Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 95 z 104    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 104  Další
Autor Zpráva
Offline
418
18 kvě 2008 19:54
ale kdysi jsem tam byl na exkurzi - velmi zajímavé (konec OT).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Thor píše:
Mimochodem pracuji asi 500m od tohoto místa :) :-)

škoda, že ne přímo v tom místě:)


Offline
418
18 kvě 2008 19:54
2 David Jaša: Nemusíš se cítit hned dotčený - projdi si jiné hádanky, zejména v sekci poznáte místo (bez historie) a bude Ti jasné o čem píšu
Především jsem to mínil jako doporučení, nikoli jako kritiku, ale pokud jde o onu úspěšnost hádanky, nejde o oněch 5 úspěšných z 8 odpovědí (mimochodem jedna z nesprávných byla moje :-)), ale taky o to, kolik odpovědí autorovi přijde vůbec (srov. viz J*M*) - napsal jsi, že je to pro určitou cílovou skupinu - OK beru, ale když vezmu půvdoní zobrazené foto - tak jsem např. ani nerozenal tak výtraný sklon a napadaly mě věci jako je nemocnice u svaté Anny (což jsem taky vyloučil) - a nakonec právě proto (sklon) jsem právě toto místo vyloučil poté, co jsem jel okolo na kole.

Sám píšeš, že 3 diskutující uhodli podle nápovědy - problém (a tom jsem Ti právě psal) je v tom, že hádanka byla uhodnutelná spíš podle nápovědy, než podle obrázku a pokud jsem správně pochopil tak Eda, rt6n1 a manil poznali právě až po nápovědě.

Mimochodem pracuji asi 500m od tohoto místa :) :-)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
S dovolením bych rád udělal malý test, jako otázku zveřejním pro starší generaci dost zprofanovanou fotku, pro mladší, myslím, neznámou (nezajímají-li se o to). Nápověda - foto z roku 1900. Ostatní nápovědy jdou vydedukovat z detailů.

Poznáte ?

Odpovědi tradičně přes SZ

Příloha:
had 0029.jpg

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Dík za opravu co se týká lokomotivy. Hlavice sloupů jsem uřízl naschvál, šlo mi specificky o tu kombinaci souvislosti s tramvajemi, zdi, prudkého svahu a pro všímavé i říčního štěrku. Hlavice jsou totiž stejné jako u klášterní zdi vedle zastávky 84 a byla by vidět i zadní stěna pivovaru. A to by bylo moc jednoduché. ;-)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
J*M* by rád dal malé vyjádření a menší připomínku.

Tušil jsem místo hned napoprvé, s odpovědí jsem váhal, chtělo to jít se podívat přímo na místo, což jsem nestíhal. Možná kdyby toho štěrku na snímku bylo víc a byly vidět hlavice sloupků, bylo by úspěšných řešitelů víc.

K citaci J*M* - vytečkované má být "pivovar Starobrno", jinak bych ještě poopravil, lokomotiva Krauss@Cie měla ev.č. 5 a jméno Brünn v Ostravě, jak byla označena v Brně, když byla majetkem pivovaru, je pro mě neznáme (snad se to někdy dozvíme), jméno Irene dostala v Bystřici pod Hostýnem, stanoviště lokomotivy v Brně není známé, psal jsem, že za zdí měla působiště a snad stanoviště

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

205
18 úno 2008 19:00
Kénig
Aha, tak s mou odpovědí, že je to zeď kláštera v Králově Poli, jsem byl úplně mimo :lol: .


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Konec hádanky. Vysvětlení bude kvůli Thorovi speciální, obšírnější. Předmětem hádanky je tzv. "tramvajová archeologie", tedy poznání pozůstatků místa v minulosti dotčeného tramvajovou dopravou. K věci:

* zeď na fotce má charakteristický tvar a barvu
* zeď jde podél velmi strmé komunikace, mezi obrubníkem a zdí je říční štěrk. Už jen na základě těchto dvou bodů poznal chat-maniac
* místo má něco společného s nejstarší tramvajovou tratí (Pisárky - Mendlovo náměstí - Horní nádraží - Královo Pole). Na základě toho poznali (většinou postupně): Eda, rt6n1 a manil
* pozor, teprve tady (!) je potřeba něco víc než jenom znalost současného města: takový sklon, jako má dotyčná ulice nikde na trati nebyl. Pohled směřuje na zeď a spolu se sklonem naznačuje, že trať vedla napříč ulice, do areálu. V Brně se několik desetiletí používala tramvajová síť pro spojení vleček brněnských firem s "velkou" železnicí. Vleček ve svahu bylo jenom pár, vzhledem k absenci chodníku však zbývá jediné místo:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
=== chvilka napětí ===
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Příloha:
Obrazek(1).jpg

Poloha bývalého vjezdu je jasně patrná. Právě ta mě inspirovala k hádance. ;) Pak ještě dobová mapa:
Příloha:
1906-brno-katastr.jpg


Dále poznal JM, který doplnil, že za zdí byla nastálo ustájena lokomotiva e.č. 5 "Irene":
J*M* píše:
K&Cie 3306 / 1895 L, Bt, 17b ; MD P.-M.O.-W., č.5 Brünn, do 1922?, prodej ....... ......... Brno, 1925 (1924) prodej Impregna Bystřice pod Hostýnem, do 1939, jm. Irene


PS pro Thora: pokud se v oblasti nevyskytuješ, tak ani foto + hist. mapa ti nemusí stačit k rozpoznání. Pak ale prostě nejseš cílovka a nemůžeš se za to zlobit. Správných odpovědí bylo 5 z 8, takže hádanku považuju za úspěšnou, ať už se ti líbí nebo ne.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
zatím 2 pokusy, jeden blízko, jeden mimo, takže nápověda:

místo má co do činění s nejstarší tramvajovou tratí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
škoda, že jsem vyloučen, tohle náhodou vím :)
hlavně nad tím moc složitě nepřemýšlejte, je to jednodušší, než se může zdát :)


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Tak tentokrát si dáme aktuální fotku historického místa. Kde to je a co to má společného s tématem diskuse?

