Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 214 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
345
11 pro 2011 19:39
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/191472?carId=73223#photo - lak 3 ČSAD + testován u BDS-BUSu. Není to sice dobře poznat, ale na fotce přijel z linky 163. Jo a možná by se mohla doplnit poznámka, že je plyňák...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... 8121#photo
a další důkaz. Jak to může projít když je to ve stínu. Vůz je na kartě několikrát takže tato výmluva bude lichá.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Mauricio to je možný. Já stále trvám na znění co je to dokumentační fotka.
Když do něčeho dobrovolně vstupuji tak souhlasím s nějakými podmínkami.
Pokud si je někdo změní v průběhu je to jaksi .....
A k tomu tady došlo. Jak vidno těch ##MLUVÍM SPROSTĚ## lidí je hodně.
Problém je že je to ponecháno na vůli lidí které ani nikdo dohromady nezná.
Komunikaci mají nula. Bohužel to vidím na mladých stále častěji.
Tenhle projekt potřebuje jasná pravidla a řízení.
Pokud se to bude řídit samo se to tak to nikdy nekončí dobře.
To je už staletí prověřená věc.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Prostě máš odlišnej názor a proto musíš být potrestán, už se s tím smiř :-D


Offline
866
17 lis 2014 00:06
no neměří. Mě jste to smazali a to to byla jediná fotka!
Prosím mluv pravdu.
Můžeš mi definovat co je dokumentační fotka?
ad poslední: děje.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
ares11 píše:
Jakub S. já úmyslně vybírám fotky z posledních dní.
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/193444#photo
tohle mě by neprošlo kvůli stínu přes vůz. Tady to nevadí.
Když jsem se dotázal odpověď nula.
Autorovi fotky se omlouvám není tak špatná.

Tohle je fotka, která není kvalitní a byla schválena jen kvůli tomu, že tam žádná lepší jiná z té strany není. To je podle mne v pořádku. A bez ohledu na to, kdo je její autor, byla schválena a byla by schválena komukoliv. Takže tady se stejným metrem měří.

Tomáš Ondráček píše:
Ne že bych chtěl někoho nas*at, ale ...

... tady pár odkazů na fotky, které se mi hned vybavily po přečtení posledního přispěvku.

http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... 4357#photo
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... 7040#photo
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... =161#photo

Při hledání v archivu jsem zakopl o několik dalších, ale nechci to tady zahltit odkazama.
Autore omlouvám se.

Martin, který je jedním z největších kritiků, si fotky uveřejňuje sám, takže to je spíš na něho...

P. Haluza píše:
Edo, asi si nerozumíme. Zejména pokud jde o to mazání schválených fotek. Kdyby byly v administraci, tak aspoň znám odpověď na všechny čtyři odrážky, ale několikrát se stalo, že fotka prostě zmizela beze stopy. To je ten průser, o kterém celou dobu mluvím.

ares11 píše:
ad Mikuláš Pelíšek to je běžné to někteří dělají naprosto běžně. Na to jsem vždy dostal odpověď stane se poučíme že to nemají dělat.
A za týden to udělají zase. Skoro si říkám kdyby se takto chovali v práci. Tam by je vyrazili.

Tohle už se (doufám) neděje. Několikrát jsem schvalovačům zdůrazňoval, ať to takto nedělají a mažou fotky standardním způsobem. Podle mne už se tohle minimálně několik měsíců neděje. A pokud ano, je to špatně. Ale o žádném případu z poslední doby nevím. Jestli vy ano, tak sem s ním :-)


Offline
Uživatelský avatar

3661
26 čer 2005 08:44
Brno-Líšeň (25, 26, 58, N97, N99)
http://seznam-autobusu.cz/vuz/31106 - již provozní od dneška.

_________________________________
RH.


Offline
76
27 bře 2016 21:25
kraj bělochů :-)
Ne že bych chtěl někoho nas*at, ale ...

... tady pár odkazů na fotky, které se mi hned vybavily po přečtení posledního přispěvku.

http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... 4357#photo

http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... 7040#photo

http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... =161#photo

Při hledání v archivu jsem zakopl o několik dalších, ale nechci to tady zahltit odkazama.
Autore omlouvám se.

Na druhou stranu, mě osobně to také štve, mě také kolikrát neprošla pěkná fotka a v připomínce bylo "nenasvícený bok" a párkrát dokonce i čelo. Takže Aresi v tom nejsi sám, na druhou stranu mám teď v administraci podobnou fotku, nyní je připomínkována, myslím že letí troch doleva.

