Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 37 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
Offline
102
23 bře 2014 19:59
Adamov, zastávka - zastavují pouze S vlaky

Hnědé ikony:
Stará huť u Adamova (u zastávky Habrůvka, Josefov)
Jeskyně Výpustek (u zastávky Březina, jeskyně Výpustek)
Jeskyně Býčí skála (u zastávky Habrůvka, Josefov, rozc. kousek směrem na Křtiny)
Kostel Jména Panny Marie (Křtiny, obecní úřad)


Offline
182
23 čer 2010 18:20
Brno
Bylo by dobré závlek linky 64 přes Zimní označit pouze jednou čarou (ne kruhem), protože jede po stejné trase od Depa ČD tam i zpět. Tak jako tomu je například u zastávky Kanice, Kaničky.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Super. Ideálně by to mělo být řešeno tak, aby 151 vedla z Podolí, Líšeňská přímo na Podolskou (tedy stačí vymazat současný kroužek v MÚ pro 151) a k tomu udělat extra odbočku ve směru z Podolí (tedy pod kroužek patřící N99 přidat ještě jeden patřící ukončeným spojům 151).


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Zastávku Zvonařka by bylo vhodné označit jako konečnou linky 12 vzhledem k tomu, že je tak označena i Červinkova. Ve špičce je totiž třetina spojů vedena v úseku Červinkova - Zvonařka.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nene, je v seznamu :) jen jak říkám, zítra v tom moc vrtat nebudu, jen tu posbírám připomínky a další verze bude bud zítra večer s tím, že tam ještě není všechno, nebo třeba až v úterý :) uvidíme...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pořád nevidím již dávno hlášený nutný bypass 151 v Mariánským údolí, tak doufám, že se na to nezapomnělo.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No ještě to vyžaduje upravit školu tak, aby tam byla jednoznačná odbočka 701 a okolo toho obchvat 702. Tedy zásah do trojúhelníku nad školou, kde tím pádem musí pryč "přímý" směr. Dík. :-)

Jo a ještě závlek cementárna Mokrá -- trojúhelník.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
To není takový rozdíl - stačí jezera posunout na linku a přidat trojúhelník :) proveditelné tudíž schválené :)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Velmi se přimlouvám, aby Pozořice vypadaly takto:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Čas: protože podle normy je dvojtečka u doby a tečka u času, takže 6:00 je trvání o délce 6 minut, 6.00 je 6 hodin.
Rozšiřování: no třeba takové Hostěrádky-Rešov jako vlaková stanice S2 by nebyla špatná. Místa je tam fakt dost.
Linka 99: Kordis si protiřečí, ale noční linky jsou oficiálně N89 až N99, nikoli 89 až 99.


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Ještě fakt malé detaily: :-)

Chrlické nám. - chybí číslo konečné
Myslím, že zůstal průsvitný box přes smyčku u Mostecké
Čas 5:40 u rozjezdů je o něco světlejší
Ve vysvětlivkách je linka 81 uvedena jako linka pro handicapované


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jo a linka 99 je uváděná všude v tarifu IDSJMK, tak nevim :D


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ad P.Haluza:
— Proč by měly být rozjezdy s tečkou? Standardně se čas značí HH:MM (a teď mluvím o běžném životě tam venku, ne o jízdních řádech).
— Olympii jsem kruhovou měl, předělal jsem ji asi předevčírem a nejsem si jist, jestli se mi líbí :D udělal jsem to proto, aby nákupní zóna mohla sahat až k Decathlonu. Alternativou by bylo Olympii udělat jako Avion: linky 49, 78 a 510 v levém půlkruhu, 78 k Decathlonu v pravém dolním čtvrtkruhu, což ale neodpovídá realitě, protože Olympia je ve skutečnosti mezi linkami a řekou (stejně jako Avion). Uvidím :P
— Ta smyčka v Hostěnicích tam být nemá - bývalo jich hodně ale byly matoucí, tahle přežila smyčkovou genocidu...
— Kanice souhlasím
— Rozšiřovat už prosím ne... už teď jsme daleko mimo rozsah "běžného Brna". Všechno to, co je zahrnuto, má svůj důvod. Pokud jste si všimli, tak nejzasšími obcemi jsou ty, kam ještě jezdí noční regionální spoje (Šumice, Lipůvka, Omice, Rajhrad) + Adamov a spojení k němu. Takové vymezení bylo objednáno a já jsem s ním více než spokojen :D
Byl jsem mezitím požádán, jestli bych v podobném duchu, jen méně podrobně, samozřejmě, udělal i schéma celého kraje. To možná jednou... ale nechci se k tomu dopracovat postupným rozšiřováním tohohle :D


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Když jsme u těch trojúhelníkových závleků, tak tím pádem teda asi i Kaničky.
A proč je za zastávkou "Hostěnice, chaty" naznačená smyčka? Nebyla by tím pádem vhodná smyčka i ve Viničných Šumicích za zastávkou točna směrem na Lipky?

