Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 20 z 232    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 232  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Alanis: zastavuje to tam. Nebo jsem měl štěstí, na zastávce též stáli lidé. Jen to teda pekelně hučí, koleje snad nijak nejsou odhlučněné..


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
A cestovat od hlavního nádraží na Karpatskou, Dunajskou a konečnou Starý Lískovec večer a o víkendu znamená přestup mezi 8 a 6 s čekací dobou 7 minut. :roll:


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Tak Západní brána se projíždí, jel jsem to teď 3x a vždy projeto, ikdyz byla zmáčknutá poptávka.

Teda první jízda byl fail, protože na KT8 nefunguje poptávka na levé straně.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
478
14 úno 2014 15:19
Brno
Ives a MartinV píše:
Stále se počítá s 36 v kloubech? Čekal jsem prodloužení intervalů, ale to se nekoná.
Navíc tam má negarantovaná pořadí, takže zde asi postaru.


Na 36 budou sola doposud ale variance na vybraných kurzech mohou být klouby Jak jezdily minulý týden.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Tomáš N. píše:
Stejně se tak nekoná prodloužení vybraných spojů linky 68 k NC Královo Pole. Docela škoda.

No tak snad nechceš, aby se lidi na to NCKP dostali, ne? Přece to má být tak, že 67 ti ujede před nosem, další za 20 minut, k tomu 10 minut zpoždění, ale to nevadí, protože ta, co ti právě ujela, to zpoždění taky měla. Takže můžeš buďto dlouho čekat a pak jet kousek, nebo dlouho jít kus cesty.
Takhle to tady funguje. Motivujeme lidi jezdit autem.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ives píše:
Na webu old jsou linkové jízdní řády. Po letmém shlédnutí mě zaujalo, že 4 a 9 budou vždycky odpoledne a o víkendech celý den jezdit mimo Svoboďák..


To bude spíš dočasné opatření v souvislosti s vánočními trhy.


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
Zdeněk píše:
Nové jízdní řády (zatím pouze zastávkové) již na webu. Žádné prodloužení vybraných spojů linky 30 do Soběšic se nekoná. Linka 69 na Labskou jednou za dvě hodiny

Stejně se tak nekoná prodloužení vybraných spojů linky 68 k NC Královo Pole. Docela škoda.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
MartinV píše:
Stále se počítá s 36 v kloubech? Čekal jsem prodloužení intervalů, ale to se nekoná.

Navíc tam má negarantovaná pořadí, takže zde asi postaru.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
Na webu old jsou linkové jízdní řády. Po letmém shlédnutí mě zaujalo, že 4 a 9 budou vždycky odpoledne a o víkendech celý den jezdit mimo Svoboďák..


Offline
1321
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Vzhledem k tomu, že v Soběšicích probíhá reko Útěchovské, ještě několik měsíců probíhat bude, bude se tam neustále šibovat s vedením linek, tak počítám, že DP s taháním prodloužených spojů z 30 do Soběšic ještě počká.


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Stále se počítá s 36 v kloubech? Čekal jsem prodloužení intervalů, ale to se nekoná.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Západní brána nebude vynechaná a bude na znamení z celodenně.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Za to ve služebních jízdních řádech je to hodně zajímavý...


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Nové jízdní řády (zatím pouze zastávkové) již na webu. Žádné prodloužení vybraných spojů linky 30 do Soběšic se nekoná. Linka 69 na Labskou jednou za dvě hodiny

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Uzavírka Táborské od Bělohorské po Otakara Ševčíka.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
200
27 pro 2004 12:45
Nevíte někdo, co je důvodem od 29.9. pro ukončení t-9 smyčkou v centrum zpět na Lesnou a vynechání obsluhy Juliánova? K tomu navíc a-78 od Dělnického domu stočená místo na nádraží Židenice nově na Životského, zřejmě právě jako náhrada obsluhy úseku Juliánov - Gaislerova.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
dpbus píše:
Pisu na mobilu, diakritiku tady pouzivat nebudu. Neni to slohove cviceni. Smysl sdeleni evidentne chapes. Jen by mne zajimalo, co mi za to udelas?

