Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 10    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Naxashi píše:
Osobně stavím jen v nejnovější verzi.
Ehm, nejnovější verze je 3.88


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ano, BAHN 4.00 je stále beta. Proč? Protože ho má málo lidí. Představme si situaci, kdy by se BAHN komunita z většiny rozhodla, že doopravdy CHCE BAHN 4.00 v ostré, hotové verzi, se všemi prvky. Že je čas na změnil z 8 směrů a velkých dílů na něco daleko detailnějšího. Tuším, že autor by pak upustil od vývoje jakékoliv trojkové verze a udělal 4 na ostro. Nevím, jak je na tom 3.87 nebo beta 3.88, ale 4.00 beta 2 sice nepřinesla (opět a bohužel) všechny křížení, což je škoda, ale na druhou stranu přinesla různé malé zlepšováky.
Osobně stavím jen v nejnovější verzi. Asi tak 50% tratí v Sokolově bych nemohl postavit, kdybych neměl doplňující směry. A křížení a smyčky pak vypadají strašně dobře.
Jsem prostě pro vývoj kupředu.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Dominno:
Musí se najít kompromis mezi geografickou nepřesností a "schodovitostí". Brno není pravoúhlé. Ukážeš mi, jak bys vyřešil například čtyřúhelník Lidická-Kotlářská-Veveří-Joštova?

(Do verze 4 zatím nejdu, protože nevím, jaký bude její osud. Je to pořád jen betaverze, od jejíhož vydání byla mimo jiné vydána i betaverze 3.88)

A co se týče smyčky ZOO, viz třetí bod od konce:
- v silniční síti z prostorových důvodů menší počet jízdních pruhů oproti skutečnosti
S 15 metrů širokými jízdními pruhy se taky nedají dělat zázraky.

Mimochodem přesně opačným stylem mám rozestavěnou Jihlavu: žádné krkolomné schody a u nádraží ve smyčce tři stopy plus jedna navíc pro odstavení trolejbusu se sundanýma fajema - podle reálu.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
b1: Myslím, že Tvoje síť je dobrá. Sám bych nic takového asi nedokázal. Ale taky mi vadí to kroucení kolejí. To je tou stavěcí funkcí v BAHNu. Doporučil bych stavět to ve verzi 4. Tam jsou ty směry, co bys potřeboval. Můžeš pak využít i všech nových výhybek atd. A třeba by to pomohlo i ve vývoji, když by tu verzi začalo používat víc lidí.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
250
16 led 2013 21:59
Popůvky(401,402,403)
b1 píše:
Tak protože s dostavbou do nějakého funkčního stavu to jde stále pomalu, tak zveřejňuji aspoň prázdnou síť Brna
- síť je bez provozu jakýchkoli vozidel (s výjimkou přepínačů semaforů, viz níže)
- síť je zasazena do roku 2010, tomu odpovídají:
- kompletní tramvajová síť s reálným kolejovým schématem s výjimkou vozoven (tam je kolejiště z prostorových důvodů zjednodušeno)
- silniční síť pro provoz linek MHD s výjimkou Sokolnic a Prace
- další boční silnice a krajina
- železniční síť (kolejové schéma odpovídá jen zhruba) sahá z Brna po Omice/Radostice/Rajhrad/Chrlice/Holubice/Adamov/Kuřim
- v silniční síti z prostorových důvodů menší počet jízdních pruhů oproti skutečnosti
- většina světelných křižovatek je funkční
- vozovny a zátahové trasy jsou zachovány

