Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 77 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
M píše:
linka 60 zastavka stara nemocnice: nastoupila pani tak 40 let a rika: jednou velke mezirici a zavazadla mi dejte prosim dolu......

No este ze je tam blizko psychiatrie... :lol:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
David Jaša: Podle mého názoru je to zbytečné. Snad není problém si mačkat tlačítko na straně, kde člověk vystupuje.
Na KT8 je přepínač. Buď může být aktivní ovládní buď jen levých, nebo jen pravých dveří nebo obojích zároveň.


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
linka 60 zastavka stara nemocnice: nastoupila pani tak 40 let a rika: jednou velke mezirici a zavazadla mi dejte prosim dolu......


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
David Jaša píše:
Ha, Mifkova mě nenapadla. Pak by to muselo být ošetřeno podobně jako ve vlacích nebo metru s POD, kde správnou stranu musí vybrat automatika nebo řidič.

Nechci nic říkat, ale u kačeny taky vybírá stranu, kde se otevřou dveře řidič...


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
MKzB píše:
Ne vždycky se otevírají dveře na "levý" stravě, viz. Mifkova. Udělat by to určitě šlo, ale bylo by to poněkud složitější a hlavně by dlouho trvalo schvalování DÚ (známá firma).


Ha, Mifkova mě nenapadla. Pak by to muselo být ošetřeno podobně jako ve vlacích nebo metru s POD, kde správnou stranu musí vybrat automatika nebo řidič.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Ne vždycky se otevírají dveře na "levý" stravě, viz. Mifkova. Udělat by to určitě šlo, ale bylo by to poněkud složitější a hlavně by dlouho trvalo schvalování DÚ (známá firma).


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
doktor píše:
Hm, paní učitelka akorát převyprávěla tzv. urban legend. Tuto příhodu, která se zaručeně stala tomu kterému vyprevěči či jeho známému, jsem již slyšel víckrát. Ale je fakt, že se poprvé odehrávala v tramvaji. Doposud byla lokalizována v metru.
Kdyby se odehrála v brněnském metru, asi by nezněla věrohodně :-)

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
kuba píše:
Na d-8 se se ta strana každý kolo mění a navíc na Mifkově jede někdy na levou a někdy na pravou kolej.


Ano, to vím. Ale netvrď mi, že je problém, aby byla tlačítka společná pro pár dveří, ale otevírala jen ty pravé ve směru jízdy. Podle mě to zatím jen nenapadlo nikoho z těch, kdo to mohou změnit.


Offline
Uživatelský avatar

33
23 srp 2006 20:31
brno
Kapusta píše:
"O cestujících a vychované mládeži", co mi vyprávěla učitelka chemie:
Jela tramvají. Za starší paní sedělo malé dítě, u něj stála matka. Dítě "spůzalo" a vůbec bylo "čiperné" - kopalo do sedačky před sebou. Po chvíli to paní nevydržela a obrátila se na matku: "Prosím Vás, zklidněte svého syna."
"Proč? Je to přece moje dítě a může si dělat co chce!"
Tramvaj mezitím přijela do zastávky. Jeden mladík přistoupil k matce, z úst vyjmul žvýkačku, přilepil ji dotyčné na čelo a se slovy "Správně paní, mě taky takhle vychovali!" vystoupil. :applause: (tleskala prý celá tramvaj)


Hm, paní učitelka akorát převyprávěla tzv. urban legend. Tuto příhodu, která se zaručeně stala tomu kterému vyprevěči či jeho známému, jsem již slyšel víckrát. Ale je fakt, že se poprvé odehrávala v tramvaji. Doposud byla lokalizována v metru.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
David Jaša píše:
Tak tady je podle mě chyba v tom, že dveře otevřou jen některá tlačítka. To je takový problém to zapojit tak, aby všechna tlačítka signalizovala otevření dveří na správné straně?

Na d-8 se se ta strana každý kolo mění a navíc na Mifkově jede někdy na levou a někdy na pravou kolej.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Hafan007 píše:
JNebo lidi co mačkají tlačítko u kačeny na druhé straně než tam kde je nástupní ostrůvek.


Tak tady je podle mě chyba v tom, že dveře otevřou jen některá tlačítka. To je takový problém to zapojit tak, aby všechna tlačítka signalizovala otevření dveří na správné straně?


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
mauricio píše:
Vidíte? Nejlepší je chodit pěšky :lol:
To je aspoň názor.

Mě děti ani důchodci neotravují, prej mám 'zlej pohled'™ (což ale není pravda :( )

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vidíte? Nejlepší je chodit pěšky :lol:


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
K těm děckám. Jedu si takhle anitrou domů, před sebou kytaru. Naproti mě si sedli takový dvě fifinky, každá na klíně jedno děcko. To co sedělo naproti mě, tak mi začalo trochu kopat do kytary. Tak jsem naň vlídně s úsměvem, jestli by nemohlo přestat. Načež ta paní se na mě obořila, ať si teda tu kytaru dám jinam, vždyť je to jen děcko... Kdyby u toho nebyli děti, tak bych jí asi něco pěknýho řekl...


