Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 71 z 90    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 90  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Tade: Díky
To znamená, že na http://www.idsjmk.cz/plan je to špatně - prosím opravit. :wink:


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Zastavují tam, jak jsi ukázal na posledním odkazu. Zastávka se jmenuje Tyršova, ikdyž leží cca 30 metrů od Brněnské :-)


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mám dotaz:
Kde zastavují linky 104, 105, 108 a 505 na zastávce Modřice, Tyršova ve směru do Brna.
Zkoušel jsem hledat na Streetview i na http://idsjmk.jrbrno.cz/ , ale nikde ta zastávka není. Taky mě napadlo, jestli nejezdí busy kolem smyčky po Brněnské a zastávka by pak byla tady, ale zdejší zastávka se nejmenuje Tyršova, ale Brněnská (aspoň podle plánku).


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tak v jiném vlákně si stěžuješ, že ti bába nechtěla ze šaliny vylýzt a zavazela tak při focení interiéru a tady zase nadáváš na to, že můžeš v klidu fotit!? Trochu si to srovnej! :lol:


Offline
Uživatelský avatar

186
08 zář 2009 19:21
Aspoň máš možnost si vyfotit interiér :-)


Offline
Uživatelský avatar

760
21 lis 2010 09:08
Nová linka 54 je uplně strašně vymyšlena - místo toho aby doplňova linku 52 jezdí jenom od ečerky a kdyby zastavovala na projížděné zastávce Ondrouškova, tak by ti študáci, z tech dvou škol (kam sám chodím takže to moc dobře vím) mohli na kamechy jezdit 54 a do žebálu 54. Mám důkazy, že linkou 54 skoro nikdo nejezdí.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Díval jsem se na mapku VHD ve všech třech variantách (I,II a III) (na www.brno.cz).


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Koukáš, na ten připravovaný? Trať na Kamechy je teda v obou... A když zvolíš vrstvu "Veřejná hromadná doprava", tak to výrazný je.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Chybí mi tam to protažení tramvajové trati na Kamechy.

Mch. mohli tam ty tramvajové tratě zakreslit líp...nejsou moc vidět.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
To by tedy mohli obnovit mifkovu tak jak mela byt. Smycka pro tram a smycka pro abusy .


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Shodou okolností jsem na to včera narazil, nezávisle na tomhle vlákně... a už aby bylo. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Fajmanka: tam bylo plánovaný postavit smyčku už při stavbě sídliště, pak to zapadlo a předpokládám, že to v těch plánech pouze zůstalo viset

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Me osobne se na tom navrhu libi uprava trasovani a-52 v Bystrci - pokud by to jezdilo takhle, bude mi jezdit asi 50m od domu, coz by bylo optimalni :)

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Plány budou vždy vypadat pěkně, ale naneštěstí u většiny zůstane pouze u papírů. :-?


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Nezapomeňte, že se dá přepínat mezi třemi variantami, konkrétně Kampus je tam řešen 2x - jednou jak říkal Eda, podruhé tažením od Krematoria po silnici.

Přijde mi, že je tam poměrně dost nesrovnalostí. Kromě Kampusu, který, jak zmiňuje Pavel, už byl schálen jinak, například zmíněná Moravské nám. - úplně nově zrekonstruovaná silnice, kde je jednosměrný provoz - a trolejbusy by tam měly jezdit v protisměru. Navíc kde by byly pauzy?
Nesmyslný trolejbusový tah Vinohrady -> centrum (úplně by stačilo udělat reálné spojení Vinohrady -> Juliánov-smyčka).
A především ta smyčka na Josefy Faimonové, kdyby o ní měl někdo nějaké info, poprosil bych o něj, docela eminentně mne to zajímá. Asi se s ní docela počítá, je ve všech variantách, ale v textovém popisu ani slovo.
PvvS: To není odsun problémů jinam, to je vytvoření mnoha nových problémů. Kdo někdy jel po Faimonce, dá mi zapravdu. V zásadě by to nebyl takový problém, ale muselo by se tam vybudovat alespoň tolik park. míst, kolik se zruší, už teď se tam parkuje po trávnících. A to už je levnější dotáhnout ty dráty až an Jírovu a udělat tam trochu větší kus asfaltu na stání.

Tak nevím, jestli je to není jen silně neaktuální verze, která se hodně předělala...


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Celkove je tam nekolik veci, ktery me osobne zaujaly. To ze uz se pocita s vozovnou misto TMB Lisen
9.1.3.6. Sektorové vozovny
Pro potřeby kolejové VHD jsou navrhovány nové plochy pro tramvajové vozovny:
 Bosonohy v návaznosti na etapové prodloužení trati pod Kamenný vrch do prostoru křižovatky ulic Jihlavské × Jemelkovy ×
Chironovy,
 dostavba v Medlánkách,
 satelitní vozovnou v rámci Technického muzea v Líšni,
 na jihu se jedná o vozovnu SJD v prostoru MÚK Brno, jih a dále vozovnu na Jižní radiále – variantně v Přízřenicích na hranici města
s Modřicemi.
Pro potřeby autobusové dopravy je uvažováno s rozšířením areálu vozovny v Medlánkách.
Výrazné rozšíření trolejbusové dopravy bude vyžadovat také nové kapacity remíz, které jsou v návrhu ÚP předpokládány v současných
areálech DPMB a.s.

