Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 58 z 379    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 379  Další
Autor Zpráva
Offline
415
20 bře 2013 21:06
Kupodivu ty vozy opravdu nejezdí, na technické teď v lednu měly jeden najeto 67 a druhý celých 68 kilometrů. Pojištěné jsou pak všechny tři od července. Nemáte k tomu prosím někdo nějaké prozaické vysvětlení?


Offline
153
26 črc 2019 15:18
U této věty jsem se od srdce zasmál. já si jen spravuji svoji přidělenou evidenci
No nic z jiného soudku.
Opravdu ty plynové Crossway u Kyjova nejezdí???
Jeden byl dodán před rokem. Trochu divné ne?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pan Ň byl pritomen vcera, ale bohuzel dosel pozde, vse az na tu 15102 je uz delsi dobu rozdano a on sam rikal, ze jezdit denne do zidlochovic se mu nechce. Tak myslim, ze se s velkym panem D nedomluvil a jako nahradni variantu ma Arrivu Praha, pripadne MHD v Breclavi, jak mi na chodbe sdeloval. Ta 15102 je tedy stale ridicsky neobsazena.

A ja po minulenedelnim zajezdu s panem Š. z Tourbusu se do novych neznamych veci nehrnu :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
M. P.: Crossy Kladna jsem "neprovoznil" z jednoho důvodu. Že jsem věděl jen to, že už mají RZ, ale nic víc, jako třeba výbavu pro PID apod.

I. M.: Do Ivančic pojede 15102. Pokud tam tedy pan Ň. trefí.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
No, ja jsem se s tim manem dneska projel a nevim, nejak me to neoslovilo. Takova nemecka karosa, neurazi, nenadchne. Ale o mne je znamo, ze se mi jezdi nejlip se sorkou, tj. muj nazor neni vubec smeroplatny. Jako ridic bych si na mana asi zvykl, ale osobne jsem cekal tak nejak vic. Pro cestujici je to ale samozrejme uplne jinej svet.

O crosswayich se v prvni verzi aut na slapanice vskutku neuvazovalo; nakonec se do vyberu dostali vzhledem k cenove politice dealerstvi (=lepsi cena za odebrany pocet vozidel, cimz se cenove dostali na prvni misto), za coz byl dopravce hned vytrestan tim, ze do dvou tece (asi strechou) a jednomu netesni zaskleni. No, ale o kvalite vyrobu firmy Iveco bylo napsano uz mnohe a asi netreba opakovat. Mozno se presvedcit pri vytirani toho bazenku, co do toho behem vecrejsi ranni rosy natekl.

MAN primarne na 48 je trochu zavadejici, ano, jeden zacina a konci v Praci a jezdi jen 48, druhy zacina a konci v Brne a jezdi taky jen 48, zbyle dva budou mit mix linek 48, 151, 710.

A jen tak pro zajimavost, ty Crossy budou k videni i na lince 520 (tusim dve kola) a 154 (jedno kolo), coz (v tomto poctu spoju) nove spada pod Slapanice. Namet na foto, tridverak v Ivancicich. Zel jsem zapomnel, jaky kurz to ma jezdit, tusim jednu 520 15101 a druhou 520 plus 154 15102, ale to ted uz fakt nevim.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
A ještě jsem chtěl tohle - na snímku není 3B6 6855 ale 1B5 8322.


Offline
Uživatelský avatar

218
11 srp 2012 21:46
Igor Mauricio píše:
Urban, SOR, MAN Lion. O nicem jinem se neuvazuje
Podminky umi splnit vsechno

Tak a máme tu 4 MANy, to je ta "exotičtější" značka, kterou jsem měl na mysli, a i ty 4 Crosswaye, o kterých se "sice neuvažovalo", přestože jich bylo úplně prapůvodně v plánu i dvakrát víc. Tohle řešení je za mě ale dobrý kompromis a osobně jsem jej podporoval hned od začátku. MAN primárně na 48 a Crosswaye, byť 3 dveřové, na region, takže :applause: že se nakonec vše takto podařilo domluvit.

Klidne to mohlo dnes jet misto zacviku treba na linku 201
S tímhle souhlasím, jen jako lepší přirovnání bych viděl například 440, kam skutečně 3 dveřák patří. Ale samozřejmě, mohlo a může to vyjet prakticky kdykoliv kamkoliv, i na tu 201, potřebnou výbavu to má. TPS teď neřeším.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mesto je samozrejme jen Zastavka, nazvem vlakoveho nadrazi pak Zastavka u Brna.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Na odlehčení - skutečně u Brna? https://seznam-autobusu.cz/fotky?mesto= ... vka+u+Brna


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ocividne by asi bylo potreba vydat jasny a srozumitelny prikaz z vrchnich mist, aby to kazdy delal stejne, at uz tak ci onak.

Tak jako tak si ale ja osobne stojim za svym, ze pokud je vozidlo plne nachystano k vyjeti, je evidencne zarazeno do provozu. Klidne to mohlo dnes jet misto zacviku treba na linku 201. A vedel by o tom nekdo? Nejspise ne.
To, ze to je nachystano na linky od 1.2., nic neznamena. Resite v evidenci kde jakou capinu a sami v tom pak mate zmatky.

P.S.: To nejsou spory. Ale asi bys taky nebyl nadsen, kdyby ti nekdo chodil do baraku jen kvuli tomu, ze si mysli, ze muze. Asi mam jine vychovani, ale toto bych si nedovolil ani ve snu. No, u foticu je ale obecne znamo, ze jim nejake zakazy a prikazy nic nerikaji. Cela vec me stve zejmena proto, ze diky foticum jsem prisel o slusny na dobry slovo domluveny parkovani prave v Pozoricich, protoze je tam jednou vikendovy vratny odchytl a je nenapadlo nic lepsiho, nez rict, ze jsem je tam poslal ja. A lup dalsi den jsem se stehoval. Ale abych p. Minarikovi nekrivdil, on mezi temi odvolateli nebyl. Nicmene pro mne fotic jako fotic, ti. do jednoho pytle.


Offline
Uživatelský avatar

472
31 črc 2015 19:56
Kladno
Pozadí jihomoravských sporů neznám a snad ani znát nechci. Nicméně pokud někdo u vozidel určených pro linkový provoz čeká se změnou stavu z dosud nezařazen do provozu na provozní na první výjezd na linky, připadá mi to zcela logické a sám to dělám stejně. Ostatně když jsi mi, Roberte, (a to teď opravdu nemyslím jako kritiku!) doplňoval RZ k těm čtyřem novým Crossům u nás, také jsi nechal stav dosud nezařazen.

Ono pokud je vozidlo v některé z fází v procesu výroba -> dodání odběrateli -> příprava na provoz -> první výjezd na linky, je vývoj aktuálních údajů celkem turbulentní a může se změnit několikrát během dne, navíc do toho vstupuje faktor skutečnost vs. co se povede zjistit. A naopak jakmile se k vozu zjistí po výjezdu všechny potřebné údaje, na jeho kartu se třeba i několik let vůbec nemusí sáhnout. Takže těch pár dnů, kdy údaje postupně přibývají a nemusí být vše v reálném čase zcela korektní, bych v porovnání následného mnohaletého provozu beze změn v kartě tolik nehrotil.

Třeba když mi dorazí na plac nová auta a já jim zakládám karty, tak u RZ a ev. čísla vyplňuji otazníky, přestože vím, že auta jsou na place pár hodin a určitě ještě nejsou přihlášena, tudíž RZ by v kartě vůbec neměla být, protože ten otazník já osobně chápu jako RZ existuje, ale my ji neznáme. Ovšem tento stav potrvá maximálně několik dní, zatímco RZ následně vydrží třeba 10 let, takže ten chvilkový ne zcela korektní zápis se dá zkousnout. Navíc když je tam předpřipravený ten otazník a následně se pouze přepisuje na konkrétní RZ, dělá se to snáze a rychleji třeba na mobilu.

Pokud vůz ještě před prvním výjezdem na linky absolvoval v běžném provozu nějaké zácviky a tato informace je známá, pak by jistě stav měl být aktualizován na provozní. Viz. zde - všechny uvedené vozy absolvovaly první výjezdy na linky v září 2020, nicméně jeden z nich vyjel poslední srpnový den na předváděcí jízdu pro představitele města, proto má jako jediný uveden měsíc zařazení ještě srpen. Ovšem kdyby při té předváděcí jízdě nebyl náhodou zachycen, vůbec bych o ní nevěděl a září by bylo u všech.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Vidim, ze pan Minarik opet musel do stavu vozidel zasahovat, aby si tvrdosijne obhajil svuj nazorV i kdyz mu zde jiz pet lidi reklo, ze to dela spatne. Tedy ted nevim, jak je mozne, ze jsem se s jednim z vozidel prave vratil ze zacviku ridicu, kdyz neni zarazeno do provozu. Aby mne treba ted nekdo nezavrel.

Ale pokud ti to dela dobre… No, vule tva. Ja myslim, ze by ti mel byt odebran pristup do administrace, pokud budes delat z evidence holubnik. A ocividne nejsem sam, kdo ma tento nazor. Tak kde bude chyba? Ach, u mne :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Nevim, nejaka indicie by nebyla? Jmeno, nastin situace, doba…? Podivam se do denicku. Teda do bonzbloku.


Naposledy upravil Igor Mauricio dne 28 led 2022 23:58, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
Igor Mauricio píše:
Cekam, ze mi dojdes do oci rici, ze jsem lhar a pribarvuji skutecnosti. Toto nejsi s to dodrzet - takze lez je ocividne na tve strane. Chapu.

Dobře se zamysli co jsi komu kde nalhal a přibarvil.... Minaříka vůbec neznám, ale tebe Vojto bohužel ano ;)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Cekam, ze mi dojdes do oci rici, ze jsem lhar a pribarvuji skutecnosti. Toto nejsi s to dodrzet - takze lez je ocividne na tve strane. Chapu.


Offline
Uživatelský avatar

128
01 kvě 2015 11:27
Igor Mauricio píše:
Stale tu sedim na kave a budu tu i zitra dopoledne, tak se stav a sdel mi to do oci. Ja si svoje bez problemu obhajim, co ty?


Nevidím sebemenší důvod. Doteď jsem se všechno snažil řešit slušně a v klidu, ale když stejný způsob jednání nepřichází z druhé strany, já se s ním také nebudu namáhat. A podle stylu komunikace tady já nejsem ten, kdo má s tím druhým nějaký osobní problém, já si jen spravuji svoji přidělenou evidenci tak, jak jsem se naučil od jiných starších správců.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Stale tu sedim na kave a budu tu i zitra dopoledne, tak se stav a sdel mi to do oci. Ja si svoje bez problemu obhajim, co ty?


Offline
Uživatelský avatar

128
01 kvě 2015 11:27
Igor Mauricio píše:
Ja myslim, ze z nize uvedeneho je zrejme, ze pan Minarik nema mit administrativni prava k editaci jakychkoliv vozidel.

Zdvorile tedy zadam Edu, aby tuto moznost zvazil.


S Edou jsem na toto téma diskutoval a potvrdil mi, že záleží na správci evidence, což jsem v tomto případě já, takže je mi líto.

Dál také úplně nevím, kdo kdy kde koho naháněl s klackama, ale na druhou stranu chápu, že bez lží a přibarvování občas prostě nejde být zajímavý, takže si z toho nic dělat nebudu a za svým si budu stát dál.


Offline
180
25 kvě 2020 08:33
https://seznam-autobusu.cz/vuz/40467 Tato Sorka je od prosince 2021 v provozovně Jeseník.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ja myslim, ze z nize uvedeneho je zrejme, ze pan Minarik nema mit administrativni prava k editaci jakychkoliv vozidel.

Zdvorile tedy zadam Edu, aby tuto moznost zvazil.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Robert aha to jsem netušil. Zdálo se mi divné že bys najednou změnil názor. Jinak pochopitelně chápu tvoj postoj. Jinak dodatečně děkuji za ten seznam jízdniho řádu změn v Idsjmk

Fedos asi jsem to předtím napsal dost neprakticky.
Mě to také nevadí. Ale pokud jsem pod dopravcem podepsán nechci to tam.


Offline
404
30 kvě 2011 22:12
AD Morava: Děkuji za objasnění. Myslel jsem si, že tyhle války jsou jen na nějaké seznamové úrovni, kdo si co zapíše nebo vyfotí..., no je to daleko divočejší koukám a jsem celkem rád, že to jde mimo mě.

AD Ares: Ahá, teď už rozumím, i tady děkuji za vysvětlení. No já jsem také za měsíce, rok je dost obecný, ale někdy to jinak nejde nebo "?", ale standard je pro mě zaokrouhlení na měsíc. Jednak se mi nelíbí, když všude to je nějak zarovnané a pak to jedna kolonka rozbije, ale hlavně mám obavu z chyb. Stačí, když to neodpovídá o pouhý den a už je tam zásadní chyba, ten měsíc většinou vychází, ikdyž samozřejmě i tam někdy se stane, že vůz stojí delší dobu, takže za mě měsíce. Nicméně seznam je práce mnoha lidí a dost lidí (zejména to platí pro DP, pak už se to rozšířilo dále a to natolik, že už jsem tomu přestal bránit (taky kvůli tomu, že to chtějí lidé, co jinak seznam extrémně rozvíjejí a patří mezi ty nejpracovitější a je to prostě jakási odměna pro ně nebo jak to nazvat, prostě něco za něco..hodně toho dělají a tak by jim taky mělo být v něčem vyhověno a pokud to tak u své evidence chtějí a dokáží skutečně uhlídat, tak jim nechci stát v cestě i za cenu, že já z toho mám úzkosti).


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nepřehodnotil, jen si níže zmiňovaný admin léčí svůj mindrák. Ve svém věku fakt nemám zapotřebí se dohadovat s nějakým zhrzeným kindošem.

Edit: Ohledně MANu nevím také nic, neměl jsem možnost mluvit s jakýmkoli pamětníkem.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Fedos osvětlím
V kolonce zařazen je například 22.1.2022
Proč takový nesmysl. Proč zdůraznit ještě den. Nestačí měsíc. Na vypravení je vypravenost.
Nota bene když třeba vím, že konkrétní vůz na linku 100 % nevyjel.
V této kolonce je měsíc a rok. Může být i je rok pokud nelze měsíc určit. Nebo pokud ani rok tak ?
Ale proč dny.
Ale třeba máš jiný názor a řekneš mi že je to tak dobře s dny.

Robert koukám že jsi přehodnotil a Many jsou neprovozní?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To je Minaříkův bojkot za to, že ho pokaždé někdo vyhodí z garáží, když se v podstatě vloupá na cizí pozemek (to, že je otevřená brána opravdu neznamená, že to je volně přístupný prostor). Není tomu ani půl den, kdy ho tam zase naháněli s klackama, zrovna jsem tam seděl na kávě a sledoval jsem to z vokýnka. Aby ses chlapče nedivil, až tam jednou spadneš do toho výkopu u spodní haly a někdo tě tam zahází čerstvě vyoranou zeminou.

Ten MAN pokročil tak, že jsem nic relevantního nezjistil :(


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9470 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 379  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]