Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 35 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Souhlasím. Vyškrtat se může vždycky. A právě o tom je brainstorming.
Mmch. zrovna medlánecké letiště je poměrně známé...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zvážil bych, co z toho jsou skutečně POI... Cpát tam každou přírodní památku mi už zavání nepřehledností. Zatímco třeba Stránská skála a koupaliště mi tam z předchozího vyloženě sedí, cpát tam třeba motokros, medlánecké letiště nebo nějaký ranč mi fakt už zavání extrémně specifickým okruhem lidí, pro které je to zajímavé... Vzal bych v úvahu reálné použití a účel oné mapy a snažil bych se držet počet těchto věcí tak nějak... rozumný. Když nad tím tak zpětně přemýšlím, ani ta přírodní rezervace na Horneku, kterou jsem sám navrhoval, mi tam už nějak zvlášť nesedí.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Nejdřív korektury:
Bosně není území, nýbrž pouze vrchol (ani PP)
Netopýrky jsou pouze PP (přírodní památka - zavedl bych pro ně značku) - takhle to zavání, něčím velkým
v časech rozjezdů chybí mezera za 5.20
Holásecká jezera není jedno jezírko, defakto celá zelená plocha = jezírka, viz mapy, taky se neužívá název Holásecký park (prostě Hol. jezera)
"škaredě" ukončená t30 v KPN - přebývá tam camprdlík

Zatím takto (POI):
morový sloup na Svoboďáku (vecpeš-li ho tam)
sportovní letiště Medlánky (kousek od Medl. kopců)
Technické muzeum (Purkyňova i Líšeň)
stará líšeňka?
Soběšické rybníčky (PP)
Lesní hřbitov Soběšice
Ranch Ořešín, Panská lícha - koně, jezdectví (jak chceš)
(pivovar Starobrno/bahno...)
Myslivecký stadion (střelnice)
rybníčky pod Zaječí horou
zahradní železnice v Obřanech
golf Kaskáda
Kounicovy koleje
motokros Vranovský žleb (posuneš-li kousek legendu/vecpeš-li)
Balbínův pramen (Kaštanová, kousek od Makra) - výborná pitná voda
Stránská skála (NPP)
koupaliště, bazén (Dobrák, Krpole, Růženin lom /Hády/, lázně Kopečná a Rašínova, Ponávka, Monte Boo, Zábrdovice, Kohoutovice, Za Lužánkami, Tesla Lesná, Aqua Kuřim) - aby sis měl z čeho vybrat
různé v okolí Pryglu (ten bych tam taky na tvrdo narval): PR Břenčák, PP Junácká louka, PP Kůlny
Planýrka (za NKCP)
zřícenina Ronov (silnice Útěchov - Adamov)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
111
26 čer 2014 22:31
Já nevím, ale kdyby do toho měly být vyznačený ještě vlakový linky každá svojí barvou, už by to (podle mě) bylo docela barevně překombinovaný a možná aji míň přehledný :wink: Jinak palec nahoru, vypadá to naprosto úžasně a po vyladění všech drobností to bude dokonalý :wink:

Můžu mít dotaz kolik času jsi nad tím zhruba strávil? :wink:


Offline
79
13 úno 2012 18:04
Aha, díky za vysvětlení, to je dost sofistikovaný proces. Nicméně zvažoval jsi i schéma, které je (aspoň pro ED) použito v Google Transitu / WifiTram a do určité míry i v iRISu? Jasně, jsem předpojatý, ale jak vidím světle modrou linku, čtu jedna...

