Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 204 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
3342
21 led 2011 14:19
M: Jenže před Tomáškem je i tyčka.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
chat-maniac: oznacniky zastavek na tycce se odtranily proto, ze se zastavovalo hlavne v zime tak, aby tama substrat nelezl a ty si nemrzl, na to si substrat stezoval, tak se tycky daly pryc a oznacnik se dava vsude mozne na lampy, na zastavkove pristresky, na spagat to je jedno a tobe tak vesele substrat leze predem. Proste vse pro substrat. Vandal muze ponicit uplne stejne oznacnik na tycce jak na zastavkovem pristresku, na oboje dosahne stejne.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
P. Haluza píše:
Jo a ještě jsem zapomněl na jednu změnu, která se avizovala, a nakonec vypadá, že z ní sešlo -- přetrasování 73 na Černovickou terasu. Nevíte někdo, jak to nakonec dopadlo?

No, řekl bych, že v tomto trasování by snad a-73 měla konečně smysl.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Medlánecká víkendová 40 ode dneška opět povinně s kasou, takže citykloub definitivně padl.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo a ještě jsem zapomněl na jednu změnu, která se avizovala, a nakonec vypadá, že z ní sešlo -- přetrasování 73 na Černovickou terasu. Nevíte někdo, jak to nakonec dopadlo?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mimochodem, ani po takové velké reorganizaci se nenajde aspoň jeden nízkopodlažní kloub na linku 40 v celé své trase? Argumenty o tom, že to nevychází do turnusu, jsou jaksi k ničemu, když se turnusy dělaly nové, že. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Já to vidím tak, že každej označník je úplně jinej, jeho nahražení v případě poškození bude problematičtější a trvat dýl. By mě zajímalo, kdo s tak bujnou fantazií to vymýšlel. Kolikrát levituje kdesi bůhví kde, při dojezdu k zastávce ho ani nevidím, protože ho mám kdesi nad střechou, takže nějaké přesné zastavení u označníku nehrozí atd. O jeho splívání s okolní šedí škoda mluvit, jeho orientace pouze na jednu pohledovou stranu taky na facku. Jako ústřední bod zastávky pro slepce taky v novém hávu nepoužitelné, jak mají poznat, kde jim zastaví první dveře. Čím dál tím lepší.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
Karlos píše:
Dovede mi někdo vysvětlit proč na zastávce Česká pro d-9 směr Juliánov jsou JŘ upevněny na stojanu, ale označník se houpe na drátech ve vzduchu jako na Zelňáku?

Ve Starém Lískovci u autobusů/trolejbusů byly měněny označníky za nové a také tam došlo k zajímavým situacím, každá zastávka byla řešena trochu jinak, ale zpravidla se označník nepřidělával na klasickou tyč. Někde byly označníky přidělány na přístřešek (a někde dokonce jízdní řády zůstaly na původní tyči - Osová), ve staré zástavbě (tuším zastávka Čermákova) třeba umístili tyč ve tvaru šibenice. Jsem si říkal, jestli to nedělají kvůli tomu, aby ty označníky nebyly tak přístupné vandalům, případně také může jít o to, že ty nové označníky pořád z tyčí upadávaly, tak se jim třeba snaží vyhnout, kde to jde. Ačkoli se to v poslední době zlepšilo.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Falkon píše:
Zlaťák: Spíš naopak: Doprava by se měla plánovat podle směn, ne směny podle dopravy.

Tolik lidi, aby to stalo za to nikde v jedny fabrice nejni .


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Puvodne tam byly 2*H


Offline
16
02 lis 2012 16:36
Karlos píše:
Na linkovým JŘ a-40 na http://www.idsjmk.cz/jrady/040.pdf je zajímavá poznámka "H", která má dva významy - odjezd nízkopodlažního vozidla / odjezd od zastávky Hanácká biggrin

Jaké dva významy :?: Tobě to asi zobrazuje špatně, nebo JŘ už vyměnili. Mně to ukazuje normálně:
H - odjezd od Hanácké
obrázek invalidy - nízkopodlažní vozidlo
Tak v čem je/byla chyba :?: :-s nevimco


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Karlos píše:
Dovede mi někdo vysvětlit proč na zastávce Česká pro d-9 směr Juliánov jsou JŘ upevněny na stojanu, ale označník se houpe na drátech ve vzduchu jako na Zelňáku?

