Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 3    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Prošel jsem si jeho fotky a kromě toho, že je to evidentně jednoduchej debílek, tak požaduji, aby kromě autobusáka, který neblikal, dostala elektrické křeslo i učitelka, která ho nechala projít základkou...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Bodejť by ne. Dospělý, psychicky vyrovnaný chlap takový blbiny nevyvádí.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Prej českej ninža, je to blbánek s malým pérem, kterej si musí zvyšovat ego!


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
Mě by zajímalo v jaké dálce byl ten borec od autobusu, protože pokud z bezpečné dálky viděl, že bus vyjíždí ze zálivu, tak se měl zachovat takto:

§ 25(6) Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Pochop, že tu ale nejde o to, jestli autobusák (nebo kdokoli v teoretické rovině) dal nebo nedal blinkr. Pokud nedal a jsou proti tomu důkazy, ať ho klidně potrestaj. Ale tady se řeší to, co se dělo potom. A nikdo nemá právo někoho ohrozit. A to ani v případě, že je lepší, chytřejší a rychlejší a chce to tomu druhému ukázat...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
mceza
Chjo... Máš krátkou paměť. O pár příspěvků níže jsem odkazoval na případnou onboard kameru. Jistě, že nelze brát jako důkaz slovo "vybržďovače".

Jirik
Už jsem z autoškoly dlouho venku, ale mám za to, že se tam říkalo cosi o tom, že vyjíždím-li ze zastávkového zálivu, případně se rozjíždím od krajnice, kde jsem před tím stál, jsem povinen použít ukazatele směru. Ale tak to je jedno, o to nejde. Já se bavím spíše teoreticky, vy mě tu pořád předkládáte tento konkrétní případ.

P.S.: Pochopil jsem, že úklid znamená konec diskuze. Tak tedy dobře - stejně se tu neshodneme, když každý mluvíme o něčem jiném.


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
A klakson asi auto nemá že? Ale vybrzdit autobus kvůli blinkru...no nevím teda, jestli ten borec byl v pořádku. Zvukový signál je pořád bezpečnější než vybržďovaní.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mauricio píše:
Takže tím chceš říct, že kdyby měl řidič osobáku kameru a ta zaznamenala, jak např. vyjel řidič autobusu bez blikání ze zastávky, tak by to vybržďovači u vyšetřování pomohlo obhájit počin vybržďování?
Obhájit? To snad ani ne. Ale minimálně by za to měl být potrestán i řidič autobusu. Pochopitelně ne v takovém rozsahu jak "vybržďovač."


Jenže proti řidiči autobusu nejsou důkazy. Takže jak chceš někoho potrestat, když jedinej, kdo údajnej přestupek viděl byl ten, co hned nato spáchal přestupek jiný. A nevymlouvá se na to? Navíc, jak tu uvedl marecek.00 - je to jinej čin, s tímto nesouvisející.

Mauricio píše:
Takovéto vychovávání nikam nevede. Dělají to prostě machýrci.
Ale vede - obě strany si to pro příště rozmyslí.


Rozmyslí? :D Jseš blbej nebo naivní?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kdyby byly na auta psychotesty a kdyby byly opravdu pořádné a účinné, tak papíry nedostaneš například právě ty...
Nepřišlo mi, že by psychotesty nebyly účinné... I když samozřejmě, představoval bych si je jinak.

Ale to přece neznamená, že ti, co se o to pokoušejí jsou špatní a měli by být potrestáni!
To je velice individuální, ale přece nemůže být v pořádku, když řidič osobáku vybržďuje autobus kvůli tomu, že nedal blinkr.
To rozhodně ne, ani to nikde nepíšu. Zase mi je tady vkládáno do úst něco, co jsem neřekl.

Takže tím chceš říct, že kdyby měl řidič osobáku kameru a ta zaznamenala, jak např. vyjel řidič autobusu bez blikání ze zastávky, tak by to vybržďovači u vyšetřování pomohlo obhájit počin vybržďování?
Obhájit? To snad ani ne. Ale minimálně by za to měl být potrestán i řidič autobusu. Pochopitelně ne v takovém rozsahu jak "vybržďovač."