Pokud by si někdo chtěl síť oživit a doplnit provoz, tak klidně, ale ponechejte tam původního autora (on to asi každej stejně pozná, když se ta síť objeví někde jinde)

b1 ode mě máš bohužel palec dolů za tuto síť: Neustále se tam ty koleje kroutí, jsou většinou travnaté. Smyčka Bystrc Zoo má jen jeden pruh(v reálu 2) přitom v jednom jezdí 50,52 a v druhém 302,303.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Tak protože s dostavbou do nějakého funkčního stavu to jde stále pomalu, tak zveřejňuji aspoň prázdnou síť Brna
- síť je bez provozu jakýchkoli vozidel (s výjimkou přepínačů semaforů, viz níže)
- síť je zasazena do roku 2010, tomu odpovídají:
- kompletní tramvajová síť s reálným kolejovým schématem s výjimkou vozoven (tam je kolejiště z prostorových důvodů zjednodušeno)
- silniční síť pro provoz linek MHD s výjimkou Sokolnic a Prace
- další boční silnice a krajina
- železniční síť (kolejové schéma odpovídá jen zhruba) sahá z Brna po Omice/Radostice/Rajhrad/Chrlice/Holubice/Adamov/Kuřim
- v silniční síti z prostorových důvodů menší počet jízdních pruhů oproti skutečnosti
- většina světelných křižovatek je funkční
- vozovny a zátahové trasy jsou zachovány

Pokud by si někdo chtěl síť oživit a doplnit provoz, tak klidně, ale ponechejte tam původního autora (on to asi každej stejně pozná, když se ta síť objeví někde jinde)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Předkládám nejnovější verzi mapy linek. Opravil jsem tam nějaké věci, a konečně udělal rozdělení oblasti do zón.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Tin: To PDF stačí zvětšit a bez ztráty kvality je to dobře čitelné. Plánek je spíše pro interní potřeby, poté již není problém ta pro veřejnost doplnit popisky, zajímavosti a památky.

A že si to pojmenoval Sokolov? Tak to je snad jeho věc, ne?


Offline
16
02 lis 2012 16:36
Tin: Mně se ten orientační plánek celkem líbí. Vypadá to na velice šťavnatou tramvajovou síť :-)
Naxashi: Přeji ti mnoho úspěchů v stavění :wink:


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
jedním slovem: "zvětšit!"
něčitelně malé písmo,
moc slabé čáry blízko u sebe (bez mnohonásobného zvětšení nerozeznám, kolik linek tam souběžně vede.
nepřehledná legenda (neužívat PD a časy vypisovat v třeba tabulce nebo nějak zarovnaně)
přestaň tomu říkat Sokolov, to je jen zbytečná provokace, když sám přiznáváš, že to nemá se Sokolovem skoro nic společného
Po příjezdu řekněme vlakem jsem se nezorientoval vůbec, protože jsem na plánku nenašel nádraží.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Nepředpokládám, že to někoho bude nějak extra zajímat nebo tak, ale… Snad to nikdo nebude ignorovat jen kvůli tomu, že jde o mě. :-)
Dnes jsem dokončil schéma linkového vedení ve fiktivní verzi města Sokolov. Layout je na něm založený, ale jinak si v BAHNu vybuduji jiné město.
V příloze je mapa linek. Zajímaly by mě vaše názory na ní. Dělal jsem to tak trochu ve stylu interaktivní mapy linek v Brně. Líbí se mi na ní totiž to, že tam jdou vidět linky zvlášť, což je přesně to, co jsem chtěl.
A co bych eventuálně chtěl od vás, je názor, jak byste se v takové mapě orientovali, kdybyste poprvé do takového města přijeli, řekněme vlakem. :-)

