Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 25 z 231    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 231  Další
Autor Zpráva
Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
25 by samozřejmě mohla být celá nízkopodlažní, kdyby se se nemusel "na sílu" dojezdit vůz 3505, do kterého bylo omylem na poslední SO investováno do celolaku a po jeho prostojích mu zbývá stále 30tkm.

A upřímně řečeno už jsem to slyšel včera od švagrové, proč vypravujeme tuhle technickou pamâtku, když máme 30 nových klimatizovaných trolejbusů. Tady na tom fóru to jako šotouši nepochopíme, ale názor cestujícího to reprezentuje dokonale.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
790
25 led 2006 09:46
Samozřejmě chápu snahu o nalezení dalších úspor v provozu, ale interval půlhodiny je už za hranou. A je otázka, zda nebude následovat pokles tržeb, takže úspory nákladů budou k ničemu.
Pak se zjistí, že ztráta je pořád velká, spoje jezdí poloprázdné a co? Zavedeme hodinový interval? To už tu MHD můžeme rovnou zrušit.
Zajimavý je i přestup na Mendlově náměstí. Od nádraží na Václavskou, pak pěší turistika přes staveniště až k pivovaru. Budu li chtít o víkendu raději jet z České, tak pouze linka 5 v intervalu 15 min. - proti dnešním 5 min. v relaci Česká - Mendlovo náměstí o víkendu dost bída.


Offline
55
21 říj 2016 18:34
Taky by mě zajímalo, proč od prázdnin nejsou všechny trolejbusové spoje zajišťované nízkopodlažním vozem. To je to takový problém když nedávno bylo zařazeno 10 nových vozů 27Tr a zároveň dochází k omezení intervalů?


Offline
2
08 kvě 2009 12:54
Ives: Přejezdy odpoledních posil z a-77


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
a jak bude jezdit ta 33 když má z Hlavaasu odpoledne 10 min interval a ze Slatiny 20? To budou jezdit manipulačně na Hlavas?


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
MartinV: 30 min interval z dvou různých míst je nasobne horší řešení než 15 min z jednoho místa. Většina cestujících na linkách 38 a 39 má dochazkovou vzdálenost od obou linek a je jim jedno, která přijede.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
ds píše:
Kde si myslím, že interval 30 min určitě zůstane i po prázdninách, kde jen chyběla odvaha do udělat: 38, 39, 65, 68.

Když už, tak mohli v tomto stavu (předpokládám dvě vozidla, každé na jednu z linek) prohodit víkendovou 39 za víkendovou 35 (se sjížděním a garantovaným přestupem 35-38). Za stejné peníze by byla lepší obslužnost..


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Emperror: Přesně tak, vzpomeňte si u voleb...

Já kandiduju jako trojka Pirátů a MHD je pro mne absolutní priorita. Budu požadovat zvýšení dotace a návrat k předkovidovým intervalům. Jestli se mi to podaří prosadit, záleží hlavně na našem volebním výsledku.

Hlas pro Piráty je v těchto volbách hlas pro MHD. Pro žádného jiného čelního kandidáta to není tak důležitá priorita jako pro mě.


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
Mě se to taky nelíbí, ale řešení je jediné, a to zholednit tento přístup města u voleb. Tedy vybrat si stranu, která bude ochotna zvednout jízdné, či navýšit dotaci z rozpočtu, nejlépe obojí. Prostě tak, aby se počet spojů vrátil na úroveň adekvátní velikosti města, protože interval 30 min už je na město příliš, 20 min je u mě maximum. Určitě by také neškodilo využít předvoleního setkávání politiků s občany, a tyto názory jim sdělovat (klidně s tím každý obejděte všechny předvolební stánky), aby měli pocit, že o tohle jde velkému počtu lidí a udělali z toho prioritu.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
59
19 úno 2013 13:02
a jakej je v tom rozdil pro bezneho cestujiciho?


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Nedůstojná je výše finančních prostředků, za které si město objednává rozsah přepravy. Intervaly vzhledem k poskytnutým financím plus vzhedem k nedůstojné níži jízdného jsou naopak velmi důstojné.


