Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 159 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
MtM: to je věru problém, když má d-12 tak dlouhý interval. :mrgreen:


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Já jezdím často spoji z Řečkovic v 6.27 nebo .42 a v 7.12 nebo .27 a pokaždé tam čekáme.Díky této vyrovnávačce je pak přestup u TP z 65 na 12 - 0 minut a tím pádem se šalina skoro nikdy nestíhá.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

83
24 lis 2014 18:31
MtM píše:
Já osobně spíš nechápu vyrovnávačku na lince 65 v úseku Olšanského-V Újezdech = 2 minuty.Tahle vyrovnávačka je zde naprosto nepochopitelná, když je vyrovnávačka již v úseku Palackého nám.-Řečkovice (také 2 minuty), nebo o zastávku dál na Nadační jsou také 2 minuty.Pokaždé v zastávce V Újezdech čekáme alespoň kolem minuty, někdy i víc.

No ráno kolem sedmé rozhodně minutu nečekáme,vždy autobus stíhá jen tak tak. biggrin

_________________________________
T6A5 ty jsou nej.....škoda,že nejsou nízkopodlažní.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ajo, už to chápu. Prostě kdyby se posunulo jedno, tak by se muselo kvůli prokladu posunout i to ostatní, a tím by se to celý rozhasilo. Takže z tohoto důvodu tam jsou ty čekačky. Vida, dokázal jsem si v podstatě odpovědět sám. :D Ale dalo to zabrat. :D


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Pravidelný interval znamená to, že spoje jedou za sebou (v ideálním případě) v pravidelných v tomto případě 10/20 minutových rozestupech (41-41-71 a znovu). Aby byl interval i návaznosti dodrženy, tak jsou na Mácově čekačky.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jakub S. píše:
a požadavkem na pravidelný interval na brněnské části linky.

Tj. proklad se 71? Vždyť ta se dá přece taky posunout ne? Nebo tam je i nějaká návaznost v Kuřimi na S3?


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Já osobně spíš nechápu vyrovnávačku na lince 65 v úseku Olšanského-V Újezdech = 2 minuty.Tahle vyrovnávačka je zde naprosto nepochopitelná, když je vyrovnávačka již v úseku Palackého nám.-Řečkovice (také 2 minuty), nebo o zastávku dál na Nadační jsou také 2 minuty.Pokaždé v zastávce V Újezdech čekáme alespoň kolem minuty, někdy i víc.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Jedná se o spoje jedoucí od/k Globu (tj. jeden až dva za hodinu), vyrovnávací časy (oběma směry) jsou zapříčiněny zajištěním spojení Česká, Lelekovice - Globus a požadavkem na pravidelný interval na brněnské části linky. Spoje od Globu tak odjíždí oproti stavu bez návazností o cca 4 minutky dřív (aby naopak nemusel čekat plnější autobus z centra) a následně na Mácově čeká do času. Opačným směrem zas spoj do Globu čeká tři minutky na autobus od Lelekovic.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Proč je u 41 na Mácově tak šíleně dlouhej vyrovnávací čas i ve směru do Kr. Pole?


Offline
86
17 zář 2011 08:58
S tou návazností spojů o víkendech je to katastrofa. Zkuste si jet ráno 30 z Bystrce na Sportovní. 67 ujede pár minut před 30 a další jede za necelých 20min. Proč? To je snad vtip nebo Brno jet tuhle trasu 45minut. Přestup tram 1 na 67 je též natěsno, minulý víkend mi to ujelo. Už jsem to několikrát zmiňoval, chápal bych během týdne, že to prostě nejde zařídit, jenže to ty spoje jezdí každou chvíli, ale o víkendu? Navíc na 67 navazuje do Krpole 44 nebo 84. Nebo zkuste jet v sobotu ráno 30kou na vlak do Krpole, budete tam čekat 20 minut. Dřív to bylo na 10 minut čekání, teď zkrátka ten trolejbus nemůže jet z Bystrce o 10min později jako dřív. Ono to jezdí pravidelně každých 30minut ráno, ale k čemu je ta pravidelnost dobrá když ve výsledku čekáte jak trotlové. V tomhle je buď neochota nebo neschopnost DPMB něco změnit.