A co to rozšíření na jihovýchod a jihozápad? Místa je tam dost, to si myslím, že by bylo fajné.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě:
-- Řazení linek u hlavního nádraží => in English asi main station, ne? Těch train stationů je tam víc.
-- Ty časy rozjezdů by měly být s tečkou, nikoli dvojtečkou.

A taky:
Modřice, Olympia-jih => Modřice, Olympia -- jih (pomlčka s mezerami, tam spojovník určitě nepatří, alternativně lze čárka).
Nešla by Olympia vyřešit okružně jako AVION? Vyřešila by se elegantně jednosměrná zastávka Olympia, jih.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
ad P. Haluza:
— kolmým čárám se já snažím v téhle koncepci všeobecně vyhýbat.... Bylo jich plné to předešlé schéma a tak nějak už se mi omrzely :)
— a za tu angličtinu se stydím, to jsem snad musel dělat v noci nebo co :D jo a s pond/lake souhlasím, my v Jižních Čechách máme už lakes, tady jsou spíš takové ponds :)

Aktuální verze — https://www.dropbox.com/s/lfgp27x6oakln ... 2.pdf?dl=0

—————

Pro zájemce a zajímatele i předchozí verze a postupný vývoj téhle mé hračky (už to bude rok - uklidnuju se tím během zkouškového)
První verze (jaro 2014)
https://www.dropbox.com/s/7p9akxpt078ft ... e.png?dl=0

Druhá verze (červen-červenec 2014)
https://www.dropbox.com/s/e6krwacc8hxre ... e.png?dl=0

Třetí verze (srpen-prosinec 2014) - po třech měsících příprav nakonec vytištěna z blbého souboru s chybami :D
https://www.dropbox.com/s/iur0m40308tgz ... k.png?dl=0


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Chyby ve vysvětlivkách:
-- rybník není lake, ale pond
-- překlepy: Ariport line => Airport line, Reigonal bus lines => Regional bus lines (2×), Nighttimet buses => Nighttime buses
-- Přestupní uzel nočních autobusů => nebylo by lepší nočních linek, když se všude mluví o linkách?
-- Jízdenky na linkách 1 ~ 99 ... no ona linka 99 jaksi neexistuje, že.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Těší mě, že většinu nabízených "hnědých ikonek" už mám — ve skryté vrstvě s lesama kolem a kolem (nebyly kvůli ní vidět zóny tak je až do odvolání schovaná)... přece jen to tu v okolí neznám až tak blbě, coby jindřichohradečan :)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
náměty na hnědé ikonky:
Koniklecová (bohatý výskyt koniklece velkokvětého)
Obora Holedná (zejména výběh divočáků u Staré dálnice)
přírodní památky Netopýrky a Medlánecké kopce
Oko nad Prahou na Lesné -- blob na Loosově
rozhledna Babí lom, klášter ve Vranově (je to na hranici mapy, ale vešlo by se)
Alexandrova rozhledna nad Adamovem
Vysílač Hády
Stránská skála
AZ Tower
Kohoutovický vodojem
ZOO bych také udělal hnědě

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nebylo by lepší místo "trojúhelníkových" závleků udělat prostě kolmou čáru?

Určitě by bylo vhodné se zamyslet nad vyznačeným úseku, ve kterých jedou jen účelové spoje. Třeba nějakým vytečkováním nebo tak.


Naposledy upravil P. Haluza dne 11 led 2015 22:40, celkově upraveno 1

Offline
800
12 zář 2014 23:38
Večerní hlášení:

