Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Presne tak. "až na nějaké výjimky" primo odporuje vyrazu "vyhradne"


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
mceza:
Citace:
jsou cestující, s výjimkou cestujících hodlajících zaplatit jízdné hotovostí uřidiče a cestujících se sníženou schopností pohybu a orientace povinni použít k nástupudo vozidla dveře podle jejich označení (prostřední a zadní dveře)


K nástupu se používají (až na nějaké výjimky) prostřední a zadní dveře. Přední dveře jsou zkrátka pro výstup (vystupovat lze všemi dveřmi).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Kdyz zamknu pulku dveri, tak se neotevre ani ta druha, byt bude odemcena :-) zejmena proto, ze ta u spiglu se otevira jako prvni...


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mouka píše:
mceza: Smluvní přepravní podmínky DPP, článek 11, bod 3:

V době od 4:00 do 20:00 hodin jsou cestující, s výjimkou cestujících hodlajících zaplatit jízdné hotovostí uřidiče a cestujících se sníženou schopností pohybu a orientace povinni použít k nástupudo vozidla dveře podle jejich označení (prostřední a zadní dveře). Přední dveře jsou určeny pro rychlý nástup cestujících hodlajících zaplatit jízdné hotovostí uřidiče a pohodlný nástup cestujících se sníženou schopností pohybu a orientace. K výstupu je možno použít všech dveří vozidla.


Mouka píše:
Třeba v Pardubicích je to tak dodnes, přední dveře jsou výhradně pro výstup. Ale pozor, po 20. hodině je to zase naopak, protože řidič kontroluje jízdenky.


Kde je prosim v tebou citovanem odstavci napsano, ze predni dvere jsou vyhradne pro vystup?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jo jako ty myslíš zámkem, jo? Vždyť to by se ty dveře při otevírání ničily, ne?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Proč by to neslo? Zámek to zvenku na dveřích má přece

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
To snad u Crosswaye nejde, ne?


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Mauricio: a ty si nezamykáš tu levou půlku (z pohledu řidiče) předních dveří?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ono to neotevírání všech dveří má někdy i svůj důvod... Toho, kdo tohle vymyslel, bych nechal pověsit!


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V tomto konkrétním případě naštěstí ne, ale jde o princip, stát se to klidně může.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Ale on nikdo nepykal ;-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Neříkám, že jsem profík od volantu, jen mi ta situace přijde z pohledu cestujícího nefér. Aby za chybu řidiče pykal cestující, je nepřijatelné.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Tak ono je to asi tak, že revizoři jsou využiti jako informátoři a koordinátoři odbavování na posilových spojích. I když, letos na ohních jsem potkal revizorku v civilu. Ta se ale byla podívat na ohňostroj, ne kontrolovat :D ale tady jde o ten princip. Jsou třeba menší akce, kdy tomu tak není a zrovna tu noc probíhá zátah revizorů s MP...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
78
20 led 2014 11:05
Je to jak píše chat,ty lidi co se tam nahrnou od tam už nikdo nedostane.
Navíc kolikrát jste na ohňostrojich a podobných mega akcích potkali revizora v akci?Buď na ně mám smůlu nebo je tam nikdo neposílá


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
S těma SMS jízdenkama - tento týden mi volala přítelkyně, že nemůže najít šalinkartu a že nemá drobné a že si chtěla koupit sms jízdenku, ale na Technologickém parku nikde nenašla text a číslo, kam to poslat. Říkám jí dobře, vydrž na telefonu, stojím zrovna na Úzké, tady to někde bude. A teda i tam mi to dalo práci až jsem pak konečně našel jednu vybledlou nálepku...
Osobně vidím často propagaci sms jízdenek ve vozech MHD, což je fajn, aby se člověk dozvěděl o tom, že to existuje, ale chtělo by to hlavně mít info na každé zastávce, tam to člověk potřebuje většinou víc. A vím, že se ze začátku nálepky lepily, ale spousta jich už není a velká spousta už je nečitelných, což je škoda...
Ale to jen takový off-topic k sms jízdenkám.
Včera jsem jel N99, řidič na všech zastávkách otevřel vždy všechny dveře - obdivoval jsem jeho klid, když jeden člověk si téměř sedl na přední sklo... minulý týden, když jsem jel N99, řidič záměrně zastavoval předníma dvěřma za ostrůvkem zastávky, pravděpodobně, aby jima nikdo nenastupoval... je to kus od kusu, občas se to dá pochopit, ale opravdu mi vadí řidiči, kteří nepoužívají poptávku, ale zároveň nejsou ochotní tedy otevřít všechny dveře...


Offline
113
08 led 2016 19:16
A čo ľudia bez možnosti kúpiť cez SMS lístky?


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Na mě se nedívej. Já jsem to myslel obecně a doufám, že to tak i vyznělo. Mimochodem všichni tu vědí, že se řidičů neustále zastávám.
Jediný, co jsem psal vyloženě k tomuto případu při ohňostroji, je to, že v případě pokuty by se k tomu měl podnik postavit fér a nezkásnout zákazníka, který je v tom nevinně. Mimochodem, když jsme u toho, tak bych navýšil počet automatů v důležitých bodech a na ostatních zastávkách bych cestující odkazoval na SMS jízdenky, doplňkový prodej u řidiče bych úplně zrušil.

