Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A to je bohužel přesně to, o čem jsem se zmiňoval před pár dny. Udělat chybu je naprosto v pořádku, ale neodhalit ji i při několikanásobné kontrole, to je problém. Ne autora, ale kontrolního orgánu.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Sakrapytel... díky za upozornění.


Offline
97
07 srp 2013 14:49
eframmcbeth: dnes som si všimol drobnú chybu na A1 plagáte, ktorú by sa hodilo opraviť, až bude dotisk alebo nová verzia: v Dalších poznámkach je česky Zastávka Hrad Špilberk je linkou 80 obsluhována..., ale anglický preklad píše o line no. 81.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Drobný offtopic k 402 směr Masarykův okruh. Zrovna v loni se stalo, že v září byla v Popůvkách pouť a na okruhu nějaké kombinované závody pro rodiny s dětma, představení různých soutěžních aut, snad i něco jako malý formule, sraz motorek a další věci, 400 vypravovaná nebyla, ačkoli na akci jelo dost lidí a konala se celé odpoledne a večer, snad to začínalo v jedenáct dopoledne a končilo v osum večer. Přesné datum si bohužel nevzpomenu, jen vím, že to byla poslední neděle v měsíci a jelo pár týpků z Rakouska, tak jsem jim radši poradil, kde mají vystoupit, protože se tvářili, že neví, jestli v Popůvkách na návsi jsou na místě, nebo mají vystoupit až někde dál.
Já tou linkou jezdím pravidelně z města k rodičům, takže ji znám celou, ale pro orientaci směrem na Okruh je fakt na prd a kdyby to bylo na mně, tak ten odklon okolo okruhu bych zrušil, hlavně v zimě je zbytečný a lidi nejčastěji vystupují už na II/602 na zastávce Kývalka nad dálnicí a jdou pěšky, málokdy někdo vystupuje na okruhu a směrem do Brna jen občas nastupuje jeden starý pán na Ostrovačice, hájenka Na Šípu (z), takže to kličkování okolo Mičánka je sice efektní, místní šofci to jezdí všichni málem se zavřenýma očima, ale z hlediska obsluhy je ten úsek k ničemu.
Třeba dopolední jízda 402 v 11:00 všední den rovnou z Ostrovačic po II/602 na křižovatku s I/23 a hned na Kývalku je efektivnější a kratší minimálně o dvě minuty každým směrem.
Jo a perlička na závěr: O víkendech tři spoje 402 ráno, odpoledne a večer v půl deváté jedou až na Ostrovačice tribuna B a Ostrovačice automotodrom start, přitom tam není živé duše, asi to platí okruh, nebo městys Ostrovačice, nevím, každopádně efektivita = čistá 0 v daném úseku.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ne neberu si to osobně, protože se tomu prostě vyhnout nedá.
Kontroluje to pokaždé pět šest lidí z podniku, angličtinu mi kontrolovali anglisti z FFMU i rodilí mluvčí — překlepy jsem udělal já v následných úpravách — pořád to není profesionální tým grafického studia. Pořád je to jeden malující týpek, chlapi na podniku taky nejsou v "oddělení schémat", musí to dělat v rámci jiné práce...
Když to srovnám se zahraničím, tak tam se takové zakázky dávají studiím. Nevýhodou je, že to trvá déle a stojí to prachy. (A hlavně v Čechách by lidi nadávali, že je to zbytečný tunelování peněz a že je za tím kamarádíčkování... )

PS: a dechovku si neber osobně ty — to je stereotyp. Stejně jako skejťák s čepicí nebo spousta dalších obrázků jsou trochu přitažený do extrému, aby to bylo na první pohled jasné. Od toho jsou to jen piktogramy panáčků, takový styl sdělení musí být co nejnázornější a trochu vyhraněný.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jde mi především o kontrolu, nic jiného. Rozhodně si to neber osobně.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Až budu grafické studio, nebude k takovým krpálům docházet. Dokud jsem sám jeden týpek, tak se mi bohužel stávají. A nevím, zda horkou jehlou — půl roku příprav, někdy taky 12 hodin denně práce za tehdy ještě nulovou odměnu... jestli je to horká jehla, ok...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nechci tady shazovat jistě velké množství odvedené práce, ale musím se zeptat. Nebyla celá ta kampaň spojená i s novým schématem ušita horkou jehlou? Zapomenutá jedna z nejdůležitějších linek MHD, chyby v překladu, kde zlomená ruka baví dodnes řadu lidí, a z mého pohledu hloupé navezení se do dechovky a podpora jejího zaškatulkování do propadliště dějin, mě v tom celkem utvrzují.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Ano chybí — chyba a moje... a odhalena —díky!
Měl jsem ji seskupenou se 44 a pak jsem na to zapomněl, takže byla skrytá pod jiným číslem při přeřazování — už ji mám doplněnou.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ano, ten seznam jsem myslel.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
No, ve schématu nechybí (společná linka s a44), nicméně vpravo v té paletě doopravdy chybí.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Opravdu ve schématu denních linek, co visí v šalinách, chybí linka 84? Nebo je v nějakém druhém sloupci a není vidět kvůli rámečku?