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Kapusta píše:
"O cestujících a vychované mládeži", co mi vyprávěla učitelka chemie:
Jela tramvají. Za starší paní sedělo malé dítě, u něj stála matka. Dítě "spůzalo" a vůbec bylo "čiperné" - kopalo do sedačky před sebou. Po chvíli to paní nevydržela a obrátila se na matku: "Prosím Vás, zklidněte svého syna."
"Proč? Je to přece moje dítě a může si dělat co chce!"
Tramvaj mezitím přijela do zastávky. Jeden mladík přistoupil k matce, z úst vyjmul žvýkačku, přilepil ji dotyčné na čelo a se slovy "Správně paní, mě taky takhle vychovali!" vystoupil. :applause: (tleskala prý celá tramvaj)
Jo..hodně lidí si myslí že se jejich děcka chovaj v tramvaji ukázkově..jednou jsem takhle jel v tramvaji a děcko (cca.6 roků) furt kopalo do sedačky a řvalo že něco chce. Tak sem se prudce otočil s výrazem v ksichtu jako že mě to dost štve. Děcko přestalo kopat, ale začalo mě tahat za vlasy a ani po další zastávce nepřestalo. Tak sem se otočil a zeptal se jestli je normální nechat dítě tahat cizí lidi za vlasy, načež ta matka řekla: "Tak co..Když ho to uklidní" Načež sem si odsedl jinam. Nebo lidi co mačkají tlačítko u kačeny na druhé straně než tam kde je nástupní ostrůvek. Zrovna nedávno se to stalo..Paní s dítětem zmáčkla tlačítko na druhé straně než je ostrůvek. To dítě chtělo zmáčknout to správný tlačítko a ona řekla "Ne. Já už sem to zmáčkla". Na zástavce řidič zastavil a všichni vystupovali až na první dveře. Ta paní se pak strašně divila co se stalo že se ty dveře neotevírají a místo toho aby zmáčkla to tlačítko tak šla k druhým dveřím :lol:


Offline
Uživatelský avatar

483
22 srp 2006 12:35
Bohunice
"O cestujících a vychované mládeži", co mi vyprávěla učitelka chemie:
Jela tramvají. Za starší paní sedělo malé dítě, u něj stála matka. Dítě "spůzalo" a vůbec bylo "čiperné" - kopalo do sedačky před sebou. Po chvíli to paní nevydržela a obrátila se na matku: "Prosím Vás, zklidněte svého syna."
"Proč? Je to přece moje dítě a může si dělat co chce!"
Tramvaj mezitím přijela do zastávky. Jeden mladík přistoupil k matce, z úst vyjmul žvýkačku, přilepil ji dotyčné na čelo a se slovy "Správně paní, mě taky takhle vychovali!" vystoupil. :applause: (tleskala prý celá tramvaj)

_________________________________
Chůze = doprava 21. století.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
chat-maniac píše:
"Jedete na Libušinu třídu 18???" :-D
Co už. Na table svítí >>Osová<< a já stojím čumákem k Osové hahaha

Ještě dodatek tady k té paní. Psal mi kolega že to ještě mělo pokračování:

Ta babička jela se mnou od "Jírovcove" v 12.19.Ptala se jestli jedu na Libušinu třídu 8(?),že tam je domov důchodců.
Já: jedu na opačnou stranu
ona:já potřebuju na L.t. 8
já:paní vy jste si spletli autobus s taxíkem. Jedu do Lískovce.
ona:tak já to tedy zkusím
Jela se mnou až na "nemocnice Bohunice"
ona:jak pojedete zpátky?
já:já jedu jenom "tam"...
Pokračovala na "Osovu"
Na "O" všichni vystoupí a ona sedí.
já:paní konečná
ona:já jedu s vámi zpátky
já: za 20 min
komplic:tak tedy vystoupíme
ona:venku je zima
komplic:já vám hned zatopím.......(venku)
potom vystoupila,asi jela s nim spět.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Pes je pes, to je daný malej nebo velkej, štěně nebo dospělej. Náhubek musí být. A protože je to docela zábava vyhazovat kaštany se psem bez náhubku, tak vyhazuju i duchny s čavavou. Jednou jsem takhle byl střídanej o 3 zastávky dřív, tak jsem si přisedl k jedné a povídám: Jste asi zapoměla, že? A duchna na to: A na co jako? A já na to: Na náhubek, přece? Duchna: A proč? Já: Protoč. A ven. A kupodivu šla. Akorát něco mumlala a bylo ji slyšet v kače až vzadu.


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Jsem taky velmi alergický na převozy skla,které ve voze nemá co dělat!Ale jednou jsem rozesmál celý vůz,i když jsem to původně neměl ani v úmyslu.Nastoupil chlapík v modrákách se sklem v Bystrci na mostě(tehdy a-140)Šel jsem tedy za ním a říkám,že sklo se nesmí převážet atd...A chlap na to:"A čím to mám teda převézt?" A já na to:"Třeba vrtulníkem!"A celý vůz se smál...


