Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 74 z 90    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 90  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

95
20 pro 2008 19:27
Brno
Tak od zítřka 14.9. už nemáme dva záložní busy náhradní dopravy ( 50031, 50012 ) přes den a mínus jeden i v noci ( 50015 ).
Zrušeno bez náhrady.
To jsem zvědavej co budeme mít místo toho v dekádě. :-(


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
chat-maniac píše:
nebyl sem to já ale náš vůz, já měl volno a dovolenou :-)

je to krapet zmatený, protože po každém kole na lince 52 následuje jiný počet kol na a-302 s tím, že jednou se najíždí rovnou, jindy zase až po vyrovnávačce a jindy se jedou dvě kola na 302 jindy jenom na otočku. je to trochu zamotaný :-) ale dobrý zpestření nudné služby na 52

...i já jsem už párkrát v Bystrci couval a otáčel se. biggrin Ono si člověk při střídání nevšimne poznámky v JŘ, protože je na to na MN jen 5 minut a pak po "normálním" příjezdu do smyčky zjistí, že do ní měl vjet obráceně...


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Miky píše:
To, co má na 302 DPMB, jsou opravdu všecko převlíkající se 52. Některý spoje (v obou směrech) jsou přímý (Kníničky - Mendlák), některý ne.

Ani bych neřekl... Jsou tam minimálně i přejezdy z 89 a 303. V knižním JŘ je u linky 302 napsáno, které spoje z Kníniček pokračují, opačně u linky 52 taky...
ReZ píše:
Jestli jo, tak proč se a-52 neprotáhne od ZOO až do Kníniček, U Luhu a co pak jede dál do Kuřimi, tak jako plnohodnotná regionálka s označením a-302 a tím pádem plně vybavená pokladnou.

Těch spojů, co provozuje DPMB, není zase tolik (zvlášť předtím, než si někdo vybrečel půlhodinovku o víkendu) a po 52 pokračuje jen zlomek ze všech spojů na lince (jen párkrát PD večer a víkendy).


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
nebyl sem to já ale náš vůz, já měl volno a dovolenou :-)
tyhle přejezdy tam máme o víkendech, dobrá polovina všech kurzů na a-52. v pracovní dny prázdniny je to tuším přejezd jedinýho kurzu.
je to krapet zmatený, protože po každém kole na lince 52 následuje jiný počet kol na a-302 s tím, že jednou se najíždí rovnou, jindy zase až po vyrovnávačce a jindy se jedou dvě kola na 302 jindy jenom na otočku. je to trochu zamotaný :-) ale dobrý zpestření nudné služby na 52

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
To, co má na 302 DPMB, jsou opravdu všecko převlíkající se 52. Některý spoje (v obou směrech) jsou přímý (Kníničky - Mendlák), některý ne.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Mrakicio píše:
Ty Kníničky by mě také zajímaly. ČSAD Tišnov má licenci na celou trasu, tj. Bystrc - Kuřim, pod číslem 729 302. Dopravní podnik má licenci pod číslem 720 842 (podle KJŘ), kterou ale Idos nezná (což by nevadilo, on nezná více věcí). Znamená to tedy, že DP jezdil na té trase dřív, než bylo zavedeno IDS - jinak by měl poslední trojčíslí také 302? A pokud ano, proč je v tom případě číslo linky 302 - jak zde uvedl ReZ, je to teoreticky blbost. Jediný důvod, co mě napadá, je ten, že i ČSAD Tišnov jezdí/jezdilo jen do/z Kníniček, tak aby to bylo sjednocené...

