Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
U Rosického náměstí. Jezdí tudy 11 a 3.


Offline
113
08 led 2016 19:16
Kde je Sochorova?


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
U d-1 a d-6 není rozdělena zastávka Semilasso obdobně, jako tomu je u Mendlova náměstí, Jugoslávské nebo v trolejbusovém schématu u zastávky Čtvrtě. Navíc svým umístěním, zastávka působí jako jednosměrná, nástupní ostrůvky jsou odděleny křižovatkou.

Nevím, zda má smysl zobrazovat pěší spojení jako je Nerudova - Rybkova, konečná Ústřední hřbitov - smyčka a Bohunická (426m - 7min), protože než tam dojdu, tak je rychlejší a pohodlnější jet jednu zastávku na Ústřední hřbitov a potom zpět na Modřice. Jsou to vše trasy časově delší jak 5 minut a vzdálenosti víc jak 300m. Potom by takto mohlo být označeno pěší spojení Sochorova - Rosického náměstí (378m - 6min), Janáčkovo divadlo - Malinovského náměstí a mnoho dalších zastávek, které jsou od sebe vzdáleny pěšky do 10 minut chůze.

Graficky bych pozměnil pěší spojení Hlavní nádraží - ÚAN Zvonařka (876m - 12min) / Úzká d-12 - Hlavní nádraží / Zvonařka - ÚAN Zvonařka. Proč budu vystupovat na Úzké a půjdu pěšky, když d-12 / a-76 mně přiveze přímo před nádraží.
Piktogram "v dosahu pěší chůze" bych použil pro zastávku d-12 Zvonařka - ÚAN Zvonařka (360m - 5min), Kuldova - žst. Brno - Židenice (420m - 6min), ponechal bych v Bystrci pěší přístup k Zoo a přístavišti. Trochu jsem pozměnil pěší chůzi Hlavní nádraží - autobusy u Grandu - Malinovského náměstí.

Stálo by za úvahu vyznačit autobusové spojení d-402 Dunajská - automotodrom, obdobně, jako je bus na letiště.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak zrovna tyhle dvě už jsou v tisku :D
Ale že si té 6ky nikdo nevšiml, kontrolovalo se to několikrát... škoda.
Ty čísla v centru ti tam "chybí" když se na to koukáš zblízka zvětšeně v počítači — zkoušeli jsme v reálné velikosti a vzdálenosti a tam ta čísla naopak působila divně, když tam byla. Naopak bez nich se to rozeznalo bez problému, protože při vzdálenějším pohledu vidíš i na okolní čísla (ne jen na ten výsek v monitoru).


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
- V trolejbusovém schématu chybí na zastávce Osová přestup na tramvaj linky 6
- V tramvajovém schématu bych navrhoval na Masarykovu/Rašínovu přidat do schématu i číslo linky, protože severně je čára přerušená Českou a jižně naopak Hlavním nádražím a je trochu složitější dohledat, které linky tudy projíždějí.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak ode dneška máme na webu aktualizovanou edici všeho.
Nově přibyly trolejbusy — ty se spolu s tramvajemi už tisknou.
Vše ostatní půjde do tisku až v září ještě s drobnými úpravami a aktualizacemi. Takže kdybyste tam našli nějaké kiksy, dejte vědět, ať se to může opravit než to bude na papíře :)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ano ano :) tam to fšecko je :)


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Já myslím, že je to toto:

http://planbrno.tumblr.com


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Kde se dá ten tvůj blog najít?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Pro Tina — povedlo se mi zprovoznit komentáře na blogu :) pod příspěvkem máčknout na tři tečky, Comment, na další stránce je možnost komentovat až do aleluja :)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jinak ten otočený barevný QR kód měl být opravdu jen dekorace na karty a pexesa nic víc — barevná hračička.
Ty jednobarevné kódy jsem kontroloval online analyzérama (můj telefon tohle neumí) a na podniku je pak zkoušeli telefonama po tisku a všechno jelo, jak mělo :) tak nevím.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Pokud vím, jsou takové zastávky právě jen dvě — ve smyčkách Nové sady a Komín, jedna pro výstup, jedna pro nástup.
Na druhou stranu mi ted došlo, že plný trojúhelník používám i u smyčkou ukončených autobusů (Technopark, Kamechy atp.) takže by to ohlo být matoucí... (na velkém schématu, na tom tramvajovém je to jednoznačné)