Technická: na mapu Sokolova se fakt dívat nemusíte. Zastávky jsou pojmenovány tak, aby to alespoň trochu korespondovalo s ulicemi, nicméně, někdy je tam ulic prostě málo, jejich názvy jsou PŘÍLIŠ komunistické, takže jsem si vypůjčil pár zastávek z Brna a Prahy. A nebo si nějaké prostě vymyslel.
Ta fiktivní verze Sokolova a okolí (!!!) je 3× větší, než předloha, počítá s tím, že tam je 250 000 lidí, že tam jezdí POUZE šaliny (alespoň zatím. :-D ), že byla vybudována spousta nových sídlišť, univerzita, tepelná elektrárna přestavěna na jadernou, atd. Výhledově v BAHNu celé to město postavím.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
b1: Moje naivita se vztahuje na všechno. A i když to občas není ani pro mě nejlepší, to, jak strašně to rozrušuje a nabořuje světy ostatním, za to stojí. Najednou je tu totiž někdo, kdo myslí trochu jinak, kdo nemožné pro normální lidi považuje za možné… Jak to ostatní lidi vyvádí z míry…je to docela vtipný.
Jako síť Brna by mně osobně stačila pouze a právě kolejová síť, ale budiž. V BAHNu dělám, takže vím,jaká je to piplačka.
A-ha. OK.
Hmmm, tak to mu snad i napíšu.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Naxashi: To, že tvoje naivita se bude vztahovat i na Bahn, to jsem nečekal. Vážně si myslíš, že v roce 20XX seženeš síť Brno 20XX? Snad leda že by ses vzdal práce/školy/jiných zájmů a stavění v Bahnu by se pro tebe stalo neplaceným full-time jobem.

Navíc, síť je prázdná, s plným provozem žádnou síť Brna zatím nemám, a stav ulic je k roku 2010, ke kterému snad bude i provoz, až někdy bude hotov.

Ad Bahn 4.00, ačkoliv rozumím německy, tak jsem na fórech nezaregistroval nějaké jasnější infomace o dalším vývoji. V podstatě z verze 3.86 vzešly jak verze 3.87, tak verze 4.00, a těžko říct, která větev bude ta slepá. Spíš očekávám, že se bude navazovat na verzi 3.87 s postupným zaváděním prvků z 4.00.

Verze 4.00 má totiž stále dost bugů, mimo jiné i třeba absenci těch zmiňovaných křížení (ty je ale možno uživatelsky doplnit), ale třeba i absence výhybek tvaru Y, a další...

P.S. SZ psát nebudu, protože tady výjimečně s BAHNem nejsme off-topic, tak ať si to přečtou i ostatní zájemci.

P.P.S. Autorovi Bahnu, pokud vím, můžeš psát i anglicky.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Ale jo, tak to sem hoď, ať je to cokoliv (jen snad prosím o informace. :D ).
Anyway, není tu někdo, kdo dělá sítě už v BAHNu 4.00? Resp. někdo, kdo by věděl, jaká je jeho budoucnost? Nikde vcelku nic není a němčinu neovládám (navíc považuju za krční chorobu, zdaleka v tom nejsem sám), takže autorovi asi nenapíšu.
Protože od té doby, co jsem viděl v akci novou geometrii, nechci nic staršího. Jen strašně zamrzí, že tam nejsou zatáčející křížené segmenty, křížení jsou pak velký. Stejně tak mi chybí souměrné výhybky. Neměl by někdo představu, kde to sehnat?
Nevím, kde jinde se zeptat. Byl jsem i na jiných fórech, ale ty jsou totálně mrtvý. Odpověď klidně i do SZ, kdokoliv ví cokoliv…

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
16
02 lis 2012 16:36
Mně me jedno, v jakém je to BAHN-u. Rád uvítám tuto síť. :-) ;-)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Síť je k jakému roku? Ve verzi 4.00? Pokud to bude z 2013 ve 4.00, tak sem s tím. :-)

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Měl by někdo zájem o síť Brna bez vozů?