Offline
59
19 úno 2013 13:02
Ano, ten interval je naprosto nedustojny druheho nejvetsiho mesta v CR. Pokud se budem zaklinat obsazenosti a vlhkym snem nekterych odborniku, ze spoj musi jet plnej z konecne na konecnou, tak bychom meli jet asi 2x za den ne? Jako prachy a ekonomika je dulezita, ale zustan clovekem. A pak zas budem skuhrat, ze mame ubytek cestujicich a nizsi trzby. Deset let nezdrazovat je totalni ulet. Zdrazilo se uplne vsechno.
Vetsina lidi rada zaplati za dobre sluzby. Levna, ale spatna doprava je k nicemu.
Nad rohlikem za 30 haliru, ktery meri 2cm, chrochta jen blbec.
Jako provokaci beru tu posranou reklamu na tramvajich "NEJLEPSI DOPRAVA VE STREDNI EVROPE" (nebo tak nejak) a jeste se nesmi otvirat okna.


Offline
200
27 pro 2004 12:45
Taky si myslím že se to nakonec "rozchodí" a k tomu co zmiňuješ
1) když se tam hned první víkend postavíš, tak uvidíš, že to bude pořád v poklidu; Celní a Polní zabezpečena je a bude v pohodě a od Hluboké dál ta frekvence na 4x za hodinu bude o prázdninách stačit; jo jasně na dušičky by to pak asi už úplně OK nebylo :-); naopak mě překvapilo, že se budou při tomto trendu omezení hnát všechny čtyři dvojky až do Modřic, 2xUH a 2x Modřice by taky bylo sice ne optimální pro Modřice, ale v duchu ostatních omezení, nic co by vybočovalo a nebylo akceptovatelné
2) no tam to může být problém
3) pokud znáš jak vypadá obsazení dnes při intervalu 20 min, tak víš, že nikdo na zastávkách zůstávat, s tím že se do t-busu nevešel, fakt nebude... ale je fakt, že prostě pro městskou část se sídlištěm, je takovýto interval nedůstojný
4) 10 až na Novolíšeňskou dvakrát za hodinu, hm jo, a co ty druhé 1/4 hodiny, které by ničím proloženy nebyly? pokud proložit, tak systémově, ne nahodile... ale to by pak u této linky proti ostatním došlo místo k omezení k posílení a o asi cílem tohoto opatření nebylo.

ds píše:
Myslím, že přes počáteční řev si na to víkendové omezení ve výsledku všichni zvyknou, přesto je tam za mě pár WTF věcí...
1) Ústřední hřbitov - dosud 9 spojů za hodinu, teď 4
2) Mendlovo nám. - Česká - dosud 12 spojů za hodinu, teď 4. Alternativa v podobě půlkilometrové procházky z půlky Veletržní na Křížovou není zrovna atraktivní
3) 30 min interval na 36 v Komíně
4) 15 min na 8 v Líšni - aspoň ta desítka 2x za hodinu mohla jet až na Novolíšeňskou...

To řešení Obřan a Bystrce je vtipné, starší šotouši mohou zavzpomínat a říct si, že do Bystrce teď jezdí o víkendech někdejší 3,10 a 21 :-)

Kde si myslím, že interval 30 min určitě zůstane i po prázdninách, kde jen chyběla odvaha do udělat: 38, 39, 65, 68.

Doufám, že u tramvají budou současně s prodloužením intervalu nasazena kapacitnější vozidla, taková Anitra na Lesnou po 15 min by byla slušný masakr.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Myslím, že přes počáteční řev si na to víkendové omezení ve výsledku všichni zvyknou, přesto je tam za mě pár WTF věcí...
1) Ústřední hřbitov - dosud 9 spojů za hodinu, teď 4
2) Mendlovo nám. - Česká - dosud 12 spojů za hodinu, teď 4. Alternativa v podobě půlkilometrové procházky z půlky Veletržní na Křížovou není zrovna atraktivní
3) 30 min interval na 36 v Komíně
4) 15 min na 8 v Líšni - aspoň ta desítka 2x za hodinu mohla jet až na Novolíšeňskou...

