Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 212 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Protože musím mít vždycky něco extra :D


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
mceza píše:
Aha, ony jsou prázdniny :-/ Tak proto mi to do školy trvalo tak dlouho, ono je málo spojů :-/


Tak proč jezdíš do školy? biggrin


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Yakuzza píše:
prakticky každé léto jsou nějaké výluky, tak je to vždy trochu jiné.

A ty výluky se dotknou celého Brna? Jistě, část jezdívá jinak, ale málokdy to bývá tak masivní výluka, jako byla letos a to letos během léta bylo omezených jen nějakých 25 linek, to je pořád méně než polovina; navíc značná část téměř omezena nebyla (autobusy kolem Plotní) a jestli byly posuny, tak řádově 0-2 minuty. Co chceš vymýšlet extra?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Mně stačilo jet a-44 v 16:42 z Otakara Ševčíka (teda v 16:47, turnusové zpoždění :-)). Takhle napráskané ty busy jezdí jen ráno, když jedu do školy na osmou... Teď to je zjevně celý den.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Aha, ony jsou prázdniny :-/ Tak proto mi to do školy trvalo tak dlouho, ono je málo spojů :-/

Prázdniny už pár let nesleduji...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ne že bych se chtěl nějak do krve hádat, ale pro všechny prázdniny to stejné většinou není, prakticky každé léto jsou nějaké výluky, tak je to vždy trochu jiné. Ano, rodiče budou na prázdninách s dětmi, jasně, neříkám, že to je oproti normálnímu stavu komplikovanější, ale to vůbec nic nemění na tom, že to prostě někdo vymyslet musí, jízdní řády se nevygenerují mávnutím kouzelnou hůlkou :)


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Ale ty jízdní řády a nasazení jsou vymyšlené - tohle platí o všechny prázdniny stejně, což je už nějakých 50-60 dní v roce. A co se směn týče - asi nevidím ten problém, spíš naopak - větší pravděpodobnost toho, že rodiče budou o prázdninách se svými dětmi, protože jich nebude potřeba tolik.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Kde jsem psal, že se ušetří málo? Já to nevím, proto jsem se ptal ;)

Ok, něco se ušetří, ale zase je třeba vzít v potaz organizační náklady, někdo kvůli těm prázdninám musí komplet vymyslet jízdní řády všech linek, směny pracovníků, nasazení vozidel apod.

Ale jo, v pořádku, jen je to prostě otravné.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak počítejme šaliny... Špičková vypravenost cca 180 vozů v pracovní dny, cca 150 vozů o prázdninách, v sedlech je to cca 160/130, takhle je to cca čtrnáct hodin, řidičů tedy počítejme na prázdniny o třicet míň. Nevím, kolik řidiči na hodinu berou, budu na ně zlej, budu počítat se sedmdesáti: 70 Kč *14 hodin denně *30 řidičů *2 dny = cca 60000 Kč úspora.

Navíc, tohle jsou jen platy řidičů šalin, počítej taky nějakou spotřebu která se (ne)generuje, počítej opotřebení materiálu, a taky nezapomeň započítat autobusy a trolejbusy. Fakt je to tak málo?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Ano, 12min interval u 44/84 je jedna z věcí, které mě kardinálně serou. Jsem člověk, co je všude raději dřív než později, ale zrovna včera jsem se dostal do situace, kdy jsem opravdu spěchal a dost mi to pokazilo plány.

Taky je fakt, že 28.10. padá na neděli, tak člověku ani nepřijde, že by nějaké prázdniny měly být. Podotýkám, že chodím sem, do mailu mi chodí aktuality DPMB, ale stejně mi to nedocvaklo. Mimochodem, opravdu to má nějaký větší význam takhle na dva dny měnit jízdní řády?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Donedávna znamená nebyly naposledy před pouhými dvaceti lety? Podzimní prázdniny fungují (pokud jsou mé zdroje správné) od roku 1993.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Yakuzza píše:
Bezdětný pracující člověk, mající v hlavě úplně jiné starosti, je tím docela zaskočen. Jenom včera jsem čekal jak vůl několikrát třeba 10 minut, než něco pojede. Nemluvě o tom, že jsem měl (čistě subjektivní) pocit, že míň lidí nejezdí, tudíž vozy jsou díky delším intervalům narvanější.

Ale to berte jenom jako takový povzdech, ano, zcela jistě to má svůj význam.


Souhlas - jako normální pracující bez dětí opravdu nemohu tušit, že uprostřed pracovního týdne zničehonic začnou platit takové bizardnosti, kdy některé charakterem "dělnické" linky mají horší obslužnost v X než o víkendu (viz např. 44 / 84). O letních prázdninách nebo i o zimních mezi svátky s něčím podobným dokážu počítat, ale fakt ne na konci října, kdy ještě donedávna nikdy prázdniny nebývaly.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Ahá, a já jsem si říkal, co se děje, že mi nejedou spoje...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Bezdětný pracující člověk, mající v hlavě úplně jiné starosti, je tím docela zaskočen. Jenom včera jsem čekal jak vůl několikrát třeba 10 minut, než něco pojede. Nemluvě o tom, že jsem měl (čistě subjektivní) pocit, že míň lidí nejezdí, tudíž vozy jsou díky delším intervalům narvanější.

Ale to berte jenom jako takový povzdech, ano, zcela jistě to má svůj význam.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A v čem, konkrétně?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Musím říct, že prázdninové jízdní řády, které takhle semtam bez varování na nějakou dobu vstoupí v platnost, jsou nekonečně otravná věc.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
tak na zastávkách by to mělo být správně. Tam už to hraje roli. I když v tomto případě by to pořád nebyla tragédie. To už horší bylo, když u JŘ 25ky chyběly jízdní doby. Ty jsou pro uživatele jednorázových jízdenek nezbytné...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mouko: copak nevíš, že JŘ budou v případě potřeby dvoustranné? :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jasně, ale aby to nebylo i na zastávkách špatně.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
jéééjda...to jsou ale důležité životní starosti. Hotová světová tragédie nastala :D

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Ano.
Trochu inteligentní uživatel, který je schopen vytisknout pouze část PDF je snad, doufám, schopen si domyslet význam dotyčné značky. :mrgreen:

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Za cenu chybějící informace?


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Stane se.
Trochu inteligentní uživatel si to umí ošetřit sám, aby netisknul prázdnou stránku :-)

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Díval jsem se na nové JŘ, co jsou k dispozici na pdf.dpmb.cz a trochu se jim jeden JŘ roztáhl na dvě stránky. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A co si postěžovat na příslušných místech? My tady asi moc nepomůžeme...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5785 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 00:42
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]