Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 2    Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Robert píše:
Odkazoval jsem na článek, kde byl uveden právě tento případ.

Ok, tak pokud jde o otázku "zabít posádku auta nebo nevinného člověka na chodníku v případě, že se na mě řítí kamion" (což trochu připomíná klasický filosofický problém tramvajové dilema (trolley problem), takže mimochodem není tak úplně pravda, že se to kolejové trakce netýká :mrgreen: ), tak by to mělo být analogicky k živému řidiči. Pokud se řidič bude snažit vyhnout srážce a zachránit svůj vlastní život, ale nedopatřením u toho zabije někoho jiného, pořád bych řekl, že vina bude na řidiči náklaďáku, který celou situaci způsobil. A auto by se podle mě mělo ideálně chovat tak, jak by se choval řidič - tedy sobecky, s tím že život posádky je na prvním místě. Pokud by to tak nebylo, tak do takového auta nikdo dobrovolně nesedne. Nicméně tohle už je hodně vykonstruovaný případ, kterých bude úplně mizivé procento. A s nástupem automatických aut se dá očekávat rapidní snížení nehodovosti, takže o to vzácnější taková situace bude.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:41
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]