Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 59 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
404
30 kvě 2011 22:12
Může mi někdo vysvětlit, proč si na jižní Moravě už řadu let pořád děláte takovéto naschvály? Nerozumím tomu, jediné co jsem za tu dobu nějak pochopil, tak je to mezi různými lidmi, ale V.M. v tom figuruje pokaždé.

Dál bych se rád zeptal, jak jste pokročili s tím MANem Tourbusu? Už se podařilo potkat někoho vhodného, kdo by se vyjádřil k tomu hnědému nátěru?

PS vlastně nerozumím ani tomu poslednímu příspěvku od Arese, co má namysli?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
v tomto konkrétním případě šlo dokonce o vozidla plně vybavená odbavovacím systémem a s certifikací pro provoz na IDS - klidně by mohla během minuty vyjet na linky, i kdyby nešlo o linky, na které jsou určena -> provozní


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To je fajn, že jsme se všichni shodli, co je a co není provozní. Nicméně komu není shůry dáno, ten je holt blbej.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Osobně také považuji autobus za provozní pokud obdrží značky. On se může pohybovat po komunikaci i bez cestujících.
Ale osobně mi vadí ty zápisy provozní od 11.1. 2022 např. U spousty vím že je to nesmysl.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ještě drobnost, dle lejstra, které jsem jen tak na oko viděl, jdou obě Regia protiúčtem za nové měšťáky. Nevím ,jestli to je jen úřední formalita a nebo zda jde skutečně o odprodej, resp. vrácení vozidel; doporučuji tedy sledovat a třeba se to vysleduje. Bohužel ty auta jezdí na území, které nenavštěvuji, ba dokonce snad jsem tam ani nikdy nebyl, tak to nemám jak prověřit.

mirek - díky za vysvětlení a vyzkoumání té anabáze ohledně bulharů, teď jak to čtu, tak se mi to v hlavě vše vybavilo, že už jsme se o tom vlastně kdysi dávno bavili spolu s robertem a spol. no nemohu si pamatovat všechny detaily, ostatně to se už projevilo mnohokráte. Docela mě láká se tam podívat, ten provoz vypadá docela zajímavě, no, žel v dnešní době je to poněkud složité se někam dostat.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Perfektní. :applause:


Offline
415
20 bře 2013 21:06
Citace:
Dopsal jsem MANy, prosím o případné doplnění přesného typu.

Doplněno, v pozn3 máte pánové dárek, tak si s ním pak naložte, jak chcete. Sokolnice-Telnice rovněž doplněna.

A včera jsem se také postaral o onen Crossway LE z BORS Bulharsko. https://seznam-autobusu.cz/vuz/104296


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/324144

Sokolnice-Telnice


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A co tedy byla ta 7B1 7141? Prosta fotomontaz (i kdyz nevim, proc by si nekdo daval praci) nebo to melo nejaky hlubsi vyznam?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To bych klidne i zjistil, ale nevim kde :mrgreen:

Jinak parkovani vsech tech novych kusu by melo byt na vatexu; v souvislosti s tim nechavam otevrenou otazku, zda jako provozovnu nenapsat slapanice stejne, jak tomu bylo i u borsu. Ale jeste to proverim, zda to takto plati.

Zaujalo mne, ze to je predfaceliftova verze, to trochu neni v souladu s tim, co kordis prezentoval, asi levnejsi model :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Robert píše:
S tou tvou logikou bys každé nevyráběné vozidlo musel považovat za odstavené, když to vezmu do extrému.

Nevypravené. Blbé automatické opravy na mobilu... Ale jak vidno, včerejší debata smyslu neměla.
Dopsal jsem MANy, prosím o případné doplnění přesného typu.


Offline
45
24 říj 2011 23:31
Do Velikého Tarnova bylo dodáno několik dávek Crosswayů, alespoň co se dívám na phototrans a busphoto. Ten/ty modrožluté jsou ale z roku 2009/2010, i podle výrobních čísel odpovídají vztahu s vozem 6B2 8671. Takže se sérií pro Šlapanicko z roku 2012 nesouvisí. Na Šlapanicko bylo, jak píše P. Haluza, 7 vozů s RZ 7B1 714x.


