Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 34 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Zimní je teď podle mě dobře :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Využití bude nejspíš stejné, jako v případě té současné, již rozdávané verze: leží v infocentrech, zdarma.
Reálné rozměry jsou cca 45×45 cm.
Že se v něm špatně orientuje je myslím jen síla zvyku... já to začal navrhovat právě proto, že v Brně není žádné schéma, jen plánek. Běžný cestující nepotřebuje vědět, kde co kam zatáčí, což je výhodou současného plánku. Běžný cestující naopak potřebuje vědět, kam která linka jede (a to mě u současného plánku štve nejvíc - to luštění mezi čísly), plus orientační a důležité body pro cestování jako řeka, památky, parky... To bylo a stále je cílem celého tohohle snažení.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
A můžu se ještě zeptat, kome přesně je tento plánek určen? Aby byl čitelný a přehledný, chtělo by ho tisknout ve formátu A3. Bude zdarma k dostání v infocentrech? (Je mimochodem dost ostudné, že v současnosti chce DPMB za plán MHD peníze). Vypadá to moc pěkně, ale za sebe musím přiznat, že jak je plánek schematický, špatně se v něm orientuje, chybí mi tam ten skutečný mapový podklad. Je záměrem nahradit současný plán MHD tímto?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
díky - přidám do seznamu, uvidíme co s tím :)


Offline
Uživatelský avatar

2562
13 črc 2009 13:42
Ke konečné 26 ve ŠČ. Teď tam sice přes dopoledne končí, ale v bezvýlukovém stavu má konečnou na Provazníkově (přičemž se na již Lesnické převlékne na 46 a jede na Haškovu). Ale je taky možné, že po výluce budou tyto spoje končit ve VH, kdo ví, jak to bude... Každopádně v bezvýlukovém stavu zastávku ŠČ linka 26 vůbec neobsluhuje.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
OPRAVENO
— upraven Rajhrad, prosím o kontrolu, zda to odpovídá realitě
— Celý kruh na Zimní zrušen a upraven, prosím o kontrolu, zda jsem celou tu věc pochopil správně.
— Zimní I. / II. opraveno na I/II
— Červinkova tučně
— Výstavištní zastávky nyní s pomlčkou (to mi kordis opravoval už v minulé verzi... kde se to tam vzalo..?)
— Ořechov, kravín a Rajhrad, Stará pošta opraveny
— na N95 přidána jednosměrná zastávka Revoluční ve směru od Holásecké
— Stránského a Bráfova přesunuty, aby více odpovídaly realitě, Jurkovičova vila zůstává na místě
— Jungmannova nyní s průsvitným pozadím
— na 81 přidána jednosměrná zastávka Reissigova
— přidána spojka trojúhelníku Hájenka Na Šípu — Tribuna B — Ostrovačice


NOVÉ:
— Vila Stiassny
— AZ tower
— TMB (hlavní budova v KrPoli, Depozitář v líšni je pěkná věc, ale musí se tam objednávat 10 dní předem a když už si to objednám, vím, kde to je — takhle by to bylo zavádějící)
— Stará huť u Adamova
— Jeskyně Býčí skála, Výpustek, Švédův stůl, Netopýrka a Pekárna — Jeskyně přidány do vysvětlivek


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Fafner píše:
Ze zajímavostí v těch místech - možná by stála za vyznačení vyhlídka Hornek, nebo přírodní rezervace (PR Velký Hornek)

[-X Né prosím, prosím, Hornek nevyznačovat, bylo by nejlepší kdyby o tomhle místě vědělo lidí co nejméně, kdo tam byl jistě chápe... Přišlo by tohle místo o jedinečnou atmosféru, navíc pomocí IDSJMK se tam dopravně nijak dostat nedá sarcastic

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
340
12 čer 2012 17:51
agent_s_teplou_vodou píše:
...napadlo mě rozdělit POI na důležité a méně důležité. Méně důležité dát jen obrázek bez popisu.
* maloměřický komín
Tím křivým komínem, kterému může konkurovat jenom křivá věž v Pise, bych se turistům moc nechlubil... :mrgreen:

Ale tady bych se rád přiklonil k maloměřickému komínu, lepší orientační bod (snad krom špilasu) vážně nevymyslíš...

