Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 52 z 90    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 90  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Co se týče linky a-x5, po dnešním zemětřesení na radnici MČ Brno-Sever (Sdružení občanů Lesné se postavilo proti starostce a svrhli ji!), může nastat zase jiný vývoj. Jsem zvědav, jak to dopadne.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Taky jsem to dělával, ale to bylo v situaci, kdy byla ta křižovatka šíleně zarvaná, dlouho jsem to už udělat nemusel.
Někdy směrem centrum, v době šílených kolon z kopce na Sportovní, jsme to brali kolem Kauflandu zezadu a zpátky na hlavní ;-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Nebylo to poprvé, co takto autobus linky 67 jel. Vždy, když jsem toho byl svědkem, a to bylo už i několik let zpět, tak se ušetřil nějaký čas díky vynechání světelné křižovatky a fronty aut u ní.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tady je to asi jedno, protože na mapách Googlu se i ta souběžná ulice jmenuje Sportovní. :mrgreen:


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Minimálně v případě regionálních linek (ale předpokládám, že to bude stejné i u MHD) je v Rozhodnutí o udělení licence k provozování linky veřejné linkové osobní dopravy uvedeno vedení linky po konkrétních silnicích, ulicích nebo jejich úsecích. Konkrétní obsah licence stanovuje Zákon 111/1994 Sb. o silniční dopravě v §13.
Pokud dojde k odchýlení vozidla z trasy může být dopravce potrestán příslušným dopravním úřadem pokutou podle §35 odst. 2 výše zmíněného zákona až do výše 500 000 Kč.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Nakolik je povinné dodržet trasu mezi jednotlivými zastávkami, resp. existuje vůbec něco jako předepsaná trasa? Drtivá většina spojů linky 67 jede od zastávky Sportovní do NC Královo Pole po Sportovní a na Cimburkovu zabočí na světelné křižovatce. Dnes ovšem řidič ihned po obsloužení zastávky Sportovní zatočil doprava a pokračoval po komunikaci paralelní ke Sportovní, kolem bazénu. (Úplná výjimka to asi taky není, už jsem jednou z této komunikace viděl autobus do Cimburkovy odbočovat, ale tehdy jsem si říkal, že mohla být třeba nějaká překážka na trase, což dnes nebyla.) Řidičova „alternativní“ trasa má každopádně nějaký smysl — ta silnice kolem bazénu je sice užší, ale bez světelných křižovatek.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
V nabídce mohou být i přejezdy z linky 65 od ŘN na trať Globus - Jehnice náměstí, vše by bylo v režii objednatele, zaplatí-li, budou, nezaplatí-li, nebudou.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Hlavně by tím trpěli cestující, kteří jedou do města, a těch je většina. Pevně doufám, že to neprojde, stejně jako 46 a 63.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
xxx píše:
Co?! :D Proboha k čemu? Na co? Proč? Z jakého důvodu? Za jakým účelem? A kudy by to tam vůbec jelo? Přes Lelekovice, přičemž by ty vybraný spoje vynechávaly Ořešínskou a Ořešín, nebo jak? Vždyť to by trvalo ještě dýl než teď, ne? Naprosto nechápu.


Jak píše Robert, tak závlekem.Pokud by to platila MČ, tak nevidím problém.Problém spíš vidím v kapacitě, jelikož některé spoje jezdí už na hraně kapacity sól a těmi závleky by linkou 70 jezdily i cestující, co teď jezdí 42, nehledě na to, že by linka 42 začala mírně ztrácet smysl.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Co že? :-D Takže kvůli tomu, aby nějaká důchodkyně, která si potřebuje nakoupit, nemusela čekat 3-8 minut na jinej autobus, pojede zbytek autobusu o cca 6 minut déle do města?! No to snad ne!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
xxx píše:
Co?! :D Proboha k čemu? Na co? Proč? Z jakého důvodu? Za jakým účelem? A kudy by to tam vůbec jelo? Přes Lelekovice, přičemž by ty vybraný spoje vynechávaly Ořešínskou a Ořešín, nebo jak? Vždyť to by trvalo ještě dýl než teď, ne? Naprosto nechápu.