Když jsme tak u těch Kníniček, tak sme s rodinkou byli v sobotu na procházce kolem Príglu a skončili sme v Kníničkách. Nasedli sme na a-302 (kurz asi 9/52). U Zoo se bus prevlíkl zpet na a-52 a jel po sve trase.
To je takto přejezd u všech a-302, co provozuje DPMB a jedoucí jen do Kníniček? Jen víkendy nebo i PD?
Jestli jo, tak proč se a-52 neprotáhne od ZOO až do Kníniček, U Luhu a co pak jede dál do Kuřimi, tak jako plnohodnotná regionálka s označením a-302 a tím pádem plně vybavená pokladnou. Jestli tam ale není problém s těmi licencemi, jak psal Mrak. Ani za mák tomu nerozumím.
BTW: Ta a-302(a-52) byl 7653. Nebyls to náhodou ty Chate? Nechtěl sem se zakecávat, bo bus hned jel na Mendlák a navíc bral vozíčkáře...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
DpmB má skutečně teď linky pod číslem 738 xxx, proč, to nevím.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Ono není ani tak důležitý číslo linky podle licence, jako provozní označení v ní uvedené a při přečíslování linky se taky nutně pokaždé nevydává nová licence, ale pouze se změní provozní označení...
Jako příklad poslouží zmíněná linka 729302, která měla sice v prvopočátku vydanou novou licenci na trasu Kuřim, závod Prefa - Brno, Žebětín (namísto původní linky 730820 zahrnuté do 0.etapy IDS) ale s tím, že v úseku Kuřim, záv. Prefa - Brno, Bystrc, Zoo je provozní označení 302 a v úseku Brno, Bystrc, Zoo - Brno, Žebětín provozní označení 54. Potom došlo k rozdělení licence na linky 729302 a 729054, což mimochodem trvá dodnes, a linku 54 bysme už taky nikde nenašli.
Nevím to přesně, ale je možný, že už ani 720842 (tedy původní linka 54) není aktuální, jelikož například licence pro linku 303 uvedená v KJŘ je 720990 a od dob, kdy si DPMB nahrává jízdní řády na CIS (teda od března), je zde linka 303 uvedena jako linka 738303. Zřejmě tedy tento rok vydal MMB pro DP nové licence pro všechny autobusové linky se začátečním číslem 738, někdo znalejší určitě doplní.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ty Kníničky by mě také zajímaly. ČSAD Tišnov má licenci na celou trasu, tj. Bystrc - Kuřim, pod číslem 729 302. Dopravní podnik má licenci pod číslem 720 842 (podle KJŘ), kterou ale Idos nezná (což by nevadilo, on nezná více věcí). Znamená to tedy, že DP jezdil na té trase dřív, než bylo zavedeno IDS - jinak by měl poslední trojčíslí také 302? A pokud ano, proč je v tom případě číslo linky 302 - jak zde uvedl ReZ, je to teoreticky blbost. Jediný důvod, co mě napadá, je ten, že i ČSAD Tišnov jezdí/jezdilo jen do/z Kníniček, tak aby to bylo sjednocené...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Hafan píše:
Smolda: DP na spojích 302 jezdí jen do Kníniček - což je TZ 101, takže tam pokladna ani potřeba není.

Podle mě, je to od Kordisu nedořešený. Do Kníniček by něměl jezdit bus nad 100. A co jede dál na Kuřim, by měl obsloužit regionál s pokladnou. Třeba a-54 je volné číslo...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
chat-maniac: Tam ale jezdí a-75 což je MHD Brno, ale u linek s vyšším číslem jak 100 má být pokladen pro výdej kompletního sortimentu jednorázových jízdenek

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Smolda: a zóna 215 do Bílovic ti nevadí???

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Smolda: DP na spojích 302 jezdí jen do Kníniček - což je TZ 101, takže tam pokladna ani potřeba není.


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Když je tady o tom tak řeč... Jak se vydávají jednorázové jízdenky na spojích a-302 zajišťovaných DPMB autobusem CItyBUs/CITELIS, když do nich ani snad nejde dosadit pokladnu :?:

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Martan píše:
...
Když se o tom Kordis nedoví, nemůže s tím nic udělat!

Jenže když se o tom doví, dopadne to většinou úplně stejně :-x

ReZ píše:
Když naopak busy DP jezdí mimo 100+101, tak jsou (doufám) vybaveny pokladnami. Stejně jako regionálky.

Ne. Stačí se podívat na linky v severní části Brna (41, 43)...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Martan píše:
ReZ (a ostatní): Napiš, prosím, stížnost na toho řidiče mailem na Kordis (linka, spoj, místo, čas = den + hodina). Že to tobě tehdy zase tolik nevadilo neznamená, že to příště nebudeš potřebovat ty nebo někdo jiný. Sice pravděpodobně dostaneš odpověď typu: Omlouváme se za způsobené potíže, situaci prověříme a vyvodíme z ní patřičné důsledky.
Když se o tom Kordis nedoví, nemůže s tím nic udělat!

Já to nechcu oficiálně rozpitvávat. Proto ani tady neuvádím bližší. Kdo to chce řešit, pošle mi SZ.
Ohledně průjezdu regionálek brněnskými zastávkami: já jsem pro současný stav, kdy regionálky MUSÍ při jízdě do města zastavit na předepsané zastávce v JŘ. Jednou jsou součástí IDS tak jako "emhádé", tak jakýpak pouze pro výstup. A číselné označení je pouze číselné označení.
Třeba jak k tomu příjdou v Kníničkách, kdy tam jezdí pouze a-302?
Když naopak busy DP jezdí mimo 100+101, tak jsou (doufám) vybaveny pokladnami. Stejně jako regionálky.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
ReZ (a ostatní): Napiš, prosím, stížnost na toho řidiče mailem na Kordis (linka, spoj, místo, čas = den + hodina). Že to tobě tehdy zase tolik nevadilo neznamená, že to příště nebudeš potřebovat ty nebo někdo jiný. Sice pravděpodobně dostaneš odpověď typu: Omlouváme se za způsobené potíže, situaci prověříme a vyvodíme z ní patřičné důsledky.
Když se o tom Kordis nedoví, nemůže s tím nic udělat!