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Cracatit: Jo, mapa v těchto místech končí a je tam naznačeno pouze pokračování linky 402, tedy směr Veverské Knínice. Takže jsem myslel doplnění chybějícího spojení mezi zastávkami Tribuna B a Ostrovačice, nám. Viléma Mrštíka pro spoje jedoucí závlekem přes zastávku Masarykův okruh.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
AZ tower je (ačkoliv to poměrně nerad uznávám) dominanta, navíc tam patří coby architektonická záležitost, orientační bod atp.
A ty ranče na Panské líše nezařazuju hlavně proto, že jde o jezdectví, tedy o věc, která je s odpuštěním ve vsi každých 30 km podél cesty...


Offline
2693
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Když už nějaká tribuna B, tak jedině Ostrovačice, žádné Vev. Knínice, jsem odsud a žádná tribuna na našem katastru není, buď jsou na území Žebětína, nebo Ostrovačic. Jinak 402 jezdí o víkendu a státních svátcích: Ostrovačice - hájenka Na Šípu, tribuna, A, tribuna B, Automotodrom - start, Omice-Kývalka-spojovací (zastávka na obslužné komunikaci, ne na hlavní II/603, po kousku přivaděče na Rosice I/23 a pak rovnou do Ostrovačic podél dálnice jezdí všechny 401 a ty 402, které hlavně odpoledne nejedou přes Automotodrom-start.
Na ty tribuny je závlek snad asi 3x denně o víkendu, možná 4x nevím z hlavy úplně přesně.
Co se týká POI, pokud se škrtla Panská Lícha, že je to soukromý areál (já osobně ho pokládám za důležitou lokalitu, protože tam není jen jeden ranč), tak bych škrtl jako soukromý a pro turisty nic neříkající AZ tower, veřejně přístupný možná je, viditelný asi taky, ale zrovna tak jde o soukromý barák, žádná památka ani rozhledna, takže škrtnout.
S ostatním celkem souhlas, co jsem tak četl ty různé průběžné změny.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
POI: možná Mahenova stráň, Helgoland, Rozhledna/lesopark Kamenný vrch, Riviéra, sportovní areál Hněvkovského, Žuráň
Červinkova není tučně
Jungmannova - průsvitný box
Jurkovičova vila je dost daleko od Bráfovy, jakožto nejbližší zastávky
U linky 81 chybí zastávka Reissigova (jen ve směru na nám. Míru)
Spoje linky N95 jedoucí přes Holásky zastavují jednosměrně na Revoluční
Přidat spojku Vev. Knínice - Tribuna B
Ořechov, kravín - dvě mezery
Rajhrad, stará pošta - v JŘ je velké S
Nevím, jestli se to už neřešilo, ale u "výstavištních" zastávek jsou v JŘ pomlčky

Mimochodem, na plánku kraje je docela dlouho vedena linka 509 špatně přes Tuřany :-)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Vím, že jsem asi docela drsný, ale už začínáte vymýšlet blbosti...
Teď dělám ikonky pro pár POI, ale ty nejsou podstatné — podstatná je doprava.
Takže se k ní vrátím velkým úkolem pro všechny: Vrhněmež se na zastávky na znamení!


Offline
800
12 zář 2014 23:38
WC na takovouhle mapu nepatří... fůůůůj :D tím se přeci nebudeme chlubit! :D
a soudy jsou všechny na tak blbých místech (ústavní, NS) že se tam nevejdou...
spíš bych se soustředil na "zajímavá" než na "užitečná" místa


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Tin píše:
...napadlo mě rozdělit POI na důležité a méně důležité. Méně důležité dát jen obrázek bez popisu.
* maloměřický komín

Tím křivým komínem, kterému může konkurovat jenom křivá věž v Pise, bych se turistům moc nechlubil... :mrgreen:


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Souhlas, že je služeben moc.

Ale veřejných WC zas tak moc není a jsou důležité. Navíc už to tu někdo zmiňoval.

