Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 51 z 90    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 90  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Kdyby zastavovala u Janáčkova divadla (může být režim (z)), pak by to nemusel být špatný nápad. Ale při cestě přes Českou navíc staví na regulérních zastávkách před hlavasem.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Také jsem zastáncem provozu tramvají v centru. Myslím si ale, že vést tudy dvě linky je kontraproduktivní. Devítku bych přesunul na Benešovu a Rooseveltovu, kam logicky patří mnohem víc než na Masarykovu a Rašínovu..


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Marecek.00: průjezd centrem je určitě + především pro seniory. Rašínova i Masarykova jsou dost široké. Spíš počet aut by potřeboval zredukovat.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Ohledně silně matoucího označení E50 jsem to tu zmínil už dávno. Včetně přání, aby se ta linka očíslovala jako a-79. No nechme to na oddělení JŘ, snad nás překvapí vánočním dárkem nebo se linka přečísluje během příštího roku.
Se zastavováním u Učiliště souhlas, akorát jak se bus vymotá ze zastávkového zálivu směrem do města. zvlášť, když je tam nově semafor.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Na Facebooku vznikla pro někoho možná zajímavá debata o průjezdu přes centrum města včetně vyjádření DPMB: https://www.facebook.com/dpmbaktualne/p ... 8153410094


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Alespoň z ze zprávy vyplývá, že by zkrácený večerní přechodový interval na jedničce padnout neměl. Každopádně jsem rád za zkrácení intervalů večer, neb co jezdím, většina linek jezdí opravdu plná, některé až na hranici, v aktuálním intervalu 15 minut..

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
200
27 pro 2004 12:45
Nyní projíždí mezi pátou a šestou ráno 25+26 přes Pálavské nám. v intervalu 6-6-8 min. a 27 odsud vyjíždí po 10 min. Pokud současně se zavedením závleku 25+26 v uvedené době přes SO (místo stávajícího stavu, kdy 27 jezdí už od pěti), se v této ranní době upraví i jejich interval na cca 5-5-5, tak si myslím že nebude žádný problém.
Problém by asi vnikl pouze v případě pokud by ta 27 byla mezi pátou a šestou zrušena bez náhrady, tj. bez alespoň mírného zahuštění dosavadního intervalu u 25+26.
FD píše:
Vítám sedlový provoz linky 27, ovšem opravdu bude v provozu až od 6? To mi moc šťastné nepřijde, po páté už jsou všechny linky směrem z Vinohrad celkem plné.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Rem:
https://www.youtube.com/watch?v=ujIDla3i32s
Asi tak. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
xcav8: Zas tolik v tomto odvětví zběhlej nejsu, koukám že šeš na to lepší odborník :D každopadně kdo ví kde všude nakonec stojí.
Fafner: Nic vis než snaha odlehčit téma vzdálenou podobností označení. Kdo pochopil, ten pochopil, kdo ne ten to přežije.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
To by musel být autobus číslo 55 aby to dávalo nějaký pochybný smysl.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Rem: Zkus tu myšlenku osvětlit pro nechápavé. Pár možností mě napadá, jedna větší blbost než druhá.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Hlavně bych se nedivil, kdyby z počátku chodily na DP stížnosti od pochybných existencí, že v tom buse nejezdí žádné šlapky...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Ojin píše:
Ta expresní "50" nebude mít zastávku Olomoucká u školy? To je podle mě velká chyba (děcka na učňák, přestup na trolejbusy do Slatiny) Jinak souhlas, číslo 74 nebo 79 by jí slušelo mnohem víc. Záleží taky, co jsou to ty "začátky směn". Hodně podniků je má dost volné.