_________________________________
Občas je na co se dívat


Offline
800
12 zář 2014 23:38
diky :)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Některé zátahy do vozovny se neuvádí do JŘ, aby se mohly v případě potřeby bez náhrady zrušit (prodloužení služby z různých důvodů).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Mám dotaz - už podruhé jsem v neděli večer, cca 20:38 potkal na nových sadech d-8 směr Hlavní nádraží —> d-1 směr vozovna Medlánky. Přitom jsem si všiml, že není v jízdním řádu. To je chyba JŘ nebo jen nějaké mimořádné cosi?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ano, nový SW v LCD panelech zobrazuje všechny zastávky po cestě a dokáže i přizpůsobit velikost písma tak, aby se vešel celý název na řádek :-) Jediný dopravce, který zatím neaktualizoval SW a používá stále původní verzi je překvapivě Tourbus :roll:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
b1 píše:
Blbý je, že některý ty návaznosti nejsou napsaný v jízdním řádu, a když člověk vidí 0 minut na přestup, tak se na to vyprdne a naplánuje cestu jinak. Namátkou třeba večer 44 → 30 u Semilassa.

Ano, to je další věc. Např. mnou zmiňovanou návaznost mezi 41 a 84 mi Pubtran vůbec nevyhodil, protože podle JŘ má 41, mám dojem, příjezd o minutu později nebo co.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Obecně by naší MHD pomohlo právě zmíněné provázání a garantování návazností ve večerních hodinách, ale také o víkendech. V ostatní časy je to díky přívětivějším intervalům OK.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Blbý je, že některý ty návaznosti nejsou napsaný v jízdním řádu, a když člověk vidí 0 minut na přestup, tak se na to vyprdne a naplánuje cestu jinak. Namátkou třeba večer 44 → 30 u Semilassa.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Robert: Jo, na černém pozadí to bylo, ale myslel jsem, že to je jenom noční režim. A taky mám pocit, že ty zastávky se tam zobrazovaly všechny.

MartinV: Seděl jsem na zadní pětce a neměl jsem sebemenší problém ty zastávky přečíst, přestože ta televize je až úplně vedle řidiče. U kloubáku je to samozřejmě něco jinýho.
Jinak s těma návaznostma se to poslední dobou pomalinku lepší, ale pořád to není zdaleka dokonalé a absenci některých návazností mi rozum nebere.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ano, náhrada červeného panelu vepředu za LCD spolu s nižším procentem reklam je docela rozumné, ale taky by neškodilo dát podobnou obrazovku i do půlky vozu (jednostrannou), bo ze zadní části už je to hůř vidět.
Myslím, že většina jich je větších, než používá náš DP.

K návaznostem: je jasné, že všechny spoje nemohou na sebe vzájemně navazovat. Několik let už např. funguje návaznost (ve večerních hodinách s delším intervalem) Kr. pole - Česká - náměstí Míru (d-6 -> d-4), na každou d-4 navazuje navíc 38, nebo a-39.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Takhle se to zobrazovalo u všech dopravců, co měli vnitřní LCD od BUSE. Ale už pár týdnů si všímám minimálně u dopravců, se kterými jezdím, že mají nový SW, zastávky se zopbrazují všechny, a to na černém pozadí.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jakub S. píše:
Tišnováci, pokud se nic nezměnilo, tak na televizi zobrazují pouze vybrané zastávky po trase a následující zastávku.

Aha, to jsem ani nepostřehl. To nevím, jestli je tento způsob zrovna vhodnej...


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Tišnováci, pokud se nic nezměnilo, tak na televizi zobrazují pouze vybrané zastávky po trase a následující zastávku.
Nechci ukazovat, ale zrovna tišnováci mívali s dodržením návaznosti na Mácově problém, i přes čekačku 5 minut na spoj od Glogusu (kde to sakra naberou?) do zpoždění. Před časem se to ale zlepšilo, Kordis si na ně posvítil.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jo a ještě se mně moc líbí tišnovský informační systém. Na televizi se zobrazuje více zastávek a zobrazování reklamy trvá kratší čas. Také plně nahrazuje červený LED panel (jakože tam vůbec není) a perlovku.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nevím už, kde se rozebíraly ty návaznosti, každopádně aby to nevypadalo, že jenom nadávám, tak dnes jsem se setkal s bezavadně fungujícími návaznostmi na lince 41. Ujel mi 21:07, tak jsem jel tou 41. Na Mácově na nás čekala 41 směr Lelekovice (proč tyto dvě větve nejsou číselně odlišeny?) a u Semilassa 84. Vzhledem k tomu, že bydlím na Lesné, tak jsem si liboval.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Přesný algoritmus této "chyby" se mi nepodařilo dovyzkoušet, ale navolit tuto nestandardní situaci jde tak, že napoprvé zadáte službu, "projedete" aspoň jednu zastávku, a pak zrušíte službu a kurz přepíšete ručně bez nulování. Jestli to tak funguje (fungovalo?) jen u autobusů, nevím.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 06:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]