A co soudy? Nejvyšší a ústavní? Možná tam jsou, ale neuvědomuji si to.


Naposledy upravil P. Haluza dne 12 led 2015 20:55, celkově upraveno 1

Offline
800
12 zář 2014 23:38
A právě proto bych je tam nedával vůbec, protože si je nikdo nespojí s orientačními body a turisti tam pojedou a budou si myslet bůhvíco tam není zajímavého...

Policii okamžitě zavrhuji :D těch služeben je jak much. Děláme schéma - prosté a zajímavé. Ne mapu s každou prkotinkou :D

Školy jsou podle jasného klíče: fakulty pěti státních univerzit. tečka


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No, když už jsme u těch dojíždějících a turistů, občas se také hodí vědět, kde je nejbližší služebna Policie.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
když už se školy dělají, tak buď úplně všechny (podle nějakého klíče -- veřejné+státní), nebo nic.
* chybí universita obrany u Šumavské

napadlo mě rozdělit POI na důležité a méně důležité. Méně důležité dát jen obrázek bez popisu.
* budova FSI
* tři mrakodrapy na Šumavské
* maloměřický komín
-> jako méně důležité poi (jsou to významné orientační body při pohledu na město, ale jinak naprosto nezajímavé)

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Co se poliklinik týká, netrvám na všech a plastickou chirurgii jsem dal jen proto, že je i na oficiálním plánku DPMB...
Co se řazení týká, v minulé verzi ty směry byly, teď mám seznam směrů připravený a skrytý, bohužel, ať jsem to tam cpal jak jsem cpal, nikdy se mi nepovedlo je tam nějak "esteticky" nacpat :( ale pokusit se mohu znovu.
Co se škol týká, z toho bych asi neustupoval - Brno je setsakramentsky studentské město (v některých měsících tvoří studenti pětinu obyvatelstva :D ), takže fakulty všech pěti státních vysokých škol jsem zahrnul (MU, VUT, Mendel, VFU, JAMU).

A jakto, že jste si nikdo nevšimli, že mám prohozené Neumannovu a Marie Pujmanové :D teď přidávám Vilu Stiassny a koukám jak opařenej! :D


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Je potřeba si uvědomit, kdo bude mapu využívat. Brňák ví, kde co je, ten mapu nepotřebuje. Mapu budou využívat hlavně občasně dojíždějící a turisti. A to primárně jako informaci o síti linek MHD. Co se týká POI, tak rád bych zde viděl jen turisticky zajímavé a potřebné cíle, jako například památky a muzea, nákupní centra, nemocnice, veřejné WC, parkoviště typu P+R, infocentra, zajímavé lokality, stavby, rozhledny, ZOO, atd.
Co naopak může turista postrádat, jsou polikliniky a zdravotnické zařízení typu Plastická chirurgie, a zvážil bych i nutnost mít vyznačenu každou školu...
Co naopak bych předělal, tak mapku řazení nočních spojů před hlavním nádražím. Aby u každého čísla linky byl i směr podle JŘ: Například N97 (na 1.koleji) směr Jírovcova, a N97 (na 4.koleji) směr Líšeň hřbitov.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak nejdříve, abych odpověděl na obecnější věci:
Ad qwasar:
To úplně první schéma mi zabralo asi měsíc (všechno dělám ve volném čase). Bylo třeba všechno přepsat, rozvrhnout, vymyslet.
Druhé už šlo rychleji, třetí ještě rychleji a nakonec kostru tohohle nového jsem měl za týden hotovou (pak ale začalo doplňování a vypisování věcí, které na předchozích nebyly a už je to zase nadlouho...). Kdybych to měl shrnout tak od první čára tohohle schématu je někdy z 25. listopadu (cca) s tím, že 20.-31. prosince jsem měl prázdniny a na nic ani nesáhl :)
Co se těch barev týká, tak ty mají své mouchy, protože se občas kříží dost podobné odstíny (konkrétní případ neřeknu, ale někde jsem je viděl). Navíc nevím proč, ale já mám třeba 1 zafixovanou jako červenou, 12 světle modrou, 8 žlutou a 9 fialovou... možná synthesie :D

a teď k úpravám...
Aktuální verze:
https://www.dropbox.com/s/4kpy3v7zj9eae ... r.pdf?dl=0

