Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
jara255 píše:
předními dveřmi přičítám pozůstatku z doby minulé, která sem přišla z Prahy, kdy se předními dveřmi nenastupovalo - cedule POUZE VÝSTUP!.


Třeba v Pardubicích je to tak dodnes, přední dveře jsou výhradně pro výstup. Ale pozor, po 20. hodině je to zase naopak, protože řidič kontroluje jízdenky.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Ono to není tak lehké. Třeba proto, že při otevření předních dveří není vidět na zadní, takže pro bezpečné zavření zadních dveří musí řidič nejdřív zavřít přední, což zdržuje. Třeba proto, že jsou to ty nejužší dveře a s oblibou jimi nastupuje nejvíc lidí, kteří senavíc rádi zaseknou ve zúženém prostoru v přední části vozu, což zdržuje. V zimě navíc nepříjemně táhne do boudy, i když je zavřená, jak chce. A rozhodně neplatí, že při -4 stupních zima není a při -5 už je.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
To, že někteří do (t)busů nenastupují předními dveřmi přičítám pozůstatku z doby minulé, která sem přišla z Prahy, kdy se předními dveřmi nenastupovalo - cedule POUZE VÝSTUP!. Následně se to zase povolilo - cedule sice zmizela, ale ne všichni řidiči vždy automaticky otevřeli všechny troje dveře. Následně přišel poptávkový systém, který tyto pozůstatky u cestujících jen prohloubil, protože přední dveře se opět samy neotevřou. Myslím si, že se to týká dnešních cca 35-ti letých a starších.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Tomu je potřeba se bránit. Nejlepší je stát přede dveřmi tak dlouho, dokud je neotevře. Většinou to nakonec udělá; to už by byl vrchol, kdyby ujel. A nějaké kecy z jeho strany? Řve na tebe? Tak ho seřvi také, jsi přece v právu, on neplní svoje povinnosti, ne ty. Doma pak jeho jednání sepiš do stížnosti, jeho nadřízení už ho umravní.


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Taková ta averze lidí k předním dveřím je častá. Je to typický, třeba např. noční 98 přijede na Přístaviště směrem do města, na zastávce cca 25 lidí, z toho asi 6 stojících přímo u předních dveří, řidič sice přední dveře otevře, ale nikdo tudy nenastupuje a hrnou se radši do druhých. To je daný odvěkou neochotou části řidičů tyhle dveře otvírat. A co si matně pamatuji z dětství, tak kdysi byly docela běžné i konflikty s cestujícími právě kvůli nástupu/výstupu předními dveřmi. Leckdy se řidič neštítil vůči cestujícímu použít dost hrubých narážek anebo třeba dveře neotevřel ani vystupujícím a s arogantním tónem řekl “běžte si druhýma“ atd.. Tohle už v dnešní době není, ta úroveň rapidně stoupla, ale i tak často bývá na řidičích vidět, že když tudy chcete nastoupit/vystoupit, tak si beze slova myslí něco o zadní části těla... To je mezi cestujícími už známé, tak se velké části z nich využít přední dveře moc nechce.
Já teda předkem nastupuji/vystupuji běžně, pokud není zima, dejme tomu pod 5 stupňů. Nestojím nikomu ve výhledu, do “žluté“ zóny vstupuji až v momentě, kdy je řidič celým vozem v zálivu a už téměř stojí. Problém nebývá. Kdyby ze strany řidiče byl, není k tomu důvod. Můj názor...

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
S tím jsem se setkal také. Nic neobvyklého. Tentokrát ty dveře byly ale otevřené a zadní se zavíraly...


Offline
Uživatelský avatar

1404
02 črc 2011 14:08
Na druhou stranu se nedivte. V minulosti jsem už narazil na pár řidičů, kteří asi měli komplex z ”malého nářadí” či nevím z čeho jiného, a tak v květnu, kdy bylo kolem 24 stupňů, buď přední dveře neotevřeli vůbec anebo velice neochotně a ještě při tom brblali.... už jsem dokonce i viděl případ, kdy holka stála na zastávce, čekala na otevření předních dveří, inteligent otevřel jen zadní a po pár sekundách zavřel a ujel... Byl jsem uvnitř a na další zastávce jsem mu na tohle řekl svoje. Slušně, ale obsahově přiměřeně úrovni jeho jednání...
Tak se pak nedivte. Lidi sice nepřemýšlí, to jsem už zde avizoval vícekeát a dokonce i uváděl příklady. Ale těžko říct, jestli zrovna tenhle zlozvyk není víc důsledek než příčina... :-)

