Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 263    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 263  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Evergreen. Nikoho to pravděpodobně nic neurazilo, jen je potřeba vnímat, že pro podělení se o novinky z provozu atp. slouží jiná vlákna než Nedostatky v evidenci. Např. vlákna dle trakce a typů nebo vlákno Výluky, aktuality.
Evidenci na bmhd.cz spravují dobrovolníci, snad ve všech případech přímo z prostředí DPMB. Všichni ale mají i osobní životy, a tak se může stát, že zadání změn má drobné zpoždění (v rádu jednotek dní). Je tedy nesmyslné po tuto reakční dobu změny nahlašovat.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Pokud někoho urazilo, co jsem napsal, tak se omlouvám. :pray:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jasně, ale jak má člověk zvenčí poznat, že se o tom ví a jen ještě nebyl čas? To si to mám napsat do deníčku, počkat týden, a pak teprve to ohlásit, aby z toho neměl správce kopřivku? S takovou neohlásím nic, protože zapomenu, že jsem chtěl něco ohlásit.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
MHD Brno: Pokud vidím ve vypravenosti dobře, byl po odstavení vůz poprvé venku právě včera. Tudíž opravdu není nutné volit takový styl "upozornění". Je jasné, že není v silách správců evidence, kteří tuto činnost vykonávají ve svém volném čase, reagovat ihned.


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
MHD Brno... Však on to brzo někdo ze správců změní, nehledě na...
Jakub S. píše:
Naopak vlákno Nedostatky v evidenci DPMB vždy sloužilo k nahlášení opomenutých změn ve vozovém parku a slouží pro upozornění správců evidence na tento NEDOSTATEK.


Offline
1458
28 čer 2014 21:40
Fanklub 21/22Tr
Z vozu 3018 jsme dnes definitivně demontovali celou technologii vyhřívaní botek, čímž možno časově ukončit poznámky v evidenci tohoto vozu, a to včetně zapůjčky do Komína - zítra (asi) by se vůz měl poroučet zpět do Slatiny.

_________________________________
Jediný normální auto na elektriku je trolejbus!


Offline
Uživatelský avatar

192
12 čer 2020 15:02
Brno-Černá pole
Tenhle vůz asi nebude odstaven, když dnes jezdil na třicáté 50: https://www.bmhd.cz/evidence-dpmb/vuz.php?id=91799


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ještě fotodůkaz. Je to z videa TMB k rekonstrukci Osová.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
V evidenci chybí u vozu 7216 poznámka, že původně měl Rábu.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://www.zetina.cz/8-o-nas.html


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Pak ale by v evidenci nemělo být jako jedna reklama Zbrojovka a druha Pffaf, ale mělo by to být pod jedním názvem, buď jen Pffaf nebo třeba Zbrojovka-šicí stroje Pffaf


Offline
Uživatelský avatar

757
21 lis 2010 09:08
Neznám podrobnosti, ale ten Pfaff byl, nemýlím-li se, v areálu Zbrojovky. Nejspíš Pfaff zprivatizoval část Zbrojovky a vyráběly se tam jejich šicí stroje.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
On ten Pfaff bude souviset s tou Zbrojovkou, viz toto foto a logo na čele:
https://foto.bmhd.cz/foto/17191?searchP ... 4461#photo


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jen taková drobnost, v evidenci u vozu KT8D5 1708 jak je seznam reklamních nátěrů tak tam chybí reklama na ABB z roku 1996, ta reklama je nyní na K-reportu, tramvaje v Brně, tak prosím o doplnění.

A u vozu 1701 první reklama jako Zbrojovka Brno? Má někdo foto? O tom jsem nikdy neslyšel, jako malej jsem si psal všechny reklamy a toto jsem nikdy neviděl, vůbec nevím, že to existovalo. jako první mám PFAFF.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Nemám zájem rozebírat, zda Ignis Brunensis ano/ne, pouze jsem upozornil na nedostatek (jo, nedostatek). Nehledě na typ akce si myslím, že různé fesťáky i jiné akce
nad 1000 lidí letos ještě nebudou.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

98
10 zář 2012 17:19
ráj Crossů
Vůbec bych se osobně nedivil, vzhledem k existujícím trendům, kdyby Ignis potkal podobný osud jako Moto GP...


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
A myslíš, že letos nějaké ignis brunensis bude? Dost pochybuju. Pak náklady na cvr v tomto duchu je poněkud o vyhazování peněz...

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Všiml jsem si, že u KT8D5N 1735 nebyl po GO ukončen nátěr. Minimálně na fotce ze zkušebních jízd je v unifiku a nezaznamenal jsem, že by vůz dostal novou reklamu na Ignis Brunensis.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Nejvyšší budova areálu je sice ve Starém Lískovci, ale starší a větší část areálu se nachází v Bohunicích, takže nejspíš proto se tomu říká nemocnice Bohunice.

U té tramvajové trati nemůže být zakopaný pes v tom, že dříve trať končila v Bohunicích (dnešní smyčka Švermova) a po prodloužení se prostě stávající název použil pro novou konečnou?

Koneckonců stejně se postupovalo při výstavbě trolejbusové trati na Kamenný vrch, kdy název Kamenný vrch nesly postupně dnešní zastávky Koniklecová, pak Oblá, a nakonec nynější konečná.


Offline
124
18 srp 2019 17:01
Myslím, že původní název má úzkou spojitost i s tím, že v Králově Poli už jedna vozovna stála (u Semilassa), takže nová se stavěla "o pár metrů dál" (akorát už na jiném katastru). A taky má (měla) hlavní vjezd od Krpole, ne z Medlánek, což tomu původnímu názvu taky trochu napomáhá.


Offline
307
21 dub 2009 20:30
2389 píše:
Ale proč správný název území tehdy neužíval ani DPMB, to je mi záhadou.

Ono to bude zřejmě mít nějaký systémový důvod - např. vozovna se označovala Královo Pole, ne Medlánky. Hádám, že když se stavěla, tak Medlánky bylo pár baráčků kdesi v pustině kolem dnešního kruháče a vozovna vlastně byla na okraji souvislé zástavy Králova Pole (Hradecká je někdy z 80. let).
Možná proto označení podle blízkosti k civilizaci než striktně podle katastru....


Offline
173
21 kvě 2017 18:40
Ondrah98 píše:
To by vysvětlovalo, proč se osobně celkem často setkávám s tím, že všechno na jihozápadě Brna označují někteří jako Bohunice...

Mnoho zejména starších lidí užívá název 'Bohunice' i pro Starý Lískovec dodnes. Co je toho pravou příčinou, bychom mohli jenom hádat. Historie je taková, že katastrální území SL bylo sice tehdy mnohem obsáhlejší (zabíralo území části dnešních Bohunic a také v podstatě celou plochu dnešní panelové výstavby Nového Lískovce). Vesměs ale šlo jen o širá pole a louky, které skoro nikdo 'neřešil'. V očích lidí byla jako SL podvědomě vnímána jen menší část zastavěná rodinnými domy v okolí dnešní Klobásovy a Jemelkovy ulice, která svou strukturou zůstala dodnes málo dotčena, resp. nebylo do ní nikdy zasaženo 'násilně'. Jakmile byla v 70.letech zahájena masivní panelová výstavba, tak co se SL týče, tam byly využity převážně ony louky a pole, kdežto na území Bohunic (Spodní, Rolnická....) byli lidé proti jejich vůli z mnoha RD vystěhováni a jejich nemovitosti zbourány. Tento necitlivý přístup samozřejmě vyvolal ve společnosti vlny emocí a vryl se do podvědomí i těch, kteří před tím žádné Bohunice neznali nebo vůbec neřešili. Tak prostě vzniklo 'To velké panelové sídliště = Bohunice a hotovo'. Pamatuji v 90.letech, to SL nikdo neřekl jinak než 'Bohunice'. Dnes s příchodem nových generací už je tomu výrazně jinak. Ale proč správný název území tehdy neužíval ani DPMB, to je mi záhadou.


Offline
116
20 črc 2020 21:55
Zaječí (okres Břeclav)
3003 - od včerejška (20.1.) ve Slatině provozní.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
To by vysvětlovalo, proč se osobně celkem často setkávám s tím, že všechno na jihozápadě Brna označují někteří jako Bohunice... Otázkou je jaký k tomu měl DP tenkrát důvod. No a pak ještě jedna "perlička", to, co většina označí jako "Nemocnici Bohunice" tj. výškovou budovu u Kampusu, se Bohunicích nenachází, ale tato "nová" budova leží v katastru Starého Lískovce.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
on ten popisek Bohunice byl logický, když do roku 1992? název Starý Lískovec DPMB nepoužíval - konečná tramvaje se jmenovala "Bohunice", konečná na Labské "Bohunice Kalininova", na Osové "Bohunice Harusova" atd.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6572 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 263  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]