OPRAVENO:
— Odhalena skrytá Stránská skála (NPP)
— Chrlické nám. konečná odstraněna
— Mariánské údolí, odbočka 151 na Jírovu odstraněna
— ÚAN, Brno Zvonařka přepsáno na pouhé ÚAN Zvonařka
— Opraveno Adamov zastávka | Ponětovice žel. st. | Obecnice | Bílovice nad Svitavou |
— Názvy v Kovalovicích posunuty
— Smyčka na Novolíšeňské změněna na manipulační
— Noční spoj 302 zkrácen od ZOO k U Luhu
— Linka 42 odstraněn spoj do Řečkovice, nádraží
— Linka 65 odstraněno přímé spojení Palackého nám.—Kronova a Olšanského-Medlánky
— Veletržní výstaviště přejmenováno na Výstaviště
— Přidán závlek na Červený kopec, i když skoro není vidět :D
— Doplněna spojka na 49 směr St.Černovice
— Vrácena zastávka Květná N95
— čas 05.20 u rozjezdů opraven
— Holásecká jezera upravena do řetízku jezírek
— 30 v KPN zkrácena, nyní bez camprdlíku!
— Vlárská a Brněnky nyní s podkladem!

PONECHÁNO
— Bosně — jen přesunuty jižněji, Netopýrky zanechány (pravda, jsou to kopce, ale pod nimi/na svahu i místní části)
— Vozovny nijak značeny nebudou, viz výše.
— Provoz "pouze o víkendu" by znamenal další typ čáry a já se bojím, že to bude matoucí... moc se bojím... aby těch čar pak nebylo moc.
— Ponechány Nová/Stará Líšeň — místní neoficiální názvy

BUDE ZPRACOVANO
— musím se blíž podívat jak je to na té 64
— musím se blíž podívat na Rajhrad

Seznam POI se rozšiřuje, pak se bude zužovat.
Potřeboval bych případně ten seznam úseků obsluhovaných pouze v PD.
Potřeboval bych případně seznam sportovišť (bazény znám, páč plavu, ale o stadionu vím jen na Srbské...)

Neváhejte navrhovat další věci, jsem otevřen všemu. Pokud jsem na někoho zapomněl, moc se omlouvám a prosím připomeňte se mi :)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ale to už je mimo schéma :/ a rozšiřovat e-e-e :)


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
eframmcbeth píše:
Kláštery Vranov a Rajhrad

Určitě je význámný i Porta Coeli v Předklášteří u Tišnova.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Hele já bych zahrnul takové věci, kvůli kterým stojí za to jet do Brna. Tj, malé letiště je v každém druhém městě, bůhvíjaký památný strom je taky na každém kopci, soukromé "komerční" věci jako ranče, motokrosy, pivovary ani náhodou, to mi kordisáci okamžitě zatrhnou, to se prostě nemůže...

Jako nebrňák bych osobně vybral tohle:

Obora Holedná (už tam je, placu na ní dost)
Rozhledny a jeskyně (malou ikonku, možná se jménem)
Kláštery Vranov a Rajhrad
Oko nad brnem (zajímavost, tak trochu natrucpýcha brněnské MHD)
Vysílač Hády / lom hády
AZ Tower
Bitva tří císařů Tvarožná
Kostel Jména Panny Marie Křtiny
Architektonické věci trochu přesahující běžný "hezkej barák (Kamenná kolonie, Písečník, Stiassny)
Netopýrky, Medlánecké kopce, okolí přehrady atp. jen jako "stromeček+název"
Technické muzeum
Zřícenina Ronov

Polovinu těch věcí jsem navštívil, polovinu ne, ale musí to být všechno "veřejné" věci (vím, je to hrozně vágní pojem, ale asi chápeme rozdíl mezi rozhlednou a technickým museem vs. Rachem u zelené sedmy).
Stránská skála už tam je, akorát se mi bůhvíproč skryla - odkryju jí :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 kvě 2024 17:13
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]