Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 141    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 141  Další
Autor Zpráva
Offline
307
21 dub 2009 20:30
Pokud si dobře pamatuji, tak někdy kolem roku 1985 byla jednou z mnoha konečných na lince 72 právě Líšeň, Holzova.
Mimochodem, nemáte někdo JŘ linky 72 z té doby? Snad jako jediný v Brně měl podobu odjezdů z důležitých (cca šesti) zastávek; všechny(?) ostatní byly v podobě odjezdů jen z počáteční zastávky.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě jeden poznatek: v historických materiál je v seznamu zastávek z let 1975 a 1979 možné najít na lince 72 zastávku s názvem "Holzova, smyčka".


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jasně možný to určitě je, to nerozporuju. Samozřejmě je potřeba tu mapu brát s jistou rezervou, nemusí tam být všechno a nemusí tam být ani vše správně uvedené. Smyčka by tam nejspíš nebyla nakreslená, kdyby se tam neotáčelo nic. A všeobecně bych si osobně tipnul, že 72 tu smyčku někdy využívat musela, nic jiného tam v dané době moc nejezdilo.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ondrah98: To není nic proti ničemu, dnešní 78 má taky některé spoje ukončeny v zastávce Slatina, rozcestí nebo Čejkovická, a taky to není explicitně zaznačeno. Klidně to mohla být smyčka pro několik málo spojů ve špičce. Dokážu si představit, že tam vyhodil lidi, otočil se a přejel třeba do Mariánského údolí nebo ke hřbitovu.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
V JŘ platném od 1. září 1997 již závlek linky 56 není uveden.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Zase na druhou stranu na té mapce z roku 1988 není u té smyčky číslo linky v rámečku jako je u jiných míst, kde alternativně končila jedna linka. Samotná 72 má v té mapce 3 konečné - Chrlice, Řípská a Řečkovice hřbitov.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě se dá najít na mapce kolem roku 1988 zakreslená smyčka v trase tehdejší linky 72, tak je dost možné, že se tam některé spoje otáčely.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Doufám, že mě někdo doplní, protože těch informací nemám úplně mnoho. Podle historických leteckých snímků tam smyčka vznikla někdy mezi roky 1965 a 1976 (bohužel jsem nenašel snímek z doby mezi těmito roky pro bližší upřesnění, 1965 tam smyčka není, 1976 už tam je). Co se tam v tomto období otáčelo, a zda vůbec něco, to bohužel nemohu sloužit. Doufám, že by to někdo mohl doplnit. Co je zdokumentováno je otáčení závleku linky 56 mezi roky 1996 a 1997. https://static.bmhd.cz/data/bmhd-archiv/mapy_linek/19961001dpmb.jpg Ale očividně to moc dlouho nevydrželo. Od té doby zřejmě není místo využíváno nijak, tedy v souvislosti s MHD samozřejmě. Samozřejmě budu rád, pokud má někdo více informací a dokázal by mě doplnit.


Offline
Uživatelský avatar

2024
03 zář 2009 13:18
Jezdím denně okolo, ale nevšiml jsem si toho.

Jaká linka tam končila a v jakém období?

_________________________________
Ať žije doprava, všeho druhu. :d-: :t-: :a-: :idsjmk1:
MHD Brno: :d-:1-12, :t-:25-39, :a-:40-84, š85-š88, N89-N99,
IDS JMK: :idsjmk1: :arrow: :a-:104-940, :idsjmk1: R8-R56, S2-S91


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Odpovědi již nechodí, tak je zřejmě vhodný čas na ukončení hádanky a vyhodnocení.

Jednalo se o bývalou autobusovou smyčku na jižním konci ulice Holzovy (u křižovatky s Drčkovou). https://mapy.cz/s/jukakucemu Celkem přišlo 9 odpovědí (7 kompletních včetně informace, že se jedná o bývalou smyčku), které byly všechny správné. Bez nápovědy se podařilo odpovědět 5 lidem, poté každá z nápověd pomohla dalším dvěma.

Odpovídající dle pořadí:

1. xcav8
2. JaKo*
3. Thom

M, d.p.m.b., fysk*, P. Haluza, OP, AurumTheEnd

Díky za účast, doufám, že Vás hádání baví, až se naskytne vhodná příležitost, tak zřejmě opět něco přidám. Ale určitě se může jako "tazatel" zapojit někdo další, bylo by to jen dobře. :-)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
No o kousek jsme se posunuli, ale pořád se mi zdá, že je těch odpovědí méně než by mohlo. ;-) Tak dáme ještě jednu nápovědu a uvidíme, jestli se nějak pohne počet odpovědí a následně ukončím.

Nápověda 2: Aktuální a minulou hádanku spojuje jedna linka.

Btw. doufám, že nevadí, že tu kupím příspěvky pod sebe aniž by mě někdo přerušil. Na některých fórech to neradi vidí. 8-[


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Stále pouze 5 správných odpovědí, tak dáme nápovědu - pohled z druhé strany.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Za první den přišlo 5 správných odpovědí, to není špatná bilance. Uvidím, jak se to bude dál vyvíjet a případně o víkendu přidám nějakou nápovědu pro váhající.

