Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 158 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: nejspíš ne. Však to také bylo zaváděno dočasně, a víme, jak to u nás občas s tou dočasností je.


Offline
Uživatelský avatar

2557
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
V článku o nových trolejbusech (viz vlákno o DPMB v TV, tisku) se píše

>>Jde po šesti letech o první zcela nový trolejbus. Zatím jsme náš vozový park obměňovali jen ojetými vozy. Na obou linkách budou trolejbusy jezdit místo méně ekologických autobusů, takže tím zároveň přispíváme ke zlepšení ovzduší ve městě<<
Takže už asi nelze očekávat, že po skončení výluky ulice Milady Horákové se vrátí kombinace a-26 / a-46 v dopoledních hodinách?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Online
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Jo, já jsem si to asi spletl s 20:15 nebo s pracovními dny. Já jen vím, že párkrát, když jsem nestihl :07, tak jsem jel :15, a ta 41, která přijela zároveň s 42, mně dneska celkem zarazila.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Jezour: Z České na Klusáčkovu 4 minuty? 2 km, 5 semaforů.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Nikoli, v pracovni dny 21:15, o vikendu 21:08 po celou dobu trvani soucasneho JR.


Online
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Neměnil se teď jř 41? Že teď měla odjezd od Globusu už :08...


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Linky B,F,G během muzejní noci 2015 mění svoji trasu, nově obsluhována Zetor Gallery


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Jsem schopen akceptovat systémové řešení v rámci úspor. Pak to má nějaký smysl. Nebudu akceptovat to, že nějaký papaláš nechce, aby mu zastavoval bus pod oknem a tak se zastávka automaticky zruší. A úspora je nula (zastávka je navíc na znamení).

b1: Oprava: V nočních linkách fungují jiné zákonitosti. Oni nám totiž noční linky jezdí už i ve dne. A víme, že existovaly návrhy, aby to bylo v daleko větším měřítku. A pokud jde o ty zákonitosti, tak třeba že se občas nevlezete do autobusu, že přestupní vazby jsou možné jen na vybraných uzlech (je to i ve dne, ale to nemáme hodinový interval) a nově tu máme, že normální zastávky se budou projíždět, pokud u nich bude bydlet nějaký vysoký úředník. Jako cestujícíc z/do hospody to jsem schopen poslední bod akceptovat. Jako člověk, který ví, že nočními linkami jezdí i lidé do zaměstnání, tak ne.


Offline
Uživatelský avatar

3695
08 čer 2005 23:12
Pavel píše:
V noci fungují jiné zákonitosti než ve dne

Třeba delší docházková vzdálenost...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Už poměrně dlouho jezdím z dané oblasti v noci do Kohoutovic a nikdy mě nenapadlo mít problém dojít na Obilní trh na N95 (s přestupem na N97 na Anthroposu) už jenom proto, že mě přestalo bavit sledovat, co zrovna na té zastávce Úvoz zastavuje, a co ne. Vždyť to je opravdu kousek od sebe, občas mi přijde, že máme v Brně zastávky opravdu až moc nahuštěné (viz třeba úsek Lesní - Kluchova - Raisova - Čtvrtě).

Absence zastávky Tvrdého ve směru od centra je druhá věc, ale tady to je tragédie obecně s přestupováním mezi směry od Mendláku/Konečňáku vs. směr od Barvičky/Preslovy vs. tramvají. Ta plánovaná rekonstrukce by snad mohla vyřešit i tenhle noční problém.


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Nové Sady zakázal drážní úřad, viz http://www.tramvajklub.info/2003-prosinec
Citace:
Od 1. 1. 2004 není autobusy noční dopravy obsluhována zastávka »Nové Sady« – důvodem je vyjádření Drážního úřadu o nezpůsobilosti projíždění autobusů po kolejích v úseku Hlavní nádraží – Nové Sady. Autobusy náhradní dopravy budou moci tuto zastávku obsluhovat nadále.

Ale to neobsluhování Úvozu se mi nelíbí i s ohledem, že v daném směru není ani zastávka Tvrdého a vzdálenost mezi zastávkami je 1 km. V noci fungují jiné zákonitosti než ve dne, přestupních vazeb je minimum, takže takové vynechání zastávky je nešťastné a hlavně k němu není rozumný důvod.


Offline
7128
27 úno 2010 07:40
Pokud vím, na NS se zastavování zrušilo z jiných důvodů, než byly nějaké stížnosti obyvatel. A u divadla se snad nestavělo nikdy.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
B1: to je neporovnatelné. Na Nových sadech jezdí poměrně více linek, stejně tak u divadla. Kdežto tady bus zastavoval, a zastávka byla zrušena na základě stížnosti jednoho obyvatele.


Offline
Uživatelský avatar

3695
08 čer 2005 23:12
A budeme chtít zavést zastavování nočních busů i na Nových sadech a u Janáčkova divadla...?


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jenže ten bus tam stejně jezdí. Chápu, že tam 5× za noc třeba zastaví (bo je to (o)), aby někoho nabral. O tolik víc hluku to není, aby se kvůli tomu musela rušit zastávka.


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
Vcelku zásadní rozdíl je kromě jiného v hluku a smradu, což bych viděl jako hlavní příčiny stížností obyvatelstva...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Nevím, jestli jsou elektrobusy něčím lepší, resp. myslím, že nejsou potřeba, když tu máme trolejbusy (jen další druh vozidla navíc; byť samozřejmě na noční linky jsou potřeba autobusy).


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
Tak v tom případě nezbude než dojít na Obilňák, jak už bylo řečeno...

...dokud tu nebudeme mít elektrobusy, tak se lidi budou bouřit furt...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Čendoslav: promiň, zaměnil jsem za Kamenný vrch.


Offline
7128
27 úno 2010 07:40
A co třeba garantovaný přestup u Anthroposu?


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
MartinV píše:
Čendoslav: a když chci z okolí Úvozu do Kohoutek?

Jak to souvisí se zastavováním N95 na Úvoze? Jinak bych to viděl asi N89 na Hlavní nádraží a odsud N97...

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
7128
27 úno 2010 07:40
Ten barák by někdo měl podpálit i s těmi kreaturami, co tam bydlí. Zjevně je již neuspokojovalo bonzování na MP Brno každého auta odstaveného na několik metrů širokém chodníku podél zdi porodnice, kde vozy zaparkované mezi sloupy vskutku překážely, tak si našly jinou zábavu. Zrušení této zastávky nejen mě neskutečně štve, byla využívaná docela dost. Navíc byla v režimu (o), takže zbytečné zastavování se nekonalo.


Offline
Uživatelský avatar

3695
08 čer 2005 23:12
Když můžou noční busy vynechávat zastávku Nové sady, tak proč by nemohla jedna noční linka vynechat zastávku vzdálenou 200 metrů od další nejbližší zastávky, obzvlášť když na té vynechané zastávce kromě toho zastavuje ještě další linka.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Taky v noci by nebyl problém, aby bus zastavil za zastávkou, tzn. by se tu oba busy vešly, aniž by blokovaly dopravu. Takový provoz tu v Brně v noci nemáme.


Offline
2673
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Drama to není, jen je to další zbytečná a nesmyslná výjimka z pravidla. Pokud mám zastávku, kterou projíždí víc různých linek, není důvod jednou linkou tuhle jedinou zastávku neobsluhovat. Nebavím se teď o expresech typu 405/406, co jsou jednak regionálky a jednak staví jen na minimu zastávek.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5793 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: xxx a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 25 dub 2024 12:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]