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
a) máš pravdu, beru zpět. Kolik takových zastávek tady vlastně je?
f) hlavně ten barevný a otočený, tam už jsem měl problém rozpoznat lidským pohledem, že to má být QR. Ale vadí mi i ty jednobarevné složené z puntíků s obrázkem uprostřed (nová informační tabule, historické plány). Teď jsem to zkoušel s mobilem (Lumia 630) proti monitoru a nepozná je. (Ale ty normálně hranaté jako na plánu letních výluk rozezná v pohodě. I malé a barevné. Někdy, až se budu hodně nudit, si možná vyzkouším, co je nezbytné, aby telefon poznal že to je QR.)
g) trochu škoda, ale tady to je docela rozumná náhrada

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Naxashi píše:
Rem: Ne.
Vím ale, jak jí získat. Pokud se ti líbí podklady z mapy.cz.


Hm, nelíbí. Ale něco už se podařilo sehnat i mně ;-)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
čau — tak hezky popořadě

a) ty zastávky ti orientací trojúhelníku přece jasně ukážou, jestli jsou pro nástup nebo výstup ne? nebo jak jsi to myslel?

bc) Časy se nakonec asi dávat nebudou, protože je to potenciální výmluva pro lidi s propadlou jízdenkou (což chápu). Takže camfourky asi stejně smažu... (zatím jsou skryté) Pokud se vám zdá, že by byly špatně vidět, klidně je udělám s šedým číslem a delšími camfourky. Naopak jsem na žádost přidal vozovny Medlánky a Pisárky (přidávání Komína do trolejbusového se teď ještě řeší).

d) v centru spíš radši umažu ty zastávky navíc :)

e) všechny ty barevné (vyloženě barevné — zelená, fialová, světlemodrá, modrozelená atd.) jsou čistě jednorázové. Trvale červené jsou výlukové věci, trvale modré jsou infotabule s uzly. Všechny ostatní barvy se používají jen výjimečně a jednorázově.

f) Puntíkovaný QR kód myslíš ten pestrobarevný mišmaš? ten měl sloužit jen jako zadní strana na karty a pexesa s "Zas tak složité to není" — na ta nakonec nedošlo. Na tramvajovém i trolejbusovém schématu budou nakonec nejspíše čistě modré varianty na bílém pozadí.

g) pokoušel jsem se několikrát zapnout komentáře, ale asi se za to musí platit :(

—————

pro REMa — potřebuješ to jako obrázek nebo jak? protože z OSM map se dá exportovat ve libovolném měřítku libovolně velký rozsah mapy :) (teda pokud nechceš ty mapy.cz a radši bys OSM mapy :) )


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Rem: Ne.
Vím ale, jak jí získat. Pokud se ti líbí podklady z mapy.cz.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Čistě náhodou, nemá někdo k dispozici podrobnější mapu Brna a okolí, k dispozici aby si do ní mohl kreslit?
Pokud někdo poskytne, předem dík.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
čau -- jasně, když není nic lepšího na práci

a) Co ten trojúhelník ještě vylepšit na "pouze nástup" špičkou nahoru a "pouze výstup" špičkou dolu? (legendu by to mohlo mít společnou: A/V = pouze nástup/výstup)

d) ano, já vím, proč bílé obdélníky byly zavedeny. Ale ty zastávky mimo obdélník mi přišly matoucí.

bc) já vím, že je to nezávazné. Ale remcám radši dřív biggrin
Příloha:
camfourky.png

V čem se na přiloženém obrázku liší červený camfourek na prvním a druhém obrázku? Na první pohled vůbec. A proto opakuju svůj návrh, aby každá linka měla camfourek vlastní a číslíčko bylo v neutrální barvě.
(Camfourek 11 je vidět i v náhledu na tumblru, ale špatně)

