Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 1 z 3    Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Přesunuto do příslušného tématu.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Nemohl by někdo uklidit offtopic příspěvky o USB portech z tématu 21Tr a 22Tr, se kterými vůbec nesouvisí?

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Nemohl by někdo uklidit off-topic příspěvky z tohoto tématu?


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Tin píše:
Respirátor těsní při nádechu, aby ochránil svého nositele.
Což je třeba v mém případě vousáče prakticky nemožné. Mám po celém obvodu díru cca 1 mm, kterou mi při nádechu táhne dovnitř a při výdechu ven.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Babská protimlžící rada je použít trochu mýdla a rozleštit, protimlžící sprej bych čekal to samé jen pohodlněji. Ale nevím, zas tak moc to nepoužívám, abych mohl zaručit.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Přesně tak, je úplně jedno, jak to vytvaruju. Při nádechu se přicucne, při výdechu, obzvlášť silnějším, se to prostě asi trochu nadzvedne (pokud to nemlží i ten přefiltrovaný teplý vzduch, nevím).

Nemůže ten sprej narušit třeba antireflexní vrstvu nebo něco? Nevím, ptám se, ty skla nebyly právě nejlevnější...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Respirátor těsní při nádechu, aby ochránil svého nositele. Je technicky nemožné, aby těsnil při výdechu, ty gumičky kolem uší nemají šanci udržet ho dostatečně primacknuty. Je-li vrsek dobře vytvarovaný, vzduch uteče jinudy.
PS na mlžení brýlí jsou protimlžící spreje.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Online
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Líp bych to nenapsal, přesně tak to je.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Asi budu ukamenován (standardně brýle nenosím, pouze občas): respirátor má těsnit a vydechovaný/vdechovaný vzduch by měl jít primárně přes něj. Pokud vzduch uniká jinudy, třeba vrchem (a tím pádem zamlží brýle), znamená to, že není zcela správně nasazen. K tomu slouží celkem dobře onen drátek v horní části, kterým se dá obemknout nos, aby min. vrchem vzduch neproudil. Vyzkoušeno osobně.


Online
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
No vidím, že u některých profilový obrázek doslova odpovídá realitě :)

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Možná by si tenhle smrtící vir (na který si musíte udělat test, abyste zjistili, že ho máte) zasloužil samostatné vlákno, stejně jako kdysi inkluze.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
sarcastic


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A k tématu něco nemáš?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Můžete mi všichni říct, jak nějaký roušky, brýle a ostatní šílenství s tím spojený souvisí s linkovým vedením? Minimálně poslední dvě stránky tohohle vlákna jsou offtopic takže bych si dovolil poprosit moderátory o úklid.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Mauricio, za ty osobní urážky se ti omlouvám, opravdu nebyly na místě. A fascinuje mě, jak si dokážeš vše vyargumentovat (měl bych se učit). biggrin
Mauricio píše:
Já teda nevím, co máte za brýle. Zkoušel jsem to s různýma typama a nezamlžilo se nikdy.

Já si vždy vytvaruji svou nanoroušku na nose tak, aby se mi brýle nezamlžovaly a v 90% případů se to povede. Ale jakmile nasadím respirátor pravděpodobnost je 50% a s chirurgickou rouškou je jen 10% šance, že se mi skla nebudou zamlžovat.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já teda nevím, co máte za brýle. Zkoušel jsem to s různýma typama a nezamlžilo se nikdy. Ale může ten rozdíl teoreticky dělat kvalita skla. Proti tomu ale neznám nikhoo, kdo by s tím problém měl, tak nevím.

Pokud vydechuješ horký vzduch a cítíš každý výdech, zkus nanonáhubek. Já jim moc nevěřím, ale prej je to v nich lepší.


Offline
Uživatelský avatar

176
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
V náhubcích sice problém není, když je ve fabrice vedro, ale rozhodně ničemu nepomáhá, když vydechuju horký vzduch a cítím každý výdech.

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Karosa B732 píše:
Jako sorry, ale brýle nosí každej druhej a prostě to není nic jiného, než hloupá výmluva..

No ona to není úplně hloupá výmluva. Třeba když jedu na kole, tak potřebuji tak nějak vidět, kam jedu, abych neskončil pod autem nebo někoho nesrazil (v autě jsem si respirátor nasazovat nezkoušel, protože když jedu sám, tak je to principiálně blbost, tak nevím, jestli by se to mlžilo stejně, ale nepředpokládám, že to bude o moc jiné než třeba v šalině). A je úplně jedno, jestli si nasadím roušku látkovou, chirurgickou či respirátor, nebo jak moc dokonale si vytvaruju ten pásek kolem nosu... stejně se mi v tom ty brýle mlží. S klesající teplotou je to ještě horší. Když byly mínusové teploty, tak jsem po setmění v roušce doslova nic neviděl, ani když jsem šel pěšky - všechny zdroje světla se mi na brýlích rozptýlily do jedné velké mazanice, takže když jsem chtěl přejít silnici, tak jsem ani nepoznal, co je blížící se auto a co jiný zdroj světla. Jestli někdo s tímto problém nemá, tak mu gratuluji, nevím v čem je rozdíl, ale u mě to tak prostě je. Takže, pokud to jde, tak respirátor nosím, ve veřejných uzavřených prostorech vždycky, i za cenu toho, že nevidím, ale jsou situace, kdy si ho prostě dát nemohu, protože by to bylo vysloveně nebezpečné. Autobus naštěstí řídit nemusím.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
I ve spánku?
Ano, už se mi několikrát podařilo v náhubku i usnout. Ale to i v botech nebo s kontaktníma čočkama (a kdo je má, tak ví, jak je to pak příjemný). Nebo třeba v sedě. Takže to bych nebral jako bernou minci.