Tím chi říct, to co se tu mele furt dokola - neměří se stejným metrem.


Takové menší doporučení/návrh pro administrátora:

Myslím si, že by do budoucna nebylo špatné, aby celý systém byl "transparentní", aby měla většina členů přistup ke všem připomínkovaným a smazaným fotkám. Nejlepší by bylo, alby byli členové rozškatulkováni, např. "nováček" (standartní práva jako má většina členů dnes, přidávat a upravovat své fotografie, třeba jen na půl roku, poté pokud by to byl bezproblémový človek byl by povýšen); potom např. pokročilý (standartní práva jako má většina členů dnes, přidávat a upravovat své fotografie + by mohl tento člen vidět, co se děje s fotkami ostatních); a nejvyšší možný stupeň ve schvalování fotek např. "stálý člen" (schvalovač ...). Také si myslím, že by se měl administrátor zeptat/dát nabídku těm lidem, kteří jsou zodpovědí, mají pěkné fotky a většina fotek projde "na první dobrou"


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Chápu. Taky si myslím, že není ideální, co se týká stínu, nicméně bych upozornil na fakt, že jde o první dvě fotky vozu z r.v. 2016 (videa /wtf?/ neberu v potaz). Za takové situace, myslím si, je (možná jen dočasná, záleží na tom, jaká jsou pravidla) publikace možná. Pokud by ale šlo o xtou fotku, být schalovačem, nepustím ji.
Nazval bych to výjimkou potvrzující pravidlo.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
Jakub S. já úmyslně vybírám fotky z posledních dní.
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/193444#photo
tohle mě by neprošlo kvůli stínu přes vůz. Tady to nevadí.
Když jsem se dotázal odpověď nula.
Autorovi fotky se omlouvám není tak špatná.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Ahoj všem zapisovačům, schvalovačů a fotografům!
Nějakou dobu sleduji tuto diskuzi a dovolil bych si proto přispět svou troškou do mlýna. Jasně, se seznamem (SA) nemám nic společného, takže pokud uznáte, že melu hovadiny, máte na to právo :) .

Myslím si, že požadavek na kvalitu fotek je zcela legitimní. Stejně tak ustanovení týmu schvalovačů je ok.
Problém ale je, že se s řešením kvality fotek přišlo až po nějaké době fungování SA (což je ale pochopitelné - rozjetí a naplnění fotkami), dnes je tedy vidět jasný nepoměr mezi některými staršími fotkami a dnešními neschvalovanými. Schvalovači tedy probírají i méně kvalitní starší fotky a mažou je. Podle toho, co jsem pochopil, tak někdy/někteří veřejně (zpráva autorovi, záznam v systému) a jindy/jiní zas skrytě a nedohledatelně. A okolo toho se to celý točí.

Být autorem mazaných fotografií na SA, mě by se to tak dotklo, taky bych metal blesky. Také nepovažuji to, co se děje, za správné.

Osobně vnímám největší problém ve zpětném mazání, kór pokud to je provedeno bez informování autora a řádného zdůvodnění. Pokud mazat, tak ideálně se souhlasem autora (předpokládám, že bude-li smazání řádně zdůvodněno, nebude se autor cukat). Dále vnímám problém ve schvalovačích, kteří přistupují k zametání stop, patrně ve strachu z diskuze. Jejich chování vnímám jako morálně závadné a nedokážu se s tím ztotožnit. Toto by se fakt nemělo dít, "elity" mají jít příkladem, a nikoliv ohýbat systém (což je, bohužel, dnes moderní).
A pak je tu na straně druhé rovina "srovnávání nesrovnatelného". Staré fotky a aktuálně schvalované fotky. V právní praxi je taky běžné, že v případě aktualizace normy se posuzuje situace vzniklá před její aktualizací podle normy, která je mírnější. Nelze ale účelově vybrat starou fotku a účelově ji srovnávat s fotkou dnes neschválenou. Pro nové fotky prostě platí nová pravidla. S tím se musím jako fotograf smířit a respektovat je i kdyby bylo ve fotogalerii škaredých fotek z dřívějších dob milion.

Troufám si tedy tvrdit, že je potřeba změnit přístup na obou stranách. A dělat svou práci dobře a poté se dostaví snad i uznání.
PS: Pokud si dá někdo práci, aby se moje reakce dostala ke všem zainteresovaným, budu velmi rád :) .