Jestli to dobře chápu, mělo by jít o závlek, aby ořešínské kaštanstvo nemuselo čekat 3-8 minut na Kronově na linku 42.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Ojin píše:
Ještě když se tu nakousla 70, v březnových Jehnických listech (na netu ještě nejsou) psali, že MČ požaduje, aby jednou za hodinu zajížděla 70 ke Globusu. Velice systémové řešení, už vidím, jak tomu půjdou všichni vstříc :)

Co?! :D Proboha k čemu? Na co? Proč? Z jakého důvodu? Za jakým účelem? A kudy by to tam vůbec jelo? Přes Lelekovice, přičemž by ty vybraný spoje vynechávaly Ořešínskou a Ořešín, nebo jak? Vždyť to by trvalo ještě dýl než teď, ne? Naprosto nechápu.


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
P. Haluza - proklad 40 a 63 byl užitečný pro lidi, kteří měli rozumnou dostupnost od obou linek, byť z jiných zastávek. Ono je rozdíl mít linku, kterou dojedu např. buď na Prodlouženou a dojdu z Popelové pěšky, ale budu čekat max. 10 minut, než když obě linky jedou z Komárova skoro zaráz. Čímž neobhajuju obnovení 63, ale aby tam byl aspoň jakž takž proklad. A nebo ještě kdyby nebyl podjezd u Ráječku tak nízký, tak by mohla 63 jezdit přes Černovice a propojit se s 47/49. Ale kdyby....

Ještě když se tu nakousla 70, v březnových Jehnických listech (na netu ještě nejsou) psali, že MČ požaduje, aby jednou za hodinu zajížděla 70 ke Globusu. Velice systémové řešení, už vidím, jak tomu půjdou všichni vstříc :)

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
800
12 zář 2014 23:38
sorry, oprava — 5 čtvrtí a 4 dalších obcí :) myslel jsem Ivanovice, Tuřany, Chrlice, Holásky, Dvorska plus Sokolnice, Újezd, Kobylnice a Prace...


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
P. Haluza píše:
ad 1) Ráječek obsluhuje i linka 48 a zrovna tak 109. Ten zbytek neobsluhují linky 40 a 63 současně, takže nemá smysl řešit nějaký proklad. Na to jsem narážel celou dobu, ne na dostupnost spojení do centra.

Nedávno tady byla diskuse, jak jsou řidiči dálkových spojů nadšeni, když se to využívá po Brně. Navíc se nebavím o cestě do Brna, protože na Ráječku sednu na první autobus a podle okolností přestoupím. Ale o cestě tam. Je strašně super stát v Komárově nevědět jestli autobus už ujel nebo ne a přemýšlet, jestli se nepodívat na 100 metrů vzdálenou zastávku, kdy to jede od tama a riskovat, že mi to ujede. Ale když budu čekat moc dlouho, tak mi to ujede i tam. Prostě jedna linka z celého systému linek je zkrácená.

P. Haluza píše:
ad 2) Co do toho pletete Starou osadu? Píšete, že teď není návaznost na okružní linky. To je pravda, ale podobně jsou na tom i jiné čtvrti, takže není důvod vytahovat jednu na úkor druhé. A navíc jsem psal, že i při ukončení na Úzké ta návaznost stejně nebude nic moc. Zastávky na Zvonařce jsou dost daleko od sebe, rozhodně dál než přestupní vazba z busu na tramvaj v Komárově. Není to ideální, jasně, ale je

Nepochopil jsi mne. IDS JMK musí fungovat tak, že se linky potkají v jednom bodě (přestupním uzlu) a odtama cestuji dál do všech směrů. Pokud mne autobus vyhodí v poli, tam sednu na šalinu a pojedu jednu zastávku, abych mohl pokračovat dál, tak je to prostě špatně. Většina uzlů je řešena dobře až na Dunajskou, kde je to obdobné. Proto jsem psal o obsluze Lesné. Komu by se líbilo jet autobusem na Halasovo náměstí, tam sednou na šalinu, jet dvě zastávky, přesednout na trolejbus a pak případně další přestup do cílové stanice. Toto je pro hodně lidí přestup navíc a úplně zbytečný.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Přesně tak. Až bude v Komárově přestupní terminál, pak beze všeho. Ale za současné situace tam nelze rozumně ukončit ani jednu z těchto linek, natožpak všechny tři.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
eframmcbeth píše:
myslím, že lidi z nejméně 6 městských částí by tě zaživa stáhli z kůže :D
Off-topic: 6 asi ne... viz http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C4%9Bsts ... A1st.C3.AD