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
Aktuální Brno pro Bahn 3.86r3 mám tady. Jsou tam zatím jen tramvaje trolejbusy (ještě s t-29, protože na tu nedám dopustit) a několik autobusových linek. Je to upravená verze z BMHD Brno 2003, kterou si musíte stáhnout pro správnou funkci.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Tak mně napadá, když tu máme BAHN 4.00 (i když jen beta), nechce někdo zpracovat verzi Brna z tohoto roku?
Někoho třeba napadá, proč to neudělám já. Protože já jsem tak těžký fantazák, že bych tam dělal věci podle sebe, ne podle skutečnosti. Vlastní verzi Brna mám v přípravě, až dokončím jiné město, taky velmi silně fiktivní.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Jo, s detailnějšíma měřítkama jsem to taky zkoušel. Byl to zabiják. :-D Ale neměl jsem zkušenosti.
Začněmu ale NFZ editorem, což je jediný použitelný editor na vozidla, integrovaný…s tím bych umřel, než bych něco dal dohromady. 1 px na Zoom 1, hodní pohled, má 934 mm. Kde jsem to sebral? Přímo z NFZ editoru. Tam se uvádí délka vozidla. Tak jsem se koukl o jaký krok se to připočítává. Z1 bok je stejná jako Z2 horní, což je 467 mm. Z2 bok a Z4 horní jsou taky stejné, 233,5 mm, a nakonec Z4 bok je 116,75 mm. Tohle jsou délky, ze kterých vycházím při kreslení detailů. Prostě se ptám, jestli by to šlo, nebo nešlo vidět. Tohle asi ví každý, kdo s BAHNem je tak ty 3 měsíce.
Při pohledu 1 k 1 má BAHN 3.86r3 (od 4 je to jinak) délku pole rovnou doopravdy těm 32 px. Na výšku 16, což je polovina, což koresponduje s poloviční délkou horního pohledu. Vše OK. Můj požadavek na měřítko byl jednoduchý: Chci, aby 32 px v BAHNu bylo pokud možnost stejné jako 32 px Z1 bočního pohledu. Proč? Opět, stejná délka vozidla jak v NFZ, tak v BAHNu. Nechci různé délky. Když si dám těch 32 px v NFZ, vyjde mi, že to má 14 944 mm. Teď jsem tedy hledal délku pole takovou, aby byla co nejpodobnější. Dojdeme k tomu, že když dám 1 000 000/67, vyjde 14 925 mm + nějaký drobný nepodstatný desetiny. Odchylka je tedy 19 mm na jedno pole. Řekněme 2 cm. To je, myslím, slušná přesnost. Kdežto když totéž udělám s 64, tak to bude 15 625 mm na prvek (rovný, ve všech případech). Odchylka je 681 mm, takže řekněme 68 cm. Jak dlouhých je 68 cm si zhruba každý dokáže představit. A tohle je právě chyba projekce vozidla, která se s počtem prvků samozřejmě zvětšuje. Takže kdybych tu měl ty moje oblíbené delší šaliny, řekněme přes 5 polí (mám i daleko, daleko delší, train verze), tak tu je chyba 3,4 metru, zhruba, z hlavy. To je už docela slušné. Kdežto v 67 měřítku? 10 cm. A 10 cm na vozidlo, co má něco k 75 metrům, to je skutečně zanedbatelné. A o tohle mi šlo po celou dobu.
Proč mi nejde poslat soukromá zpráva, to netuším, jdu se kouknout do nastavení profilu, když tak to můžete zkusit tak 15 minut po času odeslání tohohle příspěvku.
Edit: opraveno. Měl jsem to vypnuté, což absolutně nechápu.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Pochopil bych vlastní měřítko, kdyby bylo výrazně odlišné, například 48, nebo 72. Ale v editoru vozidel odpovídá jednomu poli v BAHNu právě 32 pixelů (v Zoom2 64), takže bych považoval za vhodné zvolit takové měřítko, aby bylo násobkem 64, případně nějak hezky soudělné, což 67 není, ale blízké číslo 64 je.

Jinak šikmé pohledy jsou kapitola úplně pro sebe.

Mimochodem, proč ti nejde poslat soukromá zpráva?


