nevýhodu, že když by někdo přestupoval a dobíhal, tak by musel obíhat celou šalinu.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Slyšel jsem už nahrávku o vystupování, přijde mi dost srozumitelná, druhá věc je aktivace dveří na jednom nebo druhém boku. Dost bych se jako nevidomý přimlouval za to, aby šalina při odjezdu ze špitálu neměla otevřené obě strany, lidi to mate a nezafixují si, že se odjíždí vždycky z prostředního ostrova bez ohledu na kolej, na které stojí odjíždějící vozidlo. Jasně, ostatní vozidla jsou nejspíš zhaslá, i tak by to přispělo k lepší orientaci. Pro výstup je to asi jedno.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
peno píše:
Počkat! Ten výstup vlevo se nehlásí už po odjezdu z Osové? To je ale pěkný fail. Změny zón se hlásí už po odjezdu, ale toto ne? To kdo zase vymyslel, prosím pěkně?

Když jsem tudy dneska jel, tak hlášení o výstupu vlevo bylo hlášeno před západní bránou pouze ve směru do centra.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

2540
13 črc 2009 13:42
Sice nejsu šalinář, ale přepnout dveře před Západní bránou by mě teda napadlo. Zvlášť, když to hlásí, že se má vystupovat vlevo, tak se snad dá očekávat, že to lidí budou mačkat nalevo, ne? A vůbec, proč ta tlačítka nedají návěst "zastavíme", i když jsou dveře deaktivované?

peno píše:
Počkat! Ten výstup vlevo se nehlásí už po odjezdu z Osové? To je ale pěkný fail. Změny zón se hlásí už po odjezdu, ale toto ne? To kdo zase vymyslel, prosím pěkně?

Myslím, že je to tak v Praze. Ale to neznamená, že musíme dělat všechno podle Prahy.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Počkat! Ten výstup vlevo se nehlásí už po odjezdu z Osové? To je ale pěkný fail. Změny zón se hlásí už po odjezdu, ale toto ne? To kdo zase vymyslel, prosím pěkně?

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ono těch věcí na vyladění by bylo: třeba je hezké, že se hlásí: "Prosím, vystupujte vlevo, ve směru jízdy." Jenže toto hlášení se reálně ozve až v polovině, nebo ke konci zastavení (protože v Brně, na rozdíl od Prahy, hlásíme zastávku až po zastavení vozu). A v té době už drtivá většina těch, co vystupují, jsou z vozu pryč.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6161
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Jako jasný, pro cestující to může být nepříjemná situace, ale na druhou stranu ta trať je v provozu třetí den a dosud jsme žádnou mezilehlou zastávku s výstupem vlevo neměli. Takže určitě bude potřeba nějaký čas, aby si řidiči zvykli, že s dostatečným předstihem je potřeba přepínat dveře.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
To jsem netušil že lze, v tom případě by bylo po problému, jen by to chtělo osvětu mezi řidiči.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
Alanis: já po zavření dveří na Osové aktivuju dveře na obou stranách a je po problému, stejně na NB otevíráme všechny dveře tak bych to musel udělat tak jako tak

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Já se vrátím ještě k zastávce Západní brána... Je komické sledovat jak se lidi marně snaží vystoupit na zastávce Západní brána. I já jsem se o to marně pokoušel a pak už jsem o to ztratil zájem.

Ti kteří na té zastávce chtějí vystoupit nějak tuší, že se vystupuje vlevo ve směru jízdy a logicky si stoupají k levým dveřím a mačkají poptávku na této straně...

No jenže tlačítka na této straně nejsou u KT8 aktivní, to vnímám jako dost velký fail na to že tu máme ostrovní zastávku na znamení, ale ve vozech není jak znamení dát :D

Jasně, můžete zmáčknout poptávku na pravé straně, ale to napadne max. tak šotouše a jiná individua. Zajímalo by mě jestli se k tomu DPMB nějak postaví, nebo se to nechá vyhnít :-"

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
2793
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Až na to, že tomu tak není. Ta N98 začíná taky na Jírově. Oba kurzy vyjíždějí shodně 23:05 z Jírovy.


Offline
2676
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
B1: To bych taky rád věděl, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. :mrgreen: (moje heslo)

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5798 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 13:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]