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
jaký výjimky a podobně? zastávky nejsou kromě linek Shopingu a Modrásků pouze pro výstup nikde jinde, to sou jenom česani zvyklí se s lidma neotravovat, což popírá logiku IDSJMK

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

422
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
No, ale to by v tom byl potom docela bordel, protože by se musely vyjmenovat linky, u kterých se může a u kterých ne, třeba 401 a 402 jsou důležitá posila pro cestu z Bosonoh do centra, takže jednodušší by mělo být povolit to u všech linek (možná by mohla být vyjímka u těch, co začínají 10*). Je třeba fakt, že pro mě je nejlepší způsob, jak se dostat z Komecu na Zvonařku (přímo na Zvonařku, ne na Zvonařku) je jet a-109, ale nikdy jsem to ještě nezkoušel.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
pepola píše:
Toto hojně probíhalo (nebo snad ještě probíhá?) na linkách IDS z ČAD Blansko,jedoucích přes Vinohrady. "Já přece nejsu žádný emhádé..."

Ale tam jedou po trase, aspoň co vím, takže dokážou na zastávce zastavit. Stejně tak jako a-405 a a-406 okolo výstaviště. Občas když jedu ráno a-44 na Mendlák, vylezu na Riviéře a počkám na regionálku. Na Poříčí (přestup na d-2) jsem o dost rychleji... Jednou jedinkrát se mi stalo, že řidič zabrblal, že má zastavovat jen pro výstup. Nikdy bus neprojel, natož že by jel jinudy.
Možná to souvisí s tím, že když vlezu do busu, tak řidiče pozdravím. Pak se chovají asi jinak. Ale to je OT.
Tak ať si v tom Kordis udělá pořádek nebo jasně řekne, že regionálky mířící do města jsou jen pro výstup.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Toto hojně probíhalo (nebo snad ještě probíhá?) na linkách IDS z ČAD Blansko,jedoucích přes Vinohrady. "Já přece nejsu žádný emhádé..."


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Smolda68 píše:
Co vím, tak všechny zastávky na Vídeňské ulici jsou umístěny na obslužné komunikaci, takže by tama měl i jet, ale pokud jel prázdny, tak se ani nedivím, že jel čtyřproudem, protože tam se asi moc neočekává, že někdo nastoupí, což dělají řidiči regionálek, dělaj velmi často a rádi, jen aby si zkrátili trasu a měli delší přestváku...

Chápu, když jedou odpoledne tři-čtyři lidi a řidič předpokládá, že nikdo nebude nastupovat, tak si to "zkrátí", ale je na na*ani, když se potřebuješ dostat na Zvonařku, odkud Ti odjizdi další regionálka a vidíš, jak si to bus hrne jinudy...
Mě osobně v pondělí o nic nešlo, šel jsem na šalinu a v centru jsem byl o něco později. Proto to taky nebudu dál rozmazávat a ani říkat který spoj to byl...
Jen jestli to tu čte někdo odpovědný (kordis nebo bors), ať to řidičům zdůrazní, že trasy jsou udělaný pro lidi, jsou předepsaný a jsou tam i zastávky a ne, že si řidiči budou jezdit kudy je napadne. To časem může skončit tak, že si řidič řekne, že stejně nikdo nepojede, tak ani nevyjede. To se s veřejnou dopravou posouváme někam jinam do jiných zemí... A lidi tím ženeme do IGK...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Co vím, tak všechny zastávky na Vídeňské ulici jsou umístěny na obslužné komunikaci, takže by tama měl i jet, ale pokud jel prázdny, tak se ani nedivím, že jel čtyřproudem, protože tam se asi moc neočekává, že někdo nastoupí, což dělají řidiči regionálek, dělaj velmi často a rádi, jen aby si zkrátili trasu a měli delší přestváku...

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Mám dotaz ohledně trasování a-505, konkrétně mezi Modřicemi a Heršpickou. Má řidič dovoleno jet po čtyřproudovce nebo MUSÍ jezdit po té obslužné komunikaci?
Stalo se mi v pondělí, čekám před fabrikou na zast. Ořechovská na a-505. Najednou vidím, že bus si to hrne po čtyřproudovce. Tudíž mi nemohl na zastávce zastavit. Nevím kde se na čtyřproudovku napojil, jestli vůbec zajížděl do Modřic, ale minimálně musel minout zastávky Moravanská, Moravanské lány a Ořechovská.
Díval jsem se na JŘ na Kordisu a nikde nemá vlnovku, že zastávku projíždí...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
18 metrů? Asi chyba, měl si namysli určitě 15 metrů wink

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2248 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 90  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 10:06
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]