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
b1: No, ne, pointa je v tom, že když v NFZ editoru vytvářím vozidlo, tak pixel v každém měřítku má jistou délku, že jo. Dojdeme tedy k tomu, že pixel vozidla = délka té části vozidla. BAHN má zase délku na prvek, ten se ale taky skládá z pixelů. Takže jsem udělal to, aby pixel délky vozidla byl co nejblíž pixelu délky v BAHNu. Pro měřítko 67 je to nejvýhodnější, odchylka je tam i na moje poměry minimální. Vím, to číslo je pěkně na ho*no ale zase když si vezmete, jakou délku má šikmý prvek, že to je vlastně odmocnina z dvojnásobku čtverce délky toho prvku, tak taky nevychází nic pěkného. Počítal jsem, jaké měřítko by vycházelo nejlíp z hlediska pěkných čísel, aby se dalo nějak zaokrouhlovat a tak, ale stejně mi nevyšlo nic použitelného. Navíc, další pointa té změny je v tom, aby šalina, co má mít řekněme 30 m, neměla v BAHNu nějakých…40, nebo kolik. Nemluvím samozřejmě o měřítku 64, to je poměrně blízko, ale i tak. Navíc, od verze 4 bude BAHN konečně ukazovat délku vozidla přepočítanou do toho prostředí. Tam už pak bude znát ten rozdíl. Tzn. když jsem stavěl vozidlo s tím, že má mít třeba 27 m, tak chci, aby i v BAHNu těch 27 m bylo. Nes*al jsem se s tím přece jen tak pro nic za nic, že jo… A vlastně, v BAHNu 4 budou ty měřítka díky novým 8 směrům, ještě horší čísla, co se týká délky prvku.
Došel jsem k závěru, že je teda vlastně jedno, jaké měřítko si zvolím. Když stavím novou síť, udělám si v Corelu podklad, tzn. kolejovou síť, kde 1 mm reprezentuje určitý počet prvků v BAHNu, standardně 3, a pak stavím. A už i podle toho vím, jak dlouhé tratě chci mít, jaké zatáčky a křižovatky budu dělat. Síť podle skutečného města jsem dělal vlastně jedinkrát, a sice moje vize šalin v Sokolově (který je nebude potřebovat ani až v Brně budeme mít metro). Tam jsem zase došel k tomu, že kdybych dodržel reálné vzdálenosti, tak tam je zastávek děsně málo a síť by byla moc hustá. Takže jsem si jí prostě zvětšil.
Standardní měřítko… Jo, ale ne jediné. Není přece špatně, když se někdo rozhodně pro jiné, ne? :) Navíc, jako kdyby na tom záleželo, stejně svoje výtvory, ze kterých ani jeden není blízko dokončení, někde publikovat, jak sítě, tak i vozidla, protože už i tady na fóru jsem zjistil, že by to vzhledem k používání fantazie bylo zatraceno. Takže si stavím jen tak pro sebe.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Z tématu o linkovém vedení:
Naxashi píše:
... Než se někdo zeptá, tak ne, bohužel nemohu zaslat. Projekt není hotový, kvůli své velikosti a hlavně kvůli tomu, že po změně měřítka na 67 (kvůli nejbližší reálné velikosti šalin a délek na trase) můžu dělat celou přestavbu, takže možná změním části kolejiště a s tím i linkové vedení (navíc původní návrh linek v PDF je krajně nepřehledný).
Proč jsi proboha změnil měřítko na takové krásné číslo 67? Oproti standardním 64 prvkům na kilometr dostaneš délku jednoho prvku 14,93 místo 15,625, což je sice blíž délce T3, ale při takovém rozdílu je to opravdu zanedbatelné, v editoru vozidel prakticky nerozlišitelné.


Offline
65
01 bře 2012 18:52
Brno, Juliánov; nejbližší linky: 75,55,8,89,98
Moje síť Malinov-zatím pouze s tramvajemi


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Moje oblíbené vozy: 1714,1718,1727,1738,7626,1523,1637,1649,1732,7824,7409,1649,1902 a 2330.

Do vypravenosti často zapisuji autobusy ČSAD Hodonín a ČSAD Kyjov. V sobotu 8.12.2012 je budu fotit ve strážnici na Autobusovém nádraží, třeba se tam s někým potkám.


Offline
Uživatelský avatar

573
04 bře 2006 12:01
Starý Lískovec
Pro zájemce vkládám aktualizovanou Pražkou síť tramvají - nová smyčka Podbaba, Radlická a dostavěné metro. Síť je bez provozu, ten si můžete vytvořit dle libosti. Síť je pro Bahn 3.86r2.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Vědění je moc, moc je svoboda.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 19:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]