Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 62 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No, tu noční 505/521 teď jezdím docela často a musím říct, že poptávka tam je. Z Hrušovan do Hustopečí vždycky od jednotek až po plný bus (omladina v relaci nejčastěji Židlochovice--Starovice). Zpátky do Brna je to slabší, ale ve 3 z Brna mezi 10 a 20 cestujícími vždycky, cestou se to samozřejmě vyprazdňuje.

Koneckonců dnes v noci to pojedu zas a uvažuji, že bych si projel tu trasu 504, tak kdyby se chtěl někdo přidat. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
Ty noční spoje si pravděpodobně platí obce (tak to je u půlnoční 405 před PD a 405 ve dvě před nepracovním dnem) A i ty závleky na hlavas si tuším platí obce. A nejde o to, aby to jezdilo plný/využitý, ale abys mohl jet, když potřebuješ. Jde o nabídku. Poučenější ať mně prosím případně opraví.

Co vlastně ta noční linka 108 do Znojma? Jaká je její vytíženost?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Ty noční spoje si pravděpodobně platí obce (tak to je u půlnoční 405 před PD a 405 ve dvě před nepracovním dnem) A i ty závleky na hlavas si tuším platí obce. A nejde o to, aby to jezdilo plný/využitý, ale abys mohl jet, když potřebuješ. Jde o nabídku. Poučenější ať mně prosím případně opraví.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Celej ten svazek nocnich linek v teto oblasti je zbytecny. Jeden cas jsem to jezdival kazdej vikend a postupem cestaku ubyvalo, i na te 521 dneska jede do 5ks lidi, a to jen do Zidel. 505 je mrtva uplne, driv plnej bus, jak se to posunulo na 3.00 z Brna, tak neni problem jet prazdnej. Mimochodem KORDIS by taky mohl zapremyslet, kdo ty jeho vytvory bude jezdit. Ono ty sichty ranni/odpoledni uz neni casove kam natahnout a nemyslim, ze je dopravce povinen kvuli podobnym nesmyslum vytvaret extra nocni sichty a hledat ridice navic, kteri v dnesni dobe stejne nejsou.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nikde neni napsano, ze toto je konecny stav. Zmeny jsou stale jeste cerstve. Jsou navic nejake smlouvy s dopravci, ktere nelze jen tak menit.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Ok díky. To dává smysl no. Ale pořád mohl jet aspoň ty Ledce - Hrušovany jako linka. Já vím že to je úplně zbytečný, ještě zbytečnější než ty Židlochovice co jsem původně myslel. Ale mohl by někdo využít, vzhledem k tomu že Ledce a okolí má příbuzný v okolních městěch a vesnicích a často používají auta. Jestli tam stejně pojede, mohl občas někoho vzít.

Líbilo by se mi spojení Borsu na 504 že by jel jen do Ledec a pak pokračoval jako 154 do Židlochovic. I s přestávkou by pak krásně stíhal otočku zpět do Brna resp. jen Rajhradu. Právě jsem myslel že stáhnou bus z linky 505 s odjezdem 17:59 z Ústředního hřbitova. (jezdí nejprázdnější) Tím by se vyplnila i mezera na 504, ale nakonec na ten nový spoj 504 dali Crosswaye ČSAD Tišnov, který teď bude na lince končit o 2h později než dnes.


Když už jsem nakousl tu 505. Chápu že v Židlochovicích je velká poptávka po dopravě, ale prostě Židlochovicím se nadržuje a nejspíš to v budoucnu nebude jinak. Dostali nově vlak, jediný co se změnilo tak jim bus nejezdí na Zvonařku, jinak vše při starým. I přes to že mají vlak je špička na 505 v 30min. intervalu stále až do 19h, noční bus mají až na hlavní nádraží. Pohoda. Ale jindy kraj a Kordis argumentuje tím, že chtějí dostat lidi do vlaku. Jak tvrdím já, měli by lidé mít na vybranou jestli vlak nebo bus, na tom nevidím nic špatného, ale když teda mají vlak a má to být ta budoucnost, mohli osekat 505ku alespoň o 30%.

No apsoň že se nad tou 504 někdo zamyslel a špička na této lince neskončí nesmyslně v 16h s tím, že další bus jede až za hodinu a půl.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Autobus přijíždí prázdný ze Šlapanic, normálně by jel do Hrušovan (ne Židlochovic), takto část trasy odjede coby 504. Od hřbitova by na nic nenavazoval, takto aspoň navazuje na 94.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Navrhoval jsem na 504 zapojit i BORS, to se povedlo (dopravců má 504 přece málo biggrin ) Bohužel je to trochu jinak a né tak efektivně jak jsem myslel. Navíc teď aby šel člověk na fotku Borsu na 504 na popůlnoční procházku :D


Je škoda že to vyjíždí z Modřic, spousta lidí kvůli tomu bude muset ze zábavy v centru Brna odejít dříve, protože se bude muset do Modřic doštrachat N94kou. Na druhou stranu, i kdyby to jelo z Ústředního Hřbitova, ničemu by to moc nepomohlo. Možná si ale mohli v Kordisu vzít příklad ze 108 nebo 505 a mohlo to jet z Hlavního nádraží, to už by bylo jiné kafe. A pak ten prázdný přejezd Ledce - Židlochovice, no. Tohle jsem právě navrhoval udělat trochu jinak a bus by aspoň nejel prázdný. Mohli to aspoň hodit na 154ku a možná by se mohl svézt alespoň někdo příležitostně. A co se týče toho výjezdu z Modřic, tam se ten bus taky nevyskytne jen tak z nějaké linky, takže opět prázdný přejezd.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Samozřejmě, díky. :)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Myslíš Syrovice, logistický areál, ne?


