Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 34 z 37    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Další
Autor Zpráva
Offline
1589
18 led 2009 10:06
Fafner píše:
Richie: Nekalé praktiky? Jako třeba že nadřízený je svému podřízenému nadřízený, a pokud podřízený dělá blbosti, tak je za to zodpovědný i jeho nadřízený, aby to utnul?

(Jsem velice zvědav, kdy se dočkáme reductio ad hitlerum, docela rychle to tam začíná spět :) )


Ne, myslím šikanu a neférový zacházení. A nemyslím si, že by nadřízenej byl zodpovědnej za podřízený, každej je zodpovědnej za sebe jenom. Té poznámce malým písmem nerozumím...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Richie: Nekalé praktiky? Jako třeba že nadřízený je svému podřízenému nadřízený, a pokud podřízený dělá blbosti, tak je za to zodpovědný i jeho nadřízený, aby to utnul?

(Jsem velice zvědav, kdy se dočkáme reductio ad hitlerum, docela rychle to tam začíná spět :) )

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
J*M* píše:
Není to spíš "..., že novodobým kapitalismem zdeformovaní Češi se bojí bránit a říct svůj názor, když s něčím nesouhlasí." Za toho vašeho tzv komunismu byli zvyklí mít na všechno "právo" (tj právo bez povinnosti) a velice hlasitě se snažili ho uplatnit

Na copak měli právo, kromě práce? Na odlišnej názor ne...
Abych to všechno uklidnil - vždycky je to o lidech - jak jsou zlí a hodní kapitalisti, tak byli i hodní komunisti, byť to zní jako protiklad.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Richie píše:
... problém většinou pramenil z toho, že komunismem zdeformovaní Češi se bojí bránit a říct svůj názor, když s něčím nesouhlasí.

Není to spíš "..., že novodobým kapitalismem zdeformovaní Češi se bojí bránit a říct svůj názor, když s něčím nesouhlasí." Za toho vašeho tzv komunismu byli zvyklí mít na všechno "právo" (tj právo bez povinnosti) a velice hlasitě se snažili ho uplatnit


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Fafner píše:
A co jako, to že je stát demokratický znamená, že veškeré složky státu (vč. soukromého sektoru) budou demokratické? Ty asi ještě do práce nechodíš, co?

Chodím, proč? Slyšel jsem o nějakých nekalých praktikách v různých firmách (bez ohledu na to, jestli jsou státní nebo soukromý), ale problém většinou pramenil z toho, že komunismem zdeformovaní Češi se bojí bránit a říct svůj názor, když s něčím nesouhlasí.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A co jako, to že je stát demokratický znamená, že veškeré složky státu (vč. soukromého sektoru) budou demokratické? Ty asi ještě do práce nechodíš, co?

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
V USA oficiálně je taky, ale prakticky ne... Ono si nevybereš...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Fafner píše:
A to jako proč? Mají snad Číňani větší tendenci se chovat jako hovadi, než Češi? Silně pochybuji.

Ne, ale v číně nemají oficiálně demokracii a v Rusku sice teoreticky jo, ale prakticky taky ne.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Richie : No a ? Ze jinde to je jinak, neznamena, ze tady se to zmeni. Jak uz jsem psal, kazdy ma moznost volby. Bud se prizpusobi mistnim zvykum a pravidlum, nebo muze jit jinam.


Offline
Uživatelský avatar

6915
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Richie: nemyslím si, že by přísnější pravidla nutně vedla k "diktatuře" na fóru. Naopak taková pravidla jsou mnohdy přínosem pro jakékoliv fórum. Je hezké, že v nějakém vlákně vznikne 50 příspěvků za večer (možná víc, nepočítal jsem to). Ale za sebe: předešlou diskuzi jsem nečetl, páč je roztažená na 2-3 stránky (->ztráta času) a netýká se MHD v Brně (kdybych byl benevolentnější, tak se netýká ani žádné jiné MHD).