Sorry za OT, ale musím reagovat. Jako sorry, ale v roce 2022 není pro mne argument "píšu na mobilu a proto przním češtinu nepoužíváním diakritiky" přijatelný. I na tlačítkovém mobilu je dnes možné bez problémů psát diakritiku. Ne to ještě na smartphonu, který, předpokládám, k prohlížení BMHD používáte. Jediný důvod pro psaní "Cesky" je dnes lenost uživatelů, kteří nechtějí přepínat cestinu, kterou používají v SMS (kde jedině jsem, se skřípění zubů, ochoten ji tolerovat, kvůli stupidnímu omezení počtu znaků s diakritikou, které prosadily národy, co diakritiku nepoužívají, aniž by domyslely důsledky svých činů) na češtinu u predikce. Žádný jiný, rozumný, důvod pro to v roce 2022 opravdu není.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jestli by se za úvěr zaručilo město, tak by mu už ale vzrostla zadluženost a na to dopadají rozpočtová pravidla daná zákonem. Šlo by jít podobnou cestou, jakou šly dráhy, tj. dohodnout si větší úvěr, nakombinovat ho se směnkama třeba na dvouměsíční splatnost a emise dluhopisů (pro banky a větší investory).
Pak se nabízí ještě případně dát akcie na burzu, nebo dlouhodobému partnerovi, jenže pak by dp přestal být stoprocentně města a musela by se soutěžit jeho služba, což by asi pro město znamenalo minus.
Totéž by šlo udělat i s ostatníma akciovkama jako veletrhy a SAKO.
Taky by šlo určitě zvýšit příjmy z věcí jako inkubátor pro firmy v Technoparku a jiné nájemní komerční plochy.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Nemyslel jsem to teď jednorázově, ale za celé období na radnici, kdy by měl šanci sypat prašule do depecu z dotací EU, mimořádných příspěvků krz EKO atd. V několika městech se slušně buduje: Jihlava - nová trolejbusová trať, Praha - nová vozovna Hloubětín, stavba nového mostu ačkoliv to není v režii depecu. Plzeň, úplně nová vozovna za tuším 1,5 miliardy. A u nás není vůle jak k obnově vozovýho parku, tak k rozvoji. Nehledě k těm platovým podmínkám zaměstnanců. Dělat do depecu za průměrnej plat skladníka v Notinu nikdo nepůjde. Prachy stejný odpovědnost zcela jinde. Nechci zázraky na počkání. Mají na to 4 roky za tu doby by se dalo něco k rozvoji depecu udělat.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Sedět tam může kdokoliv. Ale balík peněz je furt jen jeden. Něco málo je tady : https://www.brno.cz/rozpocet?article=124145 . A aktuálně jsou příjmy nějakých 15 miliard a jen výdaje na dopravu dělaj nějakých 5 miliard. Teda zhruba 1/3 rozpočtu. Pokud by se za úvěr zaručilo město, tak je to jedna z cest. Ale moc jiných není.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Sedlo píše:
Je potřeba říct, že jsme narazili na personální strop! To není o tom, kdo je na městě u kormidla. Tento problém je minimálně celorepublikový. Momentálně není možné přidat nic, protože to nemá kdo odjezdit.
Já vím, že je před volbami, že se slibuje hory doly, fotí se u nových vozů a popisuje jak co kdo zařídil, ale slibovat může každý co chce, ale když nemáš personál, aby to odjel, tak opět zůstane u slibů.
Co má nalákat jít do DP? Jako nový řidič máš míň, než u jakéhokoliv reg. dopravce, kde můžeš mít autobus třeba i u baráku. Až po x-letech se posune člověk dál, naláká tohle nového řidiče? Nepůjde radši někam jinam, kde za srovnatelné peníze bude dělat méně náročnou práci?


PvvS píše:
Ono je to i na vozovej park. A jak se postavilo město k obnově obousměrek , tak to víme všichni. Město prachy nedá, DP na to nemá ..


PvvS píše:
https://zpravyzmoravy.cz/vedeni-brna-nechce-dat-penize-na-moderni-tramvaje-at-si-je-sezene-dopravni-podnik-vyzval-radni/
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/vlak-k ... pravy_zubr


No nezbývá než obměnit vedení města a doufat ve změnu přístupu vůči rozvoji MHD. Třeba dosadit pana EDU, jenž jak tu tvrdí má MHD na prvním místě, a následně doufat že po dosazení k příslušnému korytu odsype do depecu rozumnou částku na zvýšení platů řidičů, tak aby jich byl dostatek. A samozřejmě by se tak opět jezdilo ve vámi opěvovaném intervalu 5 minut, to bez dostatku řidičů fakt nepůjde. A v neposlední řadě se také zasadí se o příspěvky na obnovu vozového parku a stavbu nových tratí...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Ondra: :lol:


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Takže je lepší nepoužívat nabodeníčka, protože tu zprávu ve výsledku napíšu rychleji. Mně je to jedno, většinou píšu z počítače, ale kdybych byl na mobilu, tak bych na to kašlal. V dobách před internetových to byl standard, hlavně klasika psaní T9 a sakrování s automatickou nápovědou, jo to byla sranda kdysi. Dnešní mladí s Iphonem, kde se dá psát qwerty plynule, už tuhle zábavu nezažijou.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Robert píše:
Když už po někom chceš, aby psal správně česky, tak si zameť před svým prahem se slovy ji/jí. ;-)
To třeba mě vytáčí mnohem víc jak nepoužívání diakritiky.
Tak ono když nebudu používat diakritiku, tak chybu v ji/jí neudělám. :mrgreen:


Offline
7104
27 úno 2010 07:40
Když už po někom chceš, aby psal správně česky, tak si zameť před svým prahem se slovy ji/jí. ;-)
To třeba mě vytáčí mnohem víc jak nepoužívání diakritiky.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5785 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 232  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 16 dub 2024 14:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]