Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 36 z 40    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další
Autor Zpráva
Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Kdyby Kordis aspoň projevil vlastní iniciativu a ty kraviny si ráčil opravit, ušetřili bychom si spoustu problémů. Jenže oni kašlou i na závažnější nedostatky, takže můžeme akorát žasnout, ale nic s tím neuděláme. ](*,)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Rozšíření na jihovýchod nikdo neplánujte — tam bude další "doplněk" jako je řazení busů, jízdenky atp. jen ještě nevím jaké :)

Ted není naším úkolem se dohadovat nad pravopisem a logikou, ted se musíme řídit oficiální verzí, bohužel nemáme právo to psát jinak, když na zastávce je už napsáno a přilepeno něco jiného. Pokoušel jsem se v případě minulého schématu — marně. Pokud já ted všechno upravím podle P.Haluzova přání (a své vlastní jazykové logiky), první připomínka z kordisu bude seznam čárek mezer a spojovníků, který oficiálně musí být jinak...

Spíš bych vás poprosil zaměřit se (kromě běžných chyb které tu vyjmenováváte dál) na ty "spoje pouze v pracovní den" jak jsem psal. Díky moc, pro dnešek mizím :)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Na druhou stranu nevím, proč by měl být až takový problém, když bude v názvu čárka navíc. Význam sdělení pro cestujícího se nemění, akorát je to navíc gramaticky správně. Kdo neovládá češtinu, bude si stejně myslet, že "Adamov zastávka" je jiná obec než "Adamov", takže to je úplně jedno.

To bychom pak totiž museli respektovat i verzálky a minusky a pokud je ve stanici cedula s nápisem ADAMOV, tak přece nemůže být v jízdním řádu Adamov. :mrgreen:

Ale teď vážně: v jízdním řádu dle IDOS je taky uvedeno třeba Brno,,Stará osada, ale Kordis to ve svém jízdním řádu má jinak. Zkracování náměstí na nám., železniční stanice na žel. st. nebo žst. taky není doslovný přepis názvu a nikdo se nad tím nepohoršuje. Myslím, že se hledají problémy tam, kde nejsou.

michalk: Uvědomte si, že Váš odkaz nepojednává o tom, jak se píše Ústí nad Labem sever, ale o tom, že za názvem města či obce je nějaké upřesnění místní části. To, že mají chybu v příkladu, je věc druhá. V defiinci se nic o interpunkci nepíše, takže není důvod používat něco, co odporuje pravidlům pravopisu.


Naposledy upravil P. Haluza dne 12 led 2015 11:30, celkově upraveno 1

Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
"Adamov, zastávka" vadí, psal jsem to hned předtím.
Ve všech jízdních řádech je "Adamov zastávka", v mapě je "Adamov, zastávka". Je to (pro neznalého, nejlépe někoho, kdo ještě neovládá češtinu) jedna a ta samá zastávka? Není ta "druhá" třeba někde na druhém konci mapy?

Poprosil bych vás o zdroj, ve kterém se uvádí, že gramaticky správně je název železniční stanice "Adamov, zastávka". Podle mého odkazu to totiž tak není. Bavíme se o názvech železničních stanic, nikoli autobusových zastávek, tam je to s čárkou korektní.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
"Adamov zastávka" a "Střelice dolní" nejsou chybou kordisu. Na tohle nadávali i oni. Všechny železniční stanice si nazvaly ČD ve spolupráci s místními obcemi a je třeba jejich rozhodnutí respektovat :D


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Aha, tak se omlouvám. Měl jsem za to, že každý třetí spoj končí na Zvonařce, ale teď se dívám, že jede všechno do Komárova. Neměnilo se to?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ve Šlapanicích je dobré pomalu počítat (nechat si místo) se zastávkou Brněnská Pole situovanou na okraji zóny 610 mezi zastávkami Šlapanice a Brno-Slatina.

Ponětovice, žel. st -- chybí tečka na konci.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jak může jít o dvě zastávky, když je tam naznačena jedna? To fakt ne, tenhle argument neberu. Navíc v jízdním řádu těžko budou v jednom řádku dvě zastávky, že...

Je v tom neuvěřitelný bordel. "Ústí nad Labem sever" je samozřejmě taky nesmysl. Zajímavé je, že "Adamov, zastávka" na mapě nevadí (i když v JŘ je to bez čárky). "Březová nad Svitavou, žel. st." v jízdím řádu S2 je v tomto kontextu taky luxusní.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
To je sice možné, že je to gramaticky blbě, ale s čárkou mezi to vypadá, že se jedná o dvě různé zastávky... Mělo by to být jednotné, jak JŘ, tak mapa. Navíc si nejsem jistý, že máte pravdu, viz
http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=187#nadpis7, kde je zmiňován případ názvu stanice Ústí nad Labem sever.

Ano, "Brno - Židenice" v JŘ Kordisu je špatně, SŽDC (což bych považoval za oficální zdroj k názvům železničním stanicím a zastávkám) uvádí správně bez mezer.

A ješte jedna drobnost: linka 302 má noční provoz jen v úseku U Luhu - Kuřim, nikoli ZOO - Kuřim.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jenomže to je gramaticky blbě. To, že v tom má bordel Kordis, přece ještě neznamená, že to musí být blbě i tady. Kdyby tam měli hrubky, to bychom taky tupě přebírali?

V tom "oficiálním" JŘ je taky uvedeno "Brno - Židenice", a to už je úplný paskvil.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Pár postřehů do mlýna:
Zastávka Branka - chybí režim W (otázka je, jestli tohle v této fázi vůbec řešit, když se režim zastávek mění pomalu každý měsíc...)

