Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 7 z 15    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
nero:

1. Nehovor mi, ze za cenu jednej 13T by sa nedala kupit salina ineho typu o moc lacnejsia + jeden minibus na nevytazene linky. Ak sa mylim, a 13T je extremne lacna, tak sa ospravedlnujem.
2. Linky voziace vzduch, ako napr. ta 53. Ak ju nechcu obnovit na Kolejni, tak zrusit - nema ziaden zmysel.
3. RT6N1 - no comment :-)
4. Časopis Šalina - bez hodnotnych a novych informacii - zrusit

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

1437
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
tak to já jo a Onderka se svou levnou a komfortní dopravou to opravdu nebude...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
je uplně jedno který prase je u koryta,já volit nepůjdu.

Pak se nedivte, že jsme tam, kde jsme.


Je.


Offline
82
17 dub 2009 11:41
b1 píše:
Muzete se vyjadrit v nejblizsich komunalnich volbach a zvolit jine vedeni... ajo pardon, studenti z Kolejni vlastne vedeni mesta Brna nevoli... :lol:

je uplně jedno který prase je u koryta,já volit nepůjdu.


Offline
82
17 dub 2009 11:41
zolex píše:
Nemam nic proti DPMB ani nic proti Vam, chapem ze DPMB robi len to co mu mesto povie. Nechapem len tie rozhodnutia naco vozit vzduch a rusit zastavky, naco kupovat 60 milionove saliny, a preco si niekto mysli ze takto nebude ovela viac aut na uliciach. Reakciou na 6%-ne znizenie poctu cestujucich by nemalo byt znizenie vozokm o 6%, lebo tento krok zas znizi pocet cestujucich o 6%, atd. Tie peniaze sa v DPMB davaju na velmi zle miesta, a nechapem ze preco si to vsima len niekolko diskutujucich na forach. Chcel by som vidiet, co tu bude o 10 rokov - 5 liniek v hodinovych intervaloch? Ale OK, asi som uz povedal vsetko co mozem :) Dufam len, ze niekomu vo vedeni mesta este ostalo malo rozumu a velmi rychlo zmeni sucasnu 53 na nieco ine, ako aj ostatne problematicke linky. Saliny 13T zas rychlo predat, a kupit a za to 40 Varii :D



S tím přispěvkem moc nesouhlasím respektive z části "naco kupovat 60 milionove saliny," ja mam dojem že na ty šaliny dostal dopravní podnik dotace a z velké části z toho byly zaplaceny,a nehledě na to že obnova vozového parku je lepší než kdyby tu jezdily ty staré,to by se studujícím taky asi moc nelibilo, kdyby jeli a šalina prostě klekla, dále bych podotkl,že stěžovat si na DPMB je blbost o,navazuje na to věc ohledně chodníku,přesně jak tu někdo napsal to není problém DPMB, jednoduše řečeno se nes**rou do cizích věcí.Sám dělam školu na Purkyňově ulici takže vím jaké to je,intervaly jsou sice delší ale co už stěžovat si pujdu Onderkovi a ne na DPMB.A abych popravdě řekl tak tzv. studentskou linku 53 vidivám dost často prázdnou, když přijede na červinkovu a co z toho plyne,že studenti na Kolejní nasedli do 53 a tech 300m se svezli na Technologicky park na tramvaj, ja si myslím že linka 53 je skoro zbytečná,studenti i učitelé dost často vystupují na červinkově a pokračují okolo SŠ dále přes most pak vylezou pár schodů a jsou u VUT,podle mě takhle cestička ma taky tak 300m.
Zolex: Jaka jsou podle tebe špatná místa do kterých DPMB dává špatně peníze?


Offline
Uživatelský avatar

3703
28 úno 2006 19:00
Třeba zachování vzduchovozivé linky t-29 si měl prosadit jeden vlivný zastupitel, který se o jejím rušení dověděl předčasně únikem informací.
Jeho jméno neznám - takto se to ke mně dostalo...
Třeba toto jsou právě ty kilometry, které chybějí na lince 53.
Každý ekonom (nebo skoro každý) by Ti řekl, že peníze na provoz a na investice jsou dvě naprosto různé hromádky.
A proč je v Brně málo peněz: Protože vedení MMB si v dřívějších letech nabralo úvěry na kolektory a na čističku OV, a splátky a úroky těchto úvěrů tvoří více než 1/3 rozpočtu města...
A daní se vybralo méně. Proč? Protože: Krize...