_________________________________
Zkusme se k sobě navzájem chovat ohleduplně, bude nám lépe! :-)
Přemýšlejme, uvažujme, polemizujme... Hlavně nechoďme jak ovce s davem. :-)


Offline
Uživatelský avatar

3072
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
Klasika, nikdo už nenastupuje, dveře otevřeny, potenciální cestující vycházkovým krokem projde kolem prvních dveří a u druhých se diví, že už zní výstraha a ty dveře je přivřou.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Předevčírem jsem jel šestačtyřicítkou na Zemědělskou.
Na zastávce Provazníkova zepředu dobíhala paní a pán. Řidič měl uvolněnou poptávku, nicméně otevřel jim přední dveře, aby se nemuseli zdržovat mačkáním tlačítka. Druhé až čtvrté dveře začal zavírat. Kam si myslíte, že naskočili? Samozřejmě do druhých dveří, od čehož je neodradil ani zvuk výstražné signalizace, ani zavírání dveří.
Seděl jsem na předním sedadle. Řidič se na mě podíval a společně jsme nad tím nevěřícně kroutili hlavou.
Chápete to? Někteří lidi mají asi opravdu v hlavě místo mozku nasráno, jinak si to nedovedu vysvětlit.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jistěže to je legální.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Pro mě jsou to teda všechno, co tu zaznělo velmi užitečné informace. Díky všem za diskuzi, která se tak trochu začla stavět na mém dotazu. Dozvěděl jsem se toho víc, než jsem čekal :-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Tu zpáteční velmi často využívám při sklero-cestách na jih, když moje drahá polovička něco zapomene (prášky, čočky, brýle apod.) v Brně nebo Podivíně a je nutné rychle dopravit. Koupím sedmi- místo šesti-zónové jízdenky a mám spolu s šalinkartou 100+101 180 min od označení na perónu těsně před naloděním do "interrychlopanťáku". Navíc od doby co mám Poseidona nemusím stepovat do poslední vteřiny u cvikače. Doufám, že je to plně legální a v souladu s tarifem IDS JMK.
BTW: docela jsme se odchýlili od prapůvodního tématu Nejhloupější otázky cestujících. Bude se, admini, uklízet?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ta přestupní, na kterou jsem se ptal, byla jednorázová poloviční přestupní vyjetá z tiskárny přímo v autobusu. Plus ostatní šofci mi většinou tvrdí, že mi nic takového nemůžou prodat. :mrgreen: Přitom teda Ids-Jmk píše, že taková "poloviční" jízdenka existuje.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Robert píše:
Na můj dotaz, jak se ze zóny xxx dostal do zóny xyz, kde si označil jízdenku, jsem se obvykle dozvěděl, že na tu šalinkartu, což jsem mu vyvrátil. V menším množství případů mi bylo řečeno, že tímto autobusem.


Jasne, je to nespravny zpusob, ale vzhledem k tomu, ze zaplatil, kolik mel, bych to resil jen upozornenim.

Richie: Ja si to uvedomuju. Nedavno jsem jel do Komarova na otocku a pak na tu samou jizdenku jeste kousek zpatky v ramci platnosti a pri prestupu jsem si koupil novou uz jen na dve zony misto tri.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Aha, poloviční, to pak samozřejmě ano. Psal jsi "cosi jako poloviční", což jsem bral ve spojení s předchozí formulací "snížené jízdné" jako ZTP jízdenku. Jen jsem se s tím v praxi ještě nikdy nesetkal.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nepadla tady ještě jedna důležitá věc, kterou si řada cestujících neuvědomuje - cestující může v rámci časové a zónové platnosti se v daných zónách pohybovat libovolně tam a zpátky, což je třeba super věc, když člověk někam jede do regionu jenom něco vyzvednou nebo vyřídit, tak se zpátky vrací na stejnou jízdenku, když je to blízko, případně si může označit jízdenku na více zón, než jede a tím získat i víc času pro návrat, často je to výhodnější než dvě jízdenky na míň zón. :wink:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
45
24 říj 2011 23:31
Robert: tak legálně může využít tu zlevněnou (poloviční) - viz http://www.idsjmk.cz/ztp.aspx. Je pak otázka, zda chce pohodlí a nebude muset po přestupu zase vytahovat pár drobáků, nebo bude chtít co nejvíc ušetřit a koupí si při každém nástupu jízdenku pro ZTP...

