Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 13 z 104    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 104  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nikdo se nepokusil ani o střelbu od boku, to nikdo další není v obraze? Vždyť se to tam moc nezměnilo
Příloha:
had 0302b.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Zájem o otázku dnes ustal, včera byl, byli i zájem odpovídat, tak malé zviditelnění. Došlo 6 pokusů odpovědět, místo poznáno 5x, jen jeden pokus mimo, o dataci se pokusili 3, 2x pokusy datovány po určitém datu, čímž možno klasifikovat jako správné, 1x od boku mimo.
Nápověda snad nebude potřeba, stačí jen nestřílet od boku. Díky jednomu pokusu uznanému jako správný se objevil problém vzniklý již za U-H nepřesným popisem míst konečné, kdy díky tomu je pak zmatek v jejich určení a dataci. Nebyl to v Brně ojedinělý případ, ale více až po ukončení, abych dalším výkladem místo neprozradil.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Snad už tento týden nebude žádná kalamita, tak nová otázka. Snímek jen s kolejemi a trolejemi, tramvaj v nedohlednu jak minulý týden, jen "náhradní" doprava. Otázka kde a snad přibližně kdy?

Poznáte ?

Odpovědi prosím přes SZ
Příloha:
had 0302.jpg

Přeji všem ve volných chvílích úspěšné bádání

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a důrazně upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Oj, kolik toho o svém městě ještě nevím.
Dál přesouvám do tématu Urbanismus a architektura Brna ať to tu neplevelíme.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nevím, zda městský urbanista a architekt stavby byli soudruzi, ale část domů byla sanována po poškození náletem, část byla sanována z důvodu vyklizení staveniště a část po skončení stavby, viz zde a zde, z důvodů čistě urbanistických (vadily výhledu na novou dominantu ulice)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Bez toho nápovědního snímku bych absolutně neměl šanci. Super hádanka.
Nevěděl jsem, že v místě Janáčkova divadla bylo tolik domů. Myslel jsem, že tam všude byl park. Ty domy šly dolů za války během bombardování nebo byly v rámci výstavby divadla necitlivě sanovány soudruhem?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Konec týdne, zájem o otázku žádný, končím otázku. Bez nápověd 2 pokusy, úspěšnost 50%, po dvou nápovědách další 2 pokusy, úspěšnost znovu 50%, a po třetí nápovědě 3 pokusy, úspěšnost 100%, v sobotu a neděli jen jedno upřesnění.

Správně odpověděli:
mOZZek, kpeta, MartinV (místo), ReZ a chat-maniac (místo)

Správná odpověď:
Pohled v době parní trakce u tramvaje z křižovatky dnešních ulic Rooseveltova a Jezuitská směrem k dnešnímu Moravskému náměstí na soupravu tramvaje vedenou parní lokomotivou jedoucí od Lužánek k hlavnímu nádraží. Snímek je výřez z pohlednice prošlé v roce 1898. Nápovědní snímek (též výřez z pohlednice) je pohled ze stejné křižovatky v cca stejné době směrem ke Kolišti a dnešní ulici Bratislavské.
Dnešní pohled na stejná místa

Všem zúčastněným děkuji a úspěšným gratuluji :applause:

Uvolňuji pro další otázku


Offline
Uživatelský avatar

3341
13 lis 2004 11:58
Poslední příspěvek opravdu pobavil :applause:


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Po poslední nápovědě dorazily zatím jen 3 pokusy o odpověď, o všech se dá říci, že správné.
Další nápověda asi nebude třeba, když mi v SZ přišlo: "Tak po polopatické nápovědě už je mi to jasné."
Ukončení tradičně koncem víkendu (budu-li mít náladu, pokládám otázky a dávám řešení přeci jako svou dobrovolně zvolenou volnočasovou aktivitu)

PS Jestli forma a styl mého vyjadřování někoho irituje, tak nemusí toto téma navštěvovat, Tohle téma je primárně určené pro jinou sortu uživatelů


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
tak teď mi málem upadla sanice...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nápovědní snímek mnoha moc asi neřekl, došly 2 pokusy odpovědět na všechny otázky, jedna odpověď komplet správně a druhá mimo. Tak nezbývá nic jiného, než ukázat, že se dá poznat i ze současného snímku
Příloha:
had 0299b.jpg
snad už nyní poznali všichni


