Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 93    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Další
Autor Zpráva
Offline
10
11 čer 2008 21:12
Robert píše:
Ale ono se v tom vyznat dá. Resp. 90 % cestujících jezdí furt plus mínus to stejné. A pokud mají jet jinam, tak si to buď zjistí předem, nebo se prostě zeptají.
Vy tady předpokládáte, že lidi, co jezdí jen po Brně, a to ještě jen občas, každý druhý víkend vyrazí na cesty mimo Brno, nejlépe pokaždé jinam a jiným dopravním prostředkem.


Těch vašich zbylých 10 procent je v síti DPMB 33 milionů cestujících za rok (dle ročenky dopravy za rok 2022)...


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
Ale ono se v tom vyznat dá. Resp. 90 % cestujících jezdí furt plus mínus to stejné. A pokud mají jet jinam, tak si to buď zjistí předem, nebo se prostě zeptají.
Vy tady předpokládáte, že lidi, co jezdí jen po Brně, a to ještě jen občas, každý druhý víkend vyrazí na cesty mimo Brno, nejlépe pokaždé jinam a jiným dopravním prostředkem.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
urbonaut: No a to je přesně to, co kritizuju. Že se v tom nedá vyznat.


Offline
2673
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Zdeněk: Vážně? To by byla pro místní dobrá zpráva. Pokud není zaseklá dálnica, tak je podle mého autobus rychlejší, jak vlak. Jinak ohnutí 405 z přivaděče mimo dálnici se plánuje spolu s tou změnou 404, aspoň já to tak pochopil z těch plánů.
A k pípni a jeď, to se právě v krajském vydání jmenuje Jezdi jednoduše. Myšlenka docela dobrá, otázka je, jestli bude možné jet na jedno pípnutí z hlavasu až do Říčan/Knínic v zóně 420, nebo bude podobně jak na té 304 check-in a potom check-out, když si předtím pípnu v osmičce třeba. Zatím to moc návazné není.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
Cracatit: 406 se rušit nemá. Počítá se s výrazným osekáním 405 po dokončení terminálu u zastávky Starý Lískovec.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3695
08 čer 2005 23:12
xxx píše:
Tak v lonťáckých autobusech není Pípni a jeď, ne?

Pokud ten spoj linky 509 zajišťujeme my, tak hádám, že když jede jako linka 509, tak se tam musí ručně navolit jízdenka (nebo koupit u řidiče), a jakmile se převlíkne, tak už tam je Pípni a jeď.
A jak má běžný cestující poznat, že je to "lonťácký" autobus? Je to přece linka 73, tj. dvouciferné městské číslo.

A ten jeden spoj 509->64 jezdí DP, tak to si ten samý běžný cestující za může říct, že je to teda "komunální" autobus, takže platí Pípni

A nebo ten jeden spoj na 403, co jezdí DP, když budu chtít třeba z Točné na Osovou, uvidím autobus DP, tak budu očekávát Pípni. A vlastně mi bude jedno, jestli to je první zastávka toho autobusu, nebo jestli předtím objel půlku regionu.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Ano, ano, ano. Buď všude a všude stejně, intuitivně a jednoduše, nebo nikde.


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Sjednotit napříč celým IDS JMK včetně vlaků, při nástupu pípnu, při výstupu odpípnu, na konci dne se mi vypočítá nejvýhodnější kombinace jízdenek (včetně toho, že na té konkrétní kartě mám nahranou šalinkartu na určité zóny) a příslušná částka se mi strhne z účtu. Všechno ostatní zrušit, hotovo, vyřešeno.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Ne, protože vím, že tam validátor není. Kdyby tam ale byl, rozhodně by mě nenapadlo, že po přiložení karty se mi načte jízdenka jenom do Kolína a za Kolínem pojedu načerno.


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
Takže ji přiloží bez toho, aby si zjistil, jak systém funguje. To je pak jeho problém. Nebo ty snad nastupuješ v Brně do vlaky na Prahu bez jízdenky, protože nevíš, jak to funguje, a nějak to dopadne?


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Pokud si jí někdo náhodou všimne, tak s největší pravděpodobností až potom, co přiložil kartu.


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
Luda: Ve vozech je informace o platnosti Pípni a jeď jen v zónách 100+101 uvedena velmi zřetelně.

XXX: Tím drobným písmem myslíš tu informaci nahoře, která je napsaná největším písmem z celé té nálepky?


Offline
588
25 říj 2019 10:12
Tady ta tarifní džungle to je peklo, jako by byl problém to celé sjednotit... Sám využívám regionální busy/vlaky poměrně sporadicky (prsty na rukou by mi na spočítání za rok stačily), myslím si, že se poměrně vyznám, ale vždy si to radši studuju, co a jak. Tohle musí odrazovat hromadu lidí.