Offline
800
12 zář 2014 23:38
s tím bych problém neměl ze systémového hlediska, ale myslím, že lidi z nejméně 6 městských částí by tě zaživa stáhli z kůže :D Tohle fakt až po vybudování terminálu :)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Přesně tak, takže aby se zabránilo diskriminaci:
40: ...Ivanovice - Komárov a dost!
48: ...Ivanovice - Komárov a dost!
59/63: ...Ivanovice - Komárov a dost!

(a je to všechno systémové :-) )


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Přesně tak, je to systémové a je to hlavně logické — pořád je tu jasný argument ve formě:
40: ...Ivanovice - Komárov > Úzká
48: ...Ivanovice - Komárov > Úzká
59/63: ...Ivanovice - Komárov a dost!
Je naprosto pochopitelné, že ti lidé chtějí spojení s centrem stejně jako jejich sousedi o tři ulice dál. Proč zrovna jim by mělo být upíráno? Až bude v Komárově terminál a d-12 budou jezdit jedna za druhou, pak prosím. Ukončit všechny tyhle linky tam a finito šmitec. Dokud ten terminál není, tak neexistuje důvod, proč ty lidi diskriminovat. A vlak je v tomto ohledu zcela irelevantní, protože babča s taškama nepoleze do těch schodů do vlaku, se kterýma mám problém i já v 25 letech...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Asi tak, podle mého názoru, když dvě linky z jednoho směru (40 a 48) jedou na jednu konečnou, další dvě na jinou (63/59 a 509, kterou budu počítat, poněkud populisticky, uznávám, jako samostatnou linku) a ještě další na úplně jinou (109), tak je to prostě nesystémový paskvil. A jelikož asi přestupní terminál v Komárově není reálný, tak za mě nejlepší řešení by bylo, aby všechny městské linky z tohoto směru (40, 48 a 59/63) jezdily na Úzkou a všechny regionální linky z tohoto směru (109 a 509) na ÚAN. Sice nám tím stále vznikají dvě různé konečné z tohoto směru, ale nějak si upřímně neumím představit ukončení dalších regionálních linek na Úzké (ostatně i 701 a 702 tam jsou poněkud nesystémový paskvil) a naopak si neumím představit ukončení městských linek na ÚAN. Takže, ať se to komu líbí nebo ne, za současné situace je ukončení 59/63 na Úzké tím nejsystémovějším řešením a osobně bych se přikláněl i k protažení 509 na ÚAN, už jen kvůli nesmyslnému levému odbočování v Komárově, ale mám obavy, že to asi dneska nikdo neschválí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
P.Haluza: oni ti staří nechodí po městě, ti jedou do Tesca a na to linka 63 stčí bez tramvaje. A pokud už musí, tak přestoupí na Zvonařce, kde je to hrana/hrana. V Komárově ani není místo na nějaký rozumný přestupní uzel.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Populismus, nic víc. Samozřejmě, že pokud se přestupu lze vyhnout, udělá se vše proto, aby nebyl. Ale já si stojím za tím, že přestup na tramvaj v Komárově i při čekání na tramvaj je minimálně stejně rychlý při cestě na nádraží jako bus na Úzkou a následný pochod myší dírou. A protože drtivá většina cestujících směřuje právě tam, není moc co řešit. Lidi by chtěli dostupnost všude, minimální intervaly a přímé spojení. Ale jak dojde na lámání chleba (jízdné), tak k tomu už se nehlásí...


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Zajímavé, že jim ta radnice vyhověla, když by přece tak "rádi" přestupovali v Komárově...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě dodám jeden zajímavý poznatek. Pořád tu argumentujete úsporou času. Tak si představte, že tramvají z Komárova až na nádraží je to 9 minut, zatímco busem na Úzkou 7 minut (není-li zácpa), pochybuji, že by cílová skupina pro linku 63 zvládala maraton myší dírou za 2 minuty. :mrgreen:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2246 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 90  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:26
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]