Odpovědi po SZ


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Samozřejmě popletené ikonky. Tentokrát jsem si toho ovšem nevšiml hned po odeslání. :evil:


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Právě jsem se chystal dát nápovědu, David Jaša mě, jak vidím, předešel. Nebo, že by jenom po náročné akci "MHD akce a srazy" společensky unaven si jenom popletl ikonky?

Ukončuji předčasně tuto otázku.

Úspěšnost 87,5%, správně odpověděli:
chat-maniac, Petr1988, Datel, Kari, lopata, Pavel. ds

Správná odpověď:
Šilingrovo náměstí, pohled z prostoru dnešních zastávek na Husové směrem k Červenému kostelu, rohový dům - dnešní pošta, časové určení cca 1906 (na snímku konečná stanice linky Ústřední hřbitov - Šilingrovo nám., která v provozu 1903 - 1906)
Příloha:
had 0019b.jpg

Všem zúčastněným děkuji a gratuluji úspěšným :applause:

Uvolňuji pro další otázku


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
J*M* píše:
A je tu nová otázka, aby jste nezapomněli na historii.

Poznáte ?

Odpovědi tradičně přes SZ

Příloha:
had 0019.jpg


Tentokrát s tramvají.

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu

Že by Husova od Šilingráku? #-o


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
A je tu nová otázka, aby jste nezapomněli na historii.

Poznáte ?

Odpovědi tradičně přes SZ

Příloha:
had 0019.jpg


Tentokrát s tramvají.

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

872
13 bře 2007 20:20
Brno - Bystrc
To jsem jediny kdo to neuhadl? Stydim se :oops: :)

_________________________________
RT6N1 fanklub :)


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Odpovědi nechodí, ukončuji otázku. Úspěšnost 91,67%.

Správně odpověděli (seřazeno dle doručení správné odpovědi):
Zlaťák, Thor, lopata, Pavel, b1, PvvS, Eda, Hal, adam-z, (po nápovědě) David Jaša, OP

Správná odpověď:
Kounicův palác, dnes rektorát MU, pohled do ulice Brandlova z Moravského nám., časové určení - cca po roce 1906, koleje zde položeny do doby, kdy je vytlačil trolejbus, trať přeložena do ulice Česká

Všem zúčastněným děkuji a gratuluji úspěšným :applause:

Uvolňuji pro další otázku

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Přišlo zatím 10 odpovědí, úspěšnost 90%. Nevím, zda všichni na dovolené, pro váhající, kteří na dovolené nejsou, malá

nápověda,

koleje na tomto místě dnes nenajdete.

Přeji úspěch v bádání #-o :-k

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
kuba píše:
Před pár lety ještě byly na Jarošce u křižovatky s M. Horákové pozůstatky vexle.

To ale nebyl pozůstatek trati na obrázku z předchozí otázky(ta se nacházela v levé části komunikace a byla komplet snesena), ale pozdějšího vratného trojúhelníku (ten se nacházel v pravé části)

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Před pár lety ještě byly na Jarošce u křižovatky s M. Horákové pozůstatky vexle, ale to asi víte.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
A je tu nová otázka, něco z historie a pro uklidnění vášní ohledně spekulací o nákupu šrotu, rozšiřovaných spoluobčany jistého centrizmu, u kterých se projevují neznalosti v zeměpisu, Brno je sice na východ, Pjong-jang ale trochu východněji.

Poznáte ?

Odpovědi tradičně přes SZ

Příloha:
had 0026.jpg

Tentokrát zase bohužel bez tramvaje, jen koleje s trolejí

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Ukončuji otázku, úspěšnost 100 %, mimořádně vyhlašuji amnestii na hříšníky s odpověďmi typu "Komárov" a nebudu správně odpovídající dělit dle příchodu odpovědi po nápovědě,
správně odpověděli (seřazeno dle doručení správné odpovědi):
Philip, Eda, fysk, David Jaša, chat-maniac, b1, adam_r, Thor, franta, OP

Správná odpověď:
tř. kpt Jaroše, pohled k Lužánkám, časové určení cca 1903 -1906


Všem zúčastněným děkuji a gratuluji :applause:

Uvolňuji pro další otázku

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Účast dobrá, úspěšnost 100% (počítám-li i odpovědi typu "Komárov"), přesto si myslím, že je potřeba malou

nápovědu,

aby váhající měli ještě šanci -

tramvaj na snímku jezdí na lince vedoucí přes dnešní náměstí Svobody.

Přeji nerozhodnutým úspěch v řešení

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Žofinka nám snad jezdí, aby jsme to nezakřikli, budeme držet paleček, aby se do naší rubriky za pár let nedostala a abychom se toho nedožili. No a aby jste nezapomněli na historii, je tu nová otázka.

Poznáte ?

Odpovědi tradičně přes SZ

Příloha:
had 0028.jpg

Tentokrát s tramvají na odlehlejším místě.

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
mail bleg@stream.cz
ICQ 407753226
Skype josef1951brno


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Tentokrát jsem byl moc línej se podívat do mapy na název příčné ulice. :)


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 104  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 03:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]