Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 1 z 2    Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
no já tuhle předevčírem (sobota) zažil situaci, kdy jsem z Mendláku jel t-37 někdy odpoledne, v trajfu 21Tr dva kočárky, a stejně se tam ##MLUVÍM SPROSTĚ## jeden takysportovec, věk cca 35-40, žádná chudinka, ale přece by ten kopec do Kohoutek už nevyšlapal, hlavně že měl helmu a kolo se tlačilo na kočárky. já být maminka už ho pakuju na druhej konec busu, stačí blbě cuknout a malý má ten šrot v obličeji. tuhle už měl řidič zakročit

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Navrhuji tuto debatu ukončit a přesunout do archivu.
Tady je alespoň vidět, že stačí jeden příspěvek od neregistrovaného uživatele a už je mela.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
A co se kola tyce...
Brno je docela velke mesto. Chybi tu rozumna sit cyklostezek. Ja treba bydlim v Bystrci, a kdyz bych chtel vyrazit nekam na vylet smerem do Marianskeho udoli nebo nekam do tech mist, tak urcite netouzim po nicem jinem stravit pulku odpoledne jizdou v mestskem provozu, pak udelat jedno kolecko po udoli a pak zas jet zpatky abych to stihl rozumne domu. Tak by to bylo urcite to nejspravnejsi a zdaleka nejlepsi, co bych pro svoje zdravi mohl udelat.

A nebo bych v Bystrci sedl na MHD, svezl se do Marianskeho udoli a radeji energii, cas a plice setril na prirodu, dojel bych v te oblasti dal atd. Ale tohle je tak nejmin trestny cin obecneho ohrozeni, ze?

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Niximor: jeden člověk by se tu našel...


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
Jasne, pes je vlastne neco, co by si lidi vubec nemeli porizovat, co kdyz by nahodou nekoho kousl? Nejlepe zakazat...
A pak kdyz uz si psa teda poridi, meli by ho preci cely zivot mit zavreneho v kotci a poustet maximalne tak probehnout se po zahrade aby si ##MLUVÍM SPROSTĚ## do kotce. Ano, nekteri to takhle maji... Ale pak jsou taky majitele, kteri chapou, ze takovyhle zivot je pro psa tak maximalne utrpeni, a proto ho treba radi vezmou kdyz sami nekam jdou, aby se prosel.
Ale takovihle lide jsou samozrejme maximalne spolecensky nebezpecni a nejlepe by vubec nemeli existovat, natoz chtit jezdit MHD, ze?

Pokud by to nekdo nahodou bral doslova, tak zduraznuju, ze to byl pokus o ironii a pokus o to dokazat, jak je mrakovo uvazovani nesmyslne. Protoze pak by se skutecne mohlo zakazat vsechno, co tu kdo rikal, a v MHD by razem prestal byt problem s preplnenymi spoji, protoze by jim nemel kdo jezdit.

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
to tě v 5 letech pokousal pes či co? A proč by člověk s rozbitým kolem měl být imbecil? Co když ho někdo srazí? Z některých tvých příspěvků bych naopak řekl, že si imbecil ty..


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: prasklý náboj si taky opravíš? Věř že existuje nespočet poruch kola, které si sám určitě neopravíš na místě!!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mauricio žes to byl ty,kdo tu ženskou vyhodil?
Ne.

Jenže tím dosáhneš akorát toho, že se sem ti lidi zaregistrujou
To si nemyslím - většina lidí, co má v nepořádku mozek a musí poslat či napsat stížnost, nebude ztrácet čas nějakou registrací...

Jinak - znova opakuji, že pes je zvíře samo osobě dost nebezpečné a i když bude mít sebelepší výcvik, košík, náhubek a majitele, který nebude debil, tak i přesto se může stát, že na někoho ve voze zaútočí. Takže pes do prostředků veřejné dopravy - ne. Druhá stránka je čistota nebo kupříkladu to, že spousta lidí má na psí chlup alergii. Ale to sem už nepatří, tohle jsou spíše okrajové části problematiky.

Kolo - na kole se jezdí, nevidím důvod, proč by mělo být kolo přítomno ve voze MHD (případně i VHD). Pokud je někdo takový imbecil, že na něm neumí jezdit, nemá si ho kupovat. Pokud je někdo znaven, může si odpočinout a jet na kle později. Pokud má někdo závadu, kterou na místě neumí opravit (byť jsem se s tím nikdy nesetkal, i za dob mého aktivního pohybu na kole), tak dobře, tady jsem ochoten ustoupit. A nebo dobře, kolo v MHD = 50 Kč. Pes v MHD = 50 Kč. Ať z toho taky dopravce něco má.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Samozřejmě je cyklista a cyklista. Rozhodně se nebudu chovat jako arogantní blbec a když uvidím, že do dotyčného MHD se nevejdu, nebo pokud mě řidič vyhodí, tak tam prostě nepolezu. Všechno je o domluvě, koneckonců jednou jsem jel o víkendu z Líšně v KT8N a byli jsme tam tam tuším 2 kočárky a 4 kola. A šlo to.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Maricio: jakkoliv považuju tvé příspěvky ve valné většině případů za rozumné, tak tohle už je opravdu přehánění... Nevidím důvod, proč by mělo být zakázáno lézt s kolem do autobusu. Osobně právě tohle považuju za výhodu, že v rámci Brna se v případě potřeby (například zmíněné poruchy) dopravím, či alespoň přibližím i s kolem.