Btw. jedním ze správně odpovídajících byl uživatel JaKo. Bohužel ti nemůžu odpovědět na SZ, protože máš zablokovaný jejich příjem. Tak musím takto veřejně, abys nemusel čekat do zveřejnění řešení a celkových výsledků.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Doba je zlá, tak dejme další hádanku, aby nás všechny nepřepadla trudnomyslnost. :-) (Jenom, aby nepřepadla Vás z té hádanky. confused )

Otázka je samozřejmě jasná: Kde? Logicky se nejedná jen o náhodné zvěčnění jakéhosi zákoutí s garážemi. Místo má určitou souvislost s městskou hromadnou dopravou, kterou můžete jako bonus zkusit určit také. Případné odpovědi samozřejmě posílejte do SZ.

Neumím tipnout, jak moc složitá či jednoduchá hádanka je. Minule jsem byl mile překvapen množstvím správných tipů, tak uvidíme, jak to bude teď.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Zikova je ještě v mapě z roku 1995
Po reorganizaci tramvajových linek v roce 1995 už ale na mapě chybí

Tipnul bych si, že MHD na Jedovnické nezastavovala z důvodu blízkosti zastávky Elplova (a dříve i Zikova), a blízkost těch zastávek byla zřejmě i důvodem, proč tam u ČSAD byl vyznačen přestup na MHD.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Přesněji netuším, ale asi bych hledal souvislost s výstavbou TT a přesměrováním autobusů po Jedovnické.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Když už jsme u toho, nevíš jaký byl důvod pro jejich zrušení? Přijde mi, že jedna z nich (klidně v nějaké kompromisní poloze uprostřed) by se "uživila" - respektive máme mnohem "zbytečnější" zastávky.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
https://gis.brno.cz/mapa/historicka-ort ... ly=&lbp=91 Tady jsou obě vidět ..


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Možná jsme se jenom špatně pochopili... Však já ale nikde netvrdím, že zastávka Zikova neexistovala. Bavil jsem se o té zastávce na Jedovnické a ta se Zikova nejmenovala. Ano na Podruhově zastávky se jmény Zikova a Synkova někdy v minulosti byly.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Ehm, zastávky Synkova a Zikova existovaly. Ze zastávky Zikova ještě nedávno byl na sloupu VO zbytky držáku označníku. Ze Synkove toho moc nezbylo. na místě zastávky je pouze trávník.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Odpovědi již nechodí, takže hádanku ukončím.

Jedná se o průchod mezi garážemi u křižovatky ulic Podruhovy a Zikovy v Líšni směrem k ulici Jedovnické. Cca tady. Tento průchod sloužil jako přístup k bývalé zastávce ČSAD Brno, Líšeň, Jedovnická. Pozůstatky této zastávky jsou patrné do dnešní doby na vodorovném dopravním značení. Zastávka je i ve fotogalerii bmhd nebo je vidět i na historickém streetview z roku 2009 (kdy už ovšem nebyla několik let používána).

Správně odpovědělo 16 lidí, podle pořadí:

1. FD
2. Robert *
3. Thom

Petike, AlldoK, P. Haluza, honny, ds, xxyyzz *, Tin, Tomáš N., kazlik, AurumTheEnd, metroman, M (n), OP

* pouze místo, nikoliv souvislost s bývalou zastávkou
Téměř nikdo se nehrnul do hádání jména zastávky (nebylo úkolem). Pouze FD zmínil odkaz na fotogalerii, kde je název uveden. Jinak na jméno zastávky přišly pouze 2 špatné tipy (Růženin dvůr a Zikova).

Zajímavé je, že tato, svými rozměry poměrně velkoryse pojatá, zastávka (podle toho, co jsem našel) nebyla nikdy využívána pro MHD, i když je ve starých jízdních řádech uvedena s možností přestupu na MHD.

Díky za účast, překvapil mě váš zájem, tak snad hádanka bavila. Tak třeba někdy u další. Uvolňuji případně prostor pro někoho dalšího.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
PvvS píše:
Místo znám velice dobře :) . Ale na vyhodnocení si počkám. Spíš než s MHD mě napadá souvislost s ČSAD..
Však já nikde nepsal, že souvislost je s MHD. Píšu s "hromadnou dopravou" a ta není jen městská. Budiž toto drobnou nápovědou váhajícím.

FD píše:
Velmi povedená hádanka :applause:
Ještě aby se ti nelíbila, když máš první správnou odpověď. sarcastic


Jinak mě překvapuje váš zájem o hádanku, odpovědi utěšeně přibývají. :applause:


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Místo znám velice dobře :) . Ale na vyhodnocení si počkám. Spíš než s MHD mě napadá souvislost s ČSAD..


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Velmi povedená hádanka :applause:


Offline
1589
18 led 2009 10:06
To místo je mně děsivě povědomý, ale vůbec netuším, kde je :lol:

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3511 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 141  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:56
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]