Offline
3342
21 led 2011 14:19
A to jako proč? Mají snad Číňani větší tendenci se chovat jako hovadi, než Češi? Silně pochybuji.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
J*M* píše:
Žijeme v demokracii, každý má právo, ale ne každý si uvědomuje, že každé právo je zároveň povinnost a že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda jiných jednotlivců. A dodržování svobody ostatních jednotlivců je ta odpovědnost, kterou by každý z nás měl mít, aby tu mohla být demokracie


To je pravda, ale čím by kdokoli psaním prakticky čehokoli (mimo řekněme nezákonný (a hlavně nemorálních) věci jako propagace komunismu nebo fašismu apod.) mohl někdo omezit svobodu jednotlivce? Jinak když už jsme teda takhle odbočili - jo, " svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda jiných jednotlivců," otázkou je kde ta hranice je a já osobně věřím, že pravá svobodná společnost by měla tolerovat odlišnosti ostatních, protože to ju pak dělá zajímavou a bohatou. Já se většinou snažím pochopit člověka, kterej je v něčem jinej jak já, v názorech, chování nebo koníčcích - slyšeli jste třeba o Bronies? To jsou lidi (pozor, dospělí lidi!), kteří ujíždí na kresleným seriálu My Little Pony pro pětiletý holčičky... Prostě se o něm dokážou hodiny bavit jak my tady o MHD a proč má některej autobus bílý talčítko místo žlutýho e_smile To je výzva pochopit!

Hal píše:
ja myslim ze na kazdem forum plati tri pravidla:

1. administrator ma vzdy pravdu
2. administrator ma vzdy pravdu
3. administrator ma vzdy pravdu

A kdo se tim nebude ridit brzo dostane ban a bude nucene odejit.

Pravidla jsou jasne a nevim, kdo co chce resit, nesplnuje prispevek nebo pravidla bude smazan a smytec, neni o cem diskutovat.

No tak to bylo za Pvvs podobně... To pak na mnohých fórech vládnou admini jako diktátoři v podstatě (třeba za časů DCčka na mnohých hubech). To by ale mělo moct fungovat někdo na fóru v Číně nebo Rusku... ne tady... Souhlasím naprosto s mcezoovým posledním dlouhým příspěvkem.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1437
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
no já nevím, mně ta úroveň přijde +- stejná od začátku..


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
:pray:

Dovoluji si v tomto tématu psát značně uvolněně, neboť jej považuji za téma určené k recyklaci, kde je možné se vyjádřit k poněkud ošidným tématům, na které jinde není prostor.


Offline
487
13 čer 2004 23:04
ja myslim ze na kazdem forum plati tri pravidla:

1. administrator ma vzdy pravdu
2. administrator ma vzdy pravdu
3. administrator ma vzdy pravdu

A kdo se tim nebude ridit brzo dostane ban a bude nucene odejit.

Pravidla jsou jasne a nevim, kdo co chce resit, nesplnuje prispevek nebo pravidla bude smazan a smytec, neni o cem diskutovat.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Skusim se do toho vlozit.Na jednu stranu mi tu vadi nekolik veci, ale na druhou stranu musim uznat ze forum v posledni dobe doznalo podstatnyho rozsireni a pribylo hodne uzivatelu. S tim jde ruku v ruce i urcity uvoleni. Kdysi to bylo temer uzavrenys forum pro uzsi okruh znalych a zucastnenych . Web se vydal trochu jinou cestou a zameril se spis na sirsi verejnost . Ted po spojeni je otazka, co se ma cemu prizpusobit. Bud web s obrovskou navstevnosti foru s rekneme 50 vicemene aktivnima ucastnikama, nebo naopak. Uroven fora se tim sice zmeni, ale i tak je proti mnoha jinym na hodne vysoke urovni . A pokud si ji chce udrzet i nadale, tak bude nutne na foru ty nejkriklavejsi pripady omezit. nekomu se to nemusi libit, ale holt pokud moc vycniva,tak ma smulu. Pokud se take neprizpusobi, ma smulu. Ostatni nebudou omezovani na ukor jedince.