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Jestli můžu malou poznámku, kvalita fotek se řešila na fotogalerii BMHD a celkově se zdá, že to nyní funguje tak jak má.
Chápu, že se nedají pustit všechny fotky, ale je škoda pokud by stránka seznam-autobusu.cz měla skončit.
Ukázkový příklad je fotogalerie na ŽelPage, kde Vám strhnou hodnocení i když je tráva málo zelená.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
a ne třeba tak, jak tady předvádí Mauricio (osobními útoky)
S panem Žákem jsem zkoušel komunikovat normálně - bez úspěchu. Stále jsem nedostal oficiální odpověď na některé dotazy (na které jsem se mimo jiné ptal vícekrát)- můžu je klidně zopakovat...

Prostě je tu snaha měřit všem stejným metrem.
Pobavil jsi výborně. Jen škoda, že to není pravda, už jen proto, že někteří schvalovací proces nemají, jak sám říkáš.

Ale pokud je snaha, aby na seznamu byla samá kvalitní fotka... Prosím. Já žádné kvalitní nemám, tak jsem ty nekvalitní smazal, aby to zbytečně nekazilo "dobré" jméno webu. I když mám dojem, že někteří to už s požadavky na kvalitu přehánějí - to mám ##MLUVÍM SPROSTĚ## na fotce kontrolovat každej sloup, každej mrak, každou trávu a modlit se, aby "schvalovač" neměl lepší oči jak já? Kupodivu nejsem profesionální fotograf. A kupodivu nemám čas na složitý úpravy fotek. To je, co. Běžte tam, kam míří celej web - k šípku.


Offline
Uživatelský avatar

128
01 kvě 2015 11:27
Souhlasím, že fotka Crosswaye od P. Haluzy padá. Otázkou je, jestli padá i ta Lukášova? Podle sloupů sice padá, ale podle lampy je rovná. Podle čeho tedy rovnat?

A přesně chápu schvalovače, že fotka CW neprošla, jelikož u vozu kde je v tuto chvíli 20 fotek (některé jsou sice duplicitní, ale to teď do toho nebudeme zahrnovat) a u Karosy je teď fotek 7 (v době uveřejnění to byla 6 fotka vozu) A MEZI POSLEDNÍ FOTKOU A TOUTO JE 6 LET!!!! Předpokládám, že CW byl focen nedávno a poslední fotka je ze 14.4.18, což je k dnešnímu dní (2.5.2018) 18 dní. Vidíte ten rozdíl?

U takových vozů, kde je fotek hodně a jsou od sebe méně než čtvrt roku se bude vždy vyžadovat vyšší kvalita než u vozů, kde fotka nebyla x let.


Teď zas něco úplně jiného, chtěl bych pochválit L. Novotného, za jeho přístup ke schvalování. Několikrát mi totiž schválil (ba i strašnou) fotku vozu který jinou nemá (vozy si budu hlídat a po nahrazení fotky smažu). Za to má u mě obrovský palec nahoru. Takto by mělo schvalování vypadat. :)


Offline
866
17 lis 2014 00:06
ad Mikuláš Pelíšek to je běžné to někteří dělají naprosto běžně. Na to jsem vždy dostal odpověď stane se poučíme že to nemají dělat.
A za týden to udělají zase. Skoro si říkám kdyby se takto chovali v práci. Tam by je vyrazili.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Eda píše:
Jedinej způsob, jak se o tom dovědět, je sledovat "smazané fotky" v administraci. Tam je v detailu fotky i to, kdo to smazal a s jakým důvodem.
Už zde bylo naznačeno, že někteří mazači převedou fotku "pod sebe", aby se autorovi následně v administraci nezobrazila mezi smazanými.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Edo, asi si nerozumíme. Zejména pokud jde o to mazání schválených fotek. Kdyby byly v administraci, tak aspoň znám odpověď na všechny čtyři odrážky, ale několikrát se stalo, že fotka prostě zmizela beze stopy. To je ten průser, o kterém celou dobu mluvím.