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Jednou mi nastoupila mladá holka se psem bez košíku,Šel jsem za ní dozadu a říkám:"To je jako co,tady ten pes?" A ona se bezelstně usmála a řekla:"To je basset".


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
SYN píše:
Ono je to těžký, páníček svýho psa zná, ale taky prakticky bez výjimky tvrdí že je hodnej a že by přece vživotě nikomu neublížil. Přesto se všelijaký napadení znovu a znovu odehrávají, prostě něco se stane a třeba i jinak hodnej pes rafne...

To máš naprostou pravdu, jednou to je daný a asi to nějakej důvod má, nechápu ignoraci většiny cestujících. Taky jsem pustil hlášku jedné ženské na x37 na Voříškove směr město, ta seděla jako by se jí to netýkalo, hafana takticky schovanýho pod sebou a dělala, jako že tam žádnej není. Pustil jsem hlášku podruhé a jak to nepochopila, holt jsem se musel zvednout.
Jednou se mi stalo, že jsem pustil hlášku "27" a od dotyčných se ozvalo: dyť to je ještě štěně. Bylo to sice docela velký štěně, takže jsem to hnedka nepoznal, ale jak jsem zaostřil, zíralo to na mě tím klasicky tupím štěněcím výrazem. Tak jsem se usmál a řekl "tak teda jo". Hotovo.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
Když už jste nakousli ty psy bez náhubku...
Stalo se mě neco podobnýho v 63, nastoupila slečna se psem (nebyl zrovna nejmenší), řidič pustil hlášku o posvi bez náhubku. Slečna se rozhlížela a dělala, že se jí to netýká. Reakce řidiče na to byla: "No slečno, vy u zadních dveří"... Moc se jí nechtělo, ale nakonec vystoupila.

Jinak asi před rokem mě pokousal na ulici pes bez náhubku (sice na vodítku), baba mi tvrdila, jak ještě nikomu neublížil.... Jsem ju seřval na doby a zavolal MP, kvůli vzteklině, pak bych už babu nemusel najít... Taková nezodpovědnost mě nanejvíc může vytočit. Co kyby pokousal malé dítě, však v médiích je myslím stále dost takových případů!


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Falkon píše:
Tak nastoupíma zadníma a sednu vpravo za mnou nastoupí chlapík se psem sedne na čtverku, řidič nechá nastoupit ostatní chvilku tak kouká jakoby nic, pak otevřel dveře, došel k tomu chlapovi a povídá:

"Ten pes bude mít náhubek jinak dál nejedu." a ten chlápek na to:
"Ale von nic neudělá." a řidič zas (teda měl kuráž, se musí uznat):
"Já vám říkám, že buď bude mít ten pes košík nebo si vystupte, já dál nepojedu dokud se to nevyjasní."
"Ale já se musím dostat na Kamenný vrch, on tam má páníčka. Já mu tam jedu pro ten košík." (to by mě zajíímalo, jestli tomu páníčkovi nebo tomu psovi) Pak to vypadalo, že řidič rezignoval,protože odešl do kabiny. Zavřel za sebou dveře a čekal dál. Tak ten chlápek s tím psem teda vystoupil...


Taky už jsem zažil (nedávno) na Mendlu že řidič pustil do repro hlášku něco jako "cestující se psy bez náhubku ať si prosím vystoupí" načež teda ta holka naštvaně vystoupila se psem (střední velikosti) brblajíce "dyť jsou mu teprve tři měsíce!"
Ono je to těžký, páníček svýho psa zná, ale taky prakticky bez výjimky tvrdí že je hodnej a že by přece vživotě nikomu neublížil. Přesto se všelijaký napadení znovu a znovu odehrávají, prostě něco se stane a třeba i jinak hodnej pes rafne...
Je to holt jednou daný tak se toho přeci mají držet, to je přeci risk jet se psem a nemít ten náhubek aspoň někde v tašce aby se dal nasadit na vyzvání nebo tak něco.


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
M3 píše:
Slyšel jsem od jednoho řidiče (když jsme u takového chutného tématu), že někdo pozvracel sedačku. Řidič, když to zjistil, tak tam nasypal písek, ale než dojel na konečnou, tak ta sedačka byla tak dokonale vysezená, že nebylo potřeba ani dělat výměnu vozu. Takže je potřeba nejen se dívat, do čeho šlapete, ale také do čeho sedáte.


To mě připomnělo jak jedna paní si v šalině sedla na zmrzlinu co tam někdo pohodil samy si posuďte jak mohlo vypadat její pozadí :-)


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Šak to je správně, pes bez náhubku může bejt docela nebezpečná věc :(

Já se psem jezdím MHD pouze v nejnutnějších případech a náhubek má vždycky (a to ho bytostně nenávidí a celou cestu mě s ním mlátí do nohy, ať mu ho sundám).

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1977 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 dub 2024 01:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]