Odlišit vlakové linky barevně jste neuvažovali?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Inkscape... mám ho rád :P


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V jakém softwaru je to tvořené?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
ad qwasar:
na to se muselo přijít ručně. nejdřív jsem udělal všechny linky chaotickými barvami (při tvoření), pak jsem je všechny přebarvil na šedo a začal je seskupovat podle barev tak, aby se nikde nekřížily dvě stejnobarevné linky, začínajíc od Zvonařky, kde jich pohromadě jede nejvíc (je na ní i vidět, že barvy jsou seřazené :P ). A takhle systémem pokus omyl vstříc barevným zítřkům jsem došel až k něčemu, co už mi esteticky vyhovovalo. Pokud by hrozilo, že se nějaká linka přesune/prodlouží a překříží stejnobarevnou, dá se celá linka přebarvit i se zastávkami a čísly, nejspíš na nějakou "novou" barvu, nepoužívaný jedinečný odstín (jako má třeba 82 a 81, protože ty se kříží pořád skoro se vším). Aspoň tak jsem to dělal u toho předchozího schématu, když dorazily změny...

ad Mouka:
Prodejny, infocentra atd jsou vyznačeny — je to i ve vysvětlivkách, je jich po mapě hromada na nádražích hnědá, samoprodejny DPMB červená, infocentrum na české zelená :)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Samozřejmě. Proto by se měl někdo zamyslet a veškeré změny provést najednou v jedné žádosti.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
eframmcbeth píše:
Vozovny není třeba zaznamenávat z jednoho prostého důvodu — všechny zastávky u nich se jmenují Vozovna.... (kromě Pisárek samozřejmě) — a co je důležitější, nejsou, když to řeknu hnusně, důležité pro nikoho kromě "dopraváků". Nedá se do nich jít, nedá se v nich koupat ani jíst :D Pro cestující je důležité jediné — že v nich občas může něco končit a nejet už dál... a to je pořešené jedničkami, pětadvacítkami atp...


V Pisárkách je prodejna jízdních dokladů, což nabízí otázku, zdali by tyto objekty měly být rovněž vyznačeny.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
P. Haluza píše:
Tímto ukončuji debatu nad zápisem železničních stanic s tím, že ČD to prostě mají blbě. Moukův odkaz jasně ukazuje, že když se chce, všechno jde, a i ČD by si to mohly opravit. Další reakce v příslušném pravopisném tématu.


Každá změna něco stojí a zpravidla tu změnu zaplatí navrhovatel (v tomto případně plzeňský magistrát). Když se změnil název v Chrlicích, bylo to obdobné. Ale jednání to není jednoduché. Musíte se obrátit na magistrát, ten se pak obrátí na Drážní úřad, který "přikáže" SŽDC změnu názvu po správním řízení.


Offline
79
13 úno 2012 18:04
eframmcbeth: Jak jsi přišel na použité barevné značení linek? To je tvůj návrh? Pokud vím, tak na DPMB a asi ani na Kordisu nic podobného dříve neexistovalo.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Však jasně, mimo množinu šotoušů je to bezcenné. :mrgreen:

Já bych ale navrhoval podbarvit vysvětlivky nahoře i dole třeba šedou. Při pohledu z dálky (při zmenšení) to v tom dost zaniká (možná je to záměr).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Vozovny není třeba zaznamenávat z jednoho prostého důvodu — všechny zastávky u nich se jmenují Vozovna.... (kromě Pisárek samozřejmě) — a co je důležitější, nejsou, když to řeknu hnusně, důležité pro nikoho kromě "dopraváků". Nedá se do nich jít, nedá se v nich koupat ani jíst :D Pro cestující je důležité jediné — že v nich občas může něco končit a nejet už dál... a to je pořešené jedničkami, pětadvacítkami atp...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já jsem ještě dával tip na vyznačení vozoven, ale to není úplně klasický POI. :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
klidně hodím jen ten hrubý, co jsem nasbíral:

POI:
Koniklecová (bohatý výskyt koniklece velkokvětého)
Obora Holedná (zejména výběh divočáků u Staré dálnice)
přírodní památky Netopýrky a Medlánecké kopce
Oko nad Prahou na Lesné -- blob na Loosově
rozhledna Babí lom, klášter ve Vranově (je to na hranici mapy, ale vešlo by se)
Alexandrova rozhledna nad Adamovem
Vysílač Hády
Stránská skála
AZ Tower
Kohoutovický vodojem
ZOO bych také udělal hnědě
Bitva tří císařů Tvarožná
Rozhledna Ostrá horka
Hnědé ikony:
Stará huť u Adamova (u zastávky Habrůvka, Josefov)
Jeskyně Výpustek (u zastávky Březina, jeskyně Výpustek)
Jeskyně Býčí skála (u zastávky Habrůvka, Josefov, rozc. kousek směrem na Křtiny)
Kostel Jména Panny Marie (Křtiny, obecní úřad)
třeba i pošta nebo ÚMČ, ale to by se tam asi všude nevešlo.
například kostely (Červený kostel atd), stavby (AZ Tower)
muzea a galerie (i např. ZETOR Gallery v Líšni)
divadla, a další turisticky zajímavá místa (Kamenná kolonie, Písečník...).


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Ok. Tak až sem hodíš seznam POI, tak se kouknu po dalších. Celkem hodně toho tu už padlo, tak abych se zbytečně neopakoval.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jen pro upřesnění — názvy Bosně, Kostelíček, Křemelky atp. vychází z turistických map a z google map, kde jsou jako "místní názvy". Stará a Nová Líšeň jsou taky místní názvy, i když na mapách se moc nevyskytují. Stará je prostě stará a Nová je sídliště. z tohoto místního názvu pak vznikl i název ulice Novolíšeňská :)

Ostatní připomínky přidávám na seznam — až bude upraveno, vypíšu, co jsem zahrnul a co ne, spolu se seznamem POI (uvedu, co se vejde a co spíš ne...) jen žádný strach.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nová / Stará Líšeň -- to samé s Kostelíčkem a dalšími názvy, které jsem, upřímně řečeno, nikdy v životě neslyšel, například Bosně. Ale pokud se jedná o místní pojmenování, proč ne. Mě napadá jako POI třeba i pošta nebo ÚMČ, ale to by se tam asi všude nevešlo.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
# Nová Líšeň / Stará Líšeň - oficiálně je jen "Líšeň"
# Veletržní výstaviště - logičtější je jen "Výstaviště"
# POI: Zahrnout pokud možno co nejvíc turisticky zajímavých míst (mapa je koneckonců určena právě přespolním), jako například kostely (Červený kostel atd), stavby (AZ Tower), muzea a galerie (i např. ZETOR Gallery v Líšni), divadla, a další turisticky zajímavá místa (Kamenná kolonie, Písečník...).


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mouka: No však ano. Jediné spoje linky 151, které zastavují v Mariánském údolí, tam zároveň končí a přijíždí od Podolí. Já jsem chtěl zrušit pravou část trojúhelníku, která by signalizovala příjezd od Líšně.

Ad pravopis: Dal jsem si tu práci a našel si důkaz. Ona zmiňovaná příručka ÚJČ v odkazu řeší psaní velkých písmen, nikoli interpunkci. Tam zcela správně podotýkají, že "Ústí nad Labem sever" je s malým "s" ve slově "sever". Nic víc, nic míň. Asi jako kdybych napsal, že vlastní jména knih se píší s velkým písmenem, a dodal příklady: "Kytice, BabYčka". Budete se možná divit, ale železniční zastávky se mají psát vždy se spojovníkem, takže "Střelice-dolní", "Adamov-zastávka" (oficiálně "Adamov-zast.", ale tam zas ČD popírají samy sebe, když to rozepisují), "Brno-hlavní nádraží" a tedy také "Ústí nad Labem-sever". Důkazy mám hned dva:
1. Pravidla českého pravopisu (školní vydání), 17. vyd., 1989, str. 59, pozn. 3. § 119.
2. Pravidla českého pravopisu, 1. vyd. Praha: Akademia, 1993, str. 45 dole, část A III, odst. 2 písm. g, § 77.