Offline
Uživatelský avatar

3708
08 čer 2005 23:12
zolex píše:
Dufam len, ze niekomu vo vedeni mesta este ostalo malo rozumu a velmi rychlo zmeni sucasnu 53 na nieco ine, ako aj ostatne problematicke linky.
Muzete se vyjadrit v nejblizsich komunalnich volbach a zvolit jine vedeni... ajo pardon, studenti z Kolejni vlastne vedeni mesta Brna nevoli... :lol:


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Nemam nic proti DPMB ani nic proti Vam, chapem ze DPMB robi len to co mu mesto povie. Nechapem len tie rozhodnutia naco vozit vzduch a rusit zastavky, naco kupovat 60 milionove saliny, a preco si niekto mysli ze takto nebude ovela viac aut na uliciach. Reakciou na 6%-ne znizenie poctu cestujucich by nemalo byt znizenie vozokm o 6%, lebo tento krok zas znizi pocet cestujucich o 6%, atd. Tie peniaze sa v DPMB davaju na velmi zle miesta, a nechapem ze preco si to vsima len niekolko diskutujucich na forach. Chcel by som vidiet, co tu bude o 10 rokov - 5 liniek v hodinovych intervaloch? Ale OK, asi som uz povedal vsetko co mozem :) Dufam len, ze niekomu vo vedeni mesta este ostalo malo rozumu a velmi rychlo zmeni sucasnu 53 na nieco ine, ako aj ostatne problematicke linky. Saliny 13T zas rychlo predat, a kupit a za to 40 Varii :D

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

3708
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
A teď vážně. Když nejsem v Brně, několikrát za týden chodím i 1,3 km přes pole, což je po dešti nebo v zimě úžasný zážitek.
Rekl bych, ze valna cast studentu, kteri vyuzivali zastavku Kolejni (tzv. "prespolni" studenti), to ve sve domovske obci maji podobne, doma jdou daleko delsi cestu na vlak, a v Brne prskaji, ze jim to stavi az 300m od baraku. A co? Mne nocni rozjezd stavi 400m od baraku a dom jdu taky neosvetlenou ulici a nasledne blativou stezkou.

Mauricio píše:
Nevím, proč by měl být závlek na Kolejní pro určitou skupinu lidí, což studenti jsou? Dobře, ať je, ale zpoplatněn. CTP si taky platí, Avion taky, závlek a-67 na NKCP se taky platí. A myslím, že Kolejní je podobně účelová zastávka jako výše jmenované.
Tady musim s Mauriciem souhlasit, protoze panove oponenti, kteri argumentuji tim, ze prakticky vsechny zastavky jsou ucelove, si asi neuvedomuji, ze i za ty ostatni zastavky nekdo plati, aby tam jezdily spoje, a tim nekym je mesto Brno. A je v celku logicke, ze mesto Brno asi nebude platit zajizdeni spoju do CTP nebo nakupnich center, stejne jako mesto nechce platit odvoz studentu, ze kterych nema penize (protoze tu nemaji trvale bydliste), primo od baraku, kdyz maji zastavku 300m, coz je stale luxusnejsi nabidka, nez maji dokonce nekteri obyvatele sidlist.


Offline
Uživatelský avatar

3703
28 úno 2006 19:00
Taky nechápu, jak má DPmB vyřešit (ne)osvětlení chodníku...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nic take som nenapisal, precitaj si prosim nizsie celu vetu.
OK, moje chyba, už tomu rozumím.

OK, to potom si mozu zaplatit aj Ceske drahy ze im DPMB...
Ne, myslel jsem to tak, že pokud vám tam nejezdí nic, je jediná možnost něco si zaplatit. Mluvil jsem o současné situaci, ne o ideální.

Usetri sa napr nafta :)
Rozdíl spotřeby sólo vs. kloubák není až tolik rozdílný. C 943 žere oproti C 934 zhruba o 5litrů na sto víc.


Offline
Uživatelský avatar

1437
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
kdyby se rušilo dle malé přepravní poptávky, získané na základě dopravních průzkumů, neprskal by nikdo


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mauricio píše:
Tak znova - linka 53 není jen pro studenty - je i pro pracující na Techno parku. Ale kdyby se zrušila jinde, bude prskat zase někdo jiný.