A když už řešíme blog...
e) Nebude těch barev na infotabulích až moc (červená, zelená, modrá, fialová a další)?
f) puntíkovatý QRkód je svinstvo, které snižuje rozpoznatelnost
g) dá se komentovat i přímo na blogu?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Čau — on ten blog vážně někdo čte? wow :D hned vysvětlím :)

a) Zastávky Nové sady - smyčka a Komín, smyčka jsou zastávky pouze pro výstup / pro nástup — v nové edici schémat už mají vlastní vysvětlivku. To proto ten trojúhelník místo kolečka.

b) Způsob počítání času jsem dneska ještě dopilovával a upravoval, teď je nad centrem popiska, aby to bylo jasnější (viz příloha), že se počítá ne odkudkoliv z centra, ale z poslední zastávky na okruhu. Když si pak sečteš ty časy, je to pro orientaci tak akorát — řekněme že jedu z Kamenolomu na Masnou: u Kamenolomu je 20, + něco na průjezd centrem + necelých 5 na Masnou, řekněme odhadem tak 27-28 minut — reálná doba podle IDOSu je 30 (asi přestup). Pro orientaci lepší, než drátem do oka...

c) ona i ta 11 tam má svůj camfourek, je uvnitř mezi linkami, jen asi v tom náhledu na tumblru nebyl vidět — to se pak musí ohlídat v tisku... (viz příloha). Třeba daleko líp je to pak vidět u výraznějších barev, než je ta světlezelená na světležlutém pozadí.

b/c dohromady) zatím to zobrazení časů neberte nijak vážně — jen jsem si hrál, zatím se nikdo z podniku nevyjádřil.

d) zamotané je rozhodně mít nechci, protože to vypadá ještě hůř, než by si člověk mohl myslet. Česká by možná ještě nějak spachtovat šla, ale Mendlák a Nádraží? s těmi smyčkami a objížděním náměstí a podobnými vylomeninami... to už radši na České tu zastávku 3 a 12 umažu, než abych je motal :) upřímně řečeno přesně proto jsem tyhle bílé obdélníky zavedl, abych nedopadl jako současná nohavice v tramvajích, kde aby se v centru čert vyznal — všechno se proplétá a člověk neví, k čemu které kolečko patří :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
mám drobné připomínky ke schématům:

- zastávka 10 na Nových sadech je kreslená jako jednosměrná (asi jednosměrná konečná -- vybarvený trojúhelník není ve vysvětlivkách). Ony sice smyčky jsou jednosměrné už ze své podstaty biggrin , ale všechny ostatní konečné jsou kresleny obousměrným puntíkem.

- další poznámka je k 'Už tam budem' na blogu: dost mi vadí nulová oblast, jejímž projetím se stráví nenulový čas. Chtělo by to měřit od jednoho bodu. Hlavně kvůli situacím typu "jsem 15 min od nulové zóny, ale přesto do centra nestačí 15min lístek" nebo "jedu do centra, pokračuju přes centrum a jedu z centra. jak dlouho pojedu?". Nebylo by lepší měřit od České/Hl.nádraží?
A pak ty barvy u svazku linek, třeba u toho Rosického náměstí: vím, jak dlouho tam jede tyrkysová (3), vím, jak dlouho jede červená (1), ale nevím, jak dlouho jede žlutozelená (11). Možná dát číslo neutrální černou/šedou, ale od každé linky k němu udělat tick danou barvou?

- na schématu sítě linek v centru města to vypadá, jako by 3 na České byla jen v jednom směru. Já myslím, že tohle schéma už by mohlo být rozkreslené bez bílých boxů nad přestupními uzly -- i za cenu toho, že uzly budou zamotané.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Spojovník, ne pomlčka.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
Nedávno jsem si během jízdy všiml v šématech chybičky v angličtině. Ve shortterm diversions by podle mě měla být pomlčka, tedy short-term diversions.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Tak už se dobrá duše našla —díky moc.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Pánové jen dotaz — pro mou osobní potřebu na blog — nemáte někdo někde uložené nějaké staré schéma přestupního uzlu? Než jsem na to naběhl já... takové to dělané nejpíš v powerpointu, bílé...


Offline
39
12 bře 2016 00:43
Tak to tleskám, je to propracované i tak.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]