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Na druhou stranu, piseme zleva doprava, tzn. verze se sipkami jednim smerem dava taktez smysl. Protoze kam linka jede z mapy dal, je naznaceno jeji carou ve schematu.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Určitě jsem to už u něčeho dělal — ty současný jsou všechny tři recyklovaný z minulých výluk, tam jsem se s tím nijak moc nepáral, se musím přiznat :D


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tak to by byla dobrá vychytávka - vážně super nápad, mně se to teda líbí :-)


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Koukám na výlukové schéma na Slovaňáku a napadlo mě, jestli by symbol "»" nebylo dobré otočit vždy ve směru výjezdu linky z mapy, viz upraveno zde


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Určitě bude — jak říkám, jeden exemplář, řekněme autorský výtisk, už jsem si byl vyzvednout :) Takže je jen třeba je převézt z Pisárek. Těch 14 dní bych bral jako "safe deadline", tedy hezky česky "sichrtermín"...


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Dneska jsem byl na Novobranské a A1 plakát ještě neměli. Dozvěděl jsem se, že do 14dnů by to mělo být k dispozici. Tak uvidíme.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Velký plakát za 25 je samozřejmě taky aktualizovaný a měl by se prodávat taky. Já už ho doma mám, vyšel nám trochu světlejší než loni — asi tiskárna — ale pořád je pěknej.


Offline
97
07 srp 2013 14:49
DPMB informuje o aktualizovanom plánku liniek MHD. Ako je na tom nové veľké schéma za 25 Kč? Dá sa už kúpiť aktualizovaná verzia bez výluky Minská-Horova?


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Se pochlubím i tady. Tašku mám, triko je na cestě :)
Vše jen pro osobní potřebu — není to oficiální produkt DPMB.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Dobré ráno, pánové.

a) dobrá zpráva: kvůli drobnostem ve formátu jsem posílal nová tisková data a v trolejbusovém schématu tak přestup na d-6 na Osové bude :)

b) k tomu co psal Jára:
Semilasso jsem takhle několikrát měl, pak předělával zpátky, zase rozděloval, zase spojoval a nakonec mi to prostě nepřipadá ani hezké, ani účelné. U všech ostatních zastávek, které jsou takhle rozdělené, je to podmíněno spíše zakreslením v zatáčkách (Mendlák, Čtvrtě) nebo počtem zastavení a křížením (Jugoslávská, Slovanské nám.). U toho Semilassa je navíc hrozně málo placu a už takhle je KPN zmáčknuté do malého prostoru... zastávka Semilasso směr doprava by se musela šoupnout kus zpátky, a ty dvě zastávky směr doleva jsou vedle sebe tak blízko, že neznalému člověku stejně připadá, že je to jen divný.

Ty pěší vazby se probíraly a na těchhle se to usneslo. Rybkova-Nerudova jsou opravdu kousek a rychleji to dojdu, než bych jel na Konečňák, přestoupil a popojel zpátky. Na Ústředním hřbitově ti to vysvětlím historkou z vlastní zkušenosti: vystoupím z 50 na Bohunické, vyškrábu se nahoru k tramvaji a vidím, že mi tramvaj právě ujela. Víkend, další jede za 20 minut. Sejdu dolů a pohodlnou chůzí jsem ve smyčce u hřbitova za 5 minut a sedám na pětku nebo na dvojku tam, aniž bych musel půl hodiny přešlapovat na výpadovce...

Piktogramy třeba na Kuldově jsem nedával, protože je to tam stísněné — jako celá pravá strana schématu, tam prostě není zbytí. Proto je umístěný hned u zastávky. V centru je méně těch "panáčků" než máš ty, protože ta samotná přerušovaná čára stačí, člověk to pochopí a nemusíš mít u každé zastávky šedé kolečko navíc. Spojení Úzká-nádraží je taky účelné, protože se jím můžeš dostat rychleji na nástupiště, než kdybys čekal ve 12 na semaforech, vystoupil, obešel nástupiště tramvají, vešel do budovy, sešel do podchodu, a pak na perón. Vím to, dělám to, chodím občas na vlak z Úzké. Naopak mě mrzí, že jsem nakonec nezakreslil spojení Nové sady-nádraží, protože tam přesedám na vlak ještě častěji, páč vlaky k nám jezdí z kusých kolejí vzadu — bohužel, tam to hrozně překáželo, nevešel by se tam nápis s názvem nádraží atp.

Mezi zastávkami v centru se pak pěší vazby nedělají (Janáčkovo d. — Moravák) protože většinou ty zastávky přímo spojuje nějaká linka a navíc ze všech zastávek na všechny ostatní v centru dojdeš pěšky svižnou chůzí do 10 minut — i z Maliňáku na Šilingrák :)

402 jsem tam kdysi měl a byla odstraněna (lépe řečeno po poradě jsem ji odstranil), protože k autodromu jede jednou za 2 hodiny, ještě míň pak přímo na okruh. V době závodů je zřízená 400 a zrovna teď když dělám tabuli na GP, tak se tam i píše, aby lidi 402 nevyužívali, bude odkloněná a pozměněná. Takže během závodů by ti zakreslení 402 nepomohlo, mimo závody je tam prd co dělat.

Uf to byla slohovka — každopádně děkuju za každou reakci a i když z tvých připomínek jsem "nepřijal" žádnou, věř, že všechny už jsem zkoušel a řešil...


Offline
113
08 led 2016 19:16
Tak ja som o tomto peśom presune nevedel. ;)


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Sorry, změnil jsem Sochorovu za STRÁNSKÉHO!


Offline
113
08 led 2016 19:16
Ja tam žiadnu takú zastávku nevidím


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]