Těch pracujících je oproti studentům velmi výrazná menšina...
pepola píše:
Co byste, vy dva sportsmeni dělali, kdybyste bydleli na Nálepkové 112, a museli chodit na zastávku Optátova:

Na autobus je to ok, cesta zpět je horší. :mrgreen:


// Já mám pocit, že na DpmB se tu nevzeká, vzteká se na ten stav.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Naposledy upravil honny dne 05 led 2010 22:11, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

3703
28 úno 2006 19:00
zolex píše:
Pepola: nic, isiel by som peso. Ver mi, ze kym som nestudoval v Brne, zdolal som aj vacsie vzdialenosti.
Odpovedz mi ale na 2 otazky: naco sa zachovala 53 v sucasnej podobe, a ak bol ucel fakt setrenie, preco sa to neriesilo inak, ako som to napisal vyssie?

Tady se pořád bavíme o následcích, ale příčina je někde úplně jinde:
Někdo na MMB spočítal, že se údajně přepravilo o 6 % méně lidí, než vloni. Takže se musí ušetřit/najezdit o 6% vozokilometrů méně.
A byla dána výzva k podávání návrhů, KDE se dá ušetřit. Návrhy padly a byla svolána Rada města Brna.
A toto je ten hlavní bod: Politici se sešli, někteří měli "větší" slovo, někteří "menší" slovo, rozuměj: za sebou větší či menší lobby, potažmo zájem/nezájem pro "své" občany něco vybojovat.
A výsledek: Nakonec se těch 6% ubralo třeba tam, kde cestujících jezdí stejně jako vloni, a nechalo se to v původním stavu tam, kde jich fakticky v průměru 6% ubylo...
Protože taková akce vyžaduje dlouhodobější průzkumy frekvence cestujících, a na ty nebyl čas, že?
Takže to rozhodli od stolu politici, někteří možná i absolventi třítýdenního vysokoškolského kurzu zez Plzně...
A nakonec výstup z této Rady přišel do DPmB, a ten mohl jen nalajnovat podle toho noty...
Takže vztekat se na DPmB je trochu mimo mísu, protože ten byl až na samém konci řetězu...
HOWG!

P.S. 1.1.10 na ten Palačák nebo z něj odjelo asi 12 lidí. Takže ne nikdy nikdo...


Naposledy upravil pepola dne 05 led 2010 22:12, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
A ne snad? Takže my můžeme, ale studenstvo musí mít autobus až před koleje?

Nic take som nenapisal, precitaj si prosim nizsie celu vetu.

O tom tu nikdo nemuvil. Jak jsem říkal, zaplaťte si školní spoje jednou dvakrát do hodiny, vždyť by to stačilo, ne?

OK, to potom si mozu zaplatit aj Ceske drahy ze im DPMB vozi ludi na nadrazi, alebo uz spomenuty Ustredni hrbitov. Budeme si pytat peniaze od vsetkych, ktori maju pred domom nahodou zastavku, inak zastavku zrusime? Myslel som si, ze MHD bolo vymyslene ne prepravu ludi. A stale si mi neodpovedal na otazku, aky zmysel a teraz 53-kou vozit vzduch.

Problem je, ze usetrenie kilometrov je len blba vyhovorka.
Opravdu?

Toto som uz rozobral vyssie, zjavne si si moj prispevok vobec neprecital.

Co se ušetří tím, když namísto sóla dám kloubák? Mluvme o vozokm, o které tu jde. On kloubák najede vozokm více?

Usetri sa napr nafta :) Ale to len mimochodom, naco su tam klbove busy ked nie su potrebne.


Opat, mne nejde o to, aby sa za kazdu cenu obnovila zastavka. Mne ide o to, ked to je kvoli setreniu, naco existuje 53 v sucasnej podobe, a preco sa neponechala Kolejni a len by sa zvysili intervali, usetrili by 3x tolko. Zjavne tu islo o nieco ine.

EDIT:
Tak znova - linka 53 není jen pro studenty - je i pro pracující na Techno parku. Ale kdyby se zrušila jinde, bude prskat zase někdo jiný.
Pracujuci na Technoparku 53 vobec nevyuzivaju...

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Naposledy upravil zolex dne 05 led 2010 22:10, celkově upraveno 1

Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak znova - linka 53 není jen pro studenty - je i pro pracující na Techno parku. Ale kdyby se zrušila jinde, bude prskat zase někdo jiný.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Je tam na to poptávka? Podle mne ne. Žebětín, hřbitov a Bartolomějská jsou podle mne zatím celkem zbytečné zastávky - záměrně říkám zatím, až tam bude další výstavba, je to o něčem jiném - a tam by stačil jen některý spoj.