OPRAVENO
— 82 smazána u UnK Sever
— n94 pod hlavákem přidána šipka
— botanická zahrada upravena zkratka
— 84 u Jundrova převrácena
— Viničné šumice točna opraveno, v pozořicích přidáno označení 702 (pokud je přímé spojení musí být zobrazeno, zvlášť když se to týká toho nočního spoje :( )
— Brno-Horní Heršpice upraveno, Brno-Černovice zůstává, když už máme všude spojovníky, nebudou se tu Černovice naparovat s čárkou :D
— n95 přes Telnice a Žatčany změněna na jednosměrnou
— odebrána odbočka na Ostopovice, smyčku — zastávka přesunuta na normální trasu.
— Adamov, Horka, točna přidáno číslo konečné
— 46 prodloužena na Zemědělskou, 66 zkrácena na Lesnickou
— poliklinika v Líšni přesunuta
— FI MU opraveno (překlep při minulé opravě), FA / FAVU VUT opraveno
— Náměstí Svobody opraveno (za to se až fakt stydím), stejně tak Modřické zastávky
— Heinrichova přidána na n89
— Porodnice nepřisunuta, ale zúžena
— Šelepova posunuta
— Přidána konečná 5 na Mendlák
— opravena Bitýška na Bítýšku, odebrány mezery
— 53, 68 a zastávka Kohoutovice, hájenka opraveny na jednosměrné
— Přidána samostatná Poliklinika Židenice pro 82
— 26, 25 teď už nemusí nutně na Starou osadu a trojúhelník Kasárna-Svatoplukova-Údolíček je ještě větší bordel :D
— ztrojúhelníkované závleky na Nadační, Řeč., hřbitov, Křižíkovu a Decathlon.

PONECHÁNO
— zastávka Kuldova u Kauflandu tam je a dycky byla :)
— 104 a 108 na Moravanské, Mor. Lánech a Novomoravanské nestaví, ale ostatní tudy jedoucí linky ano. Mám instrukce v těchto případech zastávku nechat.
— MZK se bohužel nevejde :( zkoušel jsem už dřív, stejně tak AV, všechny ty soukromé školy atd... to bychom za chvíli pro všechny ty instituce neviděli zónu...
— 67 u NC KrPole je správně - linka z obou směrů projede zastávkou v protisměru, jako první zastaví u NC a pak teprve na Reissigově a vyjede z kruhu. Je to takový smyčkoidní fígl.

BUDE ZPRACOVÁNO (rozšířené)
— kapka > vlnka
— knížka > čepice (možná)
— Sportoviště (včetně stadionů, bazénů co se vejde...)
— Bitva u Slavkova u Tvarožné, Rozhledna Ostrá horka,
— Divadla, Muzea (TMB) (možná, asi se nevejdou)

jinak přemýšlím už pár dní nad vyznačením dalších úseků, obsluhovaných jen v pracovní dny — zatím mám jen těch devět linek, které o víkendu vůbec nejedou (11, 27, 35, 47, 61, 65, 73 74 a 82), ale třeba 3/4 trasy 81 by se taky daly stejně označit, úsek 37 od Jírovcovy na Osovou. Věděl by je někdo zpaměti?

Zítra a pozítří budu trochu mimo, musím se taky trochu věnovat jiným povinnostem, takže klidně přidávejte další připomínky, já si na to pak sednu.

Všem moc děkuju za pomoc a výpomoc a taky za chválu. Udělali jsme dneska za jeden den tolik práce, co u první verze trvalo 14 dní.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Když už jsme u těch vysokých škol, nebylo by od věci tam přidat třeba Akademii Sting, VŠ Karla Engliše, hotelovku v Bosonohách, samotnou Akademii věd atd.
A co divadla?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Co vyznačit fotbalový stadion na Srbské? (Zimní stadion asi ne.)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tak ke mně se dostalo to nové schéma v prosinci spíš omylem, ale docela mne zaujalo, byť vzhledem ke své velikosti se asi moc nehodí do prostoru vozů místo současného schéma...

Osobně bych se přimlouval za vyznačení rekreační oblasti Stránská skála. Dále bych nacpal vedle Univerzity obrany i Moravskou zemskou knihovnu. Je to přeci jen významná instituce.

V souvislosti s tímto novým schématem mne napadá - co takhle IDOS naučit hledat spojení nejen podle názvu zastávek a ulic, ale i podle vybraných institucí? Ale to už je otázka někam jinam.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

107
29 říj 2006 21:13
Brno-Řečkovice
Chybí zastávka Heinrichova pro N89
Konečná lodi ve Vev. Bítýšce, Stránská skála (smyčka) - nejsou tam dvě mezery? U VB je navíc špatně krátké i
Porodnici bych víc přisunul k Obilnímu trhu
Modřice, Drůbežářské závody, Modřice, Uhelné sklady a Modřice, Čistička - malé d, u a č
Náměstí svobody - velké S
Pořád se mi moc nezdají závleky - Nadační/Decathlon/Křižíkova/Řečkovice, hřbitov - v trase z jednoho směru mi to evokuje jízdu napřed přes Olšanského/Zámeckou/Div. čtvrť/Palackého nám., což tak ve skutečnosti není, nebylo by lepší přidat příslušnou spojku i z druhého směru?
Šelepova - bod zastávky se dost kryje s likou 81, přesunout pod název?
FAVU/FA VUT je ještě naopak


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]