Sam tady pusobim spis jenom jako dohled a prilezitostny uklizec . A novi admini tu maji kolikrat vic starosti a prace , nez by jim samotnym bylo libo.Takze pokud nechceme dopadnout rekneme jako k-report, kde vladne dost velky bezvladi (diky obrovitosti fora a zamestnanosti adminu), tak tu musi byt prisna ruka.
A pritomnost na tomto foru je ryze dobrovolna. Komu se nelibi mistni nastaveny pravidla, muze sam odejit a skusit to jinde. Pokud tu chce zustat, musi respektovat lidi , kteri se tu o to staraji, udrzuji a vedou.Ti zde maji prvni i posledni slovo. Moznost volby ma kazdy, zalezi jen na nem jak se rozhodne.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
To co jsem napsal platí ve společnosti, tady na fóru mimo to platí i jiné. Každý registrovaný uživatel jsem vstoupil dobrovolně a vstupem na sebe bere povinnosti, které přijal při registraci, a tím tedy i jistá práva. Nastoupí-li člověk s jízdenkou do tramvaje, taky si tam nemůže dovolit dělat, co chce. Nástupem se zavázal dodržovat přepravní řád a tím získal práva cestujícího. A bude-li je porušovat, tak bude vykázán, totéž by mělo platit i na fóru, aniž by to bylo porušení demokracie


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Přátelé přiznám se, že jsem v koncích.

Takže J*M* tu kritizuje fórum (tedy tímpádem mne jako hlavního admina), že je fórum zapleveleno, diskuze se tu málo moderuje a obsah vláken neodpovídá založeným tématům. A pak zde (viz. jeho poslední příspěvek) se dopustí totálního off-topicu. Co mám tedy dělat? Smazat to? Zabanovat ho? Mám být opravdu striktně represivní?

Nejdřív tu kritizuje, jak se tu odbočuje od tématu a přitom sám ve vlákně "Karosy MHD ADAMOV" popisuje demokracii.

Takže co mám dělat? Mám tu dát ban každému, kdo se odchýlí od tématu? Všechny příspěvky, co se mi nebudou líbit nekompromisně mazat? Asi ne, že? Jsme na fóru o brněnské MHD, ale to neznamená, že by se muselo striktně mluvit jen o ní, ne?

A účel fóra je hlavně zábava (což sám J*M* potvrzuje svými velmi pěknými historickými hádankami). Takže nevidím důvod, proč tu mít srandu, jak v koncentračním táboře...


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Fafner píše:
Richie: Nojo, já zapomněl, žijeme v demokracii, tak každej má na všechno právo...

Žijeme v demokracii, každý má právo, ale ne každý si uvědomuje, že každé právo je zároveň povinnost a že svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda jiných jednotlivců. A dodržování svobody ostatních jednotlivců je ta odpovědnost, kterou by každý z nás měl mít, aby tu mohla být demokracie


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Richie: Nojo, já zapomněl, žijeme v demokracii, tak každej má na všechno právo...


Jsou tu dvě důležité veličiny, které jsou přímo úměrné: Svoboda a odpovědnost. Příklad dětí / kindermafiánů je jasný: Jsi dítě, tak přirozeně nemáš skoro žádnou odpovědnost, ale taky nemáš ani zdaleka plnou svobodu, protože jí neumíš použít, nebo ne správně. Pokud to umíš - good for you, pokud ne, musíš vyrůst, nebo počítat, že když neukážeš odpovědnost, bude ti omezena svoboda.

(sakra, ze mě bude filozof...)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jistě. I na internetu platí nějaká určitá pravidla, a pokud je KDOKOLIV (nemusí jít jen o kindermafii) nedodržuje, tak se buď musí přizpůsobit nebo je odejit. Funguje to tak po celém světe třeba zrovna na kvalitních diskuzních fórech.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Mauricio píše:
Nejde tam o to, že je někdo starší a ví víc než ten mladší... Jde spíše o celkové chování na internetu, které působí dojmem mateřské školy.

Takže někdo, kdo se zajímá o dopravu a zároveň chodí do/má chování mateřské školky, tak by tady neměl mít právo přispívat, tak je to myšleno?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nejde tam o to, že je někdo starší a ví víc než ten mladší... Jde spíše o celkové chování na internetu, které působí dojmem mateřské školy.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Mauricio píše:
Zjevně jsi ten termín nepochopil v původním pravém slova smyslu, ale jen jeho dnes již mírně upravený význam :-)

Prosím, vylož mně ten původní... znám už jenom ten současnej.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Zjevně jsi ten termín nepochopil v původním pravém slova smyslu, ale jen jeho dnes již mírně upravený význam :-)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 914 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 kvě 2024 22:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]