Jediný co mě napadá, tak kvůli lepšímu výhledu do Solniční.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Falkon píše:
Zlaťák: Spíš naopak: Doprava by se měla plánovat podle směn, ne směny podle dopravy.


To by ses musel vrátit o několik desítek let nazpět...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Falkon: Na jednu stranu ano, ale na druhou podle koho to budeš plánovat? Ikea, Tesco, Makro (je to stejným směrem), Lidl, Čiperka (jakákoliv jiná fabrika,...? Dost těžko všem vyjdeš vstříc. A zrovna tesco, když jede nonstop, tak je jedno, jestli ti doplňovači začnou o 15 minut dříve nebo později.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Po odjezdu d-9 ze zastávky Zelný trh směrem z Juliánova na Lesnou se ohlašuje zajímavé hlášení: "Příští zastávka: Náměstí Svobody - Prosím pozor! Vůz jede přes Náměstí Svobody" sarcastic

Dovede mi někdo vysvětlit proč na zastávce Česká pro d-9 směr Juliánov jsou JŘ upevněny na stojanu, ale označník se houpe na drátech ve vzduchu jako na Zelňáku?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Jo jo podobně jako na černovických terasách. Zrušili zastávku švédské valy a musí se chodit na Ericha roučky. Relativně kousek, ale když se člověk chce po práci umýt tak aby setsakra kvaltoval aby stihl předposlední či poslední 77.


Offline
Uživatelský avatar

354
03 črc 2007 20:00
IDS JMK, zóna 535
Zlaťák: Spíš naopak: Doprava by se měla plánovat podle směn, ne směny podle dopravy.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Mouka píše:

Nebo se dá dojít na Havránkovu, odkud pojede v 6:18 a-94. Od Tesca to je přes most cca 5 minut.


No to teda není přes most 5 minut, ale hodně svižnou chůzí cca 10 minut.

Jinak s těmi směnami stačí používat trošku hlavu (což se v Tescu nesmí) a plánovat směny XX:15 - XX:15 nebo XX:45 - XX:45.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Když se tady o tom nesmí mluvit, tak to tady samozřejmě ani nikdo nemůže poskytnout, protože je to tabu.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
V souvislosti s jízdními řády by někdo třeba mohl poskytnout něco, o čem se tady nesmí mluvit...


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Mouka píše:
Nebo se dá dojít na Havránkovu, odkud pojede v 6:18 a-94. Od Tesca to je přes most cca 5 minut.


Po 8 hodinách lítání mezi regály ti moc lidí nebude šlapat pěšky kamsi za řeku na autobus - vlastní zkušenost, člověk je rád, že si po té noční v klidu sedne.

Ovšem fakt platí, že vždy může být hůře - teď jezdí první spoj z Avionu o víkendech až 7:20, takže zbývá jen se buď po ránu projít, nebo sednout k někomu šťastnějšímu s autem a nechat se přiblížit aspoň do Komárova.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Na linkovým JŘ a-40 na http://www.idsjmk.cz/jrady/040.pdf je zajímavá poznámka "H", která má dva významy - odjezd nízkopodlažního vozidla / odjezd od zastávky Hanácká biggrin

Což mi připomíná JŘ linky 277 vylepený na zastávce ve Vanovicích, co se stane, když Excel nezná písmo Timetable a převede jej na Wingdings? e_smile


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
ds píše:
no ale lepsi rovnomerne spoje po 7-8 minutach, nez nahodne vystrely do tmy jako dosud. I kdyz uznavam, ze zkracenim 45 na osadu a prodlouzenim intervalu na 15 min by se dosahlo tehoz...

vubec nektere z tech zmen jsou takova inspirace ropidem a metrolinkizace se vsim vsudy - krome te 78 taky napr. superzbytecna 5 ke krchovu


Až na to, že to není interval 7--8 minut, ale střídavý interval 6/9 minut... Teda teoreticky, kolony na Gajdošce z toho udělají cár papíru.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Aha, to jsem treba nevedel :) Jsem si rano rikal, ze to solo na a-44 je nejake divne. No nic, tak uz se jednapadesatkou nesvezu.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Dnes se jezdí podle sobot, a-51 v sobotu nejezdí ;-)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5785 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 10:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]