Offline
51
05 kvě 2019 20:13
Igor Mauricio: https://www.herman.cz/cs/produkty/vybav ... k-etm-4-0/


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jedna zajimavost z letos dodanych vozidel na IDS JMK - co je zac ten oznacovac?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
...
(autor MJ, ta druhá imhd)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad Bors: píše se tam, že bylo dodáno 7 nových autobusů, což by sedělo (7142--7148), 7141 byla evidentně fotomontáž. Dokonce mi to Mirek tenkrát i vysvětloval.

Ad RZ: takže když vozidlo v pátek dojede ze šichty a pak týden stojí, protože je řidič na dovolené, tak má být vedeno jako dočasně odstaveno?


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
To s tím Borsem je zajímavé! :-)

A co se týká zařazení...také jsem názoru, že zařazen je vůz v době, kdy je zaregistrovaný a obdrží RZ = tím je způsobilý pro provoz na pozemních komunikacích. To, že například nemá dodělané odbavovací zařízení je čistě věc dopravce, ale nebrání to vozu v jízdě. Bohužel pro někoho je to první výjezd s cestujícími a nebo zejména u DP to někde je třeba datum zápisu do nějakého soupisu majetku..


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Je to tuším fotka z tohoto časopisu, ale někde (Busportal?) proběhla i v lepší kvalitě.
http://bors.cz/img/wswg/kulaty_stul_40(1).pdf


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je dlouhodobý spor, co je vlastně stav "nezařazen do provozu", ale já si jej vykládám tak, že vůz ještě nijak nezasáhl do provozu, a to může být takhle v areálu připravený klidně rok... Prostě nevyjel s cestujícími = nezařazen do provozu.

To není spor, to je o správném používání obsahu lebky. Jinými slovy, vykládáš si to špatně.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Takže když si pořídím autobus na zájezdy, tak ho zařadím až s prvním kšeftem? To se pak dost blbě zapisuje.
Když má autobus papíry, čímž je připraven na provoz, je zařazen mezi provozní vozidla, ne? S tou tvou logikou bys každé nevyráběné vozidlo musel považovat za odstavené, když to vezmu do extrému.
Nemluvě o tom, že se tady jedná o necelý týden rozdílu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já myslím, že bulharům můžou během víkendu nabídnout dalších 7 totožných strojů. Jenom nevím, zda tam všech 7 dojede. A jinak to je celkem známá věc už léta, šlo o záměnu s 8671 (což léta bylo nejlepší auto na šlapanicích, než se blíže seznámilo s hruškou). Dokonce snad někde byla i fotka toho auta s přidělenou českou RZ (7B1 7141) v řadě s ostatníma autama stejné série, ale osobně se domnívám, že to byla fotomontáž. Možná Mirek by byl chytřejší. Nevím, jestli to nebylo v podnikovém zpravodaji Kulatý stůl (či jak se jmenuje) nebo snad dokonce na webu.


Offline
Uživatelský avatar

128
01 kvě 2015 11:27
Igor Mauricio píše:
Pane Minariku, dovolim si dotaz. V arealu stoji ctyri autobusy. Maji znacky, jsou pripraveny k vyjezdu. Podle Vas jsou nezarazeny do provozu, podle mne jsou. Tedy dotaz zni - je nutno vrtat do neceho, o cem vite houby? Nechcete si fouknout a nechat se vystridat?


To je dlouhodobý spor, co je vlastně stav "nezařazen do provozu", ale já si jej vykládám tak, že vůz ještě nijak nezasáhl do provozu, a to může být takhle v areálu připravený klidně rok... Prostě nevyjel s cestujícími = nezařazen do provozu.


Offline
415
20 bře 2013 21:06
Tak to mě teda vskutku nenapadlo, že by to bylo takto. Beru zpět a odcházím zase o něco chytřejší.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jeden neodebraný kousek tam tuším v roce 2012 šel. Fotky proběhly na K-Reportu.


Offline
415
20 bře 2013 21:06
Poctivě ukradeno z Facebooku. Zdá se, že vám – alespoň dle popisku – utekly nějaké Crosswaye do BORS Bulharsko.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:21
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]