Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 7    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Ještě zde taková debata zřejmě nepadla.
Jak vnímáte zlevnění roční šalinkarty od roku 2017?
Já se toho popravdě docela obávám. Osobně bych raději zaplatil místo 4750 třeba 5000 a viděl navyšování výkonů až zhruba do ideálního stavu v roce 2009 + celkové zkvalitňování služeb. Obávám se, že každé zlevnění se stane argumentem typu “máš levnější jízdné, tak drž pusu“.
Jak to vnímáte vy?

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Toto okno bylo po roce umyto. Cestující, jásejte.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Robert píše:
Umytí oken bych zrovna za propagaci nepovažoval. A tvoje představa, že by si toho někdo všiml, mi přijde úsměvná.

Tak asi by se k tomu oknu pak musela připojit obligátní nálepka.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ale je to jednoduchý a levný způsob, jak cestujícím sdělit, že byly zakoupeny nové vozy. Což už za propagaci podniku považuji.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Byl to jenom příklad. Jinak, obecněji, řečeno, nejlepší propagace je zlepšením pověsti DPMB u cestujících, což pořádáním křtu určitě nenastane. :-)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Umytí oken bych zrovna za propagaci nepovažoval. A tvoje představa, že by si toho někdo všiml, mi přijde úsměvná.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Za cenu flašky šampusu, zaplacení pracovní doby všech zúčastněných, zaplacení energií na dojezd atd.. bych nakoupil 20 balíků Okeny navíc a zahájil např. častější umývání nalepených zvratků a slin na oknech vozů, protože když si skupinka lidí v hospodě nahlas vykládá “Tý, hele, já poslední dobou jezdím mnohem čistší šalinou“ považuji za lepší propagaci než když si stejným způsobem vykládají “Tý, hele, na Svoboďáku včera křtili šalinu, ale hlavně, že je ve vozech puch a sedávám na nechutným sedadle“. :-)
Z toho hlediska, jakou má DPMB (i jiní provozovatelé MHD) základnu příznivců, nepovažuji způsob propagace v tisku, v bedně apod. díky podobné akci za ten nejúčelnější. Tím se v případě DP podaří nalákat jen minimum nových zákazníků. :-)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
IvanM píše:
ad propagace: o tomhle já tvrdím, že společnost typu DPMB zrovna potřebuje úplně jiný typ propagace než takový. Důvody dlouze vysvětlovat není třeba. Názor ať má každý svůj.

Tak nám ho sděl, i nás zajímá, co bys za cenu flašky šampusu navrhnul.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Díky bohu za ty, kteří uznávají filosofii “budeme řídit stát/kraj/město jako firmu“. Svatí nejsou, to není nikdo z nás, takový způsob nelze uplatňovat vždy a na všechno, ale aspoň to nejsou darmožrouti, kteří budou za veřejné peníze pořádat párty na Svoboďáku a nedostatek financí potom řešit škrtáním spojů s vysvětlením “cestující nesmí být tolik rozmazlení“. Ti by byli i zadarmo drazí. To nám byl čert dlužen.

Nový vedení stojí za podobný nic, ale aspoň tak často neposkakují obtloustlí představitelé se šáněm v ruce po náměstí, to je mi sympatický. Ale to je furt málo. Hollana a jemu podobný vůbec neomlouvám. Zrovna ten si absolutně nevidí do pusy. Je to diletant.

ad propagace: o tomhle já tvrdím, že společnost typu DPMB zrovna potřebuje úplně jiný typ propagace než takový. Důvody dlouze vysvětlovat není třeba. Názor ať má každý svůj.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Chápu rozhořčení z ŽB, nicméně má-li jít o jeden vůz za celou 20kusovou dodávku, nevidím v tom nic špatného. Ani, když si vzpomenu na kampaň proti Onderkovi. Nešlo o to, že se žehná, ale o to, že potkat Onderku při výkonu své funkce bez šáňa byl nadlidský úkon.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
800
12 zář 2014 23:38
Politici ať si jsou utřít zádel — to PR jsem myslel pro podnik samozřejmě.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
(opět radši sem)

