Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Pravidla fóra


Toto fórum není oficiálním fórem Dopravního podniku města Brna ani jiného dopravce. Své stížnosti a podněty tedy směrujte na oficiální stránky DPMB nebo IDSJMK


Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší. Stránka 1 z 1   
Autor Zpráva
Offline
100
09 lis 2017 15:24
Brno
Beren píše:
Zdravím,

teď co zvýšili v DPMB platy a tím i nástupáky, začínám uvažovat, že bych šel taky jezdit - nejdřív určitě šalinu a pak se uvidí...
Zajímalo by mě, od těch, co tam pracují, jaký mají názor na DPMB jako zaměstnavatele.
Co je dobrý a co je špatný?
Jak jsou rozdělovaný šichty?
Jak je to s přesčasama?
Jak se dá vybírat dovolená? Je to problém?
Atd.
Cokoliv vás napadne.

Díky moc biggrin


No dívej, doporučuji ti napsat soukromou zprávu manilovi. Ten tam dělá. Má hodně zkušeností. Možná ti napíše co na DPMB dělá. :-o


Offline
4
25 led 2018 16:39
Chtěl jsem se ještě zeptat, jak je to s tou proklamovanou mzdou v DPMB. Náboráři uvádi 30 000 pro nastupující řidiči, ale co jsem viděl, tak řidiči na FCB dávali jasně najevo, že to je blbost.
Na FCB i pustili nějaký čísla, jak k tomu dospěli (121,40 Kč/h, soboty+neděle 181,40, výkonnostní odměny 12%, výkonnostní příplatek 1500) - ale ať jsem počítal, jak jsem počítal, tak mi za daných podmínek vyšlo max. 26 600 kč. K tomu, aby se člověk dostal na 30 by potom musel odjezdit cca 15-20 hodin přesčasu.
Nechci po Vás konkrétní mzdy, který máte, ale jen jestli můj výpočet je cca odpovídající nebo jestli mají pravdu náboráři (o tom trošku pochybuju).
Díky


Offline
4
25 led 2018 16:39
Díky moc za info,

víceméně to je to, co jsem čekal.

Já teď totiž su v práci, kde dělám měsíčně cca 50 hodin přesčasu a mnohdy mi to ani nevyjde na těch zákonných 415 za rok (nebo kolik to je). A přesčasy teď dělám v zahraničí, což se rodině moc nelíbí. Hádám, že šichty se taky líbit nebudou, ale aspoň nebudu vždycky na 8 dní pryč.
No a jídlo po cestě, to mám vlastně taky.
Ještě k těm šichtám - 5+2 trhačky znamená co? Jako že 5 dní dělám furt trhačky a 2 dny volno? Popravdě řečeno, trhačky by pro mě byly asi nejhorší varianta. Ale to asi pro každýho.
A jinak taky chápu nervy s provozem, nekdy když to vidím, tak s divím, že řidiči nevyrostou, jak jim lidi na Masaryčce skáčou pod koleje a jinde auta.
Já jsem se už o ježdění šalinou uvažoval, když to nabízeli za 23k, teď prý 28-30k, což už je podstatně lepší. Tak hádám, že teď bude zájemců náhle víc.

Ještě jednou díky


Offline
Uživatelský avatar

2769
07 kvě 2008 20:25
Čebín
Beren píše:
Zdravím,

Co je dobrý a co je špatný?
Jak jsou rozdělovaný šichty?
Jak je to s přesčasama?
Jak se dá vybírat dovolená? Je to problém?
Atd.
Cokoliv vás napadne.

Díky moc biggrin


Hlavně úvodem každýmu vyhovuje něco jiného. To co nevyhovuje mojí osobě ještě nemusí vyhovovat i ostatním. A naopak co mi vyhovuje zas druhým nemusí. Každý si v tom může najít to své.

1. Já neumím jíst za jízdy a prostě můj žaludek prostě tenhle režim nedával. Chce pravedelnost v stravování a při řízení vozidel MHD všeobecně to prostě nejde.
2. Šichty máš (u šalin) buď 4+2 (4 dny jezdíš a 2 jsi doma), 5+2 (víkendy volný), 5+2 trhačky - a šichty dostaneš když nastoupíš podle toho kde scházej lidi (ve většině případ to dostaneš natvrdo a hotovo) mžeš pochopitelně požádat o zařazení na jinou dekádu ale počítej s tím, že si třeba ro počkáš než se tam uvolní místo ...
3. Jo jsou a je jich dost. Jsou zaplacný, ale dobře zvažuj zda chceš soutežit v soutěži furt v ... nebo se raděj nekoukneš jinam....
4. S dovolenou je to občas problém. Někdy neni problém jindy se budou výpravčí kroutit víc než pijavice...
.....
Jinak nejlepší linky jsou 6 a 12 (a to i v pátek)
A k těm přesčasům a dovoleným funguje to tak, že pokud bereš služby z volna výpravčí ti raděj daj i mimořádnou dovolenou. Když služby nebereš můžou tě poslat do patřičných mezí ..... Tak to bohužel funguje a nikde ti to neřeknou.

Závěrem.
Je to fajn práce a když by mňa nezradil žaludek (ano následek nepravidelné stravy) určitě bych jezdil víc (Dnes se snažím dělat aspoň jednu šichtu za měsíc). Je však dobré to rozmyslet. Peníze opravdu nejsou vše. Musíš jezdit v šíleném provozu a mnohdy furt v mínusu. A je dobré i upozornit na to, že vozíš lidi. Někdy ani nevíš že tam za sebou někoho máš, ale někdy to je děs běs....


Offline
4
25 led 2018 16:39
Zdravím,

teď co zvýšili v DPMB platy a tím i nástupáky, začínám uvažovat, že bych šel taky jezdit - nejdřív určitě šalinu a pak se uvidí...
Zajímalo by mě, od těch, co tam pracují, jaký mají názor na DPMB jako zaměstnavatele.
Co je dobrý a co je špatný?
Jak jsou rozdělovaný šichty?
Jak je to s přesčasama?
Jak se dá vybírat dovolená? Je to problém?
Atd.
Cokoliv vás napadne.

Díky moc biggrin


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 5 ] 

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]