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Je vidět, že tu zase rozumují samí profíci od volantu.
Na takových mega akcích, kdy je všude horda rozjívených lidí ve stádu, se jako první zavírají první dveře, protože potom je ten nemyslící dav schopný zacpat poslední místečko i vepředu na výhled. Takže dispečer tuto situaci naprosto správně vyhodnotil a vůbec se na řidiče nemusel obracet. Chytráci.
Tento exces je bohužel poplatný davové akci a nepřehledné situaci.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Řidiči jsou taky jenom lidi. Stejně jak pošťáci, učitelé, zedníci aj... Takže taky občas mají nárok na pochybení. V rámci vztahů nadřízený->podřízený (a nejenom u DPMB) je ovšem třeba důsledně rozlišovat, co je lidská chyba a co je naprosto cílené ignorantství a doslova sabotáž zaměstnavatele. Už jsem zde takové příklady uváděl a není nutné to uvádět znovu. Představit si pod tím můžete různé jednání zaměstnanců. Pokud jsou cílené prasárny tolerovány, je to ostuda a neschopnost nadřízených a tudíž komplet celé firmy. Naopak tolerovat nechtěné chyby je v pořádku a lidské. :-)
P.S.: pokud by cestující dostal kvůli neotevření předních dveří pokutu a stěžoval si, tak pokud je řidič aspoň trochu chlap, měl by mít koule na to, aby se k tomu doznal a potvrdil verzi zákazníků...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Alanis píše:
Zajímalo by mě jak by dopadla situace, kdy by dotyčné chytil revizor. Pokud chci koupit jízdenku u řidiče, tak jsem povinný nastoupit předními dveřmi. Ale když mi to řidič neumožní? Je mi teda jasné, že by to u revizora neprošlo, protože tuhle výmluvu by pak mohl použít každý.


To je pěkně debilní. Kvůli pochybení řidiče se potrestá cestující. S tímto přístupem se na to cestující příště vykašle a pojede třeba autem.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
To že řidiči stále neotevírají přední dveře není zas tak nevídaná věc. Pravidlem jsou noční rozjezdy, kdy řidič vypustí předem osazenstvo a pak ty dveře zavře.

Předevčírem na ohňostrojích jsem zažil situaci, kdy na Přístaviště přijel posilový autobus, otevřel zadní dveře a pak čekal na pokyn k odjezdu od dispečera. Od přehrady chodili lidé, někteří se pokusili otevřít přední dveře, někteří chodili rovnou k těm zadním no a pak přišel pár a u těch předních dveří zůstali. Mačkali poptávku, klepali na řidiče a ten je ignoroval. To všechno před dispečerem, který tomu přihlížel. Řidič začal pak na pokyn zavírat dveře, tak ještě proskočili zadníma. Pak se začali prodírat už docela zaplněnou přední částí vozu, až došli dopředu a na Svratecké si od řidiče koupili jízdenky... Divil jsem se, že se to obešlo bez jakýchkoliv nadávek.

Zajímalo by mě jak by dopadla situace, kdy by dotyčné chytil revizor. Pokud chci koupit jízdenku u řidiče, tak jsem povinný nastoupit předními dveřmi. Ale když mi to řidič neumožní? Je mi teda jasné, že by to u revizora neprošlo, protože tuhle výmluvu by pak mohl použít každý.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
113
08 led 2016 19:16
Nepíš tam DPP, ja už že to je v Prahe. :shock:


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
mceza: Smluvní přepravní podmínky DPP, článek 11, bod 3:

Citace:
V době od 4:00 do 20:00 hodin jsou cestující, s výjimkou cestujících hodlajících zaplatit jízdné hotovostí uřidiče a cestujících se sníženou schopností pohybu a orientace povinni použít k nástupudo vozidla dveře podle jejich označení (prostřední a zadní dveře). Přední dveře jsou určeny pro rychlý nástup cestujících hodlajících zaplatit jízdné hotovostí uřidiče a pohodlný nástup cestujících se sníženou schopností pohybu a orientace. K výstupu je možno použít všech dveří vozidla.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Lidé jsou různí...mě třeba (typický příklad) nenapadne při dobíhání na Lesnické směr Mendlák chtít po řidiči aby otevíral první dveře, když vidím otevřené druhé. A jsou zase lidé kteří do zblbnutí mačkají to tlačítko (i když je chyba na straně řidiče) a těch pár kroků prostě neudělají. Případ Herr xxx byl samozřejmě extrémní. Všichni víme jak to má být, všichni to děláme po svém, hlavně to neřešit :D

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ja kdyz to cas na zastavce dovoli take prednimi dvermi nenastupuji. A to zpravidla kvuli stisnenemu prostoru za nimi. Abych se do plnejsiho busu narval a zaroven nezavazel ridici ve vyhledu byva casto narocnejsi, nez se proste sebrat, popojit k druhym dverim a tam uz se nejak nacpat.

Mouka: V Pardubicich jsou pres den dvere nerozliseny. V noci nastup pouze prednimi.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 29 bře 2024 02:29
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]