Offline
866
17 lis 2014 00:06
"Ale všimni si, že po nás chceš to, na co sám nadáváš."
To není o nadávání. Já ti prostě říkám že někomu ty fotky procházejí, někomu ne.
Já nebudu hledat fotky které něco nesplňují. To bych dělal práci těch které tak hájíš.
"Prostě je tu snaha měřit všem stejným metrem. Dřív to tak nebylo. Ano to je pravda, ale snažíme se to řešit."
No nemyslím si že tomu tak je. A zjevně nejsem sám.
"Navíc tu taky hraje roli to, jestli to třeba není jediná fotka vozu. Pokud je to jediná fotka vozu, snažíme se ji zachovat, i když nemá takovou kvalitu"
toto též není pravda.
Když jsem se snažil komunikovat s jedním mazačem tak zkusil jsem po dobrém po zlém neozve se. Chápu ho neumí se k tomu postavit, nemá argumenty.
dál to fakt nemá cenu slyšet to nechceš dělej jak myslíš.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
ares11 píše:
dám ti z fleku 100 fotek kde je problém kvůli kterému jste mi to mazali a jiným to prochází.
Můžeš mi to vysvětlit? To není jedna to jsou desítky.

Já vím. A taky ty nejhorší fotky, na které třeba i ty upozorníš, mažeme. Nic jinýho s tím dělat nejde.

Ale všimni si, že po nás chceš to, na co sám nadáváš. Pošleš mi těch 100 fotek, já se na ně kouknu, u některých uznám, že máš pravdu a smažu je. A v tu vteřinu se mi tu objeví dalších X lidí, kteří začnou strašně nadávat na to, že jim jsou mazány již uveřejněné fotky. A i ty na to nadáváš. Takže začarovaný kruh a všichni furt nadávají, ať děláme cokoliv.

-------------------

Navíc tu taky hraje roli to, jestli to třeba není jediná fotka vozu. Pokud je to jediná fotka vozu, snažíme se ji zachovat, i když nemá takovou kvalitu.

-------------------

Prostě je tu snaha měřit všem stejným metrem. Dřív to tak nebylo. Ano to je pravda, ale snažíme se to řešit.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
P. Haluza píše:
Edo, upřímně jsem ani nečekal, že by se snad admini a schvalovači navzájem nepodrželi. Tohle to jen dokazuje. Ale taky věcně:

Já každou situaci posuzuju individuálně. A mnohdy se schvalovači nesouhlasím a taky spolu občas vedeme nekonečné diskuse. Ale tady si myslím, že prostě měli pravdu.

P. Haluza píše:
1.
Křivost druhé fotky nemůžeš snad myslet vážně. Doporučuji přečíst si vlastní pravidla. Na bocích deformované objektivem, uprostřed rovné -- podívej se na tu značku těsně vedle busu nebo na silnici na horizontu. A že je bus sám o sobě nakřivo? No to bude asi tím, že ta silnice tam na boku je křivá. Podívej se na přechod.

Zrovna ta značka padá tak o 2 stupně. Viz příloha.
Bus neřeším, ten může být křivě, to je jasný.

P. Haluza píše:
2.
V kontextu toho je argument o Lukášově fotce jako vystřižený z nepovedené parodie. Co na tom, že to je začátek roku 2017? To jako tehdy se na to kašlalo? Co na tom, že nebyl schvalovač? Tím hůř, protože mu to musel schválit jiný schvalovač.

Jo, tehdy se na trochu kašlalo, protože nikdo neměl koule na to všem říct "máte křivý fotky a je škoda, že s tím nic neděláte". A mnohdy to není o křivosti do jednoho stupně, ale je to křivý mnohem víc a už si toho všímají i lidi, kteří by to normálně neřešili...
Ale v tomto konkrétním případě fotka nebyla schvalována. Takže ji žádný schvalovač neviděl a neschválil. Jakto? No protože spousta lidí (i Lukáš) měla z minulosti práva v systému uveřejňovat fotky bez schválení (vpodstatě všichni, kteří přišli před rokem tuším 2016). A nebylo reálné jim ze dne na den říct "od teď vám budeme fotky schvalovat" (co si myslíš, že by následovalo? Polovina lidí by se urazila...). A sám Lukáš to prostě přehlédl. Dneska už by se to nestalo.
Je hezký, že všichni argumentují starýma fotkama. Ale když se to pak začne řešit, tak to zase vede k tomu, že jsou lidem fotky ex post "vraceny" nebo rovnou mazány. A to zase vede k tomu, že všichni nadávají. Takže se zase nezavděčíš všem.

P. Haluza píše:
3.
Zasněžená fotka popírá ona doporučení pro kvalitní fotku. Celá ta fotka letí doprava, a to jak levý rok baráku, tak samotný bus, obě lampy i pravý roh (okna). Ale to je zřejmě v pořádku.