Mně taky přijde smutné, že nelze kombinovat jízdu zdarma pro ZTP v městských mimobrněnských zónách s cestou mimo takovou zónu.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, to mi taky někdo vysvětloval, akorát pro mě je ten roční na nic, protože ty dva tisíce za celý rok rozhodně neprojedu, když jedu do Brna a zpátky jen několik dnů v měsíci, jak potřebuju a třízónový lístek mě vyjde na pětikačku. :smile: Jen mě to tak zajímalo, na přehradu jezdím svátečně, protože je kombinace 153+401 nebo 402 obvykle rychlejší a přímější.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jízdenky pro držitele ZTP (/P) jsou z mého pohledu nepochopitelně nepřestupní. Takže žádná legální cesta, jak si na cestu s přestupem koupit jeden lupeň, neexistuje. S výjimkou ročního kuponu za 2400 Kč, nebo kolik.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Někdy průkazky, někdy jen úsměv. Když se bavíme o jízdenkách, ještě jeden dotaz bych měl, ale tentokrát zcela vážně míněný. Mám ZTP/P a jedu se psem řekněme z Říčan na Hvozdec a dál na ZOO.
Může mi řidič prodat přestupní jízdenku za sníženou cenu, když potřebuju pokrýt zóny 420+325+310? Nebo si musím koupit jednu do Hvozdce 420+325 a druhou dál na 310? Častěji se mi stává druhá varianta, ale jednou mě překvapil šofc od ČSAD Tišnov, že mi dal něco jako poloviční se slovy, že je přestupní a že si v 303 nemusím kupovat nic.
101+100 nepotřebuju, tam vím, že mi platí průkazka místo šalinkarty a žádnej revizor se nikdy neptá, většinou jim stačí vidět bílou hůl a psa. :smile:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A zbytek jede na co? Úsměv, průkazku, kozy ven (na druhém stupni)?


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Hm, to cvikání pozdě mi připomíná, jak u nás v okolí Říčan jezdí děcka z jedné dědiny do druhé školním spojem, ráno tam, odpoledne zpátky, ale málokdy si koupí jízdenku. Když jde o děcka na základce, to je v pohodě? Nevím, nakolik ten spoj hradí obec, ale přijde mi divný, když už o tom tady mluvíme, že si úsekový lístek koupí jedno děcko z deseti. :mrgreen:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
K tomu cvakání mám jednu (mnohokrát opakovanou) příhodu. Nastoupil mi v Kloboukách (kdekoli jinde) člověk se šalinkartou na tuto zónu a další dvě (méně nebo více). Dojeli jsme do Čejče (nebo adekvátně jinam odjinud), chlap se zvedl, a šel si označit jízdenku. Zavolal jsem si ho (označil si ji vzadu, sluch mi ještě slouží), přinesl mi to ukázat. Na můj dotaz, jak se ze zóny xxx dostal do zóny xyz, kde si označil jízdenku, jsem se obvykle dozvěděl, že na tu šalinkartu, což jsem mu vyvrátil. V menším množství případů mi bylo řečeno, že tímto autobusem. Což byla na jednu stranu správná odpověď, nicméně mě neuspokojila. Problém je v tom, že i na takové lince, jako je 505 apod., sami řidiči nutí lidi vlastnící brněnskou šalinkartu, aby si dvouzónovou jízdenku potřebnou pro jízdu do Židlochovic, označili až v Modřicích. A lidí samozřejmě věří těm, co je denně vozí, a ne blbcovi, co tam najednou zaskakuje.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Tohle je problém třeba zóny 537. Linkou 612 do Těšan nebo Sokolnic a odtud do Brna je to za 42, linkou 522 a pak 505 nebo vlakem je to za 49. Řidič na 505 nemá šanci uhlídat, jestli ten člověk vystoupil v zóně 101, revizor pak nemá jak zjistit, kudy člověk jel, protože trojka uprostřed čísla zóny indikuje potřebu pětizónové jízdenky.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
K mému předchozímu příspěvku, sotva jsem vyrazil z domu, tak mi došlo, že Ives myslel případ bez šalinkarty. :-) Tak potom ano, tam se teoreticky dá ušetřit, i když to není úplně "legální".

JJA: Taky mohl vyrazit z Bystrce, v Komíně by vystoupil a nasedl ke známému do auta, ten by ho svezl k Ústřednímu hřbitovu, tam nasedne na bus a hurá do Pohořelic. Nikdo ti nemá jak prokázat, že to tak nebylo a časově to taky vychází. :mrgreen:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]