číslo 74 už je poněkud obsazené :), ale souhlasím, že 79 by bylo šťastnější, než nějaké E50...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Vítám sedlový provoz linky 27, ovšem opravdu bude v provozu až od 6? To mi moc šťastné nepřijde, po páté už jsou všechny linky směrem z Vinohrad celkem plné.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Ta expresní "50" nebude mít zastávku Olomoucká u školy? To je podle mě velká chyba (děcka na učňák, přestup na trolejbusy do Slatiny) Jinak souhlas, číslo 74 nebo 79 by jí slušelo mnohem víc. Záleží taky, co jsou to ty "začátky směn". Hodně podniků je má dost volné.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Když se tu řeší i změny JŘ od 13. 12. 2015, tak DPMB zveřejnil konečně i jejich seznam v elektronické podobě... ;-)
Citace:
Neděle 13. prosince 2015 je celostátním termínem změn jízdních řádů drážních i silničních dopravců. Od uvedeného data budou realizovány mimo jiné následující změny v provozu městské hromadné dopravy v Brně:
• Na vybraných linkách dojde k dílčím změnám jízdních řádů spočívajícím ve změně časových poloh spojů, úpravy nebo zvýšení garance „nízkopodlažnosti“ nebo změny režimu provozu některých zastávek.
• Na všech celodenních linkách bude rozšířen provoz posunutím večerní hranice přechodu z intervalu 20 (10) minut na 30 (15) minut ze stávajících 20:30 hod. na cca 22 hodin. Obdobně i v nepracovních dnech ráno budou intervaly zkracovány již od cca 7 hodin.
• Z důvodu potřeby navýšení dopravní obsluhy rozvojové oblasti u smyčky Technologický park bude v pracovních dnech rozšířeno období špičky na tramvajové lince 12 a současně bude zvýšen počet spojů vedených v celé trase až do smyčky Technologický park.
• Trolejbusová linka 27 bude provozována v pracovních dnech cca od 6 do 19 hodin a nově i v dopoledním sedle. V této době budou zrušeny závleky trolejbusových linek 25 a 26 přes Starou osadu.
• Trolejbusové linky 30 a x30 budou ve směru do Bystrce, Černého závlekem obsluhovat také zastávku Zoologická zahrada. Přestup cestujících z tramvají od centra tak bude nově sjednocen do terminálu Zoologická zahrada (společně linky 30, x30, 50, 52, 54).
• Provoz zahájí nová expresní linka E50 vedená po trase a zastávkách Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod. Linka bude provozována pouze v pracovních dnech, vždy v době začátků a konců pracovních směn. Bude obsluhovat pouze uvedené zastávky. V ostatních zastávkách na trase zastavovat nebude, čímž bude zajištěno časově atraktivní spojení průmyslové zóny na Černovické terase s oblastmi Bohunic, Starého Lískovce, Kohoutovic a Bystrce v době dopravní špičky, včetně nového přímého propojení Černovické terasy a Komárova.
• Do trasy autobusové linky 69 se v úseku mezi zastávkami Dunajská a Jemelkova ve směru do Bosonoh nově doplňuje zastávka Starý Lískovec, smyčka doposud obsluhovaná pouze noční linkou N96 (zastávka je celodenně na znamení).
• Vzhledem ke zvyšujícím se nárokům na přepravu bude mimo zavedení nové linky E50 (viz výše) posílen provoz autobusových linek 75 a 77 obsluhujících Brněnskou průmyslovou zónu na Černovické terase především v dobách začátků a konců pracovních směn.
• Do trasy autobusové linky 81 se v sídlišti Lesná doplňují zastávky Loosova – Brechtova – Blažkova – Arbesova.
• Zastávka Velké Klajdovka (označníky umístěné v ulici Novolíšeňské) ponese nově název Podbělová. Označníky v ulici Jedovnické (u restaurace, obsluhované pouze regionálními linkami) si ponechávají stávající název Velká Klajdovka.
• V městské části Brno-Ořešín se zřizuje ve směru do centra mezi zastávkami Ořešín a Ořešínská nová jednosměrná zastávka Pluháčkova provozovaná v režimu celodenně na znamení.


Offline
1204
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
Myslím si, že nová expresní linka E50 bude dost matoucí pro cestující. Neví někdo proč nedostala běžné označení, nějakým volným číslem? S linkou a-50 nebude mít moc společného. V Bystrci nepojede ze/do smyčky zoo, ale z/na Kamechy, z Kohoutovic sjede rovnou do Starého Lískovce a na trase obslouží jen vybrané zastávky: Kamechy – Chvalovka – Kavčí – Říčanská – Ruda – Ečerova – Adamcova – Kohoutovice, hájenka – Jírovcova – Starý Lískovec, smyčka (pouze ve směru do Slatiny) – Dunajská (pouze ve směru do Bystrce) – Čermákova – Humenná – Běloruská – Bohunická – Horní Heršpice – Komárov – Mariánské náměstí – Těžební – Vlastimila Pecha – Ericha Roučky – Černovická terasa I. – Černovická terasa II. – Slatina, závod.

Jinak další změna bude na t-27: bude provozována v pracovních dnech cca od 6 do 19 hodin a nově i v dopoledním sedle


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano, kompenzace za (od nových JŘ) snížené výkony na 151 + 48 bude tohle + další spoje na 202. A ještě prej jakési noční spoje do Újezda (?). Ale ještě se o tom bouřlivě diskutuje, tak uvidíme.


Offline
Uživatelský avatar

180
08 srp 2015 13:49
To bude zajímavé.

_________________________________
ROZSÍVAL založeno 1993
U Svitavy 3, 618 00 Brno


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Na lince 505 bude od změny JŘ prodloužen noční spoj až do Židlochovic, jezdit jej bude BORS. A vzhledem k novému údaji pod JŘ o kapacitě nasazovaných vozidel je zřejmé, že vozy na tomto kole nebudou tříosé, ale třídvéřové.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Jj, taky jsem kdysi "bloudil" na lince 146 biggrin
Hlavní výpravčí v Husovicích mě občas potkal na vozovně, a zeptal se: "Nechceš jít bloudit?"


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
pepola píše:
Každý rozumný člověk si při představě intervalu 30 minut a konečné u JD, odkud už pak nic nepojede, musí myslet své...

http://foto.bmhd.cz/foto.php?5822


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Pepola: Když to je na titulní straně ČT24.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Nechci tady rozvířit politickou debatu, ale velká koalice na Brně-severu je neštěstí, které se trochu schovává za starostkou za ANO, aby to tolik neřvalo...
Mmch, to "téma a-46" převzalo ANO, tak ať se v něm i vykoupe!
Každý rozumný člověk si při představě intervalu 30 minut a konečné u JD, odkud už pak nic nepojede, musí myslet své...
Btw. Kuba má lepší info, než já surprised, co se týká zemětřesení.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Vzhledem k tomu, že SOL dlouhodobě podporuje zachování prodloužené a46 do centra (což nelibě sleduji v jejich plátku "Listy severu"), tak bych jiný vývoj nečekal. Jakožto Soběšičák nevím co je lepší, velká koalice, co byla do teď, či SOL s podporou xyz :-? .

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 90  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:57
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]