Samozřejmě, lézt s kolem do přecpaného prostředku je další blbost. Osobně, když už vezu kolo, tak se snažím vybrat si co nejméně vytížený spoj, a v případě nástupu kočárku nemám problém s kolem vystoupit a počkat na další spoj.

A k opravám "na trati": opravdu ne každý má po ruce potřebné nářadí, nehledě na to, že některé poruchy se opravují kdesi na krajnici celkem blbě.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Co se týče kola, jednou se mi povedlo kdesi za Ochozem, tedy na opačné straně Brna, projet rozbitým sklem a prorazit si obě kola. Jednu náhradní duši jsem měl, druhé kolo naštěstí začalo ucházet o něco později, takže jsem dojel do Adamova a pak jsem byl za vlak a MHD opravdu rád.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Mauricio píše:
Já bych tuhle veřejnou diskuzi zrušil (a s tím zakázal přispívání neregistrovaným)...


Jenže tím dosáhneš akorát toho, že se sem ti lidi zaregistrujou, i když sem už nikdy více nepřijdou... a bude tady z toho akorát všude bordel..


Offline
Uživatelský avatar

561
28 čer 2008 10:20
Brno
Co je na tom špatnýho svést kolo šalinou,busem..... .když teda koupim děcku který má pět let kolo,tak na něm mám z toho obchodu odjet sám?
V přepravních podmínkách naštěstí takový nesmysli nejsou a ani nebudou.
To samý pes,proč by nemohl jet mhd když splní majitel to co má?
Mauricio žes to byl ty,kdo tu ženskou vyhodil?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
MartinV
Prosím? Jak, nepojízdné kolo? Většina i neaktivních cyklistů, co znám, si umí pomocí vybavení, co má, opravit kolo na místě tak, aby bylo pojízdné...

PvvS
O těchto se tady ale nebavíme.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Mno a jak by se dopravoval jisty kolega i se sotopsem ? Vic mi vadi ukrajinci v monterkach, OTTO, klub mladych vylizancu s reprakama misto sluchatek, Hulkoplaz Obecny (Kartus agresivus) ...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mrak: nejsem proti tomu, aby se ve vozidlech MHD přepravovalo kolo - když není v pojízdným stavu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
V těchto věcech jo.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Mraku, ty si ultras :-D

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To, že má pes vodítko, náhubek a sebelepší výcvik ještě neznamená, že není nebezpečný a že ti nemůže nic udělat. Nemusí nutně kousat - drápy bývají taky dost ostrý.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
S kolem souhlasím, ale pokud vím, tak to zde začalo o psech a ty bych jezdit nechal. Koš a vodítko je dostačující. Chce to jen důsledně dbát na to, aby ty psi byli řádně okošíkováni a neidím v tom problém...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To už překrucuješ. Co tě kousne spíš, pes nebo člověk? A když se ti zabodne větev stromu do zad, taky to není příjemný, že? A kolo prostě nemá v MHD co dělat, na kole se jezdí, ne, že se veze.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
To bychom potom mohli vyloučit z dopravy všechny maminy s kočárkem, protože jedna, dvě neoddržují přepravní podmínky. Navíc kočárek zabere místo pro tolik lidí. Taky bych zakázal jezdit slepejm, akorát zdržujou provoz. Jo, důchodci, ty než se vyškrábou do vozu... Taky zakázat! Koho ještě? Mládež, zamozřejmě, že mládež, sou mladý, ty z Obřan na Kamechy dojdou přece pěšky! No a abych nebyl nařčen, že du jen na určitý skupiny obyvatel, tak zakázat vietnamce, dělaj přece ty nudle, co si lidi tak rádi nosej do vozů? A cikány, ani nevím proč, ale když de o nějakej zákaz, rád je tam vždy strčím... A víš co? Radši zakážu jezdit úplně všem, všichni si sou rovni! A abych se mohl svézt alespoň já, dám vyjímku, že MHD může používat mceza. A je to, hotovo, máš 100%, že se tam všichni budou chovat, jak maj...

Zákazy nic nevyřešej, jde o to lidi vychovat... Jenže my jsme Češi a ty, když přijde na cokoli, začnou nadávat, jak ty zlý komouši to tady způsobili. Ale že by s tim TEĎ někdo něco dělal, to ne...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pes prostě do autobusu (tramvaje, trolejbusu) nepatří a hotovo. Stejně tak tam nepatří kolista s kolem nebo třeba člověk s vánočním stromkem. Všechno toto je akorát nebezpečné pro okolí - a je celkem jedno, že majitel řekne, že ten pejsek nic neudělá. Nikdy nevíš, co pes udělá a co neudělá.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: to už je zase extrém - jsou psejčkaři, kteří si SPP umí přečíst a dodržují je. Pak nevidím důvod, proč by nemohli jezdit MHD.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mauricio: nač být tak tvrdý? Většina psů jsou čistotnější a méně nebezpeční než spousta cestujících...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 14:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]