Tímto ukončuji debatu nad zápisem železničních stanic s tím, že ČD to prostě mají blbě. Moukův odkaz jasně ukazuje, že když se chce, všechno jde, a i ČD by si to mohly opravit. Další reakce v příslušném pravopisném tématu.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
P. Haluza píše:
Mé srdce je klidné, bratře, ale bylo by klidnější, kdyby u toho Mariánskýho nebyla pravá část trojúhelníku. Tímto směrem totiž žádný spoj nejede. :mrgreen:


Máš na mysli Podolí - Mar. Údolí? Je tam večer spoj 151, který takto jede.

Ad žel. stanice: Pěkné je třeba tohle. Drážní úřad musel schválit přejmenování stanice, aby se opravila pravopisná chyba v názvu.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Jenže "Adamov zastávka" není upřesnění místní části, ale oficiální název stanice/zastávky. Proto tam žádná čárka být nesmí, stejně jak v případě toho Ústí (které tam mimochodem přesně takto zmíněno je). Navrhuji v tomto případně pokračovat v pravopisné diskuzi, ať to tady zbytečně neplevelíme.

Ale abych se držel tématu:
- Větev linky 202 do Líšně má provoz pouze v pracovní dny (pokud teda chceme rozdělovat i regionální linky podle provozu v PD)
- Linka 42 k zastávce Řečkovice, hřbitov jezdí pouze v PD, do zast. Řečkovice, nádraží nezajíždí vůbec.
- Možná by stálo za zvážení zavést i nějaký symbol čáry linky pro provoz pouze o víkendech, nějaké úseky se v Brně najdou (např. 53 na Palackého vrch, která je navíc jen jednosměrná ve směru Technopark).


Offline
40
02 čer 2012 19:24
Já mám připomínku/námět k celkovému vyznění. Je mi jasné, že to není mapa, provedení se mi líbí, je to něco nového. Rozumím tomu, že při dodržování nastavených "kruhových" pravidel poskládání jednotlivých větví a zastávek musí být deformováno oproti skutečnosti.

Když se ale podívám na celé schéma, tak mě přijde, že je celé otočené tak, jako by sever byl "na dvou hodinách". Tomu by odpovídalo jak umístění Řečkovic (konečná d-1), tak i Modřic a Shopping parku. Přehrada je taky trošku jinde.

Přijde mi, že pokud by se rezignovalo na dvě ústřední vodorovné větve z centra (nebyly by rovnoběžně, příp. by nebyly v přímce), tak by se to dalo celé pootočit a více by to odpovídalo skutečnosti...

Myslím, že alespoň základní věci by měly být na svém místě (Řečkovice jako plus mínus sever, Modřice jih, přehrada tam, kde má být, Líšeň východ). Alternativně dát k mapě šipku "sever je přibližně tudy".

Díky za zvážení.


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Ještě jednou k těm závlekům, promiň :D odstranit přímou spojnici mezi Kronovou a Palckého nám., u Nadační podobně. U závleku na Zimní I a II by bylo asi lepší Depo ČD přesunout taky na kruh, aby bylo zachováno správné pořadí zastávek v obou směrech. A ještě jsem objevil Červený kopec (stejně jako Řečkovice) a doplnit spojku u Faměrova náměstí pro linku 49 ze závleku přes St. Černovice do Přízřenic :-)
Osobně bych ty konečné taky zredukoval, pokud tam končí (nebo jen začíná) jen několik málo spojů nebo jde o zátahy - Vozovna Medlánky (65), Nadační, Chrlické nám., Faměrovo nám., možná něco dalšího. V případě jejich ponechání by naopak mělo přibýt spousta dalších - Mendlovo nám. pro 1, Stará osada pro 75 atd.
Nepomohlo by Šlapanicím, kdyby se posunuly trochu na JV? Ale možná už si moc vymýšlím a teď vidím, že tam asi nebude místo :-)
Na Květné zmizela zastávka N95
Rozdrojovice, Obenice >> Rozdrojovice, Obecnice
Bílovice nad Svitavou, žst - dvě mezery
Brněnky, Vlárská - chybí průsvitný box pod textem
A ještě bych se přimlouval za přesun Bosní od Medlánek doleva.

Jinak je to fakt pěkný :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 13:06
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]