eframmcbeth píše:
Tuhle tvojí rétoriku jsem nikdy nepochopil... ano, je to trochu "papalášské" střihat pásky, bouchat šampus a plácat se po zádech. Na druhou stranu takové věci se křtí tradičně všude a vždy (od tramvají, přes vlaky, letadla, lodě až po rakety) a hlavně je to PR za absolutně minimální peníze. Píše se o tom všude, fotky jsou v novinách, v bedně... a kolik to stojí? Přistavit tramvaj, bouchnout šampus, možná dvě rozbitý sklenice...
Mně by to ani tak nevadilo, kdyby si kvůli tomu před pár lety současná garnitura ze Žít Brno nedělala takovou strašnou zadek z Onderky, až do té míry že si ho vyobrazili na hlavní stránce s lahví šampusu, ze které vylítává špunt. Takhle mi to přijde docela pokrytecké, zvlášť pak v případech kdy tím zadrbou Svoboďák.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
(radši sem, ať nespamujeme původní :) )

MartinV píše:
„Martin Ander musel vycházet z reálných informací. Nebo to byl laciný předvolební slib? Mohl by uvést aspoň kontury zlevnění městské hromadné dopravy. Podezřívám jej, že to neměl připravené,“ konstatoval Libor Šťástka z opoziční ODS.
Si z nás snad dělá zadel. Hlavně, že on je ztělesnění dobra.

Ztělesnění nebo neztělesnění je celkem irelevantní, z hlediska politickýho boje dělá přesně to, co má - chce, aby jeho oponenti dostáli slibu, který on sám z nějakého důvodu (třeba předpokládal, že by ten slib byl planý) nedal. Takhle má fungovat politika a je to z mýho pohledu stokrát lepší, než když si před kamerou trhaj občanky a uráží se.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Ondra K. píše:
mh: Však o tom nepolemizuju, a ničí pracovní zásluhy nezlehčuju.

Argumentoval jsi, že peníze na naše výplaty jdou z veřejného rozpočtu, tedy i z Tvojí kapsy. To máš v podstatě pravdu. Ale nemůžeš to použít jako argument, protože za ty peníze dostáváš požadovanou službu - tedy funkční MHD (řidič řídí, mechanik opravuje, atd.)..


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Manil já souhlasím pokud se stará o výhody a plnění zákona ve firmě je to tak správné.
Co se dělo v jakémsi lok. depu nevím, možná by jste mohl uvést nějaký detail.
ad Manil moment můžete přijít a vyjádřit nesouhlas a podepsat že s přidáním nesouhlasíte.
Firma by to musela respektovat. Ale ruku na srdce udělal by jste to někdo z vás??
Asi by si všichni ťukali na čelo. A pak doma až by jste manželce oznámil miláčku já jsem charakter
a tak jsem nechtěl zvýšit plat. Pokud to uděláte jste u mě hrdina (jen nejdříve doporučuji schovat
pánvičky, hrnce talíře, vidličky nože):-)
ad fafner ano můžete nesouhlasit to je vaše lidské právo. Ale to je asi tak vše co můžete.
Já se bojím že tady vznikl spor úplně jiný. Směšují se tady odbory firem (které mají z mého hlediska ochrany být všude) a
ta část odborů která je politická a vměšuje se do čehokoliv. Jen na okraj sám jsem spíše pravicový volič.
ad Tarif funguje to tak: odborová organizace vyjedná s vedením firmy zvýšení třeba o 5%. Ze zákona náleží všem zaměstnancům.
Můžete se jí tedy dobrovolně vzdát, to je jediná možnost.
ad pojištění sic nevím o kterém je řeč, ale u nás firma za zaměstnance platí pojistku na blbost. Občas se stane že někdo udělá chybu a
poškodí obráběcí stroj., není problém se dostat ve škodě na 2 miliony. Tu pojistku vyjednali právě odbory, aby ji hradili za zaměstnance.
Je to formy benefitu.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
ares11: To, že je stávka základní lidské právo ještě neznamená, že s tím nemohu nesouhlasit.

