Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 7    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Onderku bych nazval relativně zkušeným politikem, od dob jeho primátorování mu ovšem nevěřím ani nos mezi očima.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Co říkáte na zvolení R. Onderky statutárním místopředsedou ČSSD? Vím, že to nebude názor většiny, ale spolu s volbou J. Maláčové to je podle mě jediné pozitivum, ke kterému sjezd dospěl. Minimálně vůči straně samotné.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Koaliční dohoda nevypadá na první pohled špatně, ale papír snese hodně. Na můj vkus je VMO popsáno dost obecně. Podporou nezarmoutíš, ale ani neurychlíš. Chybí mi odvaha zabojovat za dálniční přivaděč do Bastru, tedy část D43 od Bosonoh k Baltisbergerovi ve čtyřpruhu. Na druhou stranu se sice koalice formálně přihlásila k odsunu, ale explicitně staví do popředí SJKD, což je jenom dobře.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://brno.idnes.cz/koalice-brno-smlo ... pravy_krut
Tak mu dali investice. Jdu vyzvracet večeři.


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Stejně největší radost můžeme mít že tam už není Kokotzian. Chvála bohu a pád šutru z hercny sarcastic


Offline
Uživatelský avatar

848
16 bře 2013 21:03
Bystrc, Černého
No jestli by tam dali Grunda, tak to potěš koště.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Po přečtení návrhu, že by ODS měla zájem o náměstka pro dopravu, a kontrole seznamu jejich zastupitelů, se začínám trochu bát...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Tak proč to teda děláš, když jsem podle tebe takový hňup? Pro mě je zase hňup ten, kdo se mně motá s bicyklem před autem a pak brečí na internetu, že město pro chudáčky cyklisty nic nedělá.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
xxx píše:
A co mně uděláš, pumpičko?


Já nejspíš nic. Hrozná ztráta času hňupovi už jenom odpovídat. 8-)

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Eda píše:
Spíš bych se bál, že pro Brno autem nebude priorita MHD, takže bude škrtat prachy Dopravnímu podniku, což bude znamenat míň spojů a úspory...

+1, čekám kterej první buspruh zmizí, a jestli to budou Nový Sady nebo Úvoz. :mrgreen:




michalk - já si po několika letech šalinkartu letos koupil, právě kvůli (pro mě) vzrůstající kvalitě MHD.
K té 30 na Rooseveltce - jasně, je tam dopravní značení pro auta, ale není tam (resp. není možné tam přidat) specifickej tram rychlostník?


Na duševní ejakulát kolegy xxx asi nejlíp nereagovat, je to plivnutí bez hodnoty.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
A co mně uděláš, pumpičko?


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
xxx píše:
Další.


Pozor, abys za ten výraz nedostal na budku. Velkej pozor!

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zábradlí na hlavním nádraží je věc, kterou magistrát neovlivní. Vnější zábradlí podél jízdních pruhů pro auta předepisuje norma pro zastávky a zábradlí mezi kolejemi je věc drážního úřadu.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Přijde mi zajímavé, že téměř 30 % voličů, co šli k volbám, nemá na magistrátu svého zástupce. Minule to bylo necelých 12 %. Takže nyní na magistrátu sedí zástupci cca 30 % brňanů (zbytek buď volit nešel, nebo se jejich kandidáti nedostali).
Zelení svou dějinou roli už neúspěšně sehráli (jediní velmi hlasitě podporovali nádraží v centru). To je již v rukách státu.
Žít Brno a podobné obskurní grupy museli dokázat, že opravdu jsou úplní mimoni. Buďme rádi, že jim k tomu stačilo jedno volební odbobí...
A levici (KSČM, ale i ČSSD) soustavně vysává ANO, ti zpravidla volí velmi podobně, jak do celostátních voleb.

Mmch, pokud rozhodne stát, že bude nádraží u Řeky, budem bezpodmínečně potřebovat diametr. Pokud na něj stát nedá prachy, budem si ho muset postavit sami. Opravdu je reálné, že toto bude prosazovat ANO a ODS společně s hnutím (nebo co to přesně je) Brno autem? Myslím, že budeme rádi, když následující roky bude MHD "jen" stagnovat.

