Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 5 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tohle nikdo kontrolovat nebude.

Jinak dnes zábava pokračovala. Čtyři roky propadlou šalinkartu jsem už dlouho neviděl. A argument staré paní, co ji měla, že se mám starat o to, abych jel, kam mám a na čas, a ne o to, kam chce jet ona, mě zbavil slov.
Stejně jako včerejší dotaz cestujícího, v kolik jede dálkový autobus ze Zvonařky. Kam by měl jet, jsem z něj nedostal...


Offline
439
16 led 2015 11:18
Ives píše:
no spíš bych tu jízdu mohl mít levnější ne? Např. když pojedu z Bystrce do Pohořelic - cvaknu v Bástru lístek na 4 zóny (101+3vnější), na Ústředním hřbitově přestoupím (su zase v zóně 101), řidič by neměl nic namítat..


Pokud to myslis tak, ze nemas salinkartu (evidentne jo), tak se takhle da usetrit. Ale nesmi z toho vyplyvat, zes projel stovkou. Jedna moznost je jet s a-50 a pak a-60 a tam pokud vim stejne stovkou neprojedes, takze 4 zony jsou naprosto v poradku. Jina situace je, kdybys chtel jet s d-1 a pak d-5. Tady uz by ti slo prokazat, zes musel projet zonou 100. Mohl bys sice rict, zes jel do Komina, prestup na a-44 a od Anthroposu pres Bohunice, ale to je casove narocne a dalo by se to vyvratit podle doby oznaceni.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Ives píše:
no spíš bych tu jízdu mohl mít levnější ne? Např. když pojedu z Bystrce do Pohořelic - cvaknu v Bástru lístek na 4 zóny (101+3vnější), na Ústředním hřbitově přestoupím (su zase v zóně 101), řidič by neměl nic namítat..

Ale pokud máš šalinkartu na 100+101, tak cvakáš tak jako tak lístek na 3 zóny, takže nijak neušetříš. Když ho cvakneš v zóně 100, tak dostaneš lístek na 5 zón, když ve 101, tak na 4 zóny, ale v obou případě platíš stejně. Výsledek je tedy jen jiná časová platnost, teoreticky by se mohlo stát, že při cvaknutí v Bystrci už ten lístek časově nevyjde a bylo by tedy výhodnější ho cvaknout ve 100, čímž získá delší platnost a ještě bude označený později. I když s tím příkladem 101->100->101 si nejsem úplně jistý, teoreticky by při cvaknutí v "první" zóně 101 měl vzniknout 5zónový lístek, protože tou 100 projíždíš, zato při cvaknutí až ve "druhé" 101 už bude určitě jen 4zónový.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Domis píše:
Proč zrovna za 20? Pokud mají šalinkartu 100+101, jako doplatek stačí na 16,- Pokud chcou jet až do centra (Komárova a dál), stejně potřebují 3zónovou za 27,-

Tou začínám, to je vyvolávací cena :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ives: pokud ti vystačí časová platnost, tak ano, bo řidič samozřejmě nevím, jestli jsi cestou jel přes 100.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
no spíš bych tu jízdu mohl mít levnější ne? Např. když pojedu z Bystrce do Pohořelic - cvaknu v Bástru lístek na 4 zóny (101+3vnější), na Ústředním hřbitově přestoupím (su zase v zóně 101), řidič by neměl nic namítat..


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ives: cvakl bych ji před opuštěním zóny 100, jak popsal Domis.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
a jak to je když jedu ze 101 přes 100 a pak zase 101 a někam dál, to se ta 100 může vynechat, ne?


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
chat-maniac píše:
A sleduješ taky pozorně kaštany s úsekovou jízdenkou? Ten pohled, když jim přijdeš na zastávce Kobylnice, Na Rybníku prodat jízdenku za 20,- biggrin
Proč zrovna za 20? Pokud mají šalinkartu 100+101, jako doplatek stačí na 16,- Pokud chcou jet až do centra (Komárova a dál), stejně potřebují 3zónovou za 27,-