Obecně mi přijde, že spor tu vychází z toho, že v rámci oněch odborů je k dispozici jakýsi "balíček", který někteří nechtějí používat celý. Proč není nižší tarif pro ty, kteří chtějí čistě po odborech vyjednávat lepší platy, ale nemají zájem o kraviny typu pojištění nebo právní podpora, protože jim přijde, že se na tom akorát někdo jiný přiživí? V tu chvíli by tvůj argument o "kdo nepřispívá, ať nemá" platný, ale s těmihle přílepky navrch už si o tom dovolím pochybovat.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
ares11 píše:
ad Odbory Já jsem v odborech skoro 30 let. Nikdy jsem toho nelitoval. Byl jsem i 5 let zvolen do ZR a tak vím jak to chodí.
Odbory nelze považovat za brzdu. Slouží k ochraně lidí, jinak by někteří zaměstnavatelé se stali doslova otrokáři.
V době mé účasti v ZR (2007) k nám nastoupil krizový manager z Německa. První s kým se chtěl setkat byla odborová organizace.
Tam jsme si podali ruku a každého chtěl osobně poznat. Každý měsíc se s námi setkával, informoval nás o situaci a zjišťoval
názory. Sice některá vyjednávání byla dlouhá a tvrdá. Ale místo dramatického propouštění se podařilo zachránit většinu
prac. míst.
Už při jeho prvním setkání řekl, že je zvyklý odbory respektovat ze svého domova. (tedy Německa)

Otázka je, jestli je to dobře. Ochrana zaměstnance je hezká věc, ale musí mít své mantinely. Např. to, co předvedli na podzim GLD (lokomotivní odboráři DB), to nemá v civilizovaném světě co dělat.

A ty srovnávačky o příživnictví jsou úplně mimo. Co já jako neodborář můžu dělat? Bohužel nemohu přijít na vedení a říct: "chci původní hodinovku, protože nejsem odborář".


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
mh: Však o tom nepolemizuju, a ničí pracovní zásluhy nezlehčuju.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Předpokládám, že v jednom příspěvku reaguješ na víc lidí najednou, aniž bys to zřetelně označil. O odborech ve Škodovce toho vím víc než většina odborářů.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ale mají takové výhody o kterých se ve většině firem může zdát!P.S. vyjmenuj mi co máš ty u svého zaměstnavatele.
Mám ti je vyjmenovat ty jejich? Do tohoto se se mnou nepouštěj, když o tom nic nevíš.
O jakých penězích to mluvíš? Odbory jsou placeny pouze z příspěvků členů a uzná-li zaměstnavatel tak i z jeho.
Promiň, ale ty jsi úplně mimo.
Házíš tady na odbory špínu, smím vědět kolik ti je? Sorry ale urážíš ty odboráře kteří dělají něco pro lidi.
Co pro ně děláš ty? odpovím si remcáš tady, ale jinak nic.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Ondra K. píše:
chat:
Jo, ale peníze na vaši výplatu jdou z kapes daňových poplatníků.


Ty peníze si ale vyděláme, nechodíme se do práce vyspat!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
ares11:
O DP byla řeč v diskuzi o stávce, takže jsem v tom pokračoval. Nepopírám, že peníze jsou potřeba, ale svoboda ostatních začíná, tam kde končí ta moje.

chat:
Jo, ale peníze na vaši výplatu jdou z kapes daňových poplatníků.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ares: Asi jsi me nepochopil. Služebního Superba ma jen vedení odborů... "Bezni" odboráři nemají nic.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Ondra K.: Odbory si platíme každý ze své výplaty... A to konkrétně nám zaplatí pojistky na blbost, příspěvek do Prahy oněm už trochu zbytečným nejvyšším politikům, jednu propisku a diář každý rok. Plus to, že se zvolení zástupci co chvíla hádají s vedením a nebo se někde kydá špína a snaží se za nás. Podotýkám, že zadarmo a hodně i ve svém volnu po práci i během (řeší naše pojistné události, jezdí na jednání a zasedání... a na to musí řešit uvolnění v pracovní době, dle zákona povinné). To jsou menší odbory. V OSD vím, že je pár lidí přímo placeno.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
ares11: Promin, ale uvadet Francii jako priklad, to vazne?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:04
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]