To řešení Obřan a Bystrce je vtipné, starší šotouši mohou zavzpomínat a říct si, že do Bystrce teď jezdí o víkendech někdejší 3,10 a 21 :-)

Kde si myslím, že interval 30 min určitě zůstane i po prázdninách, kde jen chyběla odvaha do udělat: 38, 39, 65, 68.

Doufám, že u tramvají budou současně s prodloužením intervalu nasazena kapacitnější vozidla, taková Anitra na Lesnou po 15 min by byla slušný masakr.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Hal píše:
Nam na 26 nastesti zustalo 20, ale lituju ty co budou mit 30 minut. Muj nazor je Havranek ven!

Havránek za to myslím tak úplně nemůže, zadání je politické..

2389 píše:
No a pak jsou tu tací, kteří budou klimu zarytě hloupě a infantilně bojkotovat...

Nemusím klimu bojkotovat kvůli zdravotním následkům, ale kvůli jejím dopadům na životní prostředí ji používám imnimálně. Aneb když mi klima ochladí byt či dům, ohřívá okolní vzduch. No a pokud máme ve městě desítky, stovky, nebo spíš tisíce klimatizací, udělá to svoje.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Tady jde o to, že veškerá návaznost půjde do háje. V nejveselejších časech se jely víkendy v taktu 7-8/15, poté přišel velmi dlouhý blok 10/20. Na tyhle kombinace se dalo vymyslet perfektní návaznosti, když se chtělo. Ale co teď, když je někde 15, jinde 20 a někde 30? Cesta s dvěma přestupy obsahující všechny tři druhy intervalů = MHD v Brně naprosto nepoužitelná.


Offline
487
13 čer 2004 23:04
Nam na 26 nastesti zustalo 20, ale lituju ty co budou mit 30 minut. Muj nazor je Havranek ven!


Offline
59
19 úno 2013 13:02
ano
za me tragedie
posledni zhasne


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No není na co čekat, už je to vystaveno. Trolejbusy 32, 34, 36, 38, 39 po 30 minutách, busy třeba 40 nebo 70 taky, ale hlavně že 46 po 15 minutách, aby duchny náhodou neřvaly.


Offline
59
19 úno 2013 13:02
a pockejte na SO+NE interval vetsiny Abus a Tbus linek....normalne se stydim a je mi do breku......je to snad horsi nez v Rychnove nad Kneznou... PS: udajne jen do konce prazdnin


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
A já jsem opět velmi motivován JŘ koupit si kolo.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nebylo to 14?


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Antirez: intetval byl tenkrát o víkendu 20 minut, ale jak říkáš, jezdilo více linek

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
122
23 čer 2014 12:31
Na město velikosti Brna celkem slušný úlet. Dobrá cesta, jak vyhnat i zbylé cestující z MHD o víkendech. Za chvíli budou moci přejít rovnou na 30/60 minut.

U tramvají se vracíme do doby před velkou reorganizací linkového vedení, kdy byl základní víkendový interval 15 minut. Jenže tehdy byla drtivá většina radiál i o víkendech obsluhována minimálně dvěma linkami.

Sám jsem uvažoval o návratu do MHD po delší době, ale toto je pro mě důvod do šalinkarty neinvestovat a jezdit dál jen autem, byť cena benzínu půjde nejspíš ještě nahoru, ale čas je čas.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Sice to nesouvisí tolik s létem, ale i tak je to aktuální. V sobotu byly po dvouleté pauze opět ohňostroje na přehradě. Osobně jsem rád, že jezdí linka P9 na Lesnou, což tak nějak navazuje na linku 11 z dřívějška. Ani mi nějak moc nevadí, že jedenáctka nejezdí z Lesné směr přehrada mimo běžné jízdní řády, protože de facto by to muselo být skrze linku 7. Všiml jsem si však, že odjezdy z Přístaviště do města po skončení ohňostrojů byly víceméně v intervalu 4 minuty. Dříve mi přišlo, že odjezdy tramvají z přehrady byly mnohem častější. Nebo se mi to jen zdá? Ale zas je pravda, že spoj linky P9, kterým jsem cestoval, byl plný tak akorát a dokonce nebyl problém na Přístavišti domluvit nástup vozíčkářky, se kterou jsem cestoval.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5775 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 231  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 20:59
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]