Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 2    Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
To zvýraznění by to chtělo řešit nějak jinak. Napadly mě dva způsoby:
- ikonu zastávky vyměnit za jinou, s kontrastním rámečkem (třeba žlutým)
- podložit ikonu nějakým kontrastním kolečkem, ideálně poloprůhledným

OP píše:
Resenim by melo byt vykreslovani primo podle zaznamu polohy vozidel, ale ted to narazi na nejednost systemu, ktere KORDIS pouziva
Škoda. Snad to vyjde později.

OP píše:
A k tomu nize v tomto vlaknu: to vypada moc dobre :applause:, panove, a asi to umi mnohem vic, nez jsem zatim stihl zjistit. Treba se toho KORDIS chytne a zapracuje to do noveho informacniho systemu Centralniho dispecinku (hlavne aby byly jednotlive databze vzajemne propojene), potrebna data pro to mit bude.
Kdyby se to povedlo, bylo by to super!


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Tak jsem na idsjmk.cz/plan dal novou verzi mapy zastavek. Krom upravenych algoritmu pro vykreslovani znacek a stahovani dat je moznost nechat si zvyraznit zastavky na zvolene lince. DPMB i KORDIS aktualizovali mj. i souradnice zastavek, tak jsem zvedavy, kolik novych bugu se nam tam ted podarilo vyrobit :-)

Ale v dohledne dobe asi nepribude dalsi (puvodne planovana) funkcnost - vyznaceni skutecnych tras linek. :-( Spojovani souradnic zastavek i prip. doplnovani "zatacek" na trase clovekem (at uz klikanim nebo zadavanim souradnic do databaze) jsme po par testech zavrhli - je to neuveritelne pracne a graficky vystup za tu praci stejne nestoji. Resenim by melo byt vykreslovani primo podle zaznamu polohy vozidel, ale ted to narazi na nejednost systemu, ktere KORDIS pouziva a nutnost prace cloveka, ktery by ze zaznamu "rucne" vytahoval kousky tras a exportoval je. Pri pozadovane aktualizaci alespon 1x tydne je to utopie.

A k tomu nize v tomto vlaknu: to vypada moc dobre :applause:, panove, a asi to umi mnohem vic, nez jsem zatim stihl zjistit. Treba se toho KORDIS chytne a zapracuje to do noveho informacniho systemu Centralniho dispecinku (hlavne aby byly jednotlive databze vzajemne propojene), potrebna data pro to mit bude.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Tak 153 je doplněna a ještě pár zastávek (Zbýšov, Padochov). Ještě to sice potřebuje úpravy (úsek Vev.Bítýška - Sentice - Tišnov chybí pár úseků, Padochov - Oslavany je potřeba doplnit silnici). Nicméně je doplněna komplet linka 421 (Rosice - Zastávka - Lukovany).

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
153 sem kreslil jak si ji pamatuju... víc nevím a přes JŘ sem se k tomu zatím nedostal.
Osobně používám JOSM. A nějaký návod pro začátečníky sem začal psát, ale není to dodělaný, asi se na to zítra vrhnu.

Přemýšlel sem nad nějakým systémem, který by se pro reportování tras VHD hodil víc než OpenStreetBugs... a nic nenašel. .) Nicméně to je primárně vedeno pro bugy v mapě jako takové, takže je to pochopitelný.

// a nejsem si úplně jist, jestli umí webový rozhraní ty relace...

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Vkládáte to tam přes web, nebo jste našli nějaký rozumný nástroj? Já chtěl na hraní s OSM používat Merkaartor, jenže je to strašný krám :)

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Ono by bylo úplně nejlepší, kdybys je dodal přímo do OSM. ;)


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Můžu dodat informace o vedení linek a polohách zastávek, Třeba na 153 není jediná zastávka a linka není kompletní. Pokud máte kdokoliv zájem, prosím SZ.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
http://www.openstreetmap.org/?relation=380675

^^^ t-37 hotova komplet, včetně zastávek zapíchnutých do označníků a ve správném pořadí (uvidíme, co se ukáže na öpnvkarte, až se updatne)

Honny píše:
Jo takhle, jako do dat přidat tu barvu, ne do renderování? Aha, to mi nějak nedošlo. :mrgreen:
Přesně tak a přesně z důvodu, co píše Miro.

Honny píše:
To by být problém neměl, nic to nezkazí, otázkou ale zůstává, jestli to nějaká stávající mapa renderuje. Zkusím to do dvou, tří linek přidat a schválně kdo se ozve. :twisted:
OSMTransport se tváří, že jo podívej se v něm po světě. :)


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
David Jaša píše:
Není. Třeba proto, že už umí to grupování a vypouštění zastávek při menších měřítkách a že má trasy obarvené podle trakcí.

Nicméně hodilo by se mít páteřní linky barevně odlišené. Mohlo by to být třeba takhle (inspirace starým oficiálním plánkem):
d-1: červená
d-2, 4: tyrkysová
d-3, 11: khaki
d-5, 6, 7: růžová
d-8, 10 fialová
d-9: okr
d-12, 13: oranžová
t-25, 26, 27: světle zelená
ostatní trolejbusy: zelená
ostatní autobusy: modrá

Za páteřní linky považuju ty, co jednak poskytují "dálková" spojení a druhak jezdí často, s intervalem 5 minut nebo kratším po většinu dne (to nesplňují a-44, 84), dlouhé souběhy považuju za jednu linku (to trochu skřípe u tramvají, nicméně barva pro "ostatní tramvaje" by byla podle mě víc matoucí, než třeba spojit tu dvojku se čtyřkou a desítku s osmou).


