Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 6 z 6    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Fantomas píše:
na druhou stranu jsem za dobu, co jezdím denně, potkal revizora jednou, což je taky zvláštní.

Holt nemáš štěstí. Já si to eviduju, a letos jsem měl štěstí jen asi desetkrát. A to jezdím taky denně přes celý město ze Žabin na Vídeňskou.
A zákon schválnosti by tomu chtěl, že jakmile si nekoupíš šalinkartu a budeš spolíhat na současné štěstí, budeš revizora potkávat furt...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Pavel: Asi se revizora každý bojí tak, že radši poruší zákon o zachování hmoty, než by ho nepustil... :mrgreen:
Ještě mi na mysli vytanula modelová situace, kdy se člověk od zadního nefunkčního označovače zběsile prodírá k prostřednímu označovači, od předních dveří se revizor prodírá jemu naproti a v prostředku se potkají ještě než si pasažér stačí lístek označit. sarcastic Dobře už toho nechám... Koneckonců já osobně jsem s revizorem problém nikdy neměl, na druhou stranu jsem za dobu, co jezdím denně, potkal revizora jednou, což je taky zvláštní.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Myslím, že kdyby někdo reklamoval vadný označovač v narvaném voze, tak to u revizora projde. A zažil jsem teda situaci, že někdo v poloprázdném voze se snažil vymluvit na nefunkční označovač a revizor dokonce vzal listek úspěšně ho označil a černému pasažérovi akorát spadla čelist :D

A ať se na mě nikdo nezlobí, tak si myslím, že ve voze, ve kterém je schopen revizor kontrolovat lístky, tak je cestující schopen si označit lístek. Nebo když ten vůz byl tak narvanej, že se nešlo dostat k označovači, tak mi vysvětlete jak byl revizor schopen se dostat k cestujícím...


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Mauricio píše:
Jana
Asi mi něco uniklo, autobus má jen jedny dveře? Kreténismus je myslet si, že to projde.

Nechtěl jsem se do toho s pouhými 60 příspěvky, když je to tak důležité kritérium, vůbec montovat, ale nějak nechápu, co v tomhle případě pomůžou další dveře, když nastoupí zadními, ty se zavřou, autobus se rozjede, označovač nefunguje, k dalšímu u středních dveří se nedá dostat, lidi nemají kam uhnout, fakt by mě zajímalo, jak může pomoct to, že má ten autobus další dvoje dveře - otevírat je násilím a přeskakovat do nich za jízdy? :shock:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
K práci revizorů bych měl výtky, ale na druhou stranu to není záviděníhodná práce. Také záleží na povaze revizora (lidský přístup). Horší je, když chce pokutu za něco, co je v souladu se SPP. Pak je potřeba si je s ním přečíst.

Mauricio: např. psaní dvou krátkých příspěvků 2 minuty po sobě. (19:03 a 19:05 Nikoho nenapadám, jen konstatuji situaci :wink: ).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jana
Asi mi něco uniklo, autobus má jen jedny dveře? Kreténismus je myslet si, že to projde.


..."lenost se někoho zeptat"... jo, nastoupíš zadníma dveřma, u kterých náhodou označovač nefunguje, a dáš svoje lístky do ruk dvou-tří opilců (šlo o noční víkendový rozjezd) v naději, že doputují kam mají a pak se ti vrátí označené zprostředka vozu? no jasně...

to, co udělal tehdy ten revizor, byl kreténismus, chápu že potřebuje dělat svou práci, ale tohle byla celkem jednoznačná šikana. :evil:

// citace v uvozovkách navazuje na předchozí příspěvek, který byl smazán z důvodu OT / mceza


Offline
9986
15 led 2005 23:41
ale k označovačům se neměli šanci dostat

To je ale jen jejich problém. Pokud je mi známo, tak ve voze je označovačů víc, ne jenom jeden, a vždycky se k němu lze nějak dostat. Stačí otevřít hubu a požádat někoho, aby se na sekundu posunul jinam.


Děkuji za názory a informace...Nyní ještě řeším problém se kterým si nevím rady..Pokud cestuji MHD a mám u sebe 2 platné jízdenky a jednu z nich při kontrole revizorem nabídnu černému pasážerovi, aby se pokutě vyhnul..Je to přestupek nebo ne??


Kari píše:
Mauricio, asi jseš padlej na hlavu, tím jsem chtěl napsat, že mě zatím nikdo nepožádal abych jel pomaleji. A ani si to nedokážu představit, že by takhle za řidičem přišel revizor a mohl tohle po něm chtít. Nebo jsi snad zažíl opak?

Ale jo, kamarádi zažili situaci, kdy narvaný noční rozjezd revizor nejenže zpomalil, ale nechal zastavit mezi zastávkama, aby stihl zkontrolovat všechny. Podotýkám že kamarádi (mimobrněnští a řádně poučení) měli lístky koupené a nachystané, ale k označovačům se neměli šanci dostat (obsazenost typu "stojím na jedné noze a ještě ne na vlastní").


Abych pravdu taky už jsem se setkal s tím, že po nastoupení revizora jel řidič mnohem pomaleji než je v daném úseku běžné, ale spíš než že by za řidičem ten revizor došel tak to ten řidič udělal sám od sebe


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
roman: zkus tento dokaz: na DPMB a na IDS JMK.
Jinak pokuta se jmenuje Přirážka k jízdnému a je to 1000,- Kč. Na místě nebo do 5 dní sleva na 700,- Kč.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Trebas v BA je to normalka. Revoziri nastoupej zastavku pred konecnou a ten usek zhruba 200m se jede krokem..


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je zjevné, když jsem to psal.


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Mauricio, asi jseš padlej na hlavu, tím jsem chtěl napsat, že mě zatím nikdo nepožádal abych jel pomaleji. A ani si to nedokážu představit, že by takhle za řidičem přišel revizor a mohl tohle po něm chtít. Nebo jsi snad zažíl opak?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zapomněl jsem, že řidič je jen jeden. Akorát pak teda nevím, kdo jezdí se zbytkem vozů.


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Jaká domluva? Nanejvýš na sebe mávnem na pozdrav, případně se na konci prohlídky přijde zeptat, co jsem za kurz a víc se o něm nevím.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Osobně si myslím, že záleží vždy na konkrétním revizorovi (případně na jeho domluvě s řidičem - tady je moc lidí, je málo času, tak jeď pomalu, ať to stihnu).


Například, kde se často mezi zastávkami stojí na červenou a doba jízdy mezi zastávkami je např. 3-5 minut... A ještě bych se chtěl zeptat jaká je aktuální výše pokuty za jízdu načerno, na stránkách DPMB jsem to nikde nenašel...


čemu říkáš delší?
Osobně jsem je potkal na různých místech. Například krátký dle mě úsek mezi nádražím a novými sady i po úsek mezi Olomoucká u školy až Švédské valy (zastávka Těžební vynechávána). Podle mě je to různé a nikdy si netroufnu odhadnout kde budou


Ahoj, chtěl bych se zeptat na kterých linkách šalin ( tramvají ), respektive mezi kterými zastávkami často kontrolují revizoři jízdenky ?? Vím, že si vybírají tzv. delší přejezdy mezi zastávkami. Píšu studii o MHD a potřeboval bych tyto údaje doplnit...Díky moc a pěkný den...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:07
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]