Podle mne neletí doprava, ale je rovná.
Levej roh baráku nemůžeš brát v potaz, protože je to lehce zflaškovaný. Když se podíváš na svislou linii uprostřed fotky (viz příloha), tak je to podle mne naprosto rovné.

P. Haluza píše:
4.
Fotku není problém upravit, ale těžko se upravuje něco, co tam není. To je celý problém.

To je jasný. Chyba se stát může a připomínka není nic, o čem by se nedalo diskutovat. I to rovnání může občas být celkem věda. Ale dá se o tom diskutovat i normálně a bez hejtů. Vím, že mezi mnohými autory a schvalovační existuje fungující komunikace, což je ku prospěchu obou stran. A mnohdy se věci vysvětlí a fotku autor opraví, nebo se třeba ukáže, že připomínka byla opravdu neoprávněná, pak se fotka schválí. Chce to ale komunikovat trochu normálně a ne třeba tak, jak tady předvádí Mauricio (osobními útoky) - to se pak nedivím schvalovačům, že se jim komunikovat nechce, když někdo jen plive jedy.

P. Haluza píše:
...Pokud řešíš mikroskopické nerovnosti u dokumentační fotky, tak je potřeba se nad sebou vážně zamyslet.

Jo, já jsem pro to nerovnosti třeba do půl stupně vůbec neřešit. Ale mnohdy jsou fotky bohužel křivé o dost víc a všímají si toho i lidi, kteří by to normálně neřešili.
A taky je to do určité míry subjektivní, mi třeba přijde, že na té tvé druhé fotce je to dost vidět, že padá, a on to ve výsledku bude třeba jen ten jeden stupeň...

P. Haluza píše:
5.
Další věc, která mě neskutečně štve, je běžná praxe mazání fotek. Z jakého důvodu, jakým právem a z jakého titulu si někdo dovolí zpětně smazat fotku, která byla schválena a zveřejněna, aniž by se autor dozvěděl:
a) že byla vůbec smazána nějaká jeho fotka,
b) která fotka to byla,
c) proč byla smazána,
d) kdo ji smazal?

Tohle je blbý, chápu tvůj pohled. Jedinej způsob, jak se o tom dovědět, je sledovat "smazané fotky" v administraci. Tam je v detailu fotky i to, kdo to smazal a s jakým důvodem.
Zase to ale vychází z toho, že mnohdy autoři při hádání se o to, že jim něco nebylo schváleno, používají v argumentaci staré fotky. A mají pravdu, že dřív se některé věci neřešily nebo si jich někdo nevšiml nebo ta fotka schvalováním ani neprošla. Tak je pak prostě logicky smazána nebo vrácena k upravení. Bohužel to často jejího autora dost pobouří. Ale co navrhuješ v takové situaci dělat? Říct tomu člověku "to je stará fotka, pro tu pravidla neplatí"? To je přece blbost, ostatně viz bod 2, sám na to nadáváš :-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mimo jine jsem se stale nedozvedel, proc nekteri vidi sve smazane fotky a jini ne.

P.S.: Mame fotky dokumentacni a pak fotky “lepsi”. Vime?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Takze je vlastne vse v poradku a ti, co maji nejaky problem, jsou divni. OK.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Mě jen mrzí, že se z toho, co vybudovali lidi, kteří to dělají že je to baví, dělá něco čemu začínají vládnout lidi, co si na tom akorát honí své ego a ještě si v podpisu zdůrazňují, že jsou to zrovna oni, kteří mají pravomoc.. By mě zajímalo kolik z nich přispívá finančně na provoz takto náročné domény a hostingu...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
155
30 říj 2015 13:02
Křinec
Několik jeho vozů už je zapsáno jako soukromá osoba, viz například vůz o dva příspěvky výše :)


Offline
74
25 kvě 2016 18:43
Mírně se odkloním od schvalovačů:

Vozy dopravce Pavel Dvořák, Tábor se do evidence nově nezanáší, to vím, nepřeje si být veřejně prezentován, respektuji. Jeho vozy jsou nyní zařazeny jako "otazník", což působí docela zmatek, či to vypadá že o osudu vozu se nic neví. Nebylo by lepší (v rámci možností, aby bylo zachováno přání majitele) vozy označit třeba jako "soukromá osoba", či přidat ještě nějakou upřesňující provozovnu (např. jihočeský kraj), ale ne zas úplně konkrétní? (:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:24
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]