Takovéto vychovávání nikam nevede. Dělají to prostě machýrci.
Ale vede - obě strany si to pro příště rozmyslí.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Mauricio: To je velice individuální, ale přece nemůže být v pořádku, když řidič osobáku vybržďuje autobus kvůli tomu, že nedal blinkr. Autobusák určitě nevyjel bez blinkru schválně, kdežto vybržďovač to dělá očividně naschvál a ohrožuje daleko víc lidí. Takovéto vychovávání nikam nevede. Dělají to prostě machýrci.
Mauricio píše:
A co když mám jeho počínání třeba na onboard kameře? Pokud vím, tak pak je tento záznam brán jako důkazní materiál.
Takže tím chceš říct, že kdyby měl řidič osobáku kameru a ta zaznamenala, jak např. vyjel řidič autobusu bez blikání ze zastávky, tak by to vybržďovači u vyšetřování pomohlo obhájit počin vybržďování? :roll:

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
:D Mraku dneska perlíš. Ano, na našich silnicích není většinou možné jezdit striktně dle předpisů. Ale to přece neznamená, že ti, co se o to pokoušejí jsou špatní a měli by být potrestáni!

Kdyby byly na auta psychotesty a kdyby byly opravdu pořádné a účinné, tak papíry nedostaneš například právě ty...


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ten důkaz vybržďujícího řidiče je vždy pouze jeho subjektivní názor
A co když mám jeho počínání třeba na onboard kameře? Pokud vím, tak pak je tento záznam brán jako důkazní materiál.

Každý normální řidič takovýmu volovi, co předjíždí na plné, raději uhne, ať si jede.
Á, tak já jsem vůl, že jsem si dovolil předjet po zhodnocení viditelnosti a možností auto jedoucí rychlostí traktoru na plné. Fajn :-) To, že on mě pak předjel zpět a šlápl přede mnou na brzdu, to už je v pořádku :-) To se člověk doví věcí.

Oni totiž tady ti vybržďovači tě trestají za to že právě dodržuješ předpisy a ne že ne.
Já se jim na jednu stranu ani nedivím - dneska má řidičák kde kdo a to, co jezdí občas po silnicích za exoty... Škoda, že na auto nejsou taky psychotesty. Extrémní dodržovač předpisů je nebezpečnější než průměrný "pirát".


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
MartinV: Oni totiž tady ti vybržďovači tě trestají za to že právě dodržuješ předpisy a ne že ne. O tom to celé je a pak potkáš takovýho vola, jako tento řidič AD a je to. Stručně řečeno, ten boreček toho VW Venta by neměl už sedat za volant, protože není normální.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Každý normální řidič takovýmu volovi, co předjíždí na plné, raději uhne, ať si jede. A s vybržďováním bych nikdy nezačínal už proto, že dneska má kde kdo (i já) v autě kameru, a v případě kolize záběry rád předá policii.

Mimochodem, tohle vodorovné značení umožňuje předjíždění v obou směrech? :mrgreen: sarcastic


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio píše:
A zatímco porušení ze strany "vybržďovaného" je velice subjektivní, porušení ze strany předního aktéra už je objektivní.
Jak kdy a jak kde. Důkazy můžu mít na obě strany.

Ani omylem. Ten důkaz vybržďujícího řidiče je vždy pouze jeho subjektivní názor, kdežto vybržďování je samo o sobě porušením min. těch dvou věcí, které jsem napsal - bezpečné vzdálenosti a plynulosti provozu. Vybržďování je zcela objektivně špatně. A taktéž je špatně "trestat" nějaké porušení tím stejným nebo podobným porušením.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vybrzdil bys mě za to, že předjíždím na plné (porušuji zákon 361/2000) i za to, že nepředjíždím na přerušované ( porušení morálních pravidel, zdržuju sebevraha za sebou)?

Já určitě ne, ale jsou tací, kteří to dělají.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Jinak koukám, že Mrak má zase plodnej den

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Mauricio píše:
Pokud si pamatuju, předjel jsem ho předtím na plné. Takže ve své podstatě to potvrzuje to, co jsem říkal... Ale byl bych vůl, kdybych se o tom zmínil před opicema. Navíc dotyčnej něco nadýchal, takže mé doznání by mi bylo stejně k...