Za poslední roky začala kvalita MHD podle mě spíše vzrůstat. Zaváděly se nové linky (expresy), alespoň částečně se povedlo vrátit intervaly v okrajových časech na dobu "před krizí". Tramvajové tratě většinově spíš zrychlují, byť pravda bez vlivu na JŘ, ale s obrovským vlivem na stabilitu JŘ (opravila se Minská, Milada, které předtím několik let hnily, na d-1 je od Výstaviště až do Bystrce až na pár výjimek traťová 60 místo 50, která tam panovala minimálně deset let. A to je jen z míst, kde se pohybuji). Naproti tomu je bezpečnostní 30 na Rooseveltově, nedotažené papírování rekonstukce Moraváku a zábradlí na hlaváku pouhé hledání hnid, ačkoli uznávám, že to mohlo dopadnout lépe.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Toho bych se nebál. Myslím, že ODS a ANO zástupce Brno autem usměrní a výsledkem bude kompromis.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Spíš bych se bál, že pro Brno autem nebude priorita MHD, takže bude škrtat prachy Dopravnímu podniku, což bude znamenat míň spojů a úspory...


Offline
11
10 bře 2018 18:16
xxx píše:
Cykloterorista se ozval.

Těsně vedle, z 90 % používám pro cesty po Brně MHD.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Janatak píše:

Asi tak.

Další.


Offline
69
29 lis 2017 11:29
Proč by měli potlačovat? To aby jako víc lidí jezdilo autem místo pěšky, na kole či MHD? Co by tím získali? Přecpané silnice, po čemž zřejmě každý, kdo jezdí po Brně autem touží...Já doufám, že se v Brně začne jít opačnou cestou než dosud. Nyní zavádíme rezidentní parkování, přičemž máme jediné P+R u hřbitova, které navíc vzniklo zabráním stávajícího bezplatného parkoviště, nové tramvajové tratě nestavíme, MHD nezrychlujeme ale zpomalujeme (např. 30 na Roosveltové), možnosti přestupu nezlepšujeme, ale kazíme (např. zrušení zastávky 67 na Moraváku, zábradlí na nádru). Já od zastupitelů čekám, že jako první budou usilovat o odstranění výše zmíněných "vad na kráse" , aby pak s novými trumfy v rukávu mohli lidi pozitivně motivovat k využívání MHD. Ne že jako první si otevřu důl na peníze zvaný rezidentní parkování a alternativy k IAD nechám v lepším případě jak jsou a nebo je ještě zhorším


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Electrek93 píše:
Jen abychom na Zelené ještě nostalgicky nevzpomínali, až začnou chlapci z Brno autem potlačovat všechny druhy dopravy kromě IAD...


Asi tak.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Cykloterorista se ozval.


Offline
11
10 bře 2018 18:16
Jen abychom na Zelené ještě nostalgicky nevzpomínali, až začnou chlapci z Brno autem potlačovat všechny druhy dopravy kromě IAD...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Velká radnice se docela hezky pročistila. Bez Zelených a Žít Brno bude rozhodně líp. Jen ten Maleček bude na severu škodit dál.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
3342
21 led 2011 14:19
MartinV píše:
Fafner: v době krize se ale nezavádí nové linky, protože se šetří. Teď bohužel zažíváme další extrém (ten je ale způsobený určitým faktorem, který vedení podniku nevoní, stálo by to totiž Kč).
Toho jsem si vědom a právě to je imho špatné řešení. Doba boomu je ta doba, kdy se má šetřit, aby se v době krize mohlo utrácet, čímž se ta krize dá docela slušně zmírnit.

To se týká teda především veřejného sektoru a zbytečných úřednických pozic, který je mnohem jednodušší zrušit v době boomu (protože si poměrně snadno najdou práci jinde), než v době krize.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Fafner: v době krize se ale nezavádí nové linky, protože se šetří. Teď bohužel zažíváme další extrém (ten je ale způsobený určitým faktorem, který vedení podniku nevoní, stálo by to totiž Kč).


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]