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Od 11.3. nová zastávka Sobotovice, logistický areál se změnou JŘ na lince 504 na kterou spousta lidí čekala. A ano, je to lepší. Linka má pořád hromadu nedostatků, ale verze od 11.3. vypadá o hodně lépe než ta co platí nyní. Navrhoval jsem spojení navíc mezi 17:40 a 18:15, vzniklo z toho spojení v 18:10. Myslím že dost lidí bude spokojenějších.


Offline
6
13 led 2020 12:13
Proč v Bystrci ráno jezdí od změny JŘ nejdřív 52, potom 54, pak e50 a nakonec 51? Všechno to jezdí za sebou a když jsou rozestupy tak se to stejně na Ečerové sjede. Já bych linku 51 posunul na začátek, aby tam nebyl jen jeden člověk a linka 52 nebyla od Kamech tak plná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Zato návaznosti večer a o víkendu na 405 sly totálně do kopru...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Když se 9. ledna zavřela Bohunická, tak časové polohy 50ky zůstaly v úseku hlavní nádraží - Heršpice a zatímco mezi Bohunickou a Zoo se posunuly o +-5-6 minut. Logičtější by mi přišlo udělat ten posun na komárovské straně, ale možná by zas dělaly problémy proklady v Komárově a obrat na nádraží. Přijde mi, že tato změna se děla dost narychlo, i když se tam kope už od podzimu (zmatky v idosu a irisu 9. ráno).
Na druhou stranu v opačném směru vychází mezi 37 a 50 pěkně na proklad 10-10 minut.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Legitimní důvod toho, že pravidelně co 20min po celý den jezdí 1 vůz stejným směrem slušně zaplněný a v těsném závěsu druhý téměř prázdný a ještě si navzájem mezi sebou zavazí, nezná asi nikdo. Nebo možná jeden jediný tvor na zeměkouli, který toto vymyslel a zjevně bere kvalitní matroš, pod jehož vlivem se činil sarcastic sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Dnes jsem si všiml, že linka 37 a 50 nejezdí provázaná (z Kohoutovic směr Nemocnice Bohunice jezdí minutu po sobě a pak 20 minut nic). Ví někdo tento důvod? Myslel jsem, že víkendové spoje linky 37 prodloužili kvůli tomu, aby bylo lepší spojení Kohoutovic a kampusu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Taky jsem se chtěl zeptat, že nefunguje jrbrno asi tak dva týdny.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Proč nefunguje jrbrno.cz?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Od zelené na semaforu k zastávce Pražáková je to 2,5-3 minuty jízdy. Podobný interval bude ale i na těch semaforech, takže když někomu padne červená před nosem, tak reálně to zpoždění 5-6 minut nabere.

Jezdím tam ale každý den a už jsme dvakrát čekali do odjezdu 2 minuty, protože nám krásně vyšla zelená. Takže člověk stojí tak i tak :D

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ojin píše:
Překvapila mě velikost prodloužení jízdní doby: 5-6 minut - čekal bych tak maximálně 3. To je tam tak špatné?

Teď jsem tudy jel a jízdní doba plně odpovídá. Doprava je tam řízena semafory s docela dlouhým intervalem.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Přitom by mohlo celkem elegantně fungovat pro lidi jedoucí od Rajhradu do oblasti Komárova a Bohunic. Ušetřili by i za jednu zónu. Od Střelic by minimálně pro bohunické cíle snad jednou mohlo začít sloužit nádraží v Lískovci.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
V heršpicích by se přímo nabízelo od výpravní budovy postavit lávku se schodišti na jednotlivá nástupiště.
Ale chápu, že do nádraží tak trochu v pr... uprostřed ničeho není snaha nijak investovat.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To nerozporuji. Spíš jsem se jen zamyslel, proč u něj zastávka MHD nikdy nebude.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Robert: Problematický je úrovňový přechod přes koleje. Vzhledem k intenzitě provozu bys několik minut mohl stát na vjezdu, než by bylo možné vjet do stanice a zajistit bezpečný nástup a výstup.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Dočasně se tam nic dělat nebude, co kdyby to lidi začali využívat a pak to chtěli zachovat?
I když zrušením zastavování téměř všeho z S3 ztratily Heršpice velkou část svého potenciálu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]