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Zájem o otázku neopadl, ale odpovědi nepřibyly. Tak pro váhající nápovědní snímek. Kdyby se fotograf pootočil o 90° vpravo, tak by mohl pořídit tento nápovědní snímek
Příloha:
had 0299c.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Otázku si prohlédlo cca 90 zájemců, odpovědi pouze 2, jedna na místo, ta byla mimo, druhá na všechny otázky, ta byla bez chyby. Jak napovědět, aby to nebylo tzv po lopatě, tramvaje tudy jezdí dodnes, zeleň stále je (i když ubyla), dominanta v pozadí ubyla, ale jiná přibyla, tak by to mělo být k poznání. Snad toto trochu napoví a jeden správně odpovídající nezůstane sirotek


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nový týden, nová otázka. Dnes zase něco staršího, tradiční otázky - kde, co a kdy (i když na druhou a třetí otázku odpověď nebude určitě na 100% přesná)?

Poznáte ?

Odpovědi prosím pouze přes SZ
Příloha:
had 0299.jpg

Přeji všem ve volných chvílích úspěšné bádání

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a důrazně upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Neřeš to. Stane se.
No já jsem tuto hádanku nedával a přitom byla z těch jednodušších.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Pardon chlapi, opravdu jsem se překliknul.
Už i na mě se ukazuje, že veterinář a IT jest nebezpečná kombinace.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Žádný admin na fóru (pardon už je, ale už jsem ukončil), tady čilá diskuze. Nezbývá než poděkovat kolegovi ze Znojma a ukončit díky jeho překlepnutí .

Správně odpověděli:
goldfinger, chat-maniac (místo), kpeta a MKzB v tématu

Správná odpověď:
Pohled na vlečný vůz ze série 297-326 v soupravě linky 7 s mv 4MT na tehdejší zastávce směr HN na nám. Svobody (u Hříbku) v rozmezí datace: po 1.9.1958 (ukončení provozu po Kobližné) a do 1.8.1960 (změna trasy linky ulicí Rooseveltovou).
Příloha:
had 0300a.jpg

Dnešní pohled

Všem zúčastněným děkuji a gratuluji :applause:

Uvolňuji pro další otázku


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Uplynulo víc než den, zájem o otázku stále, ale přibyla jen jedna odpověď (na všechny otázky, vše správně). Nápověda asi nepomohla, nebo ji pro oči nevidí. To se to místo tak změnilo?
Příloha:
had 0300c.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Skoro 22 hodin po pokusu napovědět (i přes zájem o otázku) stále žádná další odpověď. Tak další pokus o nápovědu
Příloha:
had 0300b.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nevím, nevím, zda to bude lepší. Zájem o otázku je (cca 80 prohlédnutí), odpovědí jak šafránu, pouze 2, jedna zodpověděla všechny otázky, jedna jen na místo. Obě správné. Myslel jsem, že to bude snadné na vybádání, typ vozu ve stavu, jak je na snímku, se po Brně moc nevyskytoval (jen na cca 2 linkách). Snad pomohlo


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Na poslední dvě otázky nebylo moc odpovědí, bude potřeba dát vhodnou otázku, aby nezůstala bez odpovědi. Něco snad lehčího a mladšího. Fragment tramvaje na místě, kde nebude nesnadné určit dataci. Otázka zní - kde, co a kdy?

Poznáte ?

Odpovědi prosím přes SZ
Příloha:
had 0300.jpg

Přeji všem ve volných chvílích úspěšné bádání

PS Už tradičně prosím o jasné odpovědi a důrazně upozorňuji, že odpovědi typu "Komárov" neberu


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Končím hádanku. Správná odpověď:
Tramvajový motorový vůz mv6.1 stojí na zastávce u Záložny v Židenicích, na dnešní ulici Bubeníčkova, dne 20.listopadu 1944. Ten den Brno zažilo bombardování americkou leteckou armádou USAAF.
Pohled na stejné místo dnes. Pohled na Záložnu v plné kráse, a po zásahu bombou.

Správně odpověděli: J*M* a kpeta :applause:

Děkuji za účast a uvolňuji pro další hádanku.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Poslední výzva. Zítra hádanku ukončím... :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
A ještě pohled z druhé strany - od viaduktu. V pozadí je vidět tramvaj, která je součástí hádanky.
Snímek z tehdejšího Filmového týdeníku. Víc napovědět snad ani nejde :-k


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Zatím žádná další odpověď. Tady je další nápověda: Pohled na stejné místo, jen o 30 let starší.
Křížkem je označena poloha tramvaje ze soutěžního snímku. V pozadí je vidět železniční viadukt, za kterým mezi lety 1928 - 1932 končila úvratí tramvajová trať. V nedávné minulosti již bylo předmětem jiné hádanky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 104  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 11:10
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]