Železniční zastávka "Adamov zastávka" se skutečně píše bez čárky, viz např.
http://www.idsjmk.cz/jrady/S2.pdf?date=14.12.2014
nebo
http://www.szdc.cz/provozovani-drahy/kn ... y/k260.pdf
čárky se používají co já vím jen u názvů autobusových zastávek

Stejně tak železniční zastávka "Střelice dolní" by měla zůstat beze změny. Držel bych se toho, co je uvedeno v oficiálních JŘ.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
ÚAN Brno, Zvonařka => Brno, ÚAN Zvonařka
Střelice dolní => Střelice, dolní
Kovalovice, na kopci / Kovalovice, Dražka ... splývá v jeden popis "Kovalovice, Kovalovice"
smyčka Novolíšeňská -- ponechat, nebo změnit na manipulační? (sedlové ukončení zrušeno)
piktogram vozovny?

Líbí se mi to čím dál tím víc. :pray:
Je-li zájem, můžu předchystat rozšíření na jihovýchod.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Plánují se i školní linky, když už se s nimi i Kordis chlubí v tabulce?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Mé srdce je klidné, bratře, ale bylo by klidnější, kdyby u toho Mariánskýho nebyla pravá část trojúhelníku. Tímto směrem totiž žádný spoj nejede. :mrgreen:

Pozořice perfektní.


Offline
304
12 lis 2007 20:03
Chrlické náměstí bych jako konečnou raději vynechal, neboť na něm končí pouze jeden spoj o víkendech v 5 ráno, jinak všechny spoje linky 509 pokračují do Komárova.

Jinak je podle mě trošku matoucí schéma v Rajhradě, kde zastávka Rajhrad, městečko je jednak obousměrná a za druhé její vzdálenost od zastávky Rajhrad, městský úřad je asi 100 m, čili docházková. Zároveň by podle mě bylo logičtější, kdyby linie linky 514 přicházela na železniční stanici ze severu (z reálné situace).


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Nemužu usnout... zítra sem ale celý den nepáchnu, přísahám :D
Verze z 1:12 12.1.
https://www.dropbox.com/s/vi20vr57uigvi ... 5.pdf?dl=0

OPRAVENO
— Opraveny překlepy ve vysvětlivkách, anglické názvy upraveny
— U jízdného linka 99 zaměněna na N99
— U rozjezdů vyměněny : za . a sjednocena barva
— Mariánské údolí odděleno
— Adamov, zastávka upraven na zastávku S linek
— Poloprůsvitný překryv smyčky Mostecká
— Doplněna konečná k Chrlickému nám.
— Modřice, Olympia — jih opravena
— Pozořice upraveny, závlek do M-H cementárny a Kaniček taky
— Hádecký rybník přesunut
— Kapky > vlnky, knížky > čepice
— Olympia zakulacena po vzoru Avionu — odporuje to realitě ale je to cool :P

snad jsem na nikoho nezapomněl... kdyby ano, hlaste se.

ZACHOVÁNO
— 81 jako linka pro handicapované

POI si sepisuju nebojte se...
Ještě jednou všem díky.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
P. Haluza píše:
Čas: protože podle normy je dvojtečka u doby a tečka u času, takže 6:00 je trvání o délce 6 minut, 6.00 je 6 hodin.

Podle normy i podle jazykové příručky jsou povolené oba způsoby (přičemž to s tou normou je novinka, dřív byla povolena pouze dvojtečka, viz článek). :wink:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Vilu Stiassny se mi zatím nepovedlo hezky namalovat do ikonky, aby si byla podobná — až se povede, šoupnu ji tam :D


Offline
26
17 led 2006 20:05
ještě Willsonův les má být s jedním l

Když už máme Jurkovičovu vilu zaznačenou, co i nově otevřená vila Stiassny?

Jinak je to super - chválí i manželka grafička architektka:)


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Jen pro klidné srdce P. Haluzovo:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Prosím že tam tu 12ku nemusím dávat? :D ta smyčka už teď je jinde než má být, na Zvonařce je hrozně přecpáno... navíc to nikdy není konečná :D je to počáteční (aspoň podle poznámky v JŘ), takže technicky vzato.... :D


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Hádecký rybník - vyznačen až za silnicí z Ochozu do Hostěnic(východně od ní), ale je před ní (na západ od ní)

Ze zajímavostí v těch místech - možná by stála za vyznačení vyhlídka Hornek, nebo přírodní rezervace (PR Velký Hornek)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jsou to jen 4 spoje ráno.


Offline
97
07 srp 2013 14:49
xxx píše:
Zastávku Zvonařka by bylo vhodné označit jako konečnou linky 12 vzhledem k tomu, že je tak označena i Červinkova. Ve špičce je totiž třetina spojů vedena v úseku Červinkova - Zvonařka.
Toto je pre mňa novinka. Ako je potom možné, že v JŘ nie je žiadna taká poznámka? A že z Úzkej a Kovářskej odchádza smerom na Komárov rovnaký počet spojov? Mne teda jazdí 12 pod oknom a nevybavujem si, že by niektoré jazdili s cieľom Zvonařka, ale možno sa iba zle pozerám...


Offline
800
12 zář 2014 23:38
S Mariánským údolím si jdu hrát teď, ale Zimní je řešená stejně jako NCKP, Bednářova&U terminálu,... je to smyčkoidní fígl místo cesty tam a zpět... protože obě ty zastávky jsou jednosměrné.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 976 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 11:09
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]