Ale to ze se stale neresi kapacitni problemy nekterych sidlist. Do vinohrad se nesahlo, ale s trbusama tam vymysleli koninu jak ....
prodloužení trati z Vinohrad z Pálavského náměstí na Táborskou ulici a k novému nádraží ČD,

Tu faimanku radsi nekomentuju, to neni reseni, jenom odsun problemu jinam.


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
Eda: na té Osové mají navrženo vést šalinu po povrchu, nikoli tunelově. Což je v rozporu s tím, co je momentálně schváleno. Takže to se bude pravděpodobně ještě měnit. Tu novou trať dokonce nedávno již zanesli do současného územního plánu. Jsou tam dokonce zaznačeny 3 kusé koleje.

http://gis.brno.cz/tms/html/uzemni_plan ... e=map_html

ohledně České i ostatních tratí se nemá moc cenu dívat na detaily, jsou to jen koncepční návrhy, navíc jestli se nepletu, tak to ještě neopřipomínkovaly ani městské části. Samozřejmě tento návrh může pak opřipomínkovat každý. Nový územní plán se plánuje vydat tuším až roku 2012.

Co se týká průrazu na Mendlák, tak se mluvilo, že by původní trať mohla zůstat a tím pádem by se dala zrušit smyčka na Mendláku. Šaliny by to řešily objezdem bloku. Ale jak to nakonec dopadne...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Díky za odkaz.

Většina uvažovaných dopravních staveb má ale minimální šanci na realizaci, nicméně dobře, že tam jsou. alespoň pak nebude problém s územním rozhodnutím.

Docela zajímavá myslenka je protáhnutí trolejbusu z Kamenného Vrchu přímo až do Bosonoh po nově vybudované komunikaci, která by začínala na dnešní křižovatce Chironova x Petra Křivky. Další zajímavou věcí je vedení trolejbusu souběžně s tramvajovou tratí z Osové k nemocnici, nikoliv po Osové. Docela by mě zajímalo, jak to chtějí vyřešit. Tahat do toho tunelu i šrák? Naopak považuji za lehký nesmysl naznačenou organizaci trolejbusové dopravy v uzlu Česká. Opravdu bych to dráteníkům ani řidičům, kteří by ta křížení museli projíždět, nepřál. Zbylé šráky na každém kroku asi dále komentovat nebudu. Nechť vývoj ukáže.

Z tramvajové dopravy se mi hodně zamlouvá a doufám, že k tomu někdy dojde, průraz z Hybešky na Mendlák. Možnost vedení d-2 přes Mendlák by ledacos vyřešila. A kdyby tam ještě mohla zůstat stávající spojka přes Křížovou, bylo by to úplně super. Jinak samozřejmě zde najdeme evergreeny jako trať na Lesnou, Kamechy a trať ke kampusu. Zajímavá je také přeložka d-8 v oblasti Židenic na Olomouckou. To už bych ale dělal opravdu jen tehdy, byly-li by peníze nazbyt (nikdy).


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Právě koukám na tu Faimonku... Jezdím tam velmi často a je tam problém projet autem. Jsem zvědav, jak tam chtějí nacpat trolejbusy... Chápu, že je to jako udělané na smyčku, ale muselo by se s tím zrušit odhadem tak 50 parkovacích míst a zajímalo by mne, kam by ty auta nacpali, už dnes je tam absolutně neparkovatelno.

Některé věci jsou zajímavé, trať přes Zbrojovku, přes Táborskou...


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
Brno zveřejnilo koncept nového územního plánu. Je ve třech variantách. Co je potěšitelné, tak se docela počítá s rozvojem trolejbusové dopravy. Ačkoli některé věci mě docela překvapují. Například se dříve několikrát psalo o "jistém" prodloužení trolejbusů na Jírovu. Nicméně tento návrh územního plánu počítá s prodloužením trolejbusové trati s ukončením na Josefy Faimonové. Je tam i propojení trolejbusů z Komenského náměstí a České. Ale neberme to nějak vážně, jsou to jen "návrhy návrhu". Nakonec se stačí podívat na minulý územní plán a které nové tratě se postavily.

http://www.brno.cz/pripravovany-uzemni- ... sova-cast/


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
Stačilo by, aby udělali nějaký rozumný přestup mezi t-25/26 a t-38/39. Než jet z Mendláku na Českou, přejít na Komeňák a čekat na spoj, tak už je lepší jít pomalu pěšky.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: Lidé si stěžují, to ano, ale zase tak hrozné to není - objížďka přes Českou není tak dramatická a dá se na ní zvyknout. To ale absenci tohoto spojení nijak neomlouvá.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MartinV píše:
A co a-51? Není to dostatečné? T-38 a a-51 mají na Žluťáku návaznost. Je ale pravdou, že o víkendu toto spojení chybí.

Ale večer a o víkendu chybí. A lidi si na to v Šalině stěžují.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Miropiro: a co a-51? Není to dostatečné? T-38 a a-51 mají na Žluťáku návaznost. Je ale pravdou, že o víkendu toto spojení chybí.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tak nějak jsem doufal, že nakonec to bude tak, že jedna z těch linek by jezdila na Mendlák a že by se zatrolejovala ta odbočka na Úvoz. Původní plán takový byl. Ale i kdyby, mělo by se na to fakt tlačit, tohle je nenákladné zvýšení dopravní nabídky pro Masarykovu čtvrť. Přestupní bod Žluťák a jedna linka směr Komeňák, druhá směr Mendlák...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 90  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 11:11
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]