Offline
149
30 říj 2019 16:42
Ve vozech není stejná informace jako na webu.
Ve vozech je pouze "a nebo až na konečnou daného spoje".
Na webu je i dodatek "pokud vůz nepřejede hranice tarifních zón 100 a 101".(tedy jestli u nových vozů není nějaká novější verze)


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
No iluze si nedělám. Už se mi třeba stalo, že holka po mně u Olympie chtěla 60minutovou jízdenku a pak jsem ji viděl vystupovat až na Gajdošce*, ale ta šance by byla rozhodně vyšší. Už by se třeba sem tam někdo u toho validátoru zamyslel nad tím, jestli mu budou stačit 2 zóny, nebo jestli nemá radši ťuknout na tu 3zónovou. A pokud by si i tak koupil 2zónovou a jel by přes 3, tak potom bychom se už asi shodli na tom, že v tomto případě by to fakt byla skutečně jenom a jenom jeho chyba.

Současný nesystém Pípni a jeď však na první pohled (dokud si nepřečtou tu větu psanou drobným písmem) budí v cestujících dojem, že se o výpočet jízdného nemusí vůbec starat. I v těch, kteří by si tu případnou zónu navíc třeba rádi zaplatili.

*Čistě teoreticky mohla mít třeba šalinkartu na zóny 100 a 215, ale nemyslím si, že zrovna tohle byl tento případ.


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
A ty si jako myslíš, že ten, co ignoruje informace o změně tarifní zóny, by si v době bez pípacího systému koupil doplatkovou nebo rovnou třízónovou jízdenku? Ale no tak...


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Takhle. Já neobhajuju lidi, kteří jsou líní projevit sebemenší snahu si zjistit jakékoliv informace o tarifu, nasadí si sluchátka a dělají, že se je nic netýká. A to nejsou jenom cizinci, ale i Brňáci. Třeba nastoupí do 78 a za Zámeckou se hrozně diví, že jim tam neplatí šalinkarta, kterou mají na Brno. A vůbec s nimi ani nehne hlášení o poslední zastávce v tarifní zóně 101 ani informace o projížděných zónách uvedené v zastávkovém jízdním řádu či v televizi přímo ve voze.

Nicméně ať se nám to líbí, nebo ne, z lidí se stávají čím dál větší ignoranti a systém Pípni a jeď vznikl přesně proto, aby byl vůči těmto lidem odolný. V současné podobě je ale víc ke škodě než k užitku. Kdyby se jak v zónách 510, 610..., tak v zónách 100 a 101 na validátoru zobrazovala stejná obrazovka "Vyberte jízdenku", aspoň by to donutilo ty lidi přemýšlet o tom, jakými zónami budou projíždět, a zvýšila by se šance, že si jízdenku zakoupí správně. Jestliže je ale propagace systému Pípni a jeď založena na sloganu "Pípni a jeď", tak prostě pípnu a jedu, ne? Prostě v současné době je to nesystémové a to mi nevymluvíš, byť samozřejmě můžeš mít jiný názor.


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
Ne, řeknou: Jo, Brno, tam člověk přijede úplně bez informací o systému MHD, a přesto si suverénně nastoupí do šaliny a tam si nějak poradí. A když ne, může za to revizor a tvůrce systému.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Super. Takto má vypadat prozákaznický přístup. Pak přijedeš do zahraničí, zeptají se tě, odkud jsi, řekneš, že z Brna, a oni ti na to: "Jo, Brno! Tam to znám. Tam mě v šalině okradli revizoři o 1000 korun kvůli 8 korunám."


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
Ano, přesně proto.


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Tak, že je to napsané na zastávce nebo přímo v šalině. Ale garantuju ti, že věty o platnosti pouze v zónách 100 a 101 si zcela určitě nevšimne. A vůbec. Proč to neplatí za hranicemi zón 100 a 101? Aby měli revizoři kde vybírat?


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
Není to drobným písmem, je to velkým písmem a nahoře nade všemi informacemi. Jak se podle tebe ten cizinec doví, jak si má pípnout v šalině?


Offline
Uživatelský avatar

2539
13 črc 2009 13:42
Ano. A každý cizinec, co jede v Brně poprvé MHD, si všimne té věty psané drobným písmem, a každý cizinec ví, že Modřice jsou v jiné zóně. Ne. Ten systém vznikl proto, aby usnadnil lidem cestování. Aby prostě mohli pípnout a jet a nepřemýšlet nad jízdní dobou a nějakými zónami. Ve stávající podobně ho však jenom komplikuje.


Offline
7125
27 úno 2010 07:40
xxx píše:
Úplně debilně. Do poslední zastávky v zóně 101 je tam Pípni a jeď a pak se to změní na ruční volbu. Takže když si někdo pípne ve městě bez ruční volby jízdenky, tak je mu to v Modřicích k ničemu.

Což logicky plyne z toho, že to platí jen pro zóny 100+101.


Offline
63
04 dub 2019 16:25
Blekfild (/ Пряшів)
* Začiatok linky by bol napríklad na Ul. Řásnovka (po blokovom otočení).
Áno, rozumiem, miestni by frflali ale hádam už im decká dorastajú. :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2308 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 25 dub 2024 02:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]