Mauricia bych pak označil za mistra hnaní (jakékoliv) problematiky až do extrémů, což vnímám jako netradiční způsob, jak přijít k samému jádru věci. Občas stojí na tvé straně, občas je na té opačné.
[i]
[/i]
Mauricio je vždy na té straně, ke které se kloní svými zkušenostmi, názory a postavením, nelze říci, zda na něčí či opačné. Ale tu první část nepopírám :)

Ten se přenáší jen v určitejch podmínkách, a proto už je Mauriciova osobní blbost, že to má těch '24 hodin denně', protože v tomto extrému je to zkrátka nesmysl. [i][/i]
Bude to asi tím, že jsem v mnohdy i 24 hodin denně v kontaktu s dalšími lidmi. Takže to určitě není osobní blbost.

K přenosu viru jsou potřeba dva lidi. Nejsem si jistý, jestli už jsi na to přišel.
Poslední vědecké studie ukazují, že k přenosu viru stačí i člověk a něco, kde je vir. Ostatně to, že máme dnes nosit náhubky i na ulici, není jen tak. A třeba na plastu se vir dokáže udržet až 40 hodin. Takže ne, nejsou potřeba dva lidi.

argumenty tu předložili MartinV, pdbrno, Fantomas, mekrydy a makosinus, čili všechno, co bych jinak napsal již zaznělo.
Příteli, já teda argumenty ani u jedněch z nich nevidím...

,,Zatím s tím mají problémy jen antirouškaři, kteří mluví o nesmyslech jako "mlžení brýlí" mě docela namíchlo.[i][/i]
Mne zase namíchlo, že mi naznačuješ, že jsem pro smích. Mohu tě totiž s klidem ujistit, že se tak necítím.

a hlavně uraženě šiješ do Mauricia
Ale to je v pořádku, mne to baví. Ostatně od věcných diskuzí bez uraženého šití jsou diskuzní fóra na problematiku zaměřená, což DF o dopravě fakt není :) Baví mě to i na facebooku, ostatně proto jsem tak 3x týdně zablokovanej...


Online
Uživatelský avatar

630
15 dub 2013 15:57
Jako sorry, ale brýle nosí každej druhej a prostě to není nic jiného, než hloupá výmluva. A pokud je podle tebe zbytečné se snažit někoho přesvědčit v diskusi (od toho diskusní fórum), tak se, prosím, radši nevyjadřuj. Zatím akorát impulzivně, emotivně a hlavně uraženě šiješ do Mauricia, což ostatně dokazuje i to emoji na konci posledního příspěvku. Dej si čajíček a všechno zase bude dobrý.

_________________________________
Je hodně autobusů, jeden je však nejlepší
Karosa


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Jakub S. píše:
MHD Brno: K pousmání mě přivádí spíš tvoje impulsivní reakce. Mauricia bych pak označil za mistra hnaní (jakékoliv) problematiky až do extrémů, což vnímám jako netradiční způsob, jak přijít k samému jádru věci. Občas stojí na tvé straně, občas je na té opačné.

Chtěl bych tě také informovat, že jsi zatím žádné argumenty proti nepředložil, zato velice "dobře" ti jdou argumentační fauly (konkrétně zesměšňování). Takto nikoho nepřesvědčíš.

Reakce na 1. větu - Nosím brýle a to, že Mauricio napsal toto: ,,Zatím s tím mají problémy jen antirouškaři, kteří mluví o nesmyslech jako "mlžení brýlí" mě docela namíchlo.
Reakce na 2. větu - souhlasím
Reakce na 4. větu - argumenty tu předložili MartinV, pdbrno, Fantomas, mekrydy a makosinus, čili všechno, co bych jinak napsal již zaznělo.
Reakce na 5. větu - Podle toho co tu (slušně řečeno) Mauricio píše tak je zbytečné se snažit. Takového Mauricia nepřesvědčíš. [-(


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
To vůbec....


Offline
101
07 dub 2018 23:27
Mendelplatz
Zbožňuju tyhle lidi, kteří s příchodem pandemie objevili, že existuje něco jako sterilní ochrana dýchacích cest. Což je super, ale odtud potud – to, že to nosíme, má nějaký účel, a to zabránit přenosu poměrně nebezpečného viru. Ten se přenáší jen v určitejch podmínkách, a proto už je Mauriciova osobní blbost, že to má těch '24 hodin denně', protože v tomto extrému je to zkrátka nesmysl.
K přenosu viru jsou potřeba dva lidi. Nejsem si jistý, jestli už jsi na to přišel.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
MHD Brno: K pousmání mě přivádí spíš tvoje impulsivní reakce. Mauricia bych pak označil za mistra hnaní (jakékoliv) problematiky až do extrémů, což vnímám jako netradiční způsob, jak přijít k samému jádru věci. Občas stojí na tvé straně, občas je na té opačné.

Chtěl bych tě také informovat, že jsi zatím žádné argumenty proti nepředložil, zato velice "dobře" ti jdou argumentační fauly (konkrétně zesměšňování). Takto nikoho nepřesvědčíš.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
xcav8 píše:
Tohle už je opačný extrém.
24 hodin denně?
I ve spánku? sarcastic

Podle toho, co píše bych se tomu vůbec nedivil.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:04
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]