Běžně předjíždím na plné, protože ti co ty lajny malujou (ti co jim říkají, kde jakou namalovat), tak kolikrát namalujou plnou na místě, kde vidím široko daleko a naproti tomu někdy namalujou přerušovanou, tam, kde by nenapadlo předjíždět ani mě.
Vybrzdil bys mě za to, že předjíždím na plné (porušuji zákon 361/2000) i za to, že nepředjíždím na přerušované ( porušení morálních pravidel, zdržuju sebevraha za sebou)?

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
200
04 čer 2009 13:05
U případu 1) se nemůžeš zařadit doprava, protože jsou kamiony na sebe nelepení a kdyby ses tam vecpal, neměl bys bezpečnou vzdálenost. A začals předjíždět, když jsi nikoho ještě neviděl (ti co to dělají většinou nejezdí jen 130).

A vychovávat někoho za nedodržování morálních pravidel je ještě větší blbost než ho vychovávat za porušování silničních pravidel.

renek: koukni co psal Jenda dopoledne a proč vznikla tahle diskuze. ;)


Offline
1204
17 lis 2008 17:19
Brno-Bystrc (30, 50, 51, 52, N92)
http://www.novinky.cz/krimi/293946-vybr ... tvrdo.html


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Minimálně morálně je porušuje - když vidím, že se blíží něco rychlejšího než já, tak s tím předjížděním počkám nebo prostě a jednoduše uhnu. Jenže oni mají někteří obavy, že kdyby se zařadili zpět do pravého pruhu, tak by ten kamion, co je 300m před nima, už v životě nepředjeli.

Ale je fakt, že podobný případy se stávají a vyloženě porušení pravidel tam není. OK, máš bod.


Offline
200
04 čer 2009 13:05
Mauricio: dva příklady, které se stávají a "vybržďovaný" neporušuje pravidla:
1) Jedeš na dálnici 100-110. Začneš předjíždět kolonu kamionů jedoucích vpravo. Během toho se přiřítí auto jedoucí rychleji. Začně se ti lepit na zadek a až konečně dopředjíždíš, přejedeš vpravo, on před tebe a zadupne to. Tys nic neporušil, jemu hrozně vadilo, že jedeš pomalu, neměl jsi kam uhnout, stejně tě vychovává...

2) Jedeš ve městě po dvouproudé silnici, kde je povolená 60. Jedeš levým pruhem 65 a předjíždíš auta vpravo. Za tebou opět nalepenej někdo, kdo chce jet ještě rychleji a hned jak se zařadíš vpravo (případně jakmile je vpravo místo) tě předjede, vjede před tebe a zadupne to. Opět jsi ty nic neporušil a on tě "vychovává" bezdůvodně.

I tady za to může i "vybržďovaný"?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
podle tebe tedy "vybržďovač" vyučuje někoho za ním z důvodu nějakého porušení pravidel silničního provozu
Jsem o tom přesvědčen.

Pokud se ale kvůli takovému porušování rozhodneš vybržďovat, pak také porušuješ ta stejná pravidla.
Ano, oba dva porušují pravidla - proto říkám, mělo by být měřeno oběma stejným metrem!

A zatímco porušení ze strany "vybržďovaného" je velice subjektivní, porušení ze strany předního aktéra už je objektivní.
Jak kdy a jak kde. Důkazy můžu mít na obě strany.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Mauricio: podle tebe tedy "vybržďovač" vyučuje někoho za ním z důvodu nějakého porušení pravidel silničního provozu. Pokud se ale kvůli takovému porušování rozhodneš vybržďovat, pak také porušuješ ta stejná pravidla. A to už správně není (bezpečná vzdálenost, plynulost provozu).

A zatímco porušení ze strany "vybržďovaného" je velice subjektivní, porušení ze strany předního aktéra už je objektivní.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A to druhé beru jako zpravidla horší, protože to bylo ze vzteku a agrese.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]