P.S.: Ve špičkách interval 10 minut?


Offline
Uživatelský avatar

3975
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jistě, ti studenti to dojdou, když budou muset. Ale rušit linku, resp. tu část, po který je silná poptávka a argumentovat právě tím, že to studenti dojdou je na hlavu postavený a trochu to popíra smysl mhd. Tak zrušme celou brněnskou mhd, všude se dá dojít pěšky.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
zolex : ale nekteri by konecne mohli konecne pochopit ze mestu a DPMB je nejakej jejich chodnik uplne ukradenej ?? To ze nemaji podle nich pristup k saline (i kdyz vetsina ho tam vidi) , to je vec pouze majitele komunikace a tim je VUT. Proc si nejdou pobrecet nekomu z vedeni VUT na rameno ? Ze nejsou schopni zaridit pristup ? Nebo umej delat ramena akorat po netu a u zodpovednych osob se tvarej ze nic, jenom aby si to nahodou nerozhazeli ?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
ze ked ostatni mozu mozeme aj my

A ne snad? Takže my můžeme, ale studenstvo musí mít autobus až před koleje?

Tu nejde o to, ze chceme autobus kazdych 5 minut na Kolejni!

O tom tu nikdo nemuvil. Jak jsem říkal, zaplaťte si školní spoje jednou dvakrát do hodiny, vždyť by to stačilo, ne?

Problem je, ze usetrenie kilometrov je len blba vyhovorka.

Opravdu?

Ovela viac by sa usetrilo, keby namiesto klbovych autobusov dali sola

Opravdu? Co se ušetří tím, když namísto sóla dám kloubák? Mluvme o vozokm, o které tu jde. On kloubák najede vozokm více?


Offline
304
12 lis 2007 20:03
Jenomže zas je blbý srovnávat zástavbu, kde bydlí lidi, je tam veřejné osvětlení a normální chodník, s cestičkou mezi poli a keři, kde v noci člověk nevidí skoro nic.
Ale to jen tak na okraj, já, jako nezainteresovaný nezávislý jedinec si o této problematice myslím své a podle mě je jako vždy pravda někde uprostřed.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Pepola: nic, isiel by som peso. Ver mi, ze kym som nestudoval v Brne, zdolal som aj vacsie vzdialenosti.
Odpovedz mi ale na 2 otazky: naco sa zachovala 53 v sucasnej podobe, a ak bol ucel fakt setrenie, preco sa to neriesilo inak, ako som to napisal vyssie?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Offline
Uživatelský avatar

3703
28 úno 2006 19:00
M píše:
blanik a zolex

tech par metru se muzete klidne projit, normalni lidi chodi i vetsi vzdalenosti na zastavku.....

Co byste, vy dva sportsmeni dělali, kdybyste bydleli na Nálepkové 112, a museli chodit na zastávku Optátova:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1203
12 lis 2007 00:57
Brno - Židenice
Mauricio, M:

Ludia normalne chodia po chodniku alebo po ceste. My chodime po blate a snehu. Okrem toho je to s prepacenim strasne blba argumentacia ze ked ostatni mozu mozeme aj my, takouto logikou by sme mohli zrusit cele MHD v Brne.

Tu nejde o to, ze chceme autobus kazdych 5 minut na Kolejni! Problem je, ze usetrenie kilometrov je len blba vyhovorka. Ak by chceli usetrit, tak by nezavadzali uplne zbytocny zavlek na Technologicky park, zavlek na Palackeho vrch kde NIKDY NIKTO nevystupuje ani nastupuje, a nenavrhli by to nestastne trasovanie 53-ky ako bolo doteraz. Ovela viac by sa usetrilo, keby namiesto klbovych autobusov dali sola, znizili by intervali kludne na 20 minut aj cez pracovny den, zrusili by zavlek na TP a na Palackeho vrch. Ale oni nie, oni radsej zrusia Kolejni a budu v 10minutovych intervaloch nosit vzduch v klbovych autobusoch. Uprimne, vidis v tom nejaku logiku?

_________________________________
:arrow: Online sledování provozu IDS JMK
:arrow: Android aplikace


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 356 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 03 čer 2024 13:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]