Parsifal píše:
Taky jsem byl z té úsekovky trochu vykolejenej, jel jsem vlakem z Krpole do Šakvic a prodali mi to k šalinkartě. Tak jsem hodil taky takovou nejhloupější otázku cestujícího, jestli s tím mohu jet vlakem? Ale asi jsem nebyl první :mrgreen:. Prej ano, tady jste na nádraží.
To je nějaká blbost, ne? Úsekovku pro jednorázovou jízdu lze vytisknout jen v pokladnách autobusů, na nádraží ti ju určitě nikdy nevydal. Nebyla to spíš univerzálka? :wink:
Předplatní úsekový jízdenky se samozřejmě na nádražích koupit dají.

prototyp401 píše:
Tohle asi pro místní bude taky dost hloupá otázka... mám jich víc, ale tohle by mě vážně zajímalo :D
Mám šalinkartu 100+101 a chci jet do Tišnova ze Skácelovy v Brně. Jestli se správně koukám, stačí mi třízonová jízdenka - kde si ji mám narazit? Hned, jak nastoupím na Skácelově, nebo třeba až jakmile budu "opouštět" zónu 101?
Je to v zásadě jedno, kde ji cvakneš, ale vždy při nástupu do MHD nebo před nástupem do vlaku (na peróně). Jiná je pouze její časová platnost. Takže nejlépe až na na peróně. Logický je cvakat co nejpozději, aby ti platila co nejdéle (plných 90 minut). Jiná situace nastane, když ju cvakneš už v zóně 100. Pak máš kombinovanou jízdenku pro 5 zón, která neplatí 90, ale 120 minut. Obecně u kombinace jízdenek nehraje roli časová platnost jednorázové jízdenky.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Přesně tak, ale čím později si to označíš ve stejné zóně, tím dýl to bud platit - tenhle fígl se dá využít, když člověk někam jede a zachvílu se vrací.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Hned.

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Tohle asi pro místní bude taky dost hloupá otázka... mám jich víc, ale tohle by mě vážně zajímalo :D
Mám šalinkartu 100+101 a chci jet do Tišnova ze Skácelovy v Brně. Jestli se správně koukám, stačí mi třízonová jízdenka - kde si ji mám narazit? Hned, jak nastoupím na Skácelově, nebo třeba až jakmile budu "opouštět" zónu 101?


Offline
Uživatelský avatar

29
06 zář 2015 17:07
Taky jsem byl z té úsekovky trochu vykolejenej, jel jsem vlakem z Krpole do Šakvic a prodali mi to k šalinkartě. Tak jsem hodil taky takovou nejhloupější otázku cestujícího, jestli s tím mohu jet vlakem? Ale asi jsem nebyl první :mrgreen:. Prej ano, tady jste na nádraží.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Rem píše:
Malá technická od člověka co tím nikdy nejel, nejezdí a neví jestli někdy pojede. Úseková jízdenka se vydává jen z toho automatu u řidiče nebo se dá sehnat i jako klasický lupeň vzoru DP? V čem tkví zajímavost té úsekové jízdenky, ideálně by se hodil nějakej příklad.
Každopádně tyhle příhody mne dohánějí k chuti zkusit vedlejšku na nějakej lont a pokochat se tamní mentalitou biggrin

Úseková jízdenka je vadávaná jenom z kasy mimo zóny 100+101. Vznikla proto, aby řešila případy kdy jedou lidi z vesnice do vesnice a zónová jízdenka vychází moc draho. Jeden úsek může klidně vést i přes dvě zóny.
Takže třeba když pojedeš 151 ze Šlapanic do Podolí. A nebo 78 z Modřic Olympia do Decathlonu, tam je tuším taky úsek :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
439
16 led 2015 11:18
chat-maniac píše:
A sleduješ taky pozorně kaštany s úsekovou jízdenkou? Ten pohled, když jim přijdeš na zastávce Kobylnice, Na Rybníku prodat jízdenku za 20,- biggrin


A pak někde před Komárovem znova, protože jim vypršela ta patnáctiminutová platnost, co? biggrin


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Malá technická od člověka co tím nikdy nejel, nejezdí a neví jestli někdy pojede. Úseková jízdenka se vydává jen z toho automatu u řidiče nebo se dá sehnat i jako klasický lupeň vzoru DP? V čem tkví zajímavost té úsekové jízdenky, ideálně by se hodil nějakej příklad.
Každopádně tyhle příhody mne dohánějí k chuti zkusit vedlejšku na nějakej lont a pokochat se tamní mentalitou biggrin

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Je fakt, že o nemožnosti kombinovat úsekovky z šalinkartou jsem ani já ze začátku nevěděl, a bylo mně to podobně vysvětleno řidičem. biggrin

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
A sleduješ taky pozorně kaštany s úsekovou jízdenkou? Ten pohled, když jim přijdeš na zastávce Kobylnice, Na Rybníku prodat jízdenku za 20,- biggrin

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ale zase té slečně věřím každé slovo až do úplného konce.

Jinak jsem se po pár týdnech objevil na Šlapanicku, a zase jsem bohatší o nové myšlenky tamních obyvatel.
V Praci nastupovala slečna a prchala kolem mě tak okatě, že jsem se jí zeptal, jestli mi ukáže jízdenku. Místo toho utekla z vozu a borec zápolící s označovačem se začal rozčilovat, že on cvaká 2 jízdenky, tak o co jde. Když jsem jej požádal, aby mi je ukázal, utekl spolu s navrativšíse slečnou. Přičemž jsem se dověděl, že jízdenky kontrolují jen debilové a buzeranti. A včil nevím, co z toho su. :-(

A paní o kolo později v Kobylnicích s vořechem taky neměla chybu. Na mou námitku, že pes nemá náhubek, jsem se dověděl, že má, že špatně vidím (postupem času mi sdělila, že nevidí na jedno oko). Ano, měl, na krku. Tak jsem paní upozornil, že ta věc je náhubek, nikoli podbradek, tak ať jej psovi nasadí. Nasadila, pes pohnul hlavou, náhubek byl dole. Paní slíbila, že mu ho tedy přitáhne. Po dvou minutách mi s vítězným úsměvem podala desetikorunu, že chce do Prace. Když jsem ji požádal o dalších 5 Kč, mi sdělila, že mám smůlu, že už má jen dvoustovku. Velmi jsem ji zklamal, když jsem jí na ni bez problémů vrátil 7 mincí (5+20+20+20+20+50+50). Po BP za necelou hodinu jsem dojel na zastávku v Praci a tam stála ona dáma s čoklem, jenž měl náhubek mezi ušima. Následovala debata na téma náhubek na hubě a vzpomínky na debatu minulou. Dověděl jsem se, že pes je krásně ovladatelný, takže náhubek nepotřebuje, což spočívalo zřejmě v tom, že pro jeho ovladatelnost nebylo možné náhubek nasadit. Poté paní zaujala bojový postoj, dotázala se mě, o co mi vlastně jde, a po odpovědi, že jen o dodržení předpisů, si vzala náhubek do ruky a stála a čučela. Po pár minutách marných pokusů o dialog jsem dámě navrhl, že by si mohla vystoupit a já bych jel dál, s čímž překvapivě souhlasila a zmizela mi ze života.

Už se těším na zítřek a zcela jiný turnus v téže oblasti.


Offline
69
11 črc 2011 08:39
Štatl
biggrin kráva se o sebe postará, tato slepice ne...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Takže navíc ještě porušila základní pravidlo: Nechodit na záchod ve stanici. :lol:


Offline
358
20 čer 2008 14:08
není to přímo otázka cestujících, ale sem to myslím 100% patří... jen mě mrzí, že to mám z druhé ruky, slyšet to v reálu, asi bych se složil smíchy. Oni sluníčkáři jsou skvělou studnicí vtipů.

Rozhovor dvou kamarádek v šalině č.12:
" ...a mně bylo hrozně blbý z toho kupéčka odejít a vzít si s sebou na záchod batoh. Aby se ten bezdomovec neurazil, že si o něm myslím, že mi ten batoh ukradne. Tak jsem tam ten batoh nechala. A když jsem se vrátila, tak ten bezdomovec tam nebyl a batoh taky ne. Ten vlak totiž mezitím zastavil. Já su fakt kráva... "


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Wygodne plastikowe siedzenia w EN57:
(foto: Jan Stradowski)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
JJA píše:
Prece plastove. Ty jsou prece moderni. :D (To uz by byl pocatek zkazy, aby byly plasty i ve vlacich). Asi si tam predstavoval sedacky jak z Boeingu nebo Railjetu.

Pro mne za mne, plastové sedačky byly a možná ještě stále jsou používané ve vlacích EN 57 (polské "kybly"), tak proč ne - dejme tam plasty :mrgreen:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
Je to vůz Bdmtee281 209-3 a má přeplyšovaný pouze prostřední oddíl.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 29 bře 2024 10:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]