Tento systém jsem považoval za přehlednější, protože barevnou čáru mohu lépe sledovat než hledat na plánku, kam dál tramvaj jede jen podle čísla linky.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Jo takhle, jako do dat přidat tu barvu, ne do renderování? Aha, to mi nějak nedošlo. :mrgreen:

To by být problém neměl, nic to nezkazí, otázkou ale zůstává, jestli to nějaká stávající mapa renderuje. Zkusím to do dvou, tří linek přidat a schválně kdo se ozve. :twisted:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Honny píše:
Na OSM je nejkrásnější to, že si s těma datama můžeš udělat co chceš. :mrgreen: (v rámci CC-BY-SA, samozřejmě)

No...
OSM wiki píše:
colour a hex triplet (optional) Colour code noted in hex triplet format. Especially useful for public transport routes. Example: "#008080" for teal colour


Citace:
A pokud tu někdo s mapováním do OSM má zkušenost a zná nějakou linku, co není zmapovaná, nebo je zmapovaná špatně, ať doplní či opraví...
Doplňuju zastávky do své domovské 37 a nestačím se divit, kolik času to bere. ;)


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Na OSM je nejkrásnější to, že si s těma datama můžeš udělat co chceš. :mrgreen: (v rámci CC-BY-SA, samozřejmě)

Jinak všechny relace linek v IDSJMK mají tag "network = IDS JMK" (viz ten přehled), tudíž ideální je
Kód:
wget "http://www.informationfreeway.org/api/0.6/relation[network=IDS JMK]" -O ids.osm

(a jede to hrooozně pomalu :) ). Další možnost je natahat si ty data z denního snapshotu celé republiky, ale na to nemám výkon (nicméně přesně tahkle kolega aktualizuje ten přehled na wiki).

Druhá věc je pak rozchodit rederování v Osmarenderu / Mapniku, to jde už mimo mě a neumím s tím (využívám OSM převážně do Garminního img formátu). To by nemělo být tak těžké, ale o něco sem se pokoušel a výsledky veskrze žádné.

A pokud tu někdo s mapováním do OSM má zkušenost a zná nějakou linku, co není zmapovaná, nebo je zmapovaná špatně, ať doplní či opraví... Co znám zpaměti jsem už nakreslil a co neznám jedu jen podle JŘ (bo obkreslování cizí mapy není z hlediska autorských práv vhodné :mrgreen: a JŘ údajně ano, "Podle zdejších minulých diskuzí je možné spoje kreslit podle jízdních řádů").

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Honny píše:
Osobně teda raději užívám öpnvkarte, ale ono je to jedno.
Není. Třeba proto, že už umí to grupování a vypouštění zastávek při menších měřítkách a že má trasy obarvené podle trakcí.

Nicméně hodilo by se mít páteřní linky barevně odlišené. Mohlo by to být třeba takhle (inspirace starým oficiálním plánkem):
d-1: červená
d-2, 4: tyrkysová
d-3, 11: khaki
d-5, 6, 7: růžová
d-8, 10 fialová
d-9: okr
d-12, 13: oranžová
t-25, 26, 27: světle zelená
ostatní trolejbusy: zelená
ostatní autobusy: modrá

Za páteřní linky považuju ty, co jednak poskytují "dálková" spojení a druhak jezdí často, s intervalem 5 minut nebo kratším po většinu dne (to nesplňují a-44, 84), dlouhé souběhy považuju za jednu linku (to trochu skřípe u tramvají, nicméně barva pro "ostatní tramvaje" by byla podle mě víc matoucí, než třeba spojit tu dvojku se čtyřkou a desítku s osmou).


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
PvvS píše:
Hynku , vileme , jarmilo sarcastic
viewtopic.php?f=14&t=693

Super, dík. Mohl bys tam ještě přesunout ty moje a honnyho příspěvky a téma dát do fóra o IDS? ;)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Hynku , vileme , jarmilo sarcastic
viewtopic.php?f=14&t=693


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Pro pokec :-$


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Huh, to měla být SZ pro OP. sarcastic Ale když ses do té debaty zapojil a současné linky jsou tvým dílem, tak by se hodilo samostatné vlákno. Třeba "Mapy a plány IDS a MHD". Karle, Edo?


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
No, minulou hospodu sem to s Edou lehce nakousl, že něco takovýho je. Osobně teda raději užívám öpnvkarte, ale ono je to jedno.
Seznam zakreslených linek je na OSM wiki - Veřejná_hromadná_doprava_v_ČR (aktualizováno náhodně).

Citace:
v poslední době jsem objevil, že docela velká část brněnských linek a přilehlých IDS linek už je zadaná v openstreetmap

Však mi to taky dalo prácu. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Zdarec,

v poslední době jsem objevil, že docela velká část brněnských linek a přilehlých IDS linek už je zadaná v openstreetmap:
http://3liz.fr/public/osmtransport/inde ... ation=Brno

Připadá mi to jako docela dobrá platforma pro schéma linek, o kterém jsme se bavili před pár měsíci a to ať už by se cpaly data do jejich DB, nebo kdyby si kordis rozběhl vlasní server nad OSM technologiema (viz) a zobrazoval odtam data nad gůglíma mapama.

K dokonalosti tomu už teď chybí jenom pár věcí:
- aby v rozklikávacích bublinách byly stejný data, co zobrazuje tvoje dítko ;)
- mít tam všechny linky (kompletně chybí drátolezy)
- různě linky obarvit, ať to není jenom klubko černých čar
- naučit renderer shlukovat stojany ve středních měřítkách a úplně vynechávat nedůležité zastávky ve velkých m.
- kreslit trasy různě silně podle frekvence spojů (aby linky